Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

filmmovier

Zábava a svižná akce. Potěší i pár lekaček, ale o ty tu vskutku nejde... Spíš je to povedený béčkový dobrodružný thriller ozvláštněný počítačovým hadem. Nejlepší postavou je tu Jon Voight, který svou roli zahrál velice dobře. I ostatní herci hrají dost dobře. Jen finále jsem čekal o něco víc bombastičtější, ale jinak nemám nic, co bych filmu vytkl. Není to sice kdovíjaký hit, ale velice povedená zábava to tedy je. ()

Lachtaan

Taková ta střední cesta na pomezí natural horrorů, které kdekoliv se o nich člověk jen zmíní, tak dostane neuvěřitelnou palbu facek, nadávek a všeho jiného raději nejmenovaného a těch, které mají až nečekaně dobré ohlasy. První Anakondu zachraňovalo a stále ještě po 20 letech zachraňuje již kdysi známé obsazení, které pro jistotu v sequelech již radši chybí. Rád se na ni po delší odmlce podívám znovu, ale troskou mezi zdejšími dobrodružnými horory, kterou hltám každým rokem, je pro mě osobně až druhý díl. ()

lennyd

Pokud náhodou chcete natočit film o Jižní Americe, neberte na palubu místní trosečníky. Mohli byste dopadnout jako Terri (Jennifer Lopez) s jejím týmem, kteří se vydali natočit dokument o bájném kmeni Mlžných lidí, kdesi na řece Amazonce. Bohužel právě jednoho takového trosečníka vezmou na palubu, a pak se teprv začnou dít věci. Zvlášť když pan trosečník má s sebou mazlíčka, několikametrovou Anakondu ... Na to, kolik známých jmen se u tohoto snímku ukázalo (Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Owen Wilson, Danny Trejo, Eric Stoltz), jejich snaha vyšlo na prázdno. Gumový hádek moc strachu nenažene, chvilkama je to celé přehnané. A co teprve posledních 10 minut, to už je úplně k smíchu. Za zmíňku stojí víceméně jen první půl hodinka s krásným prostředím Jižní Ameriky (kdoví ale kde to natáčeli) a výborně zahraný psychopat Jonem Voightem... ()

kurcatovium odpad!

Špatný špatný... Ani hvězdičku tomu dát nemůžu. Žížalky od JoJo mi připadají hrůzostrašnější než anakonda z tohohle filmu... Obzvlášť po podařeném efektu, když zhltla Owena Wilsona... Děs běs. Zajímavost: Anakonda se natáčela v kalhotách Chucka Norrise. ()

Master19

I tvůrcům došlo, že vypasená hadice nemá potenciál utáhnout celý film, proto dokomponovali pro jistotu ještě dalšího vrahouna. Přitom by to něco do sebe mít mohlo, pokud by ovšem nebylo opomenuto základních přírodopisných informací o hadech. Korunu tomu dává konec bestie, která vpodstatě shoří ve vodě. No, tady je možné všechno. ()

VanTom

Exotické říční prostředí Amazonky sice dodává tomuhle obyčejnému, byť kvalitně obsazenému monstr-béčku docela šťávu, ale jinak jsem se popravdě moc nebavil a spíše se přezíravě pošklíbal digitální anakondě a jejím cíleným, zákeřným, superrychlým útokům. ()

lykan9

Jako puberťák jsem měl Anakondu rád, ale postupem času a mírou filmů, co již mám za sebou, musím podotknout, že se jedná a velmi průměrný horor s mnoha chybami, kterých by se správný filmař neměl dopouštět. Do teď mě rozčiluje použití stejného záběru u vodopádu, kdy v druhém případě je puštěn pozadu, asi aby se ušetřilo. Divák by musel být slepý, aby neviděl, že voda vodopádu padá nahoru. Ani postavy nejsou bůhví jak charismatické, což vzhledem k obsazení je zarážející. Samozřejmě vyjímkou je Jon Voight, který prostě ty slizké drsňáky umí. Z nostalgie a pěknýmu zadku JLo hvězda navíc. ()

-ELFKA- odpad!

Ďalsia ukážka toho ako sa nevinné zviera premení na inteligentného zabijaka a lovca ludí. Verte mi, že anakondy na tejto zemi nežijú preto aby nás požierali. No na Jennifer by si za jej "brilantný" herecký výkon určite zgustli. ()

ABCD Marta

Když jsem viděl Anakondu prvně, bylo mi, mám ten dojem, deset let a můj verdikt byl jednoznačný: jedná se o super film. Teď, po x letech, my opinion nabral jiné obrátky a místo nevýslovného strachu se směju jak cip a nevěřícně kroutím hlavou nad počínáním hlavních postav, nesmrtelností anakondy a všelijakými filmovými chybami, což jen dokazuje, jak neprofesionální práci filmaři udělali. Jedinými plusy jsou nádherná hudba a zvuky (nejsem já skutečně v Amazonii?) a ,,záporák" Paul Sarone, jenž mi byl sympatický mnohem víc než zadek Jennifer Lopezové. ()