Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Povedená Bondovka, radost mě uděla ta scéna s tím šerifem, který se v dobrém světle ukázal v díle Žít a nechat zemřít, navíc Christopher Lee byl suprový záporák, jen mu na konci mohli dát víc prostoru v tom duelu.(13.8.2012)

Podle mě vynikající bondovka, kterou si u mě Hamilton napravil reputaci (Diamanty a Žít a nechat zemřít považuju za hodně špatné díly série). Fantastický Christopher Lee jako ďábelsky chladný Scaramanga, vážná zápletka a s nadhledem výborně hrající Moore, který si už Bonda přizpůsobil na svůj herecký projev a představuje Jamese jako mnohem vtipnějšího agenta, který ovšem nemá problém uštědřit nějaký ten políček. Je pravda, že film má dost pomalé tempo, ale přesto vlastní onu silnou atmosféru, nutící ke sledování obrazu. Obzvlášť za vydařené považuji začátek a konec, kdy se dá napětí krájet a k tomu liliput Nick Nack. :)(21.1.2007)

Vynikající, jeden z nejlepších filmů ze serie vůbec... jediné co bych jí mohl při nejvyšší snaze vytknout je že 007 nemá tvář Seana Conneryho, Roger Moore přece jen ve svém pohledu nemá až TAK velké charisma. Jinak ale všechno, co dělá bondovky bondovkami, sedí perfekně na svém místě - ať už je to excelentní záporák, technofetišistické hračky, přesně správný mix akce, napínavé zápletky a mírné nadsázky, vtip, styl... a samozřejmě, neodolatelné ženy které protentokrát nejsou jen pro potěchu oka a agentova libida, ale i hybatelkami děje. Stále jen povrchní a jednoduchá zábava, ale konečně opravdu "výborná" a ne jen "dobrá". 9/10(14.9.2008)

Příběh opravdu postrádá tradiční Flemingovský náboj a působí nedotaženě, ale padouch jakým byl Scaramanga se hned tak nevidí. A prostředí je opět kouzelné (a to nemluvím jen o labyrintu plném překvapení :)).(23.4.2003)

Charismatický záporák dělá půlku filmu, alespoň se to říká. Christopher Lee je důstojným soupeřem Moorovi v obou smyslech, ale trošku jim to jiskření kazí přeplácaný scénář. Jinak klasicky nadprůměrná akce, trefné hlášky, tentokrát velmi sexy bond girl, atd... 70%(30.3.2015)

• - Zápletka epizody byla inspirována energetickou krizí v roce 1973, která trápila Británii ještě během premiéry filmu. (Colonist)

• - Při přistání Jamesa Bonda (Roger Moore) na ostrově Scaramangy má letadlo oba dva plováky, v dalším záběru však jeden chybí. (ledofredo)

• - Proto, aby se kaskadér Laurence Williard při natáčení slavné scény "rotace na řece" cítil bezpečně, byl mimo záběr postaven jeřáb, aby mohli auto i s hercem vytáhnout, kdyby auto náhodou spadlo do řeky. Dále čekali dva potápěči na dně řeky. (DominikV)