Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Acrobat

Nie som turista. A 80 kg čistej svalovej hmoty sa dáva do pohybu, ktorý však má zotrvačný charakter s veľkou hybnosťou. Desiatky rokov dozadu. Len krstný mal video. Tešil som sa. Čo to má za kazety? 6-hlavový Panasonic videorekordér práve zjedol tajnú AKAI kazetu. Sly v púšti? Mladé dieťa nechápe. Násilie. Zástupca okolo, tlačidlo stop. Plač. Prichádza strýko. Zhodnotí scénu. „Dobre, ale choď si spraviť chlieb.“ Utekám tam a späť s ešte väčšou radosťou. Vtedy najkrajších niečo vyše 100 minút života. Zasnený dopredu so spísanou zmluvou s diablom, že vždy sa pri návšteve ku kazete vrátim. To bolo prvé stretnutie s Johnom, ktoré mám pred očami dodnes. A odvtedy najčastejšie. Aj pred súdom vypoviem, že Rambo III je film, s u mňa štatisticky najväčším počtom zhliadnutí. Čas u mňa snímok preveril ako spravodlivý proces, a symbol boja Stallone proti Sovietskemu zväzu je nehynúci. Pár svalov zatnete a s pohľadom do zeme, mierne sklamaným len prehovorím „Stallone proti Sovietskemu zväzu.“ Nič neriešim, len militarizácia Johna od AK 47 po tank, vrtuľník, guľomet, luk, v „Afgánskej“ púšti. Chladné stroje, komodity na zabíjanie proti mužovi. Ja dodnes nerozumiem prečo pri ochrane dediny a uchopeniu protileteckého guľometu Duschka Johnom celú scénu pozerám cez slzavé oči. To je pohnutie, väzba, vzťah filmu a mňa ako diváka. Mňa to neopúšťa. Nejeden si hovorí prešiel som tmavé údolie anebojí sa. „Johne“ kričia z diaľky. „Johne“ kričia z dediny. Obracajú zraky, napínajú ruky. Samoperácia v jaskyni, otočka na posvätnom vrchu do chlapa s granátmi. Pancier, kov, pot, sila a vrtuľník. Plagát jasný. Čo sa to valí na Sovietsky zväz. Ani mesiáš, ani prorok, ani hrdina, ani vedec. Simultánny priebeh bez komentára a slov. Choď tam, zachráň dieťa, pouč ženy, trikrát padni. Svedectvo vánku a horiaceho kríka v nabitom, vojensky precíznom, burácajúcom, výpravne nákladnom fetiši vojny, zbraní. Prišiel, videl, zvíťazil. Relax minulý v nekončiacich časoch. ()

BigBang

Ten malej kluk tam naštěstí vystupuje minimálně. Politicky možná není teď, po letech, pro Hollywood nejoblíbenějším tématem připomínat si vyzbrojování svatých bojovníků. Hlavní protagonista je pořád fotogenický. Úžasné jsou záběry na bojové helikoptéry: jako laik vnímám helikoptéru jako křehkou věc, třeba oproti tanku. Tady jsou to mrchy, které jsou podstatné silnější než tank. ()

Nocturno culto

Tenhle díl by se dal označit jako nejslabší, co se týče scénáře, neboť ten jest takřka totožný s dějem v předchozím ale to provedení pořád stojí za to - scéna útěku před shazovaným napalmem nebo bitva tanku s vrtulníkem berou akčnímu fanouškovi dech ještě dnes.. ()

rublik05

Nejpolitičtější a zároveň také nejslabší díl z celé série o Johnu Rambovi, ve kterém se tentokrát podíváme do válkou sužovaného Afghánistánu, kde udatní mudžáhedíni, které štědře sponzoruje americká vláda, bojují proti sovětské okupační armádě, takže zde máme klasický souboj velmocí, který nejvíc odskáče samozřejmě civilní obyvatelstvo. Příběh filmu není nikterak složitý, Sověti přepadnou konvoj americké pomoci a zajmou plukovníka Trautmana, Rambo se tak vydává vysvobodit svého přítele. Setká se s povstalci, zabije desítky vojáků, sestřelí několik helikoptér, zničí prakticky vše, na co narazí, zkrátka klasický Rambo, tak jak ho známe. Po dějové stránce film nenabízí nic nového, postava Ramba se prakticky nikam neposune, některé akční scény se dokonce opakují, jiné zase působí neuvěřitelně přehnaně, až jsou vyloženě k smíchu. I tak si ale myslím, že Rambo III je stále dobrý akčňák, plný akce a testosteronu, podpořen slušným hudebním doprovodem a solidní kamerou. Bohužel se ale ve všech ohledech jedná o čistý průměr a nejzbytečnější díl série. 5/10. ()

Nix

Pro mne nejslabší díl Rambiče. Taková jen povinnost aby člověk viděl celou sérii, ale když tento díl vynechá, asi se nic nestane a Rambo to i tak přežije a všechny zabije i bez Vás. ()

dustur

Rambo 3 patrí k asi najslabšie z celej kultovej série, ale aj tak ho považujem za celkom dobrý film, v ktorom opäť nieje núdza o akčné scény ktorých je dosť - si myslím. Klasika Sylvester Stallone a Richard Crenna dobrá dvojka.  Film pri ktorom a pri niektorých momentoch, som myslel že dám iba tri hviezdičky sa nekoná , a tým pádom sa konajú ⭐️⭐️⭐️⭐️. ()

TheRay97

Rambo pokaždé přijde s něčím, co dokáže vždycky nadchnout. A pokaždé poukazuje na zásadní konflikty a problémy, které obyčejný člověk značně opomíjí. Přestože se již podruhé jedná o misi, kterou hlavní hrdina opět neignoruje, jedná se o originální snímek. Akce, kterou film zachycuje se jen tak nevidí a udrží pozornost během celého filmu. Opravdu, jedna z nejlepších filmových sérií, která může existovat. ()

KdG

Super akční klasika, rambo sestřeluje lukem vrtulník. Dokonce si vzpomínám jak jsem připálil večeři (topinky na pánvy) při sledování Ramba. ;-) ()

marlon

Úplne zbytočné pokračovanie, ktoré dehonestuje a de facto aj ničí aspoň aké také reálne základy Rambovho mýtu. I Rusáci sa môžu učiť ako sa vyrábajú oslavné ódy o vlastenectvom indoktrinovaných "huráhrdinoch". ()

TomJ

Je to stále nadpriemerná akčná podívaná. Pre mňa je na úrovni s dvojkou. Ale tým, že neponúka nič nové je to o * menej. ()

Tiiso

Ať už se vymyslí jakýkoliv děj, pouze se nastavuje kaše o nové akční scény, které víc výbuchují a ve kterých se vystřílí více munice. ()

Galliano

Tak toto už bolo privela, Rambo si robí s ruskou armádou čo len chce. " Johne, mali by sme sa vzdat ", " Nie, nech sa vzdajú oni! " ()

bond77

Asi nejhorší Rambo.Vím, že studená válka byla pro američany dost tvrdá, ale bojovat vždy proti rusům. Zdá se mi to trochu přehnané. ()

Ogrb

Z nostalgie slabší čtyři. Tentokrát přece jenom už velká kravina, ale stejně jsem se bavil dobře. 7/10 ()

astraal

A se sestupnou tendencí je tady Rambo znovu. A co víc po boku hrdých bojovníků Talibanu proti ruskému nepříteli. Jestli dvojka byla polokomedie tak tohle je čistá komedie. Věta: "Věnováno statečným bojovníkům v Afghánistánu" (myšleni jsou pochopitelně ti s černými turbany a s pakuly na palicích) před závěrečnými titulky jenom přidává na grotesknosti celého filmu. ()

Dampfer

Předchozí dva díly se mi líbily svou akčností, nereálie a nepřekonatelnost Ramba mi zde nevadili, bohužel o trojce se to nedá říct. Film se mi sice líbil, ale v ohledu akční oddechovky, víc se v něm nenajde. Rambo prostě běží za dost neoriginálním cílem (osvobodit "klaďase" z rukou "záporáků"), do toho střílí z nekonečného zásobníku a ještě s chladným výrazem "borce". V tomhle díle to opravdu s Rambovou nepřekonatelností přehnali. S filmu jsem si odnesl akční řežbu a vůbec nic víc. ()

vozralec

Rambo v Afghánistánu. Výbuchy velké. Spratek zbytečně komplikuje situace. Plukovník většinou v dobré náladě. Dobrá střílečka. ()

Knor

Je to sice už opravdu přehnaný, ale koukat na starýho drsnýho Ramba je pořád zábava. Je to prostě akčňák, bez přemýšlení a hledání hlubší myšlenky. Stačí jen koukat, nostalgicky se pousmývat a počítat mrtvolky jak krásně padaj a padaj po desítkách a ne a ne se do toho Ramba trefit...... ()