Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Charismatický záporák dělá půlku filmu, alespoň se to říká. Christopher Lee je důstojným soupeřem Moorovi v obou smyslech, ale trošku jim to jiskření kazí přeplácaný scénář. Jinak klasicky nadprůměrná akce, trefné hlášky, tentokrát velmi sexy bond girl, atd... 70%(30.3.2015)

Poprvé jsem se u Bonda docela nudil. Navíc z trojice třetí Dvojitá Nula Sedm s falešnou bradavkou a šestiranným revolverem, padouch Scaramanga s pravou třetí bradavkou a zlatým jednoraňákem a trpasličí sluha Nick Nack s křivým úsměvem byl nejzajímavější postavou ten poslední. Vadil mi i lehce zmatený a občas nelogický scénář. K plusům je ale nutno přiřadit kvalitní výpravu a triky - základnu MI6 na šikmém vraku lodi, Bondův souboj ve škole bojových umění a kaskadérský skok autem přes řeku i s otočkou ve vzduchu. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Xzt6zAj7XUM(4.1.2014)

Tak takhle vznikly vtipy o hloupých blondýnkách! Bondgirl z Muže se zlatou zbraní je totiž největší, no, blondýna, jakou jsem kdy ve filmu viděl. Jinak ale slušnější Bondovka než několik předchozích. Má výraznější námět, s čímž umí Hamilton dobře pracovat. Trochu mě mrzí nevyužitý potenciál souboje 007 a Leeho.(30.8.2011)

Vcelku povedená bondovka, která se od těch Brosnanových liší převážně technickým provedením, které tu značně zaostává. Nesetkáme se tak se známými neuvěřitelnými technologiemi ani nijak nebezpečnými bondovými kousky, ale spíše klasického akčního filmu, který se tak trochu nese v duchu detektivek z osmdesátých let. Roger Moore se na roli Bonda, Jamese Bonda opravdu hodí, je charismatický a dokonce dokáže působit i patřičně naštvaně, ale elegance s jakou se role zhostil Sean Connery nedosahuje. každopádně důležitější je pro mě příběh, který je opravdu povedený, i když některé fórky, jako třeba třetí bradavka jsou docela přehnané. Příjemně jsem byl ale překvapen důležitostí jaká byla kladena na vedlejší postavy, které nejenže se ve filmu jenom nemihnou, ale mají i několik důležitějších účelů. Třeba chlapec prodávající slona a hlavně tlustý turista, který se prožene s Bondem ve zběsilé automobilové honičce, která za těmi dnešními nijak moc nezaostává. Právě zmíněná honička patří mezi nejlepší pasáže filmu a to nejen díky skvělému kaskadérskému skoku. Celkově vzato je Muž se zlatou zbraní více než povedenou bondovkou.(9.4.2006)

Opět skvělé. Bond zase přefikne milenku hlavního záporáka, hlášky, honičky, vychytávky jako napřiklad: autoletadlo ,,co tak koukáte? to jste nikdy neviděli letadlo?" a zábavný lilupután s buráky a bouchačkou.(17.7.2014)