Po potopení Titanicu byla postavena druhá loď jménem Britanic. Na její palubě se jednoho dne ocitá i Vera Campbellová, která přežila zkázu Titanicu a teď pracuje ve službách britské výzvědné služby. Na této plavbě má velmi důležitou roli - pod falešným jménem musí najít německého agenta, který je na palubě lodi a může ohrozit plavbu a tím i důležitou vojenskou misi Britanicu. Vera se seznámí se sympatickým cestujícím, se kterým prožije milostný románek. Po nečekaném zvratu se milenci ocitnou uprostřed smrtelně nebezpečné hry. Vera nakonec opravdu odhalí skutečného nepřátelského agenta, ale tragédie Britanicu jen začíná - v podpalubí je totiž ukryta bomba, která čeká na svůj čas... (oficiální text distributora)

Mikecat

Nemám rád, keď film s rovnomenným názvom ako skutočná napr.loď pojednáva o úplne odlišných skutočnostiach! ()

Wulz

3* a to jen za okamžik co jsem to viděl poprvé, v bůh ví jakém roce. Mohlo to dopadnout jinak a velkolepě jako Titanic, ovšem chápu je to (TV film) a néé film od Camerona. Ale na TV film...aspoň ty slabé 3...ale už to vidět nemusím! ()

ellysium

Děj je otřesný,ale ten děj se takhle nějak odehrál,takže není na co nadávat.Efekty jsou sice na nic,ale nenamítám nic proti tomuto dílu.Britannic leží jen nějakých 60 metrů pod hladinou a jeho vyzdvižením se seriózně zabývají památkáři z celého světa.chtěli by na něm vybudovat muzeum ()

Chlo0opek odpad!

Chtěl jsem dát 1*, ale marně jsem vzpomínal, za co by to bylo. Hlavní strašně akční super naprosto asexuální hrdinka sama zachrání skoro všechny v celém filmu, akční scény, dialogy a herecké výkony jak kdyby dělal nějaký student, prostě nic, co by mohlo zaujmout. A přitom potenciál zde jistě byl:( ()

DavidDizzer

Na rok 2000 natočení filmu, mi to přijde opravdu velmi zanedbané. Nebo celkově odbyté co se týče práci na efektech či jakéhokoliv zaujetí diváka hereckými výkony či nějakou zápletkou a dějem. Chápu, že Britannic nebyl až tak vyýznamný pro jeho velkou slávu a známost, pak ale tedy nechápu, proč se tento film vůbec natáčel. Když už, tak pořádně. Jediné, co se mi možná líbilo, byla scéna v zatopené části, nic víc... ()

Rarity_MLP

Britannic, inu co k tomu dodat... Snad jedině, že exisovala i třetí sestra, Olympic, a že ani jedna z nich neměla tak výrazný osud jako Titanic. Nápad na zfilmování posledních okamžiků HMHS Britannic by byl z historického hlediska jistě zajímavý, nicméně pro běžného diváka natáhnout poslední plavbu takto obecně zcela nezajímavé lodi na bezmála dvě hodiny, bylo naprosto zbytečným a trapným počinem. O to více to každému dojde, pokud již dříve viděl legendární Titanic, se kterým se tento snímek snaží ze všech sil držet krok, ale rozpočet (exteriéry lodě jako z PC hry) a ani samotné historické dějství tomu nepřejí. Zkrátka, mohlo se jednat o dobrý výpravný historický film, nicméně vzít nápad a prakticky i celé dějství z Titanicu, to celé přesunout do Egejského moře a místo ledovce dát torpédo, to se vážně nepovedlo. ()

padlar

Když se vynechají historické nesrovnalosti, tak je to poměrně únosný fílm. Nejspíše nechtěně zábavných scén je několik - např. sestřelení torpéda kulometem. Docela by mě zajímalo, jaká tak může být pravděpodobnost, že se to povede. ()

onden85

Asi jsem viděl jinou verzi, protože ta netrvala 94 minut, ale zdálo se to jako věčnost. To, že se skutečností to má málo společného raději vynechám. Jacqueline Bisset už zkrátka ujel vlak a dodnes nechytla metro :) ()

andy60

Dneska budu hodně shovívavý - možná si to dvě hvězdičky ani nezaslouží, ale snaha o nějaké napětí tam byla, nějaká ta dramatická scéna se v závěru taky odehrála a navíc tam hrála J. Bisset, do které jsem se v mládí platonicky zamiloval. Nejpřínosnější byly asi úvodní titulky, kdy na pozadí běžely dobové autentické záběry a naopak největší katastrofou byly animace. Lodě snad vypadaly lépe v prvních videohrách někdy před třiceti lety. ()