• novoten

Zdejší zvěst, že "K3 má příběh", mě udolala natolik, že jsem se nechal přemluvit nadšenými rodinnými komentáři televizního programu a zhlédl jsem také - abych po "moderních" prostřizích fotbalového zápasu s prostřihy na Moniku Absolonovou, hluboce litoval. Za to, že jsem si trilogii vážně střihnul celou, jsem na sebe asi i trochu hrdý, ale divákův masochismus je to stále stejný.(1.1.2006)

• Segrestor

To je naprostá, naprostá, naprostá... no ještě ani nevymysleli co, ale je to naprostá...(27.4.2011)

• Marigold

Zdeněk Troška je černá díra. Na počátku byl talent, na dočasném konci... jak to nazvat? Poušť, absolutní pustina, neuvěřitelné diletanství, nulové vedení herců (vždyť i ta poslední bába z Hoštic hraje lépe než zdejší "profesionálové"!), žádný scénář (náznak zápletky s fotbalovým zápasem evokuje scénáristické stádium rozkladu dle hesla: dám si sedm piv a jednu zelenou), prachsprosté rutinérství a snad jedno jediné místo, kdy se člověk zasměje něčemu tak trapnému, že už to bez emocí ustát nejde a nechce-li se divákovi plakat nebo okusovat nábytek vzteky, tak tu hubu prostě zkřiví. Zkrátka a dobře bezduché omalovánky pro televizní zábavou zmrzačené diváky. Tímto si na náhrobní kámen tesám: "vydržel až do konce, hledal vtip a kdesi pošel žízní a hladem, protože šutry žrát nelze". Sbohem, Kameňákove, a už se probůh nevracej z říše pohádkové debility a království senilních hereckých trosek. Nebo trošek?(25.5.2006)

• tron

„Jo! Když se daří, tak se daří!" Nenávidený i milovaný Zdeněk Troška uzatvára svoju voľnú trilógiu a možno keby nakrútil ešte ďalšie časti, šestka by bola plnohodnotným filmom. Táto trilógia totiž vykazuje zaujímavú (a rozhodne nečastú) stúpajúcu kvalitu. V iných sériách bývajú ďalšie diely väčšinou len znudenou reprízou „jednotky“. V prípade KAMEŇÁKOV je to ale troška iné: kým originál bol naozaj len nesúvisle pozliepaným sledom vtipov, už v dvojke prišlo niečo, čo sa s prižmúreným okom predsa len príbehom nazývať DÁ. A trojka je asi „najfilmovejšia“. Pravda, nie je to na Oscara.(4.1.2007)

Kameňák se pošoupnul trochu více k vyprávění nějakého příběhu, než že by dělal vtipy, z kterých by se daný příběh poskládal, ale pořád to ujde a některé vtipy jsou fakt dobrý. "Kdo neskáče není Rom, hop hop hop".(16.3.2012)

• - Pacient nemocnice Uzlíček (Zdeněk Kozák st.) má nad postelí napsané své jméno a pod ním datum narození 1904. V prvním díle však povídal, že bojoval v první světové válce. V té by mu však bylo 10-14 let, což odporuje jeho výpovědi. (ELBobes)

• - Každý film série je zakončen stejnou skladbou. (URBAN)

• - V jedné ze scén Vilma (Jana Paulová) pronese, že drží dietu, což doplní slovy: "A cítím se fajn", přičemž ještě udělá specifickou pozici a gesta. Celá scéna je odkazem na reklamu na hubnoucí koktejl, v němž herečka účinkovala. V reklamě říkala stejnou větu i prováděla onu specifickou pózu. (funhouse)