Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

LordMysti

Už je to hodně let co jsem třetí díl viděl a vzpomínky jsou stále hodně pozitivní. Dnes bych možná hodnotil jinak, ale dejme každému filmu stejnou šanci. Trojka je ještě říznější než předchozí dva díly, o ději se raději zmiňovat nebudu, ale o ten u takovéhoto filmu nejde v první řadě - vlastně ani ve druhé. Sly byl na vrcholu, akce střídala akci a kdo bere Ramba trochu s odstupem, třeba jak Jamese Bonda, ten musí být spokojen. ()

jojo-Jozin

Teď už konečně chápu, proč to Sověti v Afghánistánu projeli. Když nedokáží ve stonásobné, těžce vyzbrojené přesile rozstřílet starýho generála a vlasatou máničku (i když namakanou), tak je to pak těžké. Tohle už je opravdu směšné. ()

Bart16

Třetí díl už je drobet přeplácená propaganda.Vůbec bych se nedivil,kdyby ho točil Michael Bay.Každopádně,když vypnete mozek,tak je to docela dobrej film. ()

waska

Nejslabší Rambo, ale zase nejnaštvanější! Sice je to klasický americký pohled na válku, ale akci to má pořád slušnou! A rusáky přece rozsekat musel. ()

Veseldaa.!

Tak v tomhle díle už opravdu vážnější téma nehledejte. Oproti dvojce, která byla akcí nabita v celé stopáži, tak zde jí o trochu ubylo, ale když na ní přijde, stojí za to. Pořád si vybavuji scénu (SPOILER), kde Rambo kosí kulometem vrtulník a v pozadí hraje geniální hudební doprovod od Jerryho Goldsmitha. Řeknu Vám, že jsem byl zase naměkko. Abych to shrnul, jsem rád, že se Sly po tomto průměrném díle rozhodl Ramba ještě jednou vzkřísit. Po díle, jemuž vděčíme za vznik další legendě, Žhavým výstřelům 2. ()

RajAthen

Z mého pohledu dosti nenáročná a přímočará agitka, jejíž věnování na samém konci filmu "lidu Afganistánu" je v kontextu událostí posledních let docela vtipné. Jinak jde ale o druhý díl v jiných exteriérech, který si i přes výtky velmi dobře pamatuji a pár scén je skutečně povedených, proto dávám asi vyšší než optimální hodnocení. ()

Werde

"Bůh by se slitoval, on ne." ...Určitě nejslabší díl. Ale pro mě to je další vzpomínka..Nemůžu jinak. ()

Likan7

Nelze jinak. Bez debat. VHS a video trpělo neustálým přetáčením každé scény. Spolu s Kickboxerem film mýho mládí a nadosmrti 5*. ()

AldousSnow

WTF???..... nabízí návod, jak zničit ruský bojový vrtulník: "naskočtě do přistaveného tanku, rozjeďte se směrem, odkud na vás pálí rakety vrtulník a naražte do něj. Vrtulník exploduje a je zničen. Vylezte z tanku." ()

Enterprise

"Pokud by jste studoval dějiny, věděl by jste, že tihle lidé se nevzdávají. Ti raději zemřou, než by byli otroky okupujících vojsk. Takové lidi nemůžete porazit. My to víme, my jsme si to vyzkoušeli ve Vietnamu a teď už jenom přihlížíme." Richard Crenna to řekl velice hezky, ale bohužel lidé se nedokáží poučit a historie se stále a stále opakuje. Film jinak opravdu hodně zbéčkovatěl a stal se z něho neoficiální kult Stalloneho ega. Pro mě 50 %, ale zaokrouhluji nahoru, takře tři hvězdičky. P.S. Někdo by měl scénáristům vysvětlit, že bitevní helikoptéry nikdy neútočí z bezprostřední blízkostí a pár metrů nad zemí. ()

Kingjiri

Nejslabší díl z celé série Rambů, který předchozím dvěma dílům nesahá ani po kotníky. Scénář je opět o něco slabší (jako to bylo v případě dvojky oproti prvnímu dílu) a počet mrtvých vzrostl na své maximum celé série. Tohle už prostě pro mě není ten pravej Rambo. Když si Rambo pomocí svého survival nožíku vyndal kulku a ránu si náležitě ošetřil, tak jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Kromě toho mám pořád na paměti scénu z Afgánské pouště, kde Rambo pokosí snad polovinu Afgánského národa (samozřejmě v každém díle se najde scéna, kde nerealisticky pokosí spoustu nepřátel, ale co je moc, to je moc). Nemůžu dát více než dvě hvězdy a jsem rád, že tvůrci ve čtvrtém díle opět trochu vrátili Rambovi trochu té jeho atmosféry. ()

Ceberus

No... dvě a půl hvězdy. Od tak legendárního akčního filmu jsem nečekal, že bude tak pohádkový. Na druhou stranu je vidět, že je šitý na míru americkému publiku, které lační po idylizovaném hrdinovi nakopávajícím pozadí nějakému jednoznačně zákeřnému zloduchovi. Vtipné je, že jelikož jsem dříve než Ramba viděl parodii Žhavé výstřely, nemohl jsem Ramba sledovat bez úsměvu vyvozeném ze vzpomínek na vtipné skeče. :-) ()

Demonic189

Zaverečné venovanie posobí značne ironicky a až usmevne :-) ...inak slabé ako čaj a aj Stallone vyzera značne unavene a ako keby ten film točil iba z povinnosti. ()

danny_21

Rezignace na obsah, vše podřízeno formě. Sly tentokrát v Afghánistánu krágluje rudé soudruhy po boku mudžahidů všemi možnými i nemožnými způsoby, prodělá operaci brišní krajiny s důslednou dezinfekcí střelným prachem a nakonec zachrání i svého mentora ze zajetí a skoro sám zachrání svět od bolševické rozpínavosti. Klasika klasik, dnes už s pousmáním, zamlada to ale byla pecka - 60 % ()

nwx

Rambo na straně náboženských vypatlanců. Taliban tenkrát zajásal, když Johnny nastoupil hájit jejich barvy. ()