Diamanty jsou věčné

• slovenský

James Bond: Diamanty sú večné

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1971, 120 min

Nepříliš zdařilá bondovka s navrátivším se Seanem Connerym. Natáčel jí v Goldfingerovi tak průbojný Guy Hamilton, ale tomu jako by vyprchalo za těch pár let veškeré umění filmaře. Fádní děj nevyužívá potenciál téměř všech postav, scénář je až na pár chvil k zaplakání a kdyby se Connery nevrátil v neoficiální bondovce, tak bych řekl, že to rozloučení je téměř tristní.(24.9.2005)

Nejslabší Conneryho bondovka = tři a půl hvězdy, zaokrouhleno nahoru. Největším průšvihem Diamantů je scénář. Je, co do příběhu, nezajímavý a zmatený - obzvlášť celá druhá třetina filmu. Naštěstí není nouze o zajímavé potyčky a nejrůznější "vychytávky". Tři nejlepší momenty jsou určitě rvačka ve výtahu (opravdu nápaditá scéna), skvělá scéna s rakví a automobilová honička (ta v moon buggy i ta noční lasvegaská). Ani konec filmu neurazí, ovšem tak nějak nemá ty patřičné bondovské grády. Píseň i hudba Johna Barryho jsou na tradičně vysoké úrovni, Bond tady má k dispozici i řadu pěkných slečen. Jak říkám, tři a půl, víc ne.(18.4.2010)

Connery jako James Bond končí a jeho Diamanty, které jsou věčné, plní přání důstojného odchodu. Již popáte svádí 007 boj s proradným Ernestem Blofeldem a tentokrát se náš tajný agent podívá do Holandska, následně bude zavřený v rakvi a nakonec vyhodí do vzduchu ropnou věž. Diamanty jsou věčné je dobrá Bondovka se vším všudy. Connery na konci své kariéry 007 nám předvedl Agenta v celé své kráse. (78 procent)(19.11.2012)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Pro mne celkem povedený Bond s několika podařenými bitkami - s hadími ženami či s pašerákem diamantů ve výtahu, se spalováním Bonda v rakvi i s honičkou v měsíčním vozítku. Když přidám ještě efektní laser na oběžné dráze a několik zlikvidovaných Blofeldů, vychází mi dost dobré hodnocení. A hlavně - Connery je zpět. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-va1qL-UaqY(23.12.2013)

Staré bondovky mají úchvatně naivní atmosféru podobnou románům Julese Verna či filmům Karla Zemana a právě to z nich i dnes dělá mimořádně zábavnou filmovou podívanou. Diamanty jsou věčné nejsou žádnou vyjímkou a tak se vždy pobavím u scén jako je útěk z "přísně" střežené základny v lunárním modulu, u dvojice zabijáků Winta a Kidda či u zábavných hlášek ( v oblibě mám zejména "Stůj, ty syčáku" ). Prostě nestárnoucí klasika.(24.7.2007)

• - Škorpión použitý na zabitie pašeráka diamantov patrí do rodu Pandinus. Jeho jed je pre človeka absolútne neškodný. Obýva pralesné oblasti Afriky a v púšti, kde sa scéna odohráva, nemá čo robiť. (Z0oMb3E)

• - Když se James Bond (Sean Connery) dostane v automobilové honičce do úzké uličky, postaví své auto na dvě kola na levé straně a ukáže na kameru kapotu. Když vyjede ven, jede na pravých kolech a ukazuje podvozek. To bylo způsobeno tím, že Guy Hamilton nejprve natočil, jak auto vyjede ven z uličky a poté musel náhle odjet do Anglie. Pokračování v natáčení dostal na starosti producent Cubby Broccoli, který natočil scénu, jak auto vjíždí do úzké uličky. Když se Guy vrátil a viděl záběry, chtěl, aby se scéna natočila znovu. Odpověď Cubbyho byla: "No fuc*ing way." (Azog)

• - Falešné otisky prstů, které používá James Bond, ve skutečnosti existují. Roku 2004 byl díky nim vykraden finanční dům v Japonsku. (M.B)