Diamanty jsou věčné

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1971, 125 min

• Kaka

Je krásně vidět, jak tvůrci na přelomu nového desetiletí nevěděli kudy kam a sérii utápí v x prapodivnostech nedávajíc smysl, ani sebemenší inovaci. Connery je sice o poznání starší, ale pořád je to ten starý dobrý James, který se šarmem sobě vlastním vystřídal atleta Lazebnyho - věc pozitivní. Bohužel tempo filmu je značně nevyrovnané a prostředí Vegas trestuhodně nevyužité. Takže zbydou výteční zabijáci, jedna slušná automobilová honička a potom už je to jen řezničina bez ladu a skladu, navíc příběhově zoufale nezajímavá a naneštěstí i nedotažená. Blížil se nástup Rogera Moorea a rozverných 70. let plných nadhledu a nadsázky.(14.1.2014)

Už to není tak vynikající jako první čtyři díly, nemá to takové kouzlo. Sean Connery od své Bondovky Žiješ jenom dvakrát, trošičku zestárnul, trochu prořídlé vlasy a jistě i větší váhová kategorie. Nic méně, na vrcholu se má přestat a Poslední Cooneryho Bondovka nebyla tak úplně zlá. Conneryho 6 Bondovek jsem si plně vychutnal a nasál atmosféru tehdejších let. Vynikající herec, ačkoliv, škoda, že se pořád měnili Blofeldové. 6,5/10(4.11.2011)

Návrat Seana Conneryho i staršího Bonda v tom klasickém schématu. Přesto chybělo mi zde více hrátek s vychytávkami. Jinak to bylo překvapivě dosti zábavné na Bondovku. Hlavně díky dvojici vrahounů, kteří byli svým způsobem hodně styloví, osobití. Bez nich bych se na čtyři hvězdy u tohoto filmu nedostal. Škoda, že nebyl využit potenciál Jižní Afriky a vše se opět odehrávalo v Evropě a USA, což nepřineslo nic moc zajímavého krom snad jízdy na výtahu nic, co by mi utkvělo na delší čas v mysli. Jinak zápletka má dost velké mouchy, díky své účelovosti, ale to se dá u Bonda zkousnout, ten je prostě příliš nalinkovaný už před prvním napsaným slovem ve scénáři. Zatím z prvních sedmi jedna z nejzábavnějších Bondovek. Škoda že padouch byl odrazem Bonda v opačném gardu, co se týče nesmrtelnosti a podobných vrtochů. Bondova dívka výrazná pouze v části v Evropě v americké části už nikoliv, což tomu taky ubralo u mě body. 7/10(19.7.2012)

• MrCreosote

Zatím ta nejmimóznější bondovka, kterou jsem viděl. Connery působí neživým, otráveným dojmem a ani jeho hlášky už nejsou tak břitké jako v předchozích dílech. Tady navíc nepůsobí jako hlavní postava a celým dějem proplouvá pouze díky koňské dávce štěstí a naprosté neschopnosti padouchů ("odstranění" v podobě pohození hrdiny do velké trubky s tím, že ho náhodou stavební dělníci pohřbí zaživa je nápad jak z Casina Royale z roku 1967). V této diamantové anabázi je vidět naprostá laxnost tvůrců, kteří zkrátka slepili dohromady několik akčních momentů a vůbec se netrápili s věrohodností postav nebo jakoukoli logikou příběhu a situací. V hlavě mi tak utkvěla pouze tradičně skvělá úvodní píseň a duo vysmátých homosexuálních zabijáků - nepřipomínal vám jeden z nich Ondřeje Hejmu?(25.12.2011)

Nic neni vecne a tohle je jednoznacne nejhorsi bond Conneryho ery. Cele uz to pusobilo tak nejak vyzdimane a unavene, paradoxne ne ale samotny Sean, ktery to alespon zachranoval svymi jokes. Problem byl ve vsech ostatnich, pro bondovky urcujicich atributech. Nehezke prostredi, nic moc bond girl, nevyrazny zaporak, nudny scenar. Cele se to sice stale drzi na prumeru, nicmene to nemeni nic na faktu, ze diamanty zapricinily strmy pad, po kterem se uz jen opravdu malokdy v nasledujicich 40 letech dalo na novou bondovku pohlizet jako na vylozene kvalitni. 5/10(22.8.2008)

• - Kandidátkami na roli Tiffany byly také Raquel Welch, Jane Fonda a Faye Dunaway. Oslovena byla také Ali MacGraw, avšak odmítla. (siky25_25)

• - Laně Wood byla nabídnuta role Plenty O'Toole poté, co jí producenti Harry Saltzman a Albert R. Broccoli uviděli v časopise Playboy. (siky25_25)

• - V jedné ze scén upadne měsíčnímu vozidlu, ve kterém prchá James Bond (Sean Connery), kolo. V dalších záběrech je ale vidět, že vozítko má kola všechny. (Stejšn)