Žít a nechat zemřít

• slovenský

Žiť a nechať zomrieť

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA, 1973, 121 min

Tak Connery byl nahrazen proto ze byl starej a misto nej prisel Moore kterej je jeste starsi od chvile kdy se tenhle predstavitel objevil bylo jasny kam se Bondovky vydaji nicmene tem jeho hlaskam se nejde nesmat co nezvladne akci a pestma to dozene kecama a to jeste tenhle film neni zdaleka takova taskarice jako nektery co prisli po nem kazdopadne pribeh je velmi originalni titulni pisnicka je taky v poho akorat na co sem cumel jak puk byl Bond coby kurak doutniku to by asi Flemming cumel tak jako tak nova dejova linie urcite potesi s tim Blofeldem uz to preci jenom bylo kapko ohrany(3.3.2012)

Bond 8 - První Mooreova bondovka mě zaujala svoji zvláštní atmosférou, záporáckým seskupením Dr. Kanangy, prostředím a bond girl Solitaire...Moore je tu ještě mladý (relativně mladý), což je velké plus. Celkově měl štěstí na filmy, které jsou sice s každým dalším pokračováním víc a víc komediální, ovšem přistoupíme-li na tento styl, o zábavu máme postaráno. "To je starý dobrý Albert. Jednou jsem nedával pozor a sundal mi celou ruku."(4.12.2006)

Po Connerym byl Moore celkem logicka volba, kdyz uz si Bonda strihnul v serialu a jeho prvni ucast v celovecerni bondovce zvladnul slusne. Jeste neni zas tak starej, vypada vcelku charismaticky, hazi hlasky na vsechny strany, bali jednu zenskou za druhou a zvladne i nejakou tu akci. To plati i o Jane "Doktorka Quinnova" Seymour, ktera je tady mlada a pekna. Jinak Hamilton docela slusne zvladnul namixovat akci (i kdyz by ji mohlo bejt vic), exoticky lokace a novy, slusny zaporaky. To vse v docela slusne napsanym pribehu, u kteryho je jedina vada to, ze to vetsinu casu vypada, jakoze o nic moc nejde a je to cely takovy lehce zmateny. Slabsi 4*.(4.11.2009)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $35,377,836Tržby Celosvetovo $126,377,836║ Roger Moore v úlohe Bonda újde ale dejovo to ide skôr na takých povrchných vodách. Chýba tam lepšia dejová zápletka, akcia. Máme tu len nejakú naháňačku na motorových člnoch, s ktorej je viac zábavnejšie ako ju doprevádzajú policejané autá a ich komické vsuvky s užužlaným šerifom. /55%/(16.5.2009)

• kiddo

Anglická noblesa a harlemská rozvolněnost, to je mi ale třaskavá směs. Těžko říct, zda za to může Moore nebo je ten film jednoduše tak nějak celkově blbý, ale James Bond zde působí dojmem chcípáčka z kanceláře, kterému nakope prdel i děcko s obrnou. Ono to bude asi tím, že Bond není žádný Drsný Shaft, aby se ctí vyšel ze střetu s černošským ghettem. Není v tom dobrý příběh, netrapné situace a dialogy, drajv, napětí (černá kůže totiž automaticky značí průser), hudba a zapamatováníhodné scény a postavy. Jsou v tom hadi (to my herpetofobici neodpouštíme), vymaštěné bond girls (CIA, panenství a karty, muhahaha) a koňská dávka rasismu (a to říkám jako člověk, který to slovo považuje za vyčpělé a dávno postrádající obsah. No řekněte: může být něco větší výraz rasismu, než když všechny postavy cool záporáků s krásnými babami ověšenými voodoo tretkami hrají černoši a na bělochy zbydou jen roličky upachtěných přisluhovačů dobra?). Xenofobní sračka, která neuvízla v propadlišti dějin jen proto, že je součástí Série.(10.2.2009)

• Roger Moore

• - Ve filmu nikdy nezazní skutečné jméno Solitaire (Jane Seymour). V knize je prozrazeno, že se jedná o Simone Latrelle. (Žralok)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Štáb měl údajně během natáčení v Harlemu platit místnímu gangu za "ochranu". (Colonist)