Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

prasacimor

Konečne som mal možnosť na vlastné gule zistiť ako sa to vlastne tie anakondy (a hady všeobecne) skutočne chovajú v prirodzenom prostredí. Keď sa k tomu ešte pridá môj obľúbený charakterový herec Ice Cube, niet o čom. ()

deckardx

Jako malej sem to zboznoval, ale ted sem se na to podival a je to docela humus... Jednu hvezdu navic za Jona Voighta a jeho tvrdacky vyrazy...:-) ()

manonfire odpad!

Škoda že se Anakondoolgojchorchoj nezasekl v tom komíně a nevyudil se i s Jonem Voightem v držce. Nevznikl by druhý díl naprosto debilního filmu. Jednoho z těch absolutně nejzhovadilejších. 0% ()

Berenise

Škoda, že sa vôbec natáčajú takto stupídne filmy. Keby radšej rozpočet filmu venovali hladným deťom v .......... no kdekoľvek :) Jedna hviezdička za peknú prírodu, keďže mám dnes dobrý deň :/ ()

giovanni3

Na tomto "díle" mne zaujali herci (krásná Lopez, Nesvatba Wilson, Danny Trejo), ač jejich výkony byly slabé. Děj byl dle očekávání ještě horší. Efekty velmi slabé. I tak 1* "ze soucitu" asi za nalezení indiánského kmene a nesmrtelného Ice Cube. 1z5 ()

jefff

Béčková pitomina z devadesátek, která ale baví svou stupiditou a docela atraktivním hereckým obsazením v té době ještě neznámých hereckých jmen. ()

solskjaer odpad!

Jenifer Lopez září! Myslím si, že takto brilantně zahranou roli by nikdo nikdy nezahrál. NO tak o téhle recenzi si může nechat JLO jen zdát, i když v U-turnu a v Cele byla určitě minimálně hoodně dobrá a v U-turnu byla výborná, ale v Anakondě byla k smíchu. Je pravda, že film nenabízí žádný prostor k lepší realizaci své role, ale JLO byla fakt tragická, schválně se podívejte na její grimasy když se objeví anakonda:-)) Jinak filmu nemám co vytknout protože vše je v něm špatné ! ()

lskala

Ale jo, pár záběrů tam bylo povedených a Jennifer Lopez je prostě kočka, takže nemůžu jít níž. 55% - 3*** ()

ranp

Slabší záležitost, nicméně určitě lepší než Anakonda: Honba za krvavou orchidejí. A J.Lo je tu krásná jako vždycky :-) ()

The Viper

Ve skutečnosti se jedná o velmi dobrý počin. Ještě mladá a snesitelná Jennifer Lopez. Neotravný a ucházející Ice Cube tvořili celkem dobře zmatenou dvojici. Owen Wilson taktéž na mě zapůsobil a nejvíce mě dostal výborný záporák Jon Voight, který překonal i samotnou anakondu. Danny Trejo, heh, k němu snad není co dodávat že ?_55% ()

SG-1

"Když jsem byl naposledy v takovéhle vodě, tak jsem si celou noc sundaval pijavice ze šourku." -Westridge- ()

herr_carter

V kině, ve věku pouhých 13 let, jsem z té anakondy byl posranej až za ušima ! Nedávno,když jsem pozdě v noci po letech viděl podruhé, už mi to přišlo všechno hodně samozřejmě nadsazené, ale i tak moc nechápu zdejší mizerný rating, takových 40 % filmů už se natočilo a byly to daleko větší sračky, tohle řadím k akčnímu průměru, navíc z dobře zvládnutými efekty, krásnou JLO a parádně nechutně-mastným Voightem..................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

S Anakondou je to těžké. Divák se při sledování tohoto snímku sice tedy na jednu stranu určitě nenudí, celé to má totiž poměrně svižný spád, pořád se něco děje, díky prostředí amazonských pralesů to má pak i velmi působivou atmosféru, množství skutečně fungujícího napětí se zde též vyskytuje až nečekaně hodně, a závěrečná zhruba čtvrthodinka je i dokonce velmi slušně vygradovaná, na druhou stranu ovšem následně při závěrečných titulcích nakonec stejně začnou převažovat především rozpačité dojmy, pramenící především ze dvou faktorů, a to velmi slabých, dovolím si dokonce tvrdit až laciných, efektů, kterých jinak není ani moc a navíc spočívají vlastně jen v pár útocích anakondy, kdy jejich digitální kvalita je prostě upřímně mizerná, a pak ještě z hereckého obsazení, sčítající sice vesměs známá jména, nicméně jejich výkony musím se vší úctou označit za nepřesvědčivé, a třeba konkrétně Voightovo teatrální přehrávání jako drsného megapadoucha je naivní a směšné, o Lopezové pak radši celkově ani nemluvě. Zápletka má jinak ryze béčkové parametry, žádná nápaditost, výraznost, a její vývoj je až nepěkně předvídatelný a nevýrazný, stejně ovšem jako veškeré přítomné šablonovité postavy. Nicméně opakuji, i přes mnoho nedostatků se i tak jedná ve výsledku o poměrně záživnou zábavu, která se dá s klidným svědomím a trochou tolerance označit za lehce stravitelnou béčkovou jízdu. Každopádně, normálně bych nejspíš hodnotil max dvěma *, díky nostalgii ale vyměknu a tu jednu navíc ještě přihodím, neboť i přes všechny ty roky od doby vzniku si to pořád ještě udržuje docela slušnou pověst. ()

Kanibal

Tak u tohoto filmu jsem se prakticky stále popadal za čelo a upevnila se ve mně averze k filmům o zlých zvířatech. ()