Muž se zlatou zbraní

• slovenský

Muž so zlatou zbraňou

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1974, 125 min

„Kdo by mě chtěl zabít?“ - „Žárliví manželé! Naštvaní šéfové! Ponížení krejčí! Ten seznam je nekonečný.“ Nemá to agent 007 jednoduché, když proti němu stojí protivník stejného kalibru, jenž navíc disponuje zlatou zbraní, bradavkou č.3 a věrným Zkútrem.. Hamilton dovedně balancuje na vysuté hrazdě Bondovek, přičemž pod ním není záchranná síť, ale vlastní sebeparodie a já se sice už trochu pozdě, ale přeci, ptám: Proč nikoho proboha nenapadlo udělat Bonda z Christophera Leeho..?(1.9.2010)

Klasická mooreovka s decetnímy bitkami, a dvojsmysly ve skoro každé větě, co 007 vypustí z úst. Vadou na kráse jsou nepovedené kung fu bitky a otravnej americkej turista. Bondgirl je krásná, ale tentokrát úplně blbá :) Christopher Lee byl Bondovi celkem důstojným protivníkem, ale ten jeho trpaslík mi utkvěl víc. 70%(15.4.2008)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Britt Ekland jako bondgirl, v závěru slušný výprava -do příběhu jsem se dostával pomaleji, záporáci mě moc nezaujali/// Už jen fakt, že jsem si z tohoto Bonda pamatoval jen závěr značí, že to není úplně nejlepší bondovka v podání Rogera Moora. Obsazení je standartně slušné, zaujala mě bondgirl (fakt, že tahle je můj typ) a v podstatě špatnej nebyl ani Christopher Lee. Na závěru pohled do jeho sídla patřil asi k tomu nejlepšímu z tohoto filmu. Trošku mě to připomělo první bondovku, kde mě ovšem celkově herci včele s Connerym více zaujali. Co ovšem mohu pochválit je dobrá hudba a fakt, že film nepůsobí tak "sešle". Bohužel jsem se ale po většinu času nudil což není dobré znamení./// Celkem 65%///(29.7.2007)

Pro mě jedna z nejlepších bondovek. Roger Moore má charisma skoro jako Sean Connery z prvních dílů. Rovněž zápletka je zajímavá (správně bodovská) a akce perfektně načasovaná. James zde má konečně opravdu rovnocenného protivníka. Ani chviličku jsem se nenudila jako u některých jiných dílů (Dnes neumírej).(23.10.2004)

,,Jak se jmenujete, slečno?" ,,Žužlej." ,,Vskutku?" Byť nejlepším Bondem pro mne zůstává Connery, tak Moora mám rád, jelikož bondovky s ním jsou anglicky vtipné. Zatímco Moor nešetří humorem a zabíjí s noblesou, Craig udělal z vtipného gentlemana amerického suchara, co vraždí chladnokrevně...prostě amíci no (já mám jejich filmy rád, ale jak se dají do předělávek a pokračování, zavání to téměř vždy katastrofou). Film jakoby přímo navazoval na Žít a nechat zemřít. Opět skvělá vsuvka s motorovým člunem, buranský šerif z júesej a navrch démonický Ch.Lee, u něhož vždy čekám, kdy vycení špičáky. Scéna s autem přes řeku mi připomněla dobový (na tehdejší dobu kvalitní) seriál Colt pro všechny případy( orig.The Fall Guy), létající auto...je snad jasné. Nostalgie a anglická parodie to je moje (a pak ještě krev, ale té tu moc není). Viděno osmkrát (nebo víckrát?).(9.3.2015)