Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

honzic

Akčně jednoduše nejlepší film ze série, nejvíce pohádkový, ostatně to jsou všechny. Rambo prostřílený kulkami sejme celou armádu, to je už i na mne moc. Navíc dialogy a žvásty a maprosto americký pohled na svět a válku a celé okolo mi přijde docela trapné. Je to poplatné době a je to znát. Takže scénář je sice nejslabší ze série včetně dialogů, stříleček si zde však užijete nejvíce. Mne tenhle díl se líbil jako ukázka vojenské techniky, ale jinak nic extra. ()

petz1985

aspoň trochu úcty tahle klasika žínru zaslouží, jasně že je nejslabší ze serie RAMBO, no ale přece jen je to pěkný akční film. Navíc ty americké stroje co jsou oplechované tak aby vypadali jako MI-24 A- HIND přece jen jsou celkem zdařilé a záběry jak HIND letí přízemním letem a rotory víří písek a prach a do toho útočí afghánci na koních... no mňam :-) ()

sirrgulo

Třetí díl mi přijde rozhodně nejdrsnější a byly časy kdy jsem ho měl nejradši. To jsem ještě moc nehleděl na děj, ale na akci. Rambo a Trautmana stojící proti mnohonásobné Sovětské armádě s těžkou vojenskou technikou a k tomu Rambovo suchá hláška: "Nasrat!" to je prostě skvělé. ()

miho-sai

Kam se poděl ten Rambo z jedničky? Desperado s nenávratně narušenou osobností killing-machine tréningem a příšernými vzpomínkami z Vietnamu. Ve dvojce to ještě ušlo, ale tady celý jeho původní charakter vyšumněl v oblacích afgánského prachu. Film sám o sobě není špatný, ale Rambo sám je prázdný (až na pár drsných hlášek). Nejlepší scéna byla, když si vypaloval ránu po kulce. Tohle by snad ani Xena nezvládla, a ta se pohrabáčem propichovala běžně :D Já vím, že tohle nemá být psychologická sonda do duše, ale pořádný akčňák, ale stejně .Škoda toho filmu. Mohla jsem si ho užít mnohem víc. ()

Thovt

Mnoho hrdinů mýho dětství je pro ěm už dávno pasé, ale na Ramba, dokonce i v jeho nejhorším dílu, můžu koukat pořád, jakkoliv je děj pitomej, scéna nereálný a blablabla... ()

Toumyk

tak tohle byla opravdu největší slabota...docela mě to i mrzelo...ale Sly pobíhající na koni proti tanku a záhy na to tankem proti vrtulníku...a sám proti stovce vojáků s jednou zbraní...to už bylo trochu moc...boj v džungli a všechno to skrývání, to bylo uvěřitelné, ale že někdo sám postřílí na nějakym poli nebo co to bylo několik čet, zničí tam tank, vrtulník a vyleze jen se škrábancema...to už je fakt hoodně nereálný. Tohle byla zkrátka rána úplně vedle. ()

stool

pohodlně se takhle po nedělním obědě posaďte, uvařte si kafe a vychutnejte si pravou osmdesátkovou omalovánkovou feilmovou verzi libovolnýho Dooma. Pro cynické pobavení doporučuji vyčkat závěrečných titulků ()

route60 odpad!

Přiblblá zhovadilost Rambo III je jeden z nejhorších akčních filmů všech dob, neuvěřitelná hloupost u které se člověk nechtěně usměje tam kde to tvůrci rozhodně nechtěli (nebo že bych se pletl?), hrdinný Američan který kosí Rusy jak kombajn obilí a pomáhá mírumilovným muslimům a jejím kmenům budovat světlé zítřky, no už jsem se konečně dozvěděl proč Sověti odtáhli z Afgánistánu tak nečekaně byl tam totiž RAMBO, tady Stallone jasně přestřelil a pán režisér Peter MacDonald je hodně tupý panáček což ostatně potvrdil v pozdějších výtvorech, zkrátka a dobře ODPAD a ani po 23 létech od svého vzniku se na tom nic nezmění. 0% a ani ťuk navíc. ()

Odpocivadlo

Hmm. ´Tomuto sa hovorí americká sprostosť. Keby nebolo tejto časti ramba tak by bol dokonalý. Ako je možné že jeden 80kg chlap zabije 100 kilových ruských vojakov. Tento diel sa da nazvať ako bitka studenej vojny. ()

Stanmi

Oni tomu Johnu Rambovi prostě nedají pokoj. Ten si v pohodě žije v Thajsku, opravuje kláštery a mydlí se v ringu za peníze a naráz zase přijíždí plk. Trautman (Richard Crenna) s tím, aby mu John kryl záda na tajné misi v Aghanistánu. Pro něj však už jeho válka skončila a tak Trautmana pošle do patřičných míst (do...Afghanistánu). Později se, ale dozví, že jeho "kámoš" byl zajat Sověty a tak mu to samozřejmě nedá a sám se vydává lapeného plukovníka zachránit. No hlavní problémem třetího Ramba je, že už se nám kluk opakuje. Děj je v zásadě okopčený druhý díl, takže zase za Rambem příjdou pro pomoc, zase se jedná o asijskou zemi, kde intervenují Sověti, zase se první pokus o záchranu nepodaří a zase hlavní záporák musí lítat v těžkém bitevním vrtulníku, atd... No naštěstí je to pořád TEN John Rambo, což znamená stále jistou záruku nenáročné zábavy. Navíc, když už Rambo III inspiroval tvůrce Žhavých výstřelů 2, tak na něm přece musí něco být, že jo... ()

martins

Rozhodně ne špatné pokračování, ale kvalit předchozích dílů nedosahuje. Přece jen Afghánistán 88 není Vietnam 85. Sly se snaží, ale je na to úplně sám. Navíc ti hodní povstalci, co by o nich asi řekli v novém tisíciletí?určitě by Rambo změnil barvy. Přesto solidní film, který neuškodí. ()

Marty_cz

Co to je? Modré světlo. A co to dělá? Modře svítí.“ Tohle je prostě nejlepší scéna ve filmu. A je mi jedno jestli je tenhle film špatný nebo dobrý, protože když bych zapomněl co je tenhle film zač, tak tahle hláška mě už zůstane v hlavě navždy a když si budu pamatovat už jen tuhle scénu, tak si vzpomenu na zbytek filmu a budu vědět, že je tenhle film stejně tak dobrý jako předchozí díly. Další Rambo má nový úkol a opět zastřelí ty kdo mu budou stát v cestě. A je jedno kdo mu bude stát v cestě nebo jest-li se schová ve tmě modré světlo si vždy najde svůj cíl. Opět povedené a jen tak dál! ()

gefr

Vývar prodejné značky Rambo. Děj nepřináší nic extra, ale pořád se dá koukat na to jak Stallone kosí záporáky. ()

ESNYR

Hmm.... Asi jsem z těch akčňáků dob minulých vyrostl, ale nepřišlo mi to jako bůhvíjaká pecka (podobně jsem se nedávno cítil u Komanda, na kterém jsem byl před mnoha lety v kině asi 5x a teď jsem doslova zíval nudou a protáčely se mi oči) Rampa to má za 2. ()

harycek

S odstupem času a nostalgií ten filmeček byl vcelku dobrý!!!!Poznámka : Jak byli ti Afgánci tenkrát tak "hodní" , a po letech opět zlobí!!!!! ()