• Aky

Milá Troško! Nic proti vydělávání peněz, ale točí-li se srágory opakovaně, hrozí, že už to člověku zůstane.(25.10.2005)

• dwi

To jsem se zas jednou nasmál, až jsem se za břicho popadal.(1.1.2006)

• Isherwood

Pravá lidová zábava, vrchol nevkusu, a nebo jenom odraz společenského bonmotu na poli lidového humoru? Předpisový diktát od TV Nova, čemu se budeme smát, je nemilosrdný. Z nabízených možností si každý vybere sám. Když jsem druhému Kameňáku dával dvě hvězdičky, zablýskla se ve mně jiskra naděje na lepší časy. Zdeněk Troška však předkládá nezvratné důkazy o své režijní impotenci. Ne, není špatným režisérem proto, co točí, ale pro to, jak točí. Hodinu a tři čtvrtě jsem nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak dokáže někdo vedle sebe postavit naprosto brilantní fór vedle toho nejtupějšího a nejnevtipnějšího. Troška si pod sebou uřezal větev, která měla nejsilnější strukturu z celého (díky Bohu, že natolik chudého) stromu. Samozřejmě, že o příběhu nemůže být řeč, ale rozhodně jde hovořit o pevném ústředním bodu celého vyprávění. S překvapivě ucelenou decentností předkládá vtipy o cikánech, ale hned vzápětí zase (ne)chtěně tlačí na pilu, když se s křečovitě postaví tváří v tvář moralizačnímu podtextu o českém postoji k této rasové menšině. Ne, stav společnosti není to, co dokázal ve svém filmu předložit, i když to(!) jednoznačně chtěl. Za tohle se na něj snese kritika, protože se mermomocí snažil vyprávět něco, co mu nešlo. Ale hněv a zloba zase padne za vtipy, které vyplňují zbylou část „filmu“. O jejich úrovni se dá pochybovat stejně tak dobře, jako o režisérově provedení. Možná, že kdyby Troška vzal kameru a udělal si malou procházku po samotném Týnu nad Vltavou, tak by se mu podařilo ukořistit mnohem více humoru, než jaký mu do kamery odříkávají herci, nad nimž nezbývá nic jiného než zaplakat. Snad jen Josef Laufer si zaslouží mimořádnou pochvalu za svého dokonalého Lea Kohna, i když ne každý snese jeho nekonečné hořekování. Takže když to shrnu, tak mi vyjde, že i přesto, že Troška přinesl do filmu vtipy, které mi chyběly v předchozích dvou dílech, hranici mezi trapností a humorem přeskočil v úplně jiných chvílích, než v jakých sám chtěl. Doufejme tedy, že s tímhle tématem nadobro končí, i když jeho úvahy o vážně mířených projektech vyvolávají ještě více husí kůže, než fakt, že by měl přijít Kameňák 4 a s ním vtipy, které tu ještě nebyly(25.6.2005)

• Fr

Jestli jsem něco očekával od třetího pokračování troškokomedie, tak teď už nečekám od pana režiséra kromě klidu od jeho tvorby nic. Jak se vyjádřit? Snad tak, že dobře už bylo a toho hůř se doufám nedožijem. Všechno co jsem viděl předčilo mé očekávání, a tak je jen dobře - nejen pro celej náš národ, ale určitě i pro romy a možná i žluťoučké spoluobčany (předpokládám, že čtvrté pokračování musí bejt o nich a kdoví co by třeba vyváděli s Robertem Rosenbergem, když Dolly už tu byla) -, že se lidé točící okolo této minisérie rozhodli říci k dalšímu pokračování rozhodný NE. To já říkám taky. Jestli tohle psaní bude číst někdo, jenž by snad váhal, jak se rozhodnout, za sebe říkám:- do kina jdi jestli jsi během posledních 10 let neslyšel žádnej vtip (podotýkám -ŽÁDNEJ- a nemyslím dobrej)./ - pokuď jsi róm a chceš vidět pokoření bílé rasy (nejen při fotbale)./ - myslíš si, že R. Genzer bude ještě lepší než v Tele tele (odpovídám: v tele je mnohokrát lepší a není trapnej)./ - jseš policajt masochista a musíš vidět jak tvoji kolegové trpěj (nejen ve službě)./ - nemůžeš sehnat žádnou kazetu s Dolly a musíš ji ještě než umře vidět (na reprízu bych nečekal)./ -nejvíc ze všeho se směješ hulení pod stolem (s ministerstvem zdravotnictví to nemá nic společnýho)./ - smál ses tomuhle příspěvku (potom máš smysl pro humor a zůstaň doma!). Jedinej rozumnej plus tohodle filmu je sexy Jana Paulová, který léta přidávají nejen na kráse. Chceš se bavit? Já bych šel na nějakou komedii!(26.3.2006)

• Pilda17

To už bylo zbytečné.. 4/10 = 40%(29.7.2011)

• - Ve všech scénách je venku slunečno. (Jyrka)

• - Pacient nemocnice Uzlíček (Zdeněk Kozák st.) má nad postelí napsané své jméno a pod ním datum narození 1904. V prvním díle však povídal, že bojoval v první světové válce. V té by mu však bylo 10-14 let, což odporuje jeho výpovědi. (ELBobes)

• - V jedné ze scén Vilma (Jana Paulová) pronese, že drží dietu, což doplní slovy: "A cítím se fajn", přičemž ještě udělá specifickou pozici a gesta. Celá scéna je odkazem na reklamu na hubnoucí koktejl, v němž herečka účinkovala. V reklamě říkala stejnou větu i prováděla onu specifickou pózu. (funhouse)