Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

Poslední část filmu se mi líbila snad ze všeho nejvíc. Počínala honičkou, pokračujíc převtělením auta v letadlo, následná pronásledovačka hydroplánem k překrásným ostrovům, končíc geniální sluneční továrnou a úprkem z ní. Na jednu stranu pobavily studentky karate, kterak zvládly zmydlit dva tucty chlapů a na druhé straně se člověk kochal krásnými asijskými scenériemi. Koho mohli tvůrci vynechat byl až neuvěřitelně protivný, tlustý, uřvaný a sebestředný turista s plnou pusou čehosi. Jestli to mělo působit jako odlehčující kulturní vložka s dávkou humoru, tak to se tedy skutečně nepovedlo a minulo se účinkem.(8.3.2015)

007__č.9__Tak především - mám moc rád Christophera Lee, jeho charismatický záporák se mi líbil moc. Ze začátku se mi nedařilo dostat do příběhu, zase úřadoval ten "hamiltonovskej" zmatek, ale postupem času to bylo stále lepší a lepší. Akce ušla, pár scén (honička autem a skok s vrutem nad řekou) znamenitých, záporákovo sídlo s labyrintem působivé. Díky bohu, že chyběla i závěrečná typická bondovská přemrštěná hromadná bitka, pouze duel na férovku jeden proti jednomu. I proto celkově za čtyři*.(2.10.2005)

nula nula sedm, ale napětí nula nula prd; navíc zlatá zbraň lehce přestřelila stopáž a tři hvězdičky za tři bradavky jsou až až. to je tak asi vše, goodnight. 60%(12.4.2011)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $20,972,000Tržby Celosvetovo $97,600,000║ No tak tento Bond mi prišiel dosť nevýrazný, moc mi dejovo nezapasoval, jeden z tých nula-nulovejších filmov. /40%/(29.7.2007)

Takova nicim moc vyrazna bondovka, proste jedna z mnoha. Pribeh nicim moc neprekvapi, navic ani poradne nestrhne, akce je minimum a hudba nevyrazna. Bond navic nepouziva zadny spionsky vychytavky. Nicmene presto je film v nekolika smerech zajimavej. Krome porad jeste slusnyho Moorea tu je totiz paradni Lee, jehoz zaporak Scaramanga pusobi skoro az sympaticky, zadnej velikej megaloman nebo psychopat. Navic i jeho trpajzlik poskok je funkcni postava, zadnej vosoust na jedno pouziti. Druha vec, cim tahle bondovka prekvapi, je humor. Krome fajn Bondovo hlasek tu je totiz i par skoro az komedialnich scen a dve da se rict vedlejsi komicky postavy, vymastena bondgirl a americkej serif. Takze i kdyz se obcas nic nedeje, porad je to docela zabavny.(20.12.2009)