• Radiq

Dyť ten děj je úplně jakejsi rozcupovanej. Nevím, kdo je kdo. Můžou za to dvě věci. Za prvé: všichni tam mluvijou hrozně potichu nebo jim není rozumnět (třeba mě nasralo, když se jí jeden polák zeptal: rozumňjete? a ona řekla: rozumim. ale já jsem teda nerozumněl). A za druhé, že vůbec nevím, kdo je Němec, kdo Čech, kdo nácek, gestapo, std a koho hraje Baroš nebo Vetchej a zlá Stašová - prostě mi úplně unikly historické souvislosti, které tam vůbec nebyly vysvětleny. Nejsu žádnej hňup, ale tvůrci si asi mysleli, že všichni o předválečné a poválečné situaci mají jasno.(7.1.2007)

• rt12

migl napsal za mně(30.5.2014)

Cez 3* ma pri tomto nikto nedostane, a to som ešte milosrdná - za Lábusa a Hubu. Od začiatku na mňa film pôsobil akosi nesúrodo, nevedela som si k nemu nájsť cestu. No a definitívne to pokazil koniec... k tej záverečnej zmesi gýču a čudného správania postáv ani neviem, čo povedať.(15.3.2011)

Ambiciozní projekt, na kterém je bohužel znát, že je film točený jako daleko delší televizní seriál. Zkrátka a dobře, některé postavy a scény přebývají a naopak zase spousta toho je nedořečeno...(19.11.2008)

• Sandiego

Výrazně epizodovitý a útržkovitý slepenec vznilý sestříháním nákladného seriálu, který si asi musel vydělat i jinak než uvedením v tv. Navzdory dobrým hereckým výkonům a na naše poměry nevídané výpravnosti je tento film značně nevyrovnaný v tempu a nedokáze probudit emoce. Všem doporučuji shlédnout televizní minisérii, jež mě zaujmout dokázala.(13.12.2007)