Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

LeoH

V době české premiéry jsem končil základku nebo možná byl čerstvě na gymplu a svět mých vrstevníků se dělil na ty, kteří z Pomády šíleli, na „metalisty“, kteří jí pohrdali z pozice síly, a na hrstku podivných samotářských individuí pohrdajících Pomádou i metalem z pozic intelektuálních. Do té poslední skupinky jsem patřil i já a pohrdal jsem tak důkladně, až jsem tenkrát na Pomádu vůbec nešel. Ach ty pózy – a přitom je to taková roztomilá ptákovinka, že dneska váhám mezi třemi a čtyřmi. Tož zavřu oči, řeknu si, že bez Pomády nebylo by taneční scény v Pulp Fiction, a tu čtvrtou tam napálím. ()

David.Darco

Opäť zaúradovala moja láska ku muzikálom. Muzikálová klasik s úžasným Travoltom a jeho jedinečnými tanečnými pohybmi. Jednoduchý príbeh o láske ktorý ale očarí svojím sladkým podaním, ktoré však striedajú "vulgarnejšie" repliky. Dal by som Pomáde 5* s odretými ušami, no samotný koniec filmu mi natoľko nechutil, že to proste nejde. Škoda. ()

Motinski

Veľmi príjemný muzikál v ktorom funguje zobrazenie danej doby aj nenútené úsmevné pocity. Piesne sú chytľavé, Travolta okrem tancovania predvedie aj ako také herectvo a spev a veril som mu to viac ako v Horúčke. Pomáda pôsobí celý čas uvoľnene a prirodzene, po rokoch nestráca vôbec nič zo svojho kúzla a celkom rád sa k nej vraciam. ()

Tinne

Možná si ani pět hvězd nezaslouží, ale vzpomínám si jak tenhle film na mě v mém "mládí" působil, byla to absolutní bomba a písničky jsou k poslechu i dnes ()

Sfinkter

Hříčka pracující s nadhledem, přičemž toho dokáže dost sdělit. Mrzí mě, že jsem nerozpoznal "odpadlíka" Lamase. ()

Mrkvič

Myslel jsem, že to po letech přežiju díky Travoltovi a ohraným písničkám. Ale to se opravdu nedá. Sice je z toho cítit velká míra nadsázky, ale ani to nestačí. Takže přehrávající herci, tupé dialogy a většina písniček je taky děsně mizerných. ()

Liznic

Na tomto snímku jsem vyrůstal. Výborné písně a krásně jednoduchý a přímý dvoubarevný příběh. Krásná Olivia, kanec Travolta, tele Lamas. Taneční čísla vynikající, navíc humor a styl. ()

Blacks

Nedávno jsem viděl pomádu po hodně dlouhé době v televizi, takže jsem konečně oprávněn jí ohodnotit. Příjemně mě to celé překvapilo, celé pojetí je hrozně naivní, romantická a pohádkové, ale přesto ne hloupé, no a o tom to celé je. ()

Tyny

Je veřejným tajemstvím, že muzikály nejsou můj oblíbený žánr, ale Pomáda mi nikdy nijak nevadila. Příjemný film s plynulým dějem. ()

Lachtaan

Muzikálová limonáda, co ve své době brala kina i posléze televize útokem a stanovila několikero popkulturních milníků, z nichž některé setrvávají dodnes, viz songy jako Summer Lovin’. Vedle toho je ale Pomáda téměř bezpříběhovou směsicí barevných tanečních kreací, na něž si za pár týdnů už téměř nevzpomenu. Při chuti na muzikály budu sahat úplně jinam. [viděno na SkyShowtime 26.7.2023] ()

xerno

Výbornej rockovej muzikál se super dějem a chytlavýma melodiema, a ten poslední závod..... je to skvělej film, kterej si určitě zaslouží být v první dvoustovce ! ()

Zdeňka

Je to 30 let a Pomáda nestárne. Všichni její písničky milují a příběh vlastně taky. Musím zmínit nejlepší písničku You are the one that i want! ()

BS

Pomáda je další z těch filmů, které mě nutí litovat, že jsem se nenarodil v USA a neužil si 60s a 70s :)). Bože ja miluju ty nestárnoucí hity!!! ()

drederik

Muzikály nepatří zrovna mezi moje nejvyhledávanější žánry, ale tohle je něco jinýho. Travolta je tady neskutečnej bourák a není to jen kvůli jeho cool chůzi nebo snaze o basket. Díky scéně v garáži u písničky Greased Lightnin, sem se naučil svou nejlepší a nejspíš i jedinou opravdovou taneční kreaci. ()

T-pack

Dóóóst přehnaný, ale předpokládám, že to k tomuhle typu muzikálu patří. Zlidovělá klasika, tak co se dá dělat. ()

sallyann

Jeden z prvních filmových muzikálů, které jsem viděla. Příběh je tedy jak z červené knihovny, ale i tak ho mám ráda. John Travolta je fakt kus :o) ()

lennyd

Prázdniny skončily, a začíná opět každodenní rachota. Danny (John Travolta) svým spolužáků líčí své prázdninové milostné úspěchy s mladou australankou, jenže netuší, že ona, Sandy (Olivia Newton-John), právě přestoupila na jejich školu, a na romantické prázdniny s Dannym taktéž nezapomněla. Ale jak si má Danny zachovat svoji tvrďáckou tvář před svými kamarády, a zároveň svoji romantickou povahu před Sandy ? ... Pomáda. Film, který ovlivnil generace před námi, nás a určitě ještě i další generace (no, i když mladší asi nad Pomádou ohrnou nos a radši si pustěj Twilight). Sice příběh není nikterak hluboký, ani žádné velké ponaučení z něj neplyne - ale who cares? Tento film je tu od toho, abyste se zavrtali se svoji drahou polovičkou pod společnou peřinu (ti dospělejší až poté, co uspí své děti :) ), a jen tak si užívali letní pohodu, krásné písničky a taneční etudy Johna Travolty... ()

elanius

(3/2013, BluRay720p) / Pozrel som si včera Saturday Night Fever, takže šup, skúsime aj Grease nech si doplníme hodnotenie. Paradoxne musím ísť nižšie s hodnotením ako pri SNF. Sú tu dva dobré songy, na začiatku a na konci a všetko medzitým je nuda, trebalo to viac vygradovať, zvoliť lepšie songy. (6/10) ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)