Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Havala

Dost dobré akce nechybí ani zde, zvyšuji hodnocení na 3 hvězdy. Pořád poctivá filmařina. asi ale nejslabší mezi serií Ramba. ()

anyonecek

Kašlu na to, že už to tam lítá pátý přez devátý, pořád když si to pustím, tak se pobavím podstatně více než u většiny ostatních filmů. Na 1. díl tomu chybí hodně, ale pořád je to parádní řežba, která stojí za shlédnutí. Moc se tu nehledí na nějakou logiku a Trautman si tam běhá sprintíky i přez průstřel hrudníkem z docela slušně vypadajícího kulometu od vrtulníku, ale hej však se tam ignoruje bolest. ()

J*A*M*B*O

Neporaziteľný Rambo na úpätí vrchu s guľometom postrieľa všetkých ale jeho nikto netrafi. No až na toto by celkom film ušiel. Nie som neaký fanušik ramba takže sčista spontánne dávam 6/10 bodov za to, že ma to pobavilo... ()

helrohir

Zrejme najslabší film s Johnom Rambom. Akcia je síce výborná, najmä scény s vrtuľníkmi, ale ináč je tu primitívny a predvídateľný scenár, nulové herecké výkony a aj celkový dej filmu, plný protisovietskej propagandy je len odleskom slávy dvoch predošlých filmov. Nič to však nemení na tom, že celá séria Rambo je jednoznačne jedna z najlepších v akčnom žánri. ()

kubilov

Klesající tendenci série o Johnu Rambovi potvrzuje i tento snímek, tentokrát z prostředí Afghánistánu. Jak samotná zápletka je přitažená za hlavu, tak i některé akční scény. Například s tím, jak Rambo sestřelí lukem vrtulník. Ještě, že si dal Sly chvilku od dalšího pokračování pauzu. ()

64B

Nejsilnější a nejnařachanější Rambo ze všech. Afgán, Rambo, záchrana Trautmana a pravý ruský záporák. 5* ()

Brano

Rovnaká rozprávka akou je aj dvojka. Ale som rád za tieto filmy, pretože z čoho by potom čerpali paródie, akými sú napríklad Horúce Strely? Tento film sa chce tváriť vážne, ale mne pri niektorých scénach je skôr na smiech, ako aj celý Stallone v úlohe Ramba. /30%/ ()

MartinTerran

Pro 3 díl platí to stejné jak u dvojky, jen prostředí se změnilo. Místo Vietnamského pralesa se děj odehrává v písečném Afghánistánu. Takže opět skvělá akční jízda. Hodnocení: 79/100. ()

0verseer

"Na co je tohle?" "Modrý světlo." "A co to dělá?" "Modře svítí." Rambo III je taká blbosť, že si ani tie tri hviezdičky, ktoré som mu ešte pred poslednou scénou záverečného boja chcel dať, nezaslúži. Ale ako pohľad do histórie, keď sa ešte Amíci s Afgáncami priateľsky potľapkávali a na ich počesť točili filmy, to jedno vzhliadnutie nikomu výrazne neuškodí. ()

mrclTV odpad!

Je jedno, či sa akcia odohráva v Afganistane či vo Vietname, alebo nejakom inom konfliktnom mieste, vždy je to rovnaká, ako cez kopirák nepekná somarina. Možno by som povedal, že tento diel je ešte slabší ako zvyšné, lebo sa tu praktizuje až smiešne očividné hranie na city. Nie, toto je jednoznačne horšie ako predošlé filmy, čím ďalej šiel film, tým viac som o tom bol presvedčený. Čudujem sa, ako mohli natočiť takú.....vec. Nechcel som, ale film ma jednoducho donútil dať odpad. ()

horor2

Tentokrát bojuje za svého přítele v okupovaném Afghánistánu. Úvodní bitka ( parodována ve Žhavých výstřelech 2 ) je znamenitá, stejně tak jako bitka s hovadem na pahorku :-) ()

Xpojntman

Hodně dobré a na úrovni dvojky oproti o něco horší jednicče. Hlavní je přece zabíjení rusakovských komoušskéj band, který se snažily roztajovat po svobodném Afghanistánu. Zavěrečná bitva je takové akční pošušnaníčko. ()

DeDanu

Trochu mi vrtá hlavou, jestli je John rodilý Pozemšťan, nebo jestli on to není třeba Terminátor. Ale i přesto ho pořád miluju. "A kdo jsi ty?" " Jsem Tvůj zlej sen." ()

ostravak30

Rambo a Rambo II ještě šly. Rambo III bohužel jen ukazuje to, co už bylo naznačeno ve dvojce. Boj USA a Ruska dosahuje vrcholu. V tomto filmu jsou Rusové opět největším nepřítelem a snímek je tak jedním z mnoha dalších filmových důkazů, že propagandistické filmy se netočily jen v Sovětském svazu a třeba Československu. Rusové jsou příšerní a terorizují ty ubohé Afghánce, my Američané je jdeme vlastně zachránit - hurá na ně. Tím je obhájeno vše. A zatímco v komentáři u Ramba II jsem říkal, že to není jen bezduchá střílečka typu filmů s D. Lundgrenem, S. Seagalem, Jeanem-Claudem van Dammem či Chuckem Norrisem, zde se to tomuto výše zmíněnému typu filmu hodně podobá. Rambo se v podstatě vyhýbá dešti kulek, stává se z něj horolezec, i přes zranění, pilotuje vrtulník - i když to už dělal i minule, zkrátka Rambo nezná hranice a dokáže úplně vše. A tam, kde filmaři překračují hranice alespoň trochu možného či představitelného, končí hranice toho, co divák je ještě ochotný snést a odkývat. Film už méně záživný, prostě střílečka, která jako by říkala: "Však vy už toho Ramba znáte a víte, že dovede vše, tak co kdybychom si tentokrát nebrali servítky a dali vám to naplno." Zatímco na první díl bych se klidně a rád podíval, třetí si znovu už nepustím. ()

Sssiksseilor

This is Afghanistan. Alexander the Great try to conquer this country, then Genghis Khan, then the British. Now Russia. But Afghan people fight hard, they never be defeated... ~ Neočekával jsem dle hodnocení mnoho a dostal jsem překvapivě ještě více. Trojka jako nejvíce podhodnocený díl a to zcela zbytečně. Mně se zalíbil především prostředím, k čemuž určitě přidalo i velké množství dalších informací, co mám o Afgánistánu zjištěné především mimo směšný a stupidní 'hlavní proud'. Rambo po třech letech s mnichy je ještě lepší, moudřejší a pochopitelně více mlčenlivý. Trautman zde má více vykreslený charakter a tentokrát plně v akci. Také je zde možné najít výborný sportovní zápas s jednou ovcí, kde budou určitě láskou a radostí bez sebe všichni zarputilí ochránci zvířat. Po technické stránce je to vizuálně, zvukově i hudbou nádherný zážitek i do třetice. Doporučuji proto opět nehledět na názory ostatních a v případě, že máte v oblibě písek i jeskyně a oba předchozí díly JJR, tak si to na blu-ray edici plně užít. ()

subic

Tento díl je tak nějak nejvíce z říše fantazy a nejméně uvěřitelný, co se děje týče. Ale třeba ta scéna, jak si sám sobě propálí ohněm díru, to je príma. Hlášky z filmu tu hezky zachytil ve svém komentáři SNCIS. Jako já nevím, viděl jsem to 2x a váhám dát ty 4 frčky, uvidíme někdy příště. ()

hrumsrt

V 80. letech byla jistota, že každé tři roky dostanete Ramba, a tak je tu třetí film.. Odprostění se od toho natočit něco honosnějšího kvalitnějšího, a tak dostáváme ještě akčnější jízdu než předchozí film. Vrtulníky, tanky a koňáci to vše je Afghánistán. Ale seržant John Rambo nemá problém prostě s ničím! Se stejně tupě naštvaným výrazem kosí vše, co mu vzejde do cesty. Jen s plukovníkem Trautmanem (jenž vystřelil v řádu jednotek) je schopný vystřílet i takovou menší armádu. Toho všeho dosáhne bez sebemenšího zranění. Jestli Rambo někdy předtím vykazoval znaky lidství, tak tady je z něj totální mechanická bestie! Příběhově už to začíná být hrozně šablonovitý a z toho zoufalství snad až vtipný, nepřichází to s ničím novým jen pořád boom tady a boom zase támhle. Ego Johna dosahuje nebes. Vidíme, že stačilo proti ruským silám poslat jednoho vojenského důstojníka a oni si ani neškrtnou. Chyba je prostě v tom, že Slyovi chyběl k ruce někdo, jenž by ho usměrnil a dodal i filmovou kvalitu. Je to efektní, ale toť tak vše. Hrozně popcornový akčňák, který má už i malinko tendenci nudit. 45% ()

majk_n

Zase až tak nepovedené to nebylo, akční scény jsou dokonalé a S. Stallone jako Rambo je se svým "minimalistickým "hereckým projevem nenahraditelný ()