Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

SgtPepper

Jsem snad jediný, komu tento "muzikál" příjde tak neskutečně nadhodnocený? Vlasům Miloše Formana to nesahá ani po konečky :-) ()

OG_Swifty

Pomádu nemám rád, stejně tak nemám rád Travoltu a mastňáky... na druhou stranu mám docela rád Olivii Newton-John (jako zpěvačku). Písničky z muzikálu patří dnes k legendám, mě se z nich však líbí asi jenom jedna nebo dvě.. ()

maverick10

Dnes uz kultovni muzikal ktery si dokaze najit sve priznivce i po takrka 30 letech. Prekrasne pisnicky, v celku obstojny dej a vyborny John Travolta. Bezesporu jeho nejlepsi film(pokud pominu Pulp Fiction). ()

berusche

Maminka mě sice neutřela lopuchem, ale ušila mi šaty jako měla Sandy, ty růžové. Ač nebyly červánkové, mám je ve skříni dodnes, a ač bych si je asi nevzala (ony by mi asi ani nebyly, že?), tak to byl jeden z důvodů, proč je Pomáda dodnes má TOP. Kromě výborné muziky, kterou hrajou snad všude, čož je jeden z důkazů, že není špatná, ustřední dvojice předvedla vše, co má muzikál mít - lásku, zápletku, tanec a zpěv - a to, POZOR, ve výborné kvalitě. Ohh, Sandy, can't you see, I'm in misery! Každá z těch písní je nezapomenutelná, a i když dnes jde již o běžný děj teen romantic komedie, její prostředí a scény jsou více než překvapivé na to, jaký se píše rok. Pokud to snad ještě někdo neviděl, což snad ani není možný, je to ostuda! ()

ilemas

Na Pomádu v době své slávy jsem chodil jako puberťák káždý den za sebou a i po padesáté mě měla stále co říct. Byl to můj nejvíckrát viděný film a dodnes jim spolu s Horečkou sobotní noci zůstává. ()

Lord.Jim

Po létech ještě dojemnější, než kdysi. Děj je samozřejmě úplně vymaštěnej, ale to je fuk. Ti byli rozkošní! ()

Chen

Dnes už jsou zdejší frajíci spíše legrační, ale dokáži si představit jak je mladí v době vzniku filmu hrozně "žrali" a chtěli být jako oni. Některé melodie z Pomády jsou už jsou klasickou. ()

Marqta

Prostě klasika. I když je příběh naprosto jednoduchoučký, tak to má něco do sebe. A potom samozřejmě hudba... ()

Martin741

Grease je kvalitny muzikal, ktory natocil reziser Randal Kleiser s vybornymi rock´n´rollovymi pesnickami a nezabudnutelnymi scenami. Ak k tomu este pripocitam vyborneho Johna Travoltu, musim dat 89 % ()

kaposlav

Mizerné herecké výkony. Ženské vyberali asi na smetlisku, aby medzi nimi vypadala Sandy k svetu. Nie že by vyzerala zle. Neviem čo je na tomto extra. 1* ()

William_

5/10. Pro mnoho lidí kultovka, avšak s odstupem času, když se na film dívám, nemohu se ubránit plastické kýčovitosti a pocitu dokonalosti, který v 70. letech 20. století v USA rozhodně nebyl. Když hodně přeženu, je to (z pohledu pmadého diváka) takový americký Discopříběh, kdy se měla společnost stále přesvědčovat, že je vše v pořádku. Já fanouškem pomády nikdy nebudu, ale kvalitní muzikál to bezesporu je. Avšak na můj vkus až moc sladké. ()

Elyssea

I po tolika letech je Pomáda stále skvělou podívanou:-) samotřejmě i díky Johnu Travoltovi, který kroutí pánví víc než indická tanečnice. Skvělé skvělé skvělé! ()

Nach

Jeden z příkladů nestárnoucí muzikálové klasiky, u níž čas nehraje roli. Vše je v ní dokonalé a každá minuta baví i vyvolává úžas zároveň. Chyběl jen kousíček subjektivního prožitku k plnému počtu hvězd. Objektivně však přiznávám, že lepší muzikál jde jen těžko ve světových vodách nalézt. Třeba ale jednou to procento doplním a přiřadím ho do své TOP 5* sbírky. 84% ()

Aelita

Na připravenost k partnerskému vztahu u obou pohlaví ukazuje to, že chlapci dokáží občas krotit své pohlavní pudy a projevovat gentlemanské vlastnosti, kdežto dívky naopak dají občas svobodu sexuálním potřebám a dokáží být tak trochu děvky. ___ Co do formy a obsahu dokonale vymyšlený a propracovaný muzikál, který řadím na druhé místo mezi jediné dva muzikály, které uznávám. Tím prvním je Jesus Christ Superstar z roku 1973 (http://www.csfd.cz/film/4806-jesus-christ-superstar/). ()

MrPierc

Dnes jsem se nudil na CSFD a zjistil, že nemám oznámkovanou Pomádu! Ztuhl jsem a zapomněl jsem dýchat. Jak se to mohlo stát, kdo za to může, proč? Abych byl objektivní, tak jsem si pustil Pomádu po několika letech a to ještě v HD. Nestačil jsem se divit, jak se na to pěkně dívá, nejsou zde hluchá místa a hudba stále nutí mojí nohu klepat do rytmu. Je to krásně prvoláskově naivní, infantilně vtipné a Olivia Newton-John je v černém stále tak sexy, jako před lety. John Travolta neztratil nic ze své vizáže frajírka či flákače, ale hlavně se umí hýbat jako profesionální top tanečník. Všechno dobré, konec dobrý, ale zároveň smutný, protože časy na střední škole už se nikdy nevrátí, naštěstí tu stále je Pomáda a i její dokonalý soundtrack. Lehké, vtipné, zamilované a stále pro mne NEJLEPŠÍ FILMOVÝ MUZIKÁL všech dob! * Všimli jste si, že ten tupý atlet, se kterým kvůli žárlivosti sedí na zmrzlině Olivie, je herec Lorenzo Lamas alias "Odpadlík"? ** A Michael Biehn je jen na chvíli vidět při hře basketballu s Travoltou. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)