Výpravná historická podívaná, která se podobně jako Želary odehrává během 2. světové války, vypráví dramatický příběh matky a posléze její dcery. Krev zmizelého začíná po vypuknutí 2. světové války milostným pří-během baltského šlechtice Arna von Lieven (Václav Jiráček) a Češky Helgy (Vilma Cibulková). Arno utíká před sovětskou hrozbou do finské války. V jednom z bojů je raněn a převezen do německého lazaretu, kde mu Helga zachrání život. Prožívají vášnivou lásku, ale Arno je povolán zpět do válečné hrůzy Z krátkého vztahu se Helze narodí dcera Dorli (Ester Geislerová). Právě dítě se pro Helgu stává jediným smyslem života. Musí svou dceru ochránit a pokusit se přežít navzdory všem útrapám složité doby... Děj Krve zmizelého je rozvržen do čtyř ročních dob, které jsou pozadím pro strhující dramatický příběh, odehrávající se v divoké přírodě moravských hor, ale také v exotickém belgickém Kongu. Režisér Milan Cieslar barvitě a citlivě vypraví příběh žen ve vyhrocené historické situaci. Svým způsobem navazuje na svůj předcházející film Pramen života (2000), ke kterému také napsal scénář Vladimír Körner a který byl s úspěchem uveden na Berlinale 2000 a získal hlavní ceny na mezinárodních filmových festivalech Troja, Laon, Gottbus, Rimouski, Chemnitz. (oficiální text distributora)

Snakefinger

Zkouknul jsem jedním dechem. Výborná exkurze do zapomenutých evropských ději (rusko - finská válka) i do nezapomenutých temných částí české historie. Výkon paní Cibulkové byl fenomenální. Trošku mě zklamal rychlý závěr bez nápadu a překvapení, ale jako rodinná sága opravdu výborné. ()

JURYMAN

I přes skvělé herecké výkony, zejména Martina Huby a Vilmy Cibulkové, je tento film pouze průměrný. Ovšem rozhodně stojí za shlédnutí. ()

montel

2. světová válka začala a dvojice kamarádů raději utíká do finské války. Zde je jeden z nich, Arno (Václav Jiráček) velmi vážně raněn a oba kamarádi jsou transportováni domů. Když už to vypadá, že Arno zemře zachrání mu život zdravotní sestra Helga (Vilma Cibulková). Arno je jí vděčný za záchranu života a do Helgy se zamiluje. Helga mu postupem času city opětuje a výsledkem je narození dcery Dorli (Ester Geislerová). Vychovávat dítě během války je ovšem velmi obtížné a všichni ještě budou muset bojovat o holé životy...Velmi depresivní zážitek slibuje tento snímek. Ono během války nebylo příliš důvodu k úsměvu, zde je to vylíčeno ale ještě drsněji, než by si divák představoval. Jediné co bych filmu vytknul je až moc roztahaný děj a herečka Ester Geislerová, kterou opravdu nemusím. Ale třeba sem zaujatý. 60% ()

Stoupa07 odpad!

Film jsem viděl poněkud později a velmi jsem toho litoval. Historie, rádoby nově objevená a pokroucená. Jak je ostatně v poslední době zvykem... ()

WikingVik

Není to špatný film, ale také to není zrovna výpravný film, jak je uvedeno v popisce. Nejvíce vadí asi rozvleklost filmu a některé dějové skoky. Na druhou stranu mě potěšila postava Igora Bareše. Vzpomněl jsem si totiž na babičku, která často říkávala, že kriminálníci vracející se z koncentráků byli ti největší odbojáři. ()

xentrixx

Vladimíra Körnera mám rád, toto je však galimatyáš, a teď nevím, zda pouze filmový nebo i literární, neboť knižní předlohu jsem nečetl. Pejsek s kočičkou se snažili uvařit dort a do hrnce postupně nasypali sovětsko-finskou válku, baltické Němce, Sudety, Protektorát, holokaust, odsun, řecké uprchlíky, emigraci na Západ a aby toho nebylo málo, tak ještě válku v Kongu. Herci buď postrádají charisma a neumí hrát (Geislerová, Jiráček), nebo naopak mají obojího dost, nemají však dostatek prostoru se plně projevit (K. Dobrý), případně je svazuje nekvalitní scénář (Huba, Cibulková, Dlouhý). Některé postavy postrádají zcela smysl a divák si klade otázku, o koho se vlastně jedná a proč se ve filmu objevuje (O. Vetchý, M. Vašut). Za jednu hvězdu tak nakonec stojí možná pouze I. Bareš, byť je jeho Čevora překarikovaný zloduch, jakási smrdutá tresť seškrábaná ze dna toho nejšpinavějšího čecháčkovského hajzlu. Kvalitu celého díla rovněž snižují nepatřičné a kýčovité scény (volání do vojenského telefonu při útěku lesem, zjevení se mrtvého otce mladé Dorli) a nadbytečné dějové odbočky (zápletka s řeckým mladíkem). A co člověka irituje během celého - neúměrně dlouhého - filmu nejvíce, to je háv přepjatého patosu, do něhož je to všechno zabaleno. Abych ale jenom nehaněl, druhou hvězdu nakonec dávám za špetku napětí, která se v tom celkovém mišmaši úplně neztratila a při trpělivém pojídání si ji lze i trochu vychutnat... ()

Swatcha

Film opravdu není pro útlocitné diváky očekávající filmy plné rozkvetlých luk a zamilovaných pohledů. Je to drsný pohled na lidské osudy, které špatně začaly a nemohou ani dobře končit. První třetině filmu ubírá na kvalitě mizerný herecký výkon Václava Jiráčka. Tomu člověku prostě neuvěříte ani slovo. Naopak skvěle hraje Vilma Cibulková, Martin Huba, Ester Geislerová, Vladimír Dlouhý a Igor Bareš v roli mstícího se Čevory. Kasovní trhák z toho asi nebude, ale za shlédnutí opravdu stojí. ()

Katz

První půlhodina se mi zdála snad věčná, příliš rozvláčná a na poprvé jsem se dál ani nedostal. Je to asi nejslabší část celého filmu. Pak nabere děj na otáčkách a drží až do konce. Příběh má sílu a poselství. Možná víc o beznaději než naději, ale i takový je život. Odhaluje cosi démonické v nás "slušných a statečných" lidech a to i díky nejen všeobecně dobrému, ale v některých případech dokonce skvělému herectví. Jestli, ale někdo hledá film, který potěší a příjemně naladí, tak vybral špatně. I přes zjevnou snahu, aby konec filmu vyzněl nadějně, jsem se nezbavil pocitu beznaděje, ale o to byl pro mě zážitek z filmu silnější. Závěr: stojí za to vidět a prožít si ho. ()

Bloodoom

Jaroslav Dušek opět dokazuje jaké charaktery mu jsou nejblíž. Celkem pěkný příběh, ale strašně zdlouhahé a utahané. Celý film jsem čekal na nějakou tu "akci", ale bohužel jsem se nedočkal. ()

missmiri

Režisér Milan Cieslar mne opět nezklamal. Seriál jsem neviděla, ale snad tam bylo více prostoru...Do dvou hodin vměstnat tak rozsáhlý příběh, navíc odehrávající se během nějakých 20 let, no nadlidský výkon. Úžasnou roli zde měl Igor Bareš. Pokaždé když se objevil na scéně jsem si říkala, páni, ten chlap tu je zas, to není možné. Byl všudypřítomný. Scénář Vladimír Körner (stejně jako u Cieslarova podobně laděného filmu z roku 2000 - Pramen života/Lebensborn). A kdo od Körnera četl alespoň jednu knihu, dokáže si domyslet, jaké téma může očekávat. Kruté, ale nádherné. Nějakým způsobem vás osloví. ()

J.M.Kubik

Něco tak strašně patetického jsem od té doby, kdy jsem na tom byl v kině, neviděl. Jedna hvězda za herecké výkony. Dodnes lituji, že jsem ten den, kdy jsme na to šli se školou, nezaspal. ()

Jimbodini

Dost dobře a bez přetvářky natočený příběh. Drama o osudu jedné češky a její dcery za Války a v poválečném Československu. Bohužel se zapletla s vojákem, který byl na špatné straně. Ukázkově vykresléný příběh českých "odbojářů" v poválečném období. Nechutně otevřený a naturalistický příběh. Nedoporučuju na romantický večer s přítelkyní! ()

BGH

Pro mne největší mínus, že jde o film bez pointy. Pouze vyprávění o tom, jak se bezpáteřní hieny přizpůsobí každému režimu a dokážou z něj těžit a že válka je svinstvo. Nic víc, nic míň. Každopádně film je natočený působivě. Smutek a beznaděj ve mě zůstali dlouho po skončení filmu... ()

d.u.f.f.y

Nemůžu napsat nic... Snad jen, že srovnání s filmem želary by se mělo trestat. Bohužel ani po dvou hodinách sledování nevim o co pořádně šlo? O rytíře? Viděla ta holka mrtvý nebo jak? blbost... ()

godal

Já tyhle zvrácené sračky prostě nesnáším.Že jsme vyhnali skopčáky ze země i s jejich děvkama,je prostě správně a tečka.Průser je,že se nám ty svině vrátily oknem a někteří je vítají s otevřenou náručí...Prostě politicky motivovaná rádoby kravina,která mě nutí ke zvracení už po pár minutách.Moc rád bych napsal,co bych nejraději s autory provedl...Ale za stehna Cilmy Vibulkové dávám jednu hvězdu ()