Žít a nechat zemřít

James Bond: Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

• MartinezZ

Roger je mi Bondem jen tak napůl. není úplně špatný, ale Seanovi a Piercovi se postavit nemůže. ~~~ Úvodní píseň se k bondovce dost nehodí (nominace za co?). Navíc dabing se nepodařil :( Samotný příběh mi přišel, jako by se někdo snažil naroubovat Bonda, jako "návštěvu" na nějaký díl amerického komediálního krimiseriálu, tentokrát s woodoo tématikou. Znovu, za mě se nepodařilo.(20.8.2011)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Souboj neslaného nemastného Bonda v podání Rogera Moorea proti diktátorovi San Moniquy a kultu woodoo nenadchnul, ale ani nenudil. Potěšila např. scéna rozepínání zipu Bond girl pomocí magnetických hodinek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xRgICh0dK9I(11.3.2012)

Live and Let Die říká Roger Moore, který se představuje jako James Bond. Nástupní Moorova bondovka není zlatým vrcholem všech příběhů o agentovi s povolením zabíjet. Vlastně není ani stříbrná. Film má pomalý rozjezd a Roger Moore se v roli neuvěřitelně dlouho rozkoukává. Scéna na člunech či zajímavá zápletka s voodoo vyznavači film vyzdvihuje. Nicméně postavy jako seržant Pepper dávají předzvěst tomu, že Bondovky v podání Rogera Moora budou pomalu spadat do komediálního žánru. (72 procent)(19.11.2012)

Roger Moore skáče po hřbetech krokodýlů, pere se s černochem se železným pařátem a likviduje hlavního padoucha kulkou na žraloky, všechno přesně jak to předpověděla tajemná Solitaire. Dokonce se podíváme i k Bondovi domů...Ovšem páni scénáristé, nezapomněli jste náhodou na někoho!? (Myslím toho pána co furt něco kutí a bez jehož přítomnosti ztrácí bondovky 10% svého kouzla)(6.11.2003)

Po Connerym byl Moore celkem logicka volba, kdyz uz si Bonda strihnul v serialu a jeho prvni ucast v celovecerni bondovce zvladnul slusne. Jeste neni zas tak starej, vypada vcelku charismaticky, hazi hlasky na vsechny strany, bali jednu zenskou za druhou a zvladne i nejakou tu akci. To plati i o Jane "Doktorka Quinnova" Seymour, ktera je tady mlada a pekna. Jinak Hamilton docela slusne zvladnul namixovat akci (i kdyz by ji mohlo bejt vic), exoticky lokace a novy, slusny zaporaky. To vse v docela slusne napsanym pribehu, u kteryho je jedina vada to, ze to vetsinu casu vypada, jakoze o nic moc nejde a je to cely takovy lehce zmateny. Slabsi 4*.(4.11.2009)

• - Natáčelo se od 13. října 1972 do 15. března 1973 v New Yorku, Jamajce, Louisianě a v Anglii. (Varan)

• - Kaskadér Jerry Corneaux, který byl v civilním životě právník, dostal za jedenatřicetimetrový skok s motorovým člunem 6 300 amerických dolarů. Postavení rampy pro tento kousek stálo 600 000 dolarů. [Zdroj: časopis Cinema 1/2003] (Locksley)

• - Štáb měl údajně během natáčení v Harlemu platit místnímu gangu za "ochranu". (Colonist)