Diamanty jsou věčné

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1971, 125 min

• Gilmour93

Agent 007 na svém americkém turné asi hodně papal hamburgery, neboť se jeví mírně opluskaný a vůbec celkově působí unaveným dojmem přepracovaného geroje. Přidejte si nenápaditý scénář, těžkopádné akční sekvence a duo kašparů Wint a Kidd s vizáží dělníků chotěbuzské ocelárny a bez nějakého dlouhého pátrání se dostanete k důkazu, že diamanty jsou sice možná věčné, ovšem aura Conneryho jako nejlepšího Bonda nikoliv..(3.11.2010)

Bond č. 7 - Z literárního hrdiny je definitivně filmový tahák. Jenže doba se přeci jenom trochu změnila a producenti chápali, že je potřeba se začátkem další dekády udělat něco jinak a přispěchali se starým dobrým Bondem. Tím, že šlo o poslední štaci Seana Conneryho, který bral tehdy rekordní honorář, to bylo spíš o trošku beztvarém dobíhání do cíle. Bohužel i z jeho strany. Přesto tenhle kus několik vrcholů má. Smělé činy, dravý špión, osudové ženy. Žádná srdcovka z toho sice (pro mě) není, navíc některé akční sekvence (třeba ta v poušti nebo s ženskou přesilou) měly solidní potenciál, ale vytřískalo se toho z nich docela málo. Prostě mi to celé přišlo jako díl od všeho kousek, ale pořádně nic. Tempo nevyrovnané. A k ženám tentokrát 007 příliš galantní není.(5.3.2017)

Plusy: skvelý Sean Connery, hudba, úvodná skladba, úvod filmu, výborný názov. Mínusy: veľmi zlý scenár, chaos, Las Vegas, nevýrazný a necharizmatický Blofeld, teplí zabijaci, nemastné/neslané.(13.10.2007)

Zaujímavá Bondovka, ktorú trochu zráža podivný strih a značné prekombinovanie. No aj tak je to stále slušný priemer v rámci série a po Lazenbym oceňujem návrat starého dobrého Conneryho.(5.11.2012)

Bond 7 - Connery zestárl, Blofeldovi narostly vlasy...zajímavá bondovka, celkem se mi líbila, dvojice Wint a Kidd je téměř dokonalá a jejich praktiky také stojí za podívanou. Scéna v krematoriu je zdařilá a Bondovo rozprávění s krysou v potrubí je také zábavné. Jako povedenou hodnotím také honičku s policisty v Las Vegas. Není to už sice Connery jako před lety, ale stále lepší než zestárlý Moore nebo Sean v Never Say Never Again...K roli Jamese Bonda se Connery vrátil po 4 letech, protože nový Bond Lazenby zklamal a nový ještě nebyl...Jako návrat solidní. Přesto však nemohu zapudit dojem, že kdyby Lazenby vydržel ještě minimálně na tuto bondovku, mohla se nést v reálnějším duchu a působila by svěžejším dojmem. Mimochodem růžová kravata je poměrně hrozná, stejně jako scéna v bazénu, kde Bond topí Bambi a Thumper - scénu předtím na ně nestačil a najednou mu stačí dvě ruce k udržení dvou gymnastek pod hladinou?(4.12.2006)

• - Charles Gray je jediný Blofeld v oficiální filmové sérii, který není plešatý, pokud nepočítáme toho z Thunderballu, kterému ale nebylo vidět do tváře. (Colonist)

• - Falešné otisky prstů, které používá James Bond, ve skutečnosti existují. Roku 2004 byl díky nim vykraden finanční dům v Japonsku. (M.B)

• - Lana Wood byla příliš nízká, a to i když byla na vysokých podpatcích. Aby se vešla do jednoho záběru se Seanem Connerym, musela stát na bedně. (siky25_25)