Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve všech zemích. Vznikl podle úspěšné jevištní předlohy Jima Jacobse a Warrena Caseyho. Děj nás zavede do střední školy Rydell v padesátých letech. Danny Zucco, žák posledního ročníku, se po prázdninách opět setkává se svými kamarády. Ohromí je líčením svého milostného dobrodružství u moře. Mezi dívkami se objevuje nová žákyně Sandy. I ona se pochlubí svým prázdninovým setkáním s fantastickým chlapcem, s nímž prožila krásný milostný příběh. Když se "letní milenci" náhle setkají na Rydellu tváří v tvář, téměř ztratí dech. Jenomže láska v novém prostředí školy a spousty kamarádů má úplně jiná pravidla než na osamělé mořské pláži. V hlavní roli zpívá, hraje a tančí populární dvojice John Travolta a Olivia Newton-Johnová, kteří se tímto snímkem stali idoly mladé generace. (Česká televize)

Torision

Rozhodně pětihvězdičková záležitost, největší muzikálová klasika.Hodně poutavá elvistovským prostředím střední školy,choreografií a celou řadou nezapomenutelných písniček. 100% ()

corpsy

Nadčasový muzikál, ktorý mal fanúšikov vtedy, má ich aj teraz a aj o 100 rokov pribudnú ďalší. Film, ktorý proste patrí do každej doby. Chytľavá hudba, skvelé herecké ( spevácke ) výkony a príbeh, ktorý by chcel prežiť nejeden z nás. ()

Ajinka126

Muzikály u mě neprojdou, ale tohle je skutečně nejlepší filmový muzikál všech dob! Jon a Olivia spolu tvoří dokonalý pár a ostatní sekundanti jen podtrhují dokonalost celé Pomády. ()

PauloZ

Podle mě jeden z nejlepších filmových muzikál, které jsem měl možnost vidět. Travolta a Olivia tvoří dokonalý pár kterému se těžko přiblíží nejaký jiný. ()

Marsik

NOVA CINEMA - Písničky skvělé, do dneška je moc rád poslouchám. Samotný děj taky ušel, ale ty dialogy (zejména mezi holčičí partou) byly místama dost přiblblé. Travolta samozřejmě číslo jedna a tahoun filmu. Nejlepší byl jeho styl chůze, kdy se kymácel, jak největší frajer na světě :)) Příjemná nostalgie. 70% (with J.) // (1.1.2014) NOVA - Po roce opět opáčko a opět příjemné zavzpomínání. Hodně vtipná pasáž je, jak Travolta zkouší sportovat :) 70% (with J.) ()

Kryton

Co udělalo tenhle muzikál nesmrtelným jsou ty vynikající písníčky , které i dnes hrají radia a jen tak nezmizí ! Travolta se týmto filmem stal nesmrtelným ! ()

EastWicka

Sukýnky, zpěvy a tance, velký hára, autíčka, capri a rock, roll and slaďouš Johny s kohoutem. Usadí-li se vám při tom na tváři ten správně nablblý úsměv, je to vážně legrace. ()

Cimr

Vstup povolen jen těm, kteří jsou nebo někdy byli mladí! Výborným písničkám spojeným s bezvadnou choreografií a vtipnými hláškami k dokonalosti chybí jenom děj. ()

NinonL

Kultovní muzikál všech mladých 80. let a snad i pozdějších. Tehdy na mě příliš nezabral, proto jsem to chtěla zkusit po letech, ale nestalo se. Asi za to může béčkový příběh a ta hrozná montovna aut, hudba i herci jsou fajn. Kromě Travolty, toho od jeho nezapomenutelných pohybů boků, nemusím. ()

Vxxx

"You can't just walk out of a drive-in."Staré, ale dobré a kvaliltní. Pomádu zas a znova můžu kdykoli. Film v televizi, soundtrack v autě... Nikdy nezklame :) Pomáda je základ!!! 5* ()

katasta

K Pomádě jsem se nepopochopitelně dostala až ve svých skoro 20ti letech a musím říct, že sem tu celou dobu netušila o co přicházím. Četla jsem sice knihu, a samozřejmě kdo by neznal ten příběh, který se stal takovou klasikou. Ten příběh mě ničím zase až tak neoslňoval, abych měla nějaké nutkání se na film kouknout, dnes jesem se k němu ale konečně dostala a stálo to za to! Je to celé neskutečně vtipně ztvárněné, tanečky jsou úžasné, písničky jakbysmet a Travolta je prostě boží, tahle role se mu neuvěřitelně povedla, jeho výrazy, chůze, zpěv...jednoduše všechno k čemu měl příležitost se ve filmu dostat...paráda :o) ()

Mr. Filuta

No je to sice klasika, ale je to taky festival trapnosti. Že by to každý měl alespoň jednou v životě vidět, o tom není žádná diskuze, ale i s nadhledem musím říct, že ono to ale zas tak zábavné to neni. Třeba takový klasický Dirty Dancing, i když jsme o dekádu jinde, se pohybuje tak o 2 ligy výš. ()

Laxik

Ovlivněn tatínkem, pro něhož byla Olivia Newton-John sex-symbolem jeho středoškolských let (a částečně mu to zůstalo dodnes), mám tuhle blbinu docela rád. ()

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)