Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Zatímco obyčejné dívky se v reálném světě setkávají s různymi typu fetišistů, Bond se v tom svém dobrodružném světě setkává pouze s fetišisty na zlato. Krásné thajské exteriéry, doslova luxusní akční scény v podobě honičky na vodě, automobilové honičky, nechybějící vtip zejména při opětovném setkání 007 se šerifem s Louisiany z předchozího dílu a hlavně naprosto skvělý záporák, konečně pořádný frajer a zasloužený skvělý zavěrečný souboj mezi ním a 007. No a to nejlepší nakonec bondgirl Britt Ekland jako Goodnight, která nám tam nakonci cupitá v bikinách je naprosto milounká a sexypostava si doslova říká o vstupenku do mé postele, no ehm spíše do Bondovi. Ovšem velmi poučná situace nastala ve scéně kdy Bond má v posteli jednu dívku, ovšem přichází druhá a teď chlapy dobře čtěte / vy ženy taky jen si vyměnte slova žena za slovo muž OK?:) / Ženu v posteli přikryje peřinou, pošle přichozí se převléknout do koupelny, schová ženu z postele do skříně, užije si se ženou z koupelny , která spokojená odchází a vytáhne si ženu ze skříně, která se krapet zlobí, ale utěší ji slovy " neboj se taky na tebe dojde řada". Že se nám tohle stává často, co? Jeden však nikdy neví. BOND JE MAZÁK !(28.12.2006)

007__č.9__Tak především - mám moc rád Christophera Lee, jeho charismatický záporák se mi líbil moc. Ze začátku se mi nedařilo dostat do příběhu, zase úřadoval ten "hamiltonovskej" zmatek, ale postupem času to bylo stále lepší a lepší. Akce ušla, pár scén (honička autem a skok s vrutem nad řekou) znamenitých, záporákovo sídlo s labyrintem působivé. Díky bohu, že chyběla i závěrečná typická bondovská přemrštěná hromadná bitka, pouze duel na férovku jeden proti jednomu. I proto celkově za čtyři*.(2.10.2005)

Podle mě vynikající bondovka, kterou si u mě Hamilton napravil reputaci (Diamanty a Žít a nechat zemřít považuju za hodně špatné díly série). Fantastický Christopher Lee jako ďábelsky chladný Scaramanga, vážná zápletka a s nadhledem výborně hrající Moore, který si už Bonda přizpůsobil na svůj herecký projev a představuje Jamese jako mnohem vtipnějšího agenta, který ovšem nemá problém uštědřit nějaký ten políček. Je pravda, že film má dost pomalé tempo, ale přesto vlastní onu silnou atmosféru, nutící ke sledování obrazu. Obzvlášť za vydařené považuji začátek a konec, kdy se dá napětí krájet a k tomu liliput Nick Nack. :)(21.1.2007)

• Kaka

Druhý Moore je přece jen lepší. Ale v ovzduší už je cítit, že to chce změnu režiséra. Příliš jednotvárné a scénaristicky slabé, bez výraznějších příměsí. Působí to "pořád na jedno brdo". A to může být hlavní záporák sebecharizmatičtější. Bond defacto střídá lokace, sem tam někoho sbalí a nebo zastřelí, to záleží v podstatě jen na pohlaví dotyčné osoby a toť vše. Je to uchopitelnější a vyrovnanější než předešlý díl, ale pořád to působí jako taškařice.(1.5.2014)

Povedená Bondovka, radost mě uděla ta scéna s tím šerifem, který se v dobrém světle ukázal v díle Žít a nechat zemřít, navíc Christopher Lee byl suprový záporák, jen mu na konci mohli dát víc prostoru v tom duelu.(13.8.2012)