Diamanty jsou věčné

• slovenský

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1971, 120 min

Staré bondovky mají úchvatně naivní atmosféru podobnou románům Julese Verna či filmům Karla Zemana a právě to z nich i dnes dělá mimořádně zábavnou filmovou podívanou. Diamanty jsou věčné nejsou žádnou vyjímkou a tak se vždy pobavím u scén jako je útěk z "přísně" střežené základny v lunárním modulu, u dvojice zabijáků Winta a Kidda či u zábavných hlášek ( v oblibě mám zejména "Stůj, ty syčáku" ). Prostě nestárnoucí klasika.(24.7.2007)

Ladys and gentlemans real James is back! Áno je späť, ale v dosť nezáživnom filme. Vlastne tu nieje nič, alebo málo z toho, na čo sme boli zvyknutý z predošlých častí. Normálne mi chýbali zábery z vnútra auta pri naháňačkách (však viete čo myslím). Scenár dosť jednoduchý, agentské vecičky žiadne, nádherné ženy sa tak isto niekde stratili boli tu asi dve. Dosť divná bondovka, kde si uvedomíte ako sa 4 roky prejavia na hercovi. Moja prvá myšlienka pri pohľade na Connereyho, bola vau! Chápem, že scenáristi sa snažia vymyslieť nové a nové spôsoby naháňačky ale to mesačné autíčko vyzeralo čudne, v jednej chvíli som mal pocit, že sa im to rozpadlo a dokonca sa do záberu dostalo koleso. Nechápem, ako môže niekto označiť diamanty ako najlepšiu bondovku. Vôbec nie Sean už nieje to čo býval stratil ten mladícky šarm, ktorým kosil jednu ženu za druhou.***Škorpión, ktorý je použitý na zabitie pašeráka diamantov je druh rodu Pandinus. Jeho jed je pre človeka absolútne neškodný. Obýva pralesné oblasti Afriky a v púšti, kde sa scéna odohráva nemá čo robiť.***(27.5.2010)

Poslední bondovka z éry Seana Conneryho ukazuje předzvěst toho, že další filmy s agentem 007 budou celkem bláznivé. Z mého pohledu asi nejslabší Seanův díl. Las Vegas se mi nějak nedostalo pod kůži a některé scény byly dost vtipné. Nicméně je to Bond a jeho příběhy budou táhnout vždy a všude a každý si tam najde to své.(24.10.2015)

Opět další zajímavá a dostatečně akční bondovka. Zdejší Blofeldův představitel je asi nejslabší ze všech jeho představitelů a Jill St. John jako bondgirl, u také byli lepší. Všechno zachraňuje duo Wint & Kidd a skvělý Sean Connery. Ostatně s Connerym není špatná bondovka žádná (ani "Nikdy neříkej nikdy").(23.7.2007)

Skuteční Bondové pro mě byli a stále jsou pouze dva: Saen a Pierce, všichni ostatní byli jen výplní při hledání toho pravého představitele, případně nepovedeným pokusem přinést do Ianova světa novou krev. A tady se vrací Sean zpět na místo činu ve výborné kondici a náladě (byť starší) a nahrazuje parodii Bonda Lazenbyho. Jediná škoda, že příběh poněkud nudí a táhne se bez nějakého napětí nebo akce (a nemusí jít zrovna o rvačky a střelbu) a místy je to spíš až parodie na akční film, včetně dvou zabijáků. ~~~ 2,5*(20.8.2011)