Žít a nechat zemřít

• Velká Británie Live and Let Die (více)
Ukázka z filmu

Během jednoho dne jsou zabiti tři britští agenti, jeden v New Yorku na setkání OSN, jeden v New Orleans před restaurací Fillet of Soul a jeden na ostrově San Monique v Karibiku při voodoo rituálu. Úkolem Jamese Bonda je zjistit, proč byli agenti zabiti. James přiletí do New Yorku, kde je mezinárodní diplomat Kananga, majitel ostrova San Monique, kterého policisté sledují. Při cestě z letiště někdo zastřelí Bondova řidiče, sleduje podezřelé až do restaurace Fillet of Soul, kde sedí krásná kartářka Solitaire. Řetězec těchto restaurací vlastní Mistr Big, který nechá Bonda zabít. Díky dalšímu agentovi Bond unikne. Kananga se vrací na ostrov a Bond poletí také. Čeká zde na něho agentka CIA Rosie, která ho má zavést na místo voodoo rituálů. Bond pozná, že je lhářkou a pracuje pro Kanangu, když před ním utíká, tak ji někdo zastřelí. Solitaire věští z karet pro Kanangu, a karty jí ukazují milenecký vztah mezi ní a Bondem. V noci se agent 007 nepozorovaně dostane na ostrov k Solitaire a svede ji. Další den spolu uniknou, lodí jedou do New Orleans, Kananga zuří a chce ho mrtvého. V restauraci se Bond setkává s Mistrem Big, který je ve skutečnosti Kanangou. Jeho plánem je rozdávat heroin zdarma, zlikvidovat konkurenci, a když bude více závislých, tak nasadí nové ceny a bude vydělávat jmění. Kananga pozná, že Bond svedl Solitaire, protože se vytratili její věštící schopnosti. Bond je převezen na krokodýlí farmu, kde ho přenechají krokodýlům. Po divoké honičce na člunech Bond unikne. Kananga se vrátí se Solitaire na ostrov, kde má být dívka další obětí nočního voodoo rituálu. Jeho pole s opiem nechává Quarrel explodovat. Bondovi se podaří dívku vysvobodit, pak ale oba padnou do rukou Kanangy, který je chce předhodit žralokům. (TV Prima)

Ukázka z filmu

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $35,377,836Tržby Celosvetovo $126,377,836║ Roger Moore v úlohe Bonda újde ale dejovo to ide skôr na takých povrchných vodách. Chýba tam lepšia dejová zápletka, akcia. Máme tu len nejakú naháňačku na motorových člnoch, s ktorej je viac zábavnejšie ako ju doprevádzajú policejané autá a ich komické vsuvky s užužlaným šerifom. /55%/ ()

Lima

007__č.8__Film sice obsahuje pár vychytaných scén (krokodýli, honička ve člunech), ale ty nejsou do příběhu zakomponovány tak, aby vytvořili kompaktní podívanou, která nebude nudit a celek nebude působit tak zmateně. Osobně považuju Hamiltona za jednoho z nejslabších bondovských režisérů (vyjma jeho Goldfingera). Ale s uspokojením lze říci, že postava agenta 007 získala po Connerym důstojného následovníka. A buranský seržant Pepper mně se svým přehráváním neskutečně iritoval. ()

Enšpígl

Na plac nastoupil nový Bond... James Bond v podání Moorea.....Rogera Moorea a nástup je to vskutku famozní. Klukovského rošťáka s anglickým humorem vystřídal klidas s cynickými hláškami. Svou misi pradoxně začíná tam kde i Sean Connery tedy na Jamajce, bohužel už nám tam neleze z moře krásná Ursula Andress, zato nám tam nalezlo spoustu vyznavačů kultu Voodoo a je třeba aby to 007 vyřešil a mohli se tam vrátit krásný holky v bikinách a ne aby tam oxidovali sráči s hadama,kartama, hrobama , podřízeljma slepicema a bůh ví čím ještě. A Akce může začít a byla dobrá, moc dobrá, zaporák byl taky zdatnej soupeř z řad černošské populace a Bond girl ?? Tu jsem měl tehdenci chránit i z mé postele,aby mohla žít , byla by škoda nechat tuhle bondovku zemřít. ()

Matty

Bond kontra blaxploitation: okultismus zredukovaný na magii, masky a mák, hlemýždí rozjezd, absurdně natahovaná akční scéna s motorovými čluny a primitivní šerif Pepper... ale taky velkopadoušsky nafoukaný padouch (inspired by Onassis), výborný úvodní song, doktorka Quinnová jako bondgirl a dokonale svěží Moore, pálící jednu trefnou hlášku za druhou. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Vitason ()

Gemini

Nástupní bondovku Rogera Moorea poznamenává fakt, že se hlavní představitel snaží hrát Bonda tak, jako to dělal jeho předchůdce...jenže to nejde:) Další Mooreovy bondovky, nesoucí se v poněkud odlehčenějším duchu, mu už sedly lépe...u bondovek se to sice nedělá, ale mám dojem, že tahle by si zasloužila o trochu ponuřejší remake, aby atmosféra kultu voodoo vynikla v nepřikrášlené podobě...když teď začnu o nejlepší postavě filmu, asi vám bude jasné, že to není nikdo jiný než samotný baron Samedi...ale stejně si myslím, že Live And Let Die má větší drajv, když to rozbalí Guns'n'Roses. ()

• Na vodnú naháňačku bolo použitých 26 lodí typu Glastron GT-150 1972. (tiradentes)
  • Ve filmu nikdy nezazní skutečné jméno Solitaire (Jane Seymour). V knize je prozrazeno, že se jedná o Simone Latrelle. (Žralok)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.…