Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

Trumper

Podle mě jeden z nejlepších trekovských filmů, ale jak už tady kdosi poznamenal, tvůrci tímto filmem nadobro vyždímali z původního světa Star Treku, co se dalo, a Abramsův restart se tak z pohledu producentů zdál být nevyhnutelným krokem.___ Mám pocit, že nejvíce tento film ocení ti, kteří se s filmovým Star Trekem setkávají poprvé, dále pak skalní fanoušci, co si VHSky se seriálem nahraným z TV vezmou s sebou i do hrobu, a naopak nejméně ho ocení ti, kteří sice svět Star Treku důvěrně znají, ale pro které bylo jeho objevování vždy spíše fanouškovskou sci-fi povinností než zábavou. /80+%… PS: Závěrečné pořadí filmů Star Trek dle vlastního hodnocení zde. ()

blondboss

Cesta hviezdnej lode Enterprise sa končí a jedna éra sa krásne zavŕšila. Keď si ale človek pomyslí, koľko času trávil s týmito postavičkami, tak tento desiaty diel sa mu asi trošku máli a dejovo to mohlo byť o niečo prešpekulovanejšie a komplexnejšie. Každopádne ale fanúšik Star Trek univerza to jednoznačne ocení a u mňa je to na silné tri hviezdy. Tú štvrtú pridám za Toma Hardyho sťa by slávneho debutanta. 70 % ()

Little

Tak trochu jiný Star Trek! Sice se opět setkáváme se starou dobrou posádkou Nové generace, ale zpracování je od předchozích filmů hodně odlišné. Avšak světe, div se, přijal jsem to s povděkem. Režie se ujal Start Baird, který si za svůj debut ve Star Treku vysloužil od trekkies a trekkerů velkou kritiku. Bohužel to odnesla návštěvnost v kinech, a proto se film nedostal do našich biografů. V Nemesis tvůrci staví na temné atmosféře, akčních scénách a morální hodnoty blízké Star Treku jsou v pozadí. Ale pořád jde o boj dobra se zlem, jak tomu bylo dříve. A že se režisér nevěnoval dostatečně postavám? Mně jako fanouškovi Star Treku to nevadí. Laikům ale doporučuji vidět některý ze starších snímků nebo seriál Nová generace. A co se týče hlavního záporáka - Shinzon se v průběhu děje představí v plné kráse. Nemesis nabízí nový směr pro Star Trek, a to už od samého začátku. Známé hudební téma zůstává jen u krátké citace neodmyslitelných fanfár a dál už Jerry Goldsmith rozvíjí zcela novou myšlenku. Odlišná je i kamera, která je dosti dynamická. Nepostradatelné vizuální efekty jsou opět dokonalé, což je u Star Treku už delší dobu standardem. Kvalitní práci oceníte hlavně v závěrečné vesmírné bitvě. Herecké výkony Patricka Stewarta, Brenta Spinera, Jonathana Frakese a dalších z posádky Enterprise jsou velmi dobré. Škoda jen vystřižených scén, hlavně rozhovoru kapitána Picarda s Datem. Tom Hardy coby Schinzon a naklonované špatné já kapitána Picarda je hodně diskutovanou postavou. Zápornou stránku své postavy zvládnul, myslím, důvěryhodně. Otázkou je, nakolik je skutečně podobný Picardovi. Ale to ať každý posoudí sám ()

Riker

Explozivní vyvrcholení celé TNG série. To je také jediná vada tohoto snímku - že je poslední z TNG. Jinak nejlepší výkon Brenta Spinera jako Data. U finále nejeden ST fanoušek zatlačoval slzu... ()

Sentinel

Kvalit Prvního kontaktu nedosahuje, přesto je velká škoda, že nakonec propadl. Nejedná se totiž vůbec o špatný film, jen to chtělo víc života do toho umírání, vynechat pár trapných scén (hlavně svatba Willa s Dianou, to byl vrchol..) a !POZOR SPOILER! zabití Data scénáristům nikdy neodpustím. ()

Trinculo

Tenhle příběh spíše více než o posádce Enterprise vypráví o romulanské civilizaci. Hlavně o jejich vztahu k Rémanům, podivným bytostem temnoty, otrokům a existencím, kteří žijí pouze proto aby mohli sloužit. Nešťastný je také příběh Shinzona. Pcikard zde čelí nejzávažnější hrozbě svého života. Dívá se do očí tomu, čím mohl být, kdyby se podmínky byly odlišné. Pickard i Shinzon, jsou oba dva pouhé figurky na šachovnici osudu, oba hráli tak nejlíp jak umělí, ale jejich strategie byla poplatná jejich výchozím pozicím. Každopádně Pickardova Nemesis přichází i v tom, že Shinzon je jednou z posledních nadějí na jeho možné pokračování. Zde má Pickard poslední šanci podívat se do očí někomu, kdo je nejblíž jeho dítěti, ale musí si zároveň uvědomit, že přes všechny okolnosti je Shinzon nepřítelem. ()

kishi_SO

napinave, akcne, tajuplne...take aky by Star Trek mal byt....i cez toto vsetku mu vsak cosi chybalo!! Este musim vyzdvihut ten napad s narazom (date daco zene soferovat hned to do niecoho nabura:-D). A pri tom konci som veruze mal slzy nakrajicku:_) ()

790511

Vypadalo to jako hodně špatná parodie. Fyzikální zákony se v těchto filmech už tradičně nectí. Už skoro přestávám chápat, proč tvůrci děj těchto filmů vůbec umisťují do vesmíru... Je to plné všemožných klišé a nesmyslů. Z přístrojů na lodi při každém cuknutí zběsile srší jiskry, pořád dokolečka padají pseudovědecké hlášky o sektorech a kvadrantech, plus ty jejich velevážné "politické" problémy... ()

Etherium

Nechapem, ako toto mohol byt prepadak. Ved je to jeden z najakcnejsich a zaroven najlepsie zahranych Startrekov. Viď Patrick Stewart a Tom Hardy. Pre mna po boku Prveho kontaktu, Khana a Startreku (2012) kraluje. ()

William_Kirk

Film, který podle mého názoru zaslouženě propadl. A jako fanoušek Star Treku to říkám obzvláště nerad. Připadá mi to jako pokus o horor, který se sice povedl, ale jinak, než tvůrci zamýšleli: horor je totiž film vydržet až do konce. Několikrát překombinovaný, nudný a zdlouhavý děj a nechtěně úsměvný záporák, který v jedné ruce div ještě nedrží dudlík, ale ve druhé už má superzbraň na zničení světa, to skutečně nefunguje. Vzhledem k upírsky vypadajícím mimozemšťanům jsem měl občas pocit, že sleduju nepodařený díl ze série Stmívání. Jedna * je jen pro to, že proti Abramsovu Star Treku je tahle „věc“ učiněný zázrak (a také za fajn hudbu Jerryho Goldsmithe). ()

rigby

Výpravné dílo, které se chvílemi blíží ke Star Wars. A to nejen vizuálně, ale také akcí. Honička v autech, srážka obou lodí, to vypadá moc pěkně. Navíc to má i nějaký děj, který upoutá diváka na celé dvě hodiny, což v posledních dílech nebylo vždy pravidlem. Povedený vstup Enterprise do nového tisíciletí... ()

PeteBuck

Nečudujem sa, že tento film bol prepadák. Star Trek mám veľmi rád, ale toto bola katastrofa, ktorá spolu s neúspechom Star Trek Enterprise na pár rokov pochovala Star Trek. Ako 2 časti seriálu by to mohlo byť stráviteľné, ale ako film? Neexistuje. Aj päťka si na seba zarobila, nech už dopadla akokoľvek. Tá urobila chybu, že sa až príliš podobala na pôvodný seriál. Ale toto? Pôvodne to mal režírovať Nicholas Meyer (Star Trek II, VI, + scenár na IV), ale ten prikázal prepísať scenár a miesto toho, aby ho poslúchli, tak tam dali iného režiséra. Chyba. Mohli ešte osloviť Frakesa, ale to neurobili. Pôvodná posádka sa rozlúčila naozaj dôstojne. To sa o Picardovej posádke povedať nedá. Škoda. Nápad dať sem Romulanov, bol dobrý, ale inak? A zabiť Datu? Aj keď je teda možnosť, že sa nejako "prepísal" do B4, ale aj tak! Ak by nešlo o Star Trek, tak dám ešte o jednu hviezdu dolu. Nejako to proste nefunguje, akoby Novú Generáciu vykastrovali. ()

Vostok

čím častěji se na tenhle díl dívám tak se mi líbí víc a víc i přez jeho chybičky např probodeni Shinzona ae to je fuk mělo to příběh a dobrou hudbu skvěle efekty no až na par chyb ktere se běžně vyskykutí i v nejlepších filmech tak je to upa super film a jdu se na něj dodívat mam to rozkoukany zrovna a zase upa sme unešenej z toho a proto sem to musel sem jit skočit napsat:_D je to dobrej film ikdyž je mi líto smrti data to už prostě sem hned věděl že další film s generací nebude nikdy když chybí data ikdyž tam byl b 2 tak je to b 2 ne data:-D .Jo a davam 5 hvězd proto že se mi ten film líbí víc a víc :-D ()

Scaevola

V pořadí desátá filmová výprava ke hvězdám překvapila nepředvídanou akčností, příběhovou propracovaností skrze jednotlivé detaily a zároveň jakýmsi - byť minimálním - myšlenkovým přesahem. Jedná se o jednoznačně důstojné rozloučení s posádkou kapitána Picarda. ()

kolly13

Spousta povídání pro nic, kde je to akčně-dobrodružný thriller? To, že to voní sci-fi tématikou a velkým jménem, mate diváka. ()

Dvojirakri

Scenáristé konečně zavrhli mnohočetné motivy z předchozích snímků které na můj vkus příliš tříštily pozornost, všechny síly zaměřili na jednoho padoucha, jeho mocnou zbraň, a vyplatilo se! Navíc konec otevírá i nové možnosti do budoucna. Jednou, až přijde ten pravý čas, začnu zase sledovat osudy posádek a jejich výpravy do míst kam se dosud člověk nevydal, ale prozatím mi toto postačí. Důstojné rozloučení s posádkou kapitána Pickarda. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)