• obitus

Dvouhodinova reklama na nejhorsi moravske pivo.(4.8.2005)

• mzss1

Tak tohle se moc nepovedlo - nejhorší díl ze série. Předešlý taky za moc nestál, ale tohle už byla hotová nuda, kde mě toho moc nebavlilo. Možná jen nějaká scéna. Herci mě také moc nepotěšili. Návrat se nepovedl, i ta stopáž byla moc dlouhá. Takže hodnotím jen na 20% = *(24.11.2012)

• Gilmour93

Ach jo, zase česká komedie, která upoceně nuceným způsobem reflektuje dobu. Kde jsou ty časy, kdy se komedie smály životu a nebyly jen o tom, že se život směje nám? V 21.století bylo takových jako šafránků.. Kdyby se poslední pojednání o poetickém sexuálním loudilovi scvrklo do třicetisekundové reklamy, v níž by moje Teta v Mazdě popíjela Starobrno, svět by o nic (krom dalších vyčpělých Básníků) nepřišel..(8.4.2013)

• NinadeL

Jako celek přitažené za vlasy, leč jako tečka stravitelná epizoda ze života stárnoucích Básníků. Osobně považuju za největší chybu babrání se v minulém vztahu s Brodskou, kouzlo předchozích dílů mimo jiné přeci stavělo na nových Štěpánových láskách s tím, že ukončení minulého vztahu nikdy nezašlo příliš daleko. Borůvka například poslala jen svatební oznámení. Takto bohužel více vyniká plochost postavy Zrzečky v podání Badinkové stejně jako bezradnost herečky samotné, která nemá dosatek prostoru vytvořit dostatečně zajímavou holčinu. Co je ale vyloženě hezké, jsou postelové dialogy Štěpána a Kendyho.(10.4.2014)

• Xmilden

Problém posledních dvou dílů je již přece jen v tom, že se odehrávají v době, kdy již hlavní hrdina trošku stárne a tudíž se již nějakých jeho výstředností težko můžeme dočkat. Dle mého nejslabší díl celé série.(27.7.2007)