• Dadel

Štěpánek, Starobrno, Kendy, Coldrex, Písařík, Mazda, Nádeníček...série o básnících klesla bohužel na samé dno. Narychlo splácaná rychlokvaška, ve které se tvůrci snažili navázat na poetiku prvních tří dílů, ovšem výsledek je plný křečovitých frází typu "Mobil je horší než diktatura proletariátu".(28.7.2004)

Tohle byl spíš takovej výstřel do tmy. Film je naprosto o ničem a kdyby neměl svoje slavnější přechozí díly, tak by se snad na něj ani nekoukal.: Dušan Klein se sice tak nějak snažil zakončit sérii o básnících, to se mu sice jakž takž povedlo, jenže jak.Všechno je tady špatně a nudně natočený, že chvilku po skončení filmu mi v paměti moc scén nezůstalo a těch pár vtipnýxh scén, které se dají spočítat na prstech jedné ruky po výbuchu dělobuchu ani nestojí za řeč. Snad by bylo lepší, kdyby se zůstalo bez zakončení série, tenhle paskvil s herci, kteří už spíš patří do starého železa je jen pokus o oživení toho, co se už oživit nedá(26.12.2005)

70% je mi jasný, že ženám se tenhle film asi moc líbit nebude, ale i když já mám do středního věku ještě hodně daleko, přesto poznávám, že tenhle film je až zoufale pravdivý. Obzvlášť scénky spojené s ředitelováním nemocnice jsou jako vystřižiné z české politické reality: "levně nakoupit, draze prodat a otálet s placením."(27.12.2005)

Po zjištění, že ředitel nemocnice není všemocným pánem, nýbrž slouhou v rukou prodejných politiků, se zkušený lékař Štěpán Šafránek vydává tam, kde ho lidé potřebují - na záchranku. Milostné vzplanutí zde opět nechybí, problémy středního věku jsou naopak žhavou novinkou a přestože tento díl považuji v podstatě za zbytečný, tak ho nemohu považovat za vyloženě nudný.(18.12.2008)

Tenhle film je uz takovej krapet zbytecnej. Sice je fajn, setkat se opet po letech s osudama hlavnich hrdinu a videt jak si vedou, ale je to proste takovy navic. Cele to uz krapet pusobi jak filmy nebo serialy z produkce Novy a kdyby neslo o basniky, nikdo by tomuhle filmu asi nevenoval pozornost. Navic uz je celej film takovej vaznejsi a smutnejsi, Kriz uz neni ten veselej "basnik", ale ma starosti a obcas je i krapet ostrejsi. Ale musim pochvalit vyber hlavni holky, Michaela Badinkova je fakt super. Taky sem si vsim, ze basnici postupne pribejvaj na stopazi, kazdej dil je delsi nez ten predeslej a u tohohle je to uz spis na skodu, protoze zaver s hledanim Badinkovy je uz krapet zbytecnej a je to jen takovy protahovani filmu. A par lidi je tu tak trochu zbytecnejch, treba Mares, ten je jak pest na oko. Nicmene porad se musi nechat, ze film mohl dopadnout daleko hur a tohle celkove zas tak velka tragedie neni.(29.1.2007)

• - Řidiče sanitky si zahrál skutečný záchranář zaměstnaný u ZSS HMP, Mgr. Michal Petrus, který byl zároveň odborným poradcem při natáčení. Při postsynchronech ho však nadaboval Jiří Kvasnička. (funhouse)

• - Michaela Badinková (Veverka) musela vo filme jazdiť na kolieskových korčuliach, na ktorých v živote nestála, a preto trénovala doma na balkóne od steny k stene. (Raccoon.city)

• - Věra Koktová, která ztvárnila uklízečku, si v předchozím díle Jak básníkům chutná život (1987) zahrála referentku z ministerstva zdravotnictví. Není však řečeno, jestli se jedná o stejnou postavu, která změnila zaměstnání, nebo o zcela jinou osobu. (funhouse)