Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Na Jamese Bonda je i černá magie krátká. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Krátce za sebou jsou během výkonu služby zabiti tři agenti britské tajné služby: jeden během jednání OSN, další v New Orleansu a poslední na karibském ostrově San Monique. Agent 007 James Bond se proto vydá do New Yorku a spojí se s věrným kolegou ze CIA Felixem Leiterem. Brzy však padne do pasti harlemského drogového mafiána, jenž si říká Mr. Big a jenž má k ruce několik všeho schopných zabijáků. Bondovi se podaří utéct a přes New Orleans vypátrat hlavního podezřelého: tím není nikdo jiný než premiér republiky San Monique Kananga. On a Mr. Big jsou ve skutečnosti jedna a tatáž osoba, která má velmi odvážný zločinný plán: na ostrově řídí velkovýrobu heroinu, kterým hodlá zaplavit světový drogový trh. Proti Jamesi Bondovi má soukromou armádu, temná kouzla vúdú a krásnou pannu Solitaire s věšteckými schopnostmi... Film Žít a zemřít znamenal začátek bondovské kariéry pro třetího představitele agenta 007 Rogera Moorea, který se v postavě Jamese Bonda objevil celkem sedmkrát. „Výbušná" titulní píseň Paula a Lindy McCartneyových byla nominována na Oscara. (Česká televize)

Ukázka z filmu

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $35,377,836Tržby Celosvetovo $126,377,836║ Roger Moore v úlohe Bonda újde ale dejovo to ide skôr na takých povrchných vodách. Chýba tam lepšia dejová zápletka, akcia. Máme tu len nejakú naháňačku na motorových člnoch, s ktorej je viac zábavnejšie ako ju doprevádzajú policejané autá a ich komické vsuvky s užužlaným šerifom. /55%/ ()

hippyman

vtipem i akcí skvěle rozjetá první polovina bohužel nebyla dotažena do zdárného konce... v osmé bondovce poprvé vystupující Moore mi docela sedl, v některých záběrech dokonce jako by ze Zlatého oka vypadl neméně dobrému Brosnanovi, v tom by až takový problém nebyl, tak čím to bylo? snad trochu atypicky tmavým prostředím, snad únavnou čtvrthodinovou honičkou či suššími fórky ve druhé půlce, možná i několika zřetelnými chybami... lehce nad průměr to tedy vytahují přednosti dotorky Quinnové a McCartneyho nesmrtelný motiv. 60% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jako agentka je mizerná, Quarrele, ale sexuální kompenzace hovoří za vše." O sexuální kompenzace není nouze, jak už to u Bonda bývá. Tentokrát to však má těžký, protože na něj bonzujou nejen osmahlí kluci z Harlemu a strašáci, ale hlavně karty. Jenže Bond má k dispozici rogalo, lehkej nášlap i skákající motorovej člun, takže o zábavu je postaráno. Mě navíc hodně zaujal karnevalovej pohřební průvod, hladoví krokouši nebo vodní honička. Horší to bylo s voodoo, protože tenhle kult mě spolehlivě nudí. ()

JohnCZ

Obsahově hodně slaboučká bondovka, kterou nezachrání ani hlavní motiv od Beatles či doposud bezkonkurenčně nejkrásnější bondgirl (Doktorka Quinnová byla za mlada sakra kost!). Chvilkama je to sranda, ale někdy je humor až moc nucený a trapný (šerif, konec hlavního záporáka). Moore je ale poměrně sympaťák, takže jeho dalším bondovkách někdy v budoucnu šanci dám. ()

cheyene

Bond 8 - První Mooreova bondovka mě zaujala svoji zvláštní atmosférou, záporáckým seskupením Dr. Kanangy, prostředím a bond girl Solitaire...Moore je tu ještě mladý (relativně mladý), což je velké plus. Celkově měl štěstí na filmy, které jsou sice s každým dalším pokračováním víc a víc komediální, ovšem přistoupíme-li na tento styl, o zábavu máme postaráno. "To je starý dobrý Albert. Jednou jsem nedával pozor a sundal mi celou ruku." ()

• Při hledání vhodných míst k natáčení narazil štáb na krokodýlí farmu, kterou vlastnil jistý Ross Kananga. Tato krokodýlí farma se dostala do scénáře a Bondův protivník získal jméno Kananga (v knižní předloze figuroval jen jako Mr. Big). (Colonist)
  • Štáb měl údajně během natáčení v Harlemu platit místnímu gangu za "ochranu". (Colonist)
  • Jedná se o vůbec první "Bondovku" , která získala nominaci na Oscara za nejlepší původní píseň. (Zeebonk)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)