Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Je to už přes 40 let, co nejspíš moje nejoblíbenější bondovka předchozího tisicíletí spatřila světlo světa...Neuvěřitelné, že i dnes to funguje stále stejně a Man with the Golden Gun zraje jako víno...Není snad lepšího filmu (alespoň pro mě ne), jak uctít památka sira Christophera Lee než právě tato bondovka! PS : Sean Connery sice vede i u mě, ale Moora taky můžu...80%(13.6.2015)

Klasická mooreovka s decetnímy bitkami, a dvojsmysly ve skoro každé větě, co 007 vypustí z úst. Vadou na kráse jsou nepovedené kung fu bitky a otravnej americkej turista. Bondgirl je krásná, ale tentokrát úplně blbá :) Christopher Lee byl Bondovi celkem důstojným protivníkem, ale ten jeho trpaslík mi utkvěl víc. 70%(15.4.2008)

Jeden z nejcharizmatičtějších záporáků vyvažuje tentokrát slabší, velmi přeplácaný scenář. Pár výborných scén a charizma hlavních hrdinů bohužel nezachrání zmatečný příběh a nedotaženou dějovou linii.(2.11.2004)

Charismatický záporák dělá půlku filmu, alespoň se to říká. Christopher Lee je důstojným soupeřem Moorovi v obou smyslech, ale trošku jim to jiskření kazí přeplácaný scénář. Jinak klasicky nadprůměrná akce, trefné hlášky, tentokrát velmi sexy bond girl, atd... 70%(30.3.2015)

Moje nejoblíbenější Moorova bondovka. Příběh je jednoduchej, pro mě zajímavej, dobrá hudba. Film není nějak velkolepej, moc lokalit se nestřídá, ale přesto mi to sedlo, především hlavní záporák Scaramanga. Ve filmu byly také vtipné scény, např. scéna s tlustým šerifem. 86% = ****(2.10.2012)

• - Proto, aby se kaskadér Laurence Williard při natáčení slavné scény "rotace na řece" cítil bezpečně, byl mimo záběr postaven jeřáb, aby mohli auto i s hercem vytáhnout, kdyby auto náhodou spadlo do řeky. Dále čekali dva potápěči na dně řeky. (DominikV)

• - Ve filmu se poprvé objevuje do té doby neznámý thajský ostrov Ko Tapu. Dnes se mu říká "Ostrov Jamese Bonda" a je žádanou turistickou atrakcí. V roce 1997 se zde také natáčela bondovka Tomorrow Never Dies. (Colonist)

• - Maud Adams (Andrea; Chobotnička; žena v davu v přístavišti) hrála i v bondovkách Chobotnička (1983) a Vyhlídka na vraždu (1985). (SeanBean)