Diamanty jsou věčné

• slovenský

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1971, 120 min

Klesající úroven Bondovek stále pokračuje, ikdyž mě bondovky s Seanem Connerym přijdou nejlepší. Bohužel tento díl je kapku až moc. Je to taková nekonečná hra a jde jen o to kdy se tvůrci rozhodnou, že majstro Blofeld nebude o krok před Bondem.... Tímto dílem se jistě lehce inspirovalo Zlaté oko, které je však mnou považováno za nejlepší bondovku.(10.10.2004)

Kdyby v tomhle dobrodružství hrál Lazenby dal bych snad ještě o jednu hvězdičku méně. Ano, akce byla na solidní úrovni, ale od Bonda čekám trošku více. Především adekvátního soupeře ten tu sice byl , ale pouze jméno Blofeld super padouchá nedělá, že ?? Byl to spíše padouch pro tuhle boondovku, ale nebyl sám, i Bondgirl nic moc a samotný příběh se vlekl jak želva na procházce. Ovšem i díky zabijákům Wintovi a Kiddovi zůstane tato bondovka věčná, stejně jako diamanty a Sean Connery, který zakončil tímto příběhem své oficiální mise ve službách anglické královny.(28.12.2006)

• MrCreosote

Zatím ta nejmimóznější bondovka, kterou jsem viděl. Connery působí neživým, otráveným dojmem a ani jeho hlášky už nejsou tak břitké jako v předchozích dílech. Tady navíc nepůsobí jako hlavní postava a celým dějem proplouvá pouze díky koňské dávce štěstí a naprosté neschopnosti padouchů ("odstranění" v podobě pohození hrdiny do velké trubky s tím, že ho náhodou stavební dělníci pohřbí zaživa je nápad jak z Casina Royale z roku 1967). V této diamantové anabázi je vidět naprostá laxnost tvůrců, kteří zkrátka slepili dohromady několik akčních momentů a vůbec se netrápili s věrohodností postav nebo jakoukoli logikou příběhu a situací. V hlavě mi tak utkvěla pouze tradičně skvělá úvodní píseň a duo vysmátých homosexuálních zabijáků - nepřipomínal vám jeden z nich Ondřeje Hejmu?(25.12.2011)

Navrativsi se Connery uz drobatko zestarnul ale co ztratil na vzhledu dotahuje hlaskami a schopnosti udelat si srandu i ze sebe tak trochu uz to zacina pripominat pozdejsi Moorovy Bondovky urcite jedna z nejvic hlaskovnich a spolu s Zijes jenom dvakrat ma nejoblibenejsi obcas sem se fakt rezal smichy misty az hodne cerny humor typicky Bondovsky pribeh a opet neznicitelny Blofeld na scene byt Charles Gray je z jeho predstavitelu nejslabsi je tu hlavne skvely parecek zabijaku co dokonce bonda narvou nejdriv do pece a pak do kanalu no tezko rict mozna ze kdyby ho proste odpraskli bylo by to snazsi ale to by nebyl Bond tak jak ho zname akorat Bondgirl mi moc nesedla zadna velka krasavice to teda neni ale az na techto par chyb urcite muj 2 nej film s Connerym a tak trochu nahled do budoucna kam ze bude cela serie smerovat ma oblibena hlaska kdyby buh chtel aby clovek letal... byl by mu dal kridla pane Kidde!(28.2.2012)

007__č.7__Divná bondovka se slabým scenářem a režijně celkem nezvládnutá, ovšem s intetresantními postavami (styloví zabijáci Wint a Kidd) Některé momenty zajímavé (Bond v rakvi, honička s lunochodem, aut. honička v Las Vegas), ale bohužel celkem nezáživný příběh. A propos Bond - nikdy bych nevěřil, že je možné za čtyři roky tak zestárnout. Sean se nám trochu zakulatil, už nepřipomínal toho sexy atleta, jako v začátcích, ale spíše takového strécu ve středním věku.(2.10.2005)

• - Lana Wood byla příliš nízká, a to i když byla na vysokých podpatcích. Aby se vešla do jednoho záběru se Seanem Connerym, musela stát na bedně. (henrycruel)

• - V jedné ze scén upadne měsíčnímu vozidlu, ve kterém prchá James Bond (Sean Connery), kolo. V dalších záběrech je ale vidět, že vozítko má kola všechny. (Stejšn)

• - Pan Wint (Bruce Glover) měl původně zabít zubaře tak, že mu strčí štíra do úst. (henrycruel)