Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

V druhé "moorovce" vyměnili tvůrci Jamajku za Hong Kong a černochy za Číňany. Honička na člunech zůstala, jakoby Bond neuměl unikat v ničem jiném. Ano, dokonce se vrátil i ten otravný šerif z Louisiany, ten afektovaný vidlácký šerif, co tak rád plive žvýkací tabák během svého blábolení. Vyhnuli se jen magii a konečně nechali Bonda věnovat se pravé poctivé špionáži. Film ale nebyl ničím novým proti předchozímu dílu. Na nějaké inovátorství se nehrálo, snad jen padouch byl trochu větší megaloman, co se jeho zlodušských plánů týkalo. Slečna Goodnight asi měla být sexy, ale na Bond girl je to málo. Současný divák chce víc, než jen figurku v plavkách. Celkově vzato, nebyla to nejhorší bondovka, ale také ne nejlepší. Situace kolem Bondova zajetí v sídle milionáře Hai Fata, kumite a především bitka mezi dvěma karatistkami/studentkami a partou učedníků kung-fu je za pět hvězd bez mrknutí oka, i Scaramanga byl úctyhodný protivník, ale víc jak čtyři hvězdy z toho nevyždímu. Dost to zkazil Fantomas a jeho letadloauto.(12.11.2012)

Jedna z nejlepsich bondovek, uzasny zaporak a vynikajici prostredi.(9.7.2007)

Christopher Lee je jednoznačně nejlepší padouch ze všech Bondovek! Proto je škoda, že jeho Scaramangu není v Muži se zlatou zbraní vidět více... Mimo něho, hudby Johna Barryho (pro tento film, pro Dech života s Timothy Daltonem a pro Goldfingera složil rozhodně nejlepší "věci"), skvělé bangkocké automobilové honičky a Moora, který je v celkem dobré fyzické formě (rvačky mu tady ještě všichni věříme), tenhle Bond ničím extra nevyniká. Přesto mu tři nedám, protože nenudil. P.S. Scaramangův poskok-skrček mi lezl příšerně na nervy, trouba. Byl to záměr scénáristů?(30.3.2010)

9. bondovka - Loučí se pan režisér Hamilton. Loučí se pan producent Saltzman. Pro tvůrčí neshody s Broccolim v poklidu odprodal svou zbylou polovinu práv. Teď k samotnému snímku. Má výbornou výpravu - obzvláště se Scaramangovým ostrovem se vyznamenali. Líbí se rovněž Britt Ekland jako zmatená Bondgirl. Ale něco mi zde vadí - a to Scaramangův motiv. On rozhodně není ten světovládný typ, který potřebuje přeměněnou sluneční energií strašit svět. Kazí to jinak skvělý duel mezi ním a Bondem. Christopher Lee určitě patří do TOP5 bondovských padouchů. A to jste možná nevěděli - je to bratranec Iana Flaminga a měl už původně hrát Dr. No :-) A pak liliputánský pomocník Nick Nack snažící se svého šéfa neustále zabít :-) Je toho hodně co najdete v téhle zapomínáné bondovce, no a že někomu vadí umělá třetí bradavka (btw. jediná hračka od Q v tomhle filmu)...To by vás přece nemělo odradit.(27.7.2006)

Je to už přes 40 let, co nejspíš moje nejoblíbenější bondovka předchozího tisicíletí spatřila světlo světa...Neuvěřitelné, že i dnes to funguje stále stejně a Man with the Golden Gun zraje jako víno...Není snad lepšího filmu (alespoň pro mě ne), jak uctít památka sira Christophera Lee než právě tato bondovka! PS : Sean Connery sice vede i u mě, ale Moora taky můžu...80%(13.6.2015)