Kdyby v tomhle dobrodružství hrál Lazenby dal bych snad ještě o jednu hvězdičku méně. Ano, akce byla na solidní úrovni, ale od Bonda čekám trošku více. Především adekvátního soupeře ten tu sice byl , ale pouze jméno Blofeld super padouchá nedělá, že ?? Byl to spíše padouch pro tuhle boondovku, ale nebyl sám, i Bondgirl nic moc a samotný příběh se vlekl jak želva na procházce. Ovšem i díky zabijákům Wintovi a Kiddovi zůstane tato bondovka věčná, stejně jako diamanty a Sean Connery, který zakončil tímto příběhem své oficiální mise ve službách anglické královny.(28.12.2006)

Connery se prostě vracet neměl. Takhle při prvním záběru na něj zažijete otřes, prostě to otřese jeho pozicí jednoho z nejlepších Bondů, a abych pravdu řekl, tento jeho návrat u mě ještě více posiluje pozici George Lazenbyho (protože ve srovnání s tímto Conneryho Bondem je Lazenby ještě větší sekáč, než by se v předcházející bondovce jevil). Společně s Connerym totiž jakoby zestrála a zeslábla i tahle bondovka, jako by ztratila dech a neměla už na to, čím dříve oslňovala. Je to prostě slabé. Sice je zde zajímavá (po všech stránkách) a tak trochu normální bondgirl (mou nejlepší bondgirl však vždy bude MoneyPenny, tedy ta, která ji hraje v těchto dílech), zajímavá honička v lunárním modulu a skvělé manželské lože coby akvárium (to bych bral), ale jinak nic moc, příběh nezajímavý, provedení neakční (Bondova rvačka ve výtahu je otřesná) a hlavně nevím, co si myslet jak o dvojci Wint a Kidd, tak o samotném Blofeldovi, ti jsou v průběhu celého filmu jaksi nejednoznační, chvíli dobří, chvíli ne.(1.9.2010)

Navrativsi se Connery uz drobatko zestarnul ale co ztratil na vzhledu dotahuje hlaskami a schopnosti udelat si srandu i ze sebe tak trochu uz to zacina pripominat pozdejsi Moorovy Bondovky urcite jedna z nejvic hlaskovnich a spolu s Zijes jenom dvakrat ma nejoblibenejsi obcas sem se fakt rezal smichy misty az hodne cerny humor typicky Bondovsky pribeh a opet neznicitelny Blofeld na scene byt Charles Gray je z jeho predstavitelu nejslabsi je tu hlavne skvely parecek zabijaku co dokonce bonda narvou nejdriv do pece a pak do kanalu no tezko rict mozna ze kdyby ho proste odpraskli bylo by to snazsi ale to by nebyl Bond tak jak ho zname akorat Bondgirl mi moc nesedla zadna velka krasavice to teda neni ale az na techto par chyb urcite muj 2 nej film s Connerym a tak trochu nahled do budoucna kam ze bude cela serie smerovat ma oblibena hlaska kdyby buh chtel aby clovek letal... byl by mu dal kridla pane Kidde!(28.2.2012)

Slabší scénář, ale vynalézavé akční scény. Connery se (herecky) loučí poměrně důstojně, bondovský šarm tam je, ale víc než sekáče z minula připomíná břichatého strejdu. Dokončení linie s Bloofeldem je dost povedené, honička v lunochodu mě vrátila do dětství a stylové vraždící duo určitě sloužilo za inspiraci Franku Millerovi v Sin City.(22.2.2015)

Poněkud špatně pospojovaná splácanina, kterou ovšem důstojně drží nad vodou dva Blofeldové (jejich podobnost s postavou Handersona z Žiješ jenom dvakrát je neúmyslná a čistě náhodná:), diamatová megazbraň a především panové Kid a Wint, dva nejvtipnější zabijáci filmové historie...promiň Quentine;)(6.11.2003)

• - Role Jamese Bonda byla nabídnuta Adamu Westovi, ten jí ale odmítl. (Duoscop)

• - Škorpión použitý na zabitie pašeráka diamantov patrí do rodu Pandinus. Jeho jed je pre človeka absolútne neškodný. Obýva pralesné oblasti Afriky a v púšti, kde sa scéna odohráva, nemá čo robiť. (Z0oMb3E)

• - James Bond si půjčil vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)