Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

007__č.9__Tak především - mám moc rád Christophera Lee, jeho charismatický záporák se mi líbil moc. Ze začátku se mi nedařilo dostat do příběhu, zase úřadoval ten "hamiltonovskej" zmatek, ale postupem času to bylo stále lepší a lepší. Akce ušla, pár scén (honička autem a skok s vrutem nad řekou) znamenitých, záporákovo sídlo s labyrintem působivé. Díky bohu, že chyběla i závěrečná typická bondovská přemrštěná hromadná bitka, pouze duel na férovku jeden proti jednomu. I proto celkově za čtyři*.(2.10.2005)

Bond 9 Klasická bondovka, které dominuje charismatický a opravdu vynikající záporňák Scaramanga v podání Christophera Lee. Dále bych vyzdvihl jeho "palác smíchu" a pochopitelně zlatou zbraň. Roger Moore přesvědčuje, že role 007 mu sedí, hodí se na ni a až na nedůvěryhodné rvačky je opravdu dobrým Bondem, takovým elegánem a gentlemanským rošťákem i šibalem. Trochu tu pokulhává zápletka se slunečním zářením, přijde mi taková slabá. Dojem může také mírně pokazit skok auta přes řeku (ne ten akt jako takový, ale jeho komediální vykreslení včetně doprovodného zvuku jak ze Tří veteránů) a tři bradavky, což už je trochu přehnané. Na starých bondovkách se mi hrozně líbí jejich soundtrack, který velmi často a jen v nepatrně upravené podobě servíruje hlavní motiv titulní písně. V případě Muže se zlatou zbraní je to úžasný poslech, když těch pár tónů zazní (podobně lahodící je to např. v You Only Live Twice či Diamonds Are Forever). Dávám velmi slušné 4*.(1.1.2010)

Proti Bondovi nestrojí tentokrát armáda zloduchů, která chce zničit svět, ale jeden jediný zabiják gentleman s pomocníkem, který mu nesahá ani do pasu, dost fanoušků tento film zatracuje, já ale tuhle změnu vítám. Díky postavě šerifa Peppera, který se objevil už v předchozím díle, se i dobře zasmějete. Mimochodem Povolení zabíjet a Zítřek nikdy neumírá jsou mnohem horší.(6.11.2003)

Povedená Bondovka, radost mě uděla ta scéna s tím šerifem, který se v dobrém světle ukázal v díle Žít a nechat zemřít, navíc Christopher Lee byl suprový záporák, jen mu na konci mohli dát víc prostoru v tom duelu.(13.8.2012)

Moje nejoblíbenější Moorova bondovka. Příběh je jednoduchej, pro mě zajímavej, dobrá hudba. Film není nějak velkolepej, moc lokalit se nestřídá, ale přesto mi to sedlo, především hlavní záporák Scaramanga. Ve filmu byly také vtipné scény, např. scéna s tlustým šerifem. 86% = ****(2.10.2012)