Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

anderson

"Tam je starej Košťál ! - Pane Košťál pojďte s náma. Na večeři. - Bohušu, já jsem nevečéřal vod Kuvájtu napadéní." - V roku 1992 som do našej triedy priniesol na VHS - ako sa dnes vraví - tzv. CAM. To bolo v pondelok. V utorok sa po škole začalo v triedach a na chodbách ozývať prvé "Bohušu". V piatok už celá škola poznala naspamäť všetky hlášky a Bolek Polívka sa stal naším kultovým hercom. "Tož, děkujeme !" (7.8.2009) ()

eraserhead666

On už člověk ten film, mnohé jeho scény a repliky zná úplně, viděl to mnohokrát, ale stejně se tomu i po těch dvaceti letech pořád směje nahlas. Polívkova sice asi ne nejlepší, ale určitě životní role a i ta Veškrnová se mi tady líbí nejvíce. Nadčasové, moudré, i když se to tak netváří, pravdivé, lidské. Ještě si živě vybavuji, jak jsem na tom byl před těmi dvaceti lety v kině. A to se mi stává u málokterého filmu. ()

hansel97

Vidím to poprvé a prostě mi to nepřijde jako nějaká bomba, asi prostě film mimo mojí krevní skupinu. Netvrdím, že to není vtipné, docela jsem se i zasmál a prostě mě to bavilo, ale některé části se potácí mezi nudou a trapností a celkově se to vlastně zakládá jen na karikaturním herectví Bolka Polívka, toho uznávám, ale upřímně si ho víc užívám ve vážných rolích (Musíme si pomáhat, Domácí péče). No, nevím, není to špatné, ale nenadchlo mě to. Chytilová asi není režisérka pro mě. ()

Thomick

Zápletka jako dělaná pro komediální smršť. Bohužel Chytilová nemá vkus ani cit pro obsazení. Polívkovi sice role burana padne jako ulitá, ale, když to řeknu podivně, snaží se bejt vtipnej i tam, kde by vtipnej být nemusel a přesto by to bylo vtipný. Pár fórů je vskutku nezapomenutelných (v paměti mi navždy uvízla scénka s Kájou), ovšem to "pár" je na pětihvězdičkovou záležitost poněkud málo. ()

SOLOM.

Kurva Bohuš je LEGENDA a tento film patří mezi moje vůbec nejoblíbenější. Polívka v něm naprosto exceloval a já už snad ani nespočítám, kolikrát jsem Dědictví do dnešního dne viděl. Miluju ten příběh, miluju Bohuše a kurva miluju slivovici. Už tehdy jsem věděl, že tu „cestu kolem světa“ bych si dal taky. Kultovní hláška z nobl restaurace (s Chýlkovou) je prostě nesmrtelná. Samozřejmě zde předvedli fantastické výkony i ostatní herci v čele s Donutilem a Veškrnovou, ale Bohuš – ten je jen jeden a na něm celý film stojí… ()

Ilicka

Obhroublá buranská komedie, napodruhé jsem ji téměř nemohla vydržet. Přehvězdičkovávat nebudu, ale Bohušu, střez se mi ještě jednou zkřížit cestu. ()

Bauer

Tak tohle je film nabitý hláškami kterým se směju ještě teď.Je hodně velká škoda že byl hodně zkaženej konec , kdy se tam objevil anděl...prostě hrůza.Bolek Polívka je nezapomenutelnej jako i tento film. ()

duklak2

Nezapomenutelný film s nezapomenutelnými hláškami, které jsou dodnes nesmrtelné. Výborný Bolek Polívka a další řada herců včetně Miroslava Donutila. ()

luka4615

I když stejně jako většina diváků miluji Dědictví zejména díky peprným slovíčkům a kultovním hláškám, postupem času jsem ho začal vnímat i jako nekompromisní sondu do života vesnického zbohatlíka a vlastně i společnosti raných devadesátých let. Režisérka Věra Chytilová zdatně balancuje na hraně šílené komedie a tohoto sociálního “průzkumu” více než zdatně, pročež je Dědictví pravděpodobně právě tak moc oblíbené. Samozřejmě že tento úspěch by také nebyl možný bez ústředních hereckých tváři v čele s Bolkem Polívkou, jenž Bohušovi propůjčil ono neodolatelné buranství a zároveň i upřímné a velmi naivní srdce. Tento šílený koktejl proto skvěle funguje i po více než dvaceti letech, takže se ke snímku Dědictví aneb Kurvahošigutntág vždy velmi rád vracím. Výborná práce! „Jak zkůšaš? Tož co zkůšaš? On to zkůša, jestli to funguje. Tož jsi blbý nebo co? Já mám jednání!“ ()

HateBreeder

I kdyz se ve filmu najde rada vtipnych situaci, celkove se mi nezda tak dobry. Dobry vykon tu podal Polivka, ale ty ostatni se mi az tak skvele nezdaly. Je to ukazka takoveho "opiteho" moravskoho humoru, ktery je nekomu blizsi nekomu ne, ja patrim do te druhe skupiny a tak hodnotim podle toho. 58% ()

maseer2

co slovo, to perla - "Peníze na porodnicu. Daj, daj. Šak to furt čteš, furt to čteš. Kdejaká vražda, totok, znásilnění, únose. A kde sa to rodí? V porodnici. A já mám na to dávat prachy? Na nějaké vrahy? Sexuální, úchylné. Hoši, na to zapomeňte. Kurva, kde mám koňa?" ()

PROROK14

Tak toto je fakt peckaa. Najlepšia česká komédia asi nie ale jedna z najlepších určite áno. Bolek to tam rozbalil a to riadne. Tie hlášky a celkovo všetky rozhovory nemali chybu. Jak tam nasral toho čašníka tak to som sa nemohol dosmiať. Veľmi podarený český film. 85% ()

BoPo

Takto vyzerá kult na český spôsob. Co? Méně než 5*? Jak zkušáš? Co zkušáš? Toš si blbý, nebo co? Běž do řiti, ty hňupe! Toto si nezvykaj! ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů