Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

bo.rec

Super komedie, která mě vždycky pobaví... PS: Pro fanoušky Big Bang Theory - LEONARD jako mladej Griswold - mazec... :-) ()

Xavi6

Největší sranda od rodiny Gryzvoldových. Žádné Vánoce bez tohoto požitku nikdy nebyli a ani nikdy nebudou. Opravdu veliká komedie, u které se vždycky hodně směji. Nejlepší část poté následuje, když přijede na návštěvu bratranec Eddy, to je pak ještě 2x lepší sranda, která je tak hustá, že by se dala krájet. ()

Petullka.66

Taková milá vánoční (rodinná) komedie aneb co se i Vám může přihodit. "Vánoční prázdniny" doporučuji zhlédnout s celou rodinkou v době vánočních prázdnin. ;o) /Dávám 4 hvězdy z 5!/ ()

peetriss

Vánoční prázdniny patří mezi nejpovedenější komedie cyklu National Lampoon. Chavy Chase předvádí skvělý komediální koncert, u kterého jsem se dobře pobavil a zasmál. Pokud je tento film vysílán o Vánocích, je to v záplavě pohádek a sladkobolných vánočních příběhů příjemné zpestření - však ono se i Ty Vánoce mohou občas odlehčit. ()

santiamén

60% ... Hodnocení holt nechápu. Viděla jsem tuhle vánoční "komedii" kdysi v dabingu, tak jsem jí chtěla dát šanci v originále. Většina vtipů je ale založená na pádech a vulgarismech, a celkově mi humor jaksi nesedl. Neurazí, ale víckrát už to vidět nemusím. ()

Piškotka

Clark je sladký z přehnané snahy a dětičky hraje zase někdo jiný. Širší příbuzenstvo mě pořádně pobavilo, hlavně drobná babička s parukatým dědečkem. Tento díl slabší než dovolená v Evropě. ()

Luff

Dle hodnocení jsem čekala úžasnou zábavu, ale bohužel jenom další průměrná americká komedie, která mě moc nezaujala. Ale jedna scéna s problémem vánočního osvětlení domu mě vážně pobavila :D . ()

merit1

Chápem, že sa nejedná o skvost kinematografie, ale kultovosť a zábavnosť tomuto filmu nikto uprieť nemôže. Každé Vianoce sa smejem tým istým vtipným momentom a Chevy Chase mi zakaždým vykúzli dobrú náladu jeho idealizmom a zábavnou rodinou. Sledovať pretáčajúce sa elektrické hodiny, veveričku pobehujúcu po dome, spľasnutého moriaka, alebo policajnú „akciu“ ma snáď nikdy neomrzí. ()

Paldiny

Doma je doma, pochopili to aj Griswoldovci, ktorí touto vianočnou komédiou dali zabudnúť na mizerný trip Európou a opäť vyrobili zopár katastrof na domácej pôde. Nepriateľmi rodinnej pohody budú tento krát talianske žiarovky, nechápaví susedia, metán v ovzduší a premrštené ceny vianočných stromčekov. Bol som rád, že hlava rodiny odhodila ten blbý výraz od minula, dokonca párkrát zabrnkala na charakternú strunu, kedy som mu tú frustráciu skutočne aj veril. Už tradičné preobsadenie deciek tento raz vyšlo a vlastne po všetkých stránkach sa diel vracia k pôvodnému konceptu komédie, kde sa k trápnym momentom uchyľujeme len minimálne. Miestami šlo možno až o príliš verný copyright a tak sa s blížiacim štedrým večerom opäť štartujú policajné autá a sila pochopenia zas a znovu prekonáva nejaký ten únos. ()

derryl

Ani nevím, zda mám tuto ztřeštěnost vůbec hodnotit. Nepatří k mým oblíbeným žánrům a ani Chevy Chase není můj herec snů, ale celkem se to dalo snést. ()

Rozjimatel

[2,5*]     V prípade tejto stupídnej bláznivej komédie u mňa silne zapracovala nostalgia, preto som pri hodnotení dosť zmierlivý. Aj napriek tomu, že čas sa tu nepriaznivo podpísal a ten humor už začína pôsobiť miestami dosť rozpačito. Je to niečo ako novodobá groteska, v ktorej kvalita humoru kolíše medzi vtipnosťou až trápnosťou. Napriek svojej prihlúplej štylizácii komédia zľahka pobaví aj dnes (hlavne svojim slovným humorom), napomáhajú tomu aj slušné herecké výkony. Akousi pridanou hodnotou filmu je to, že by sa dal chápať aj ako ako spoločenská satira na konzumný spôsob života (najväčší stromček, najbohatšie osvetlenie). ()

kitsuchan97

*9,5/10* Sledování Vánočních prázdnin s Griswoldem a jeho rodinou se u nás stalo každoroční tradicí.  Nedokážu si představit lepší vánoční film, který by lépe vystihoval přípravu a prožívání vánočního období. Perfektně vyobrazuje to naprosté šílenství a chaos, které se okolo těchto svátků vytváří. Film má ale i své dojemné a kouzelné momenty, které ve mě i po tolika zhlédnutích pořád zanechávají mnoho emocí. To vše skvěle doprovází vánoční melodie a písničky, které si budete pobrukovat i po skončení snímku. ()

Skalda

Krásná klasika, kterou jak jinak dokáže zabít jen tv -za letošní dabing na Primě by potřebovali zmlátit veverkou --- ale brutálně! ()

Delaney

Dokonalá vánoční komedie! Šílený, ale dokonalý Chevy Chase v bláznivé komedii, která má vánočního ducha silnějšího než většina americkejch rodinejch škvárů... Jestli o vánočních svátkách jste na vážkách mezi Christmas Vacation a čímkoliv jiným, doporučuju se čemukoliv jinému vyhnout, ať si nezkazíte vánoce:) ()

amokey

Zase jedno z hodnocení, kdy absolutně nechápu, co na tomhle filmu je na víc jak 3 hvězdy... pro mě strašný film, který mě absolutně nepobavil a navíc mi ani nenavodil tu vánoční atmosféru, jak jsem očekávala...no někdy to nevyjde, co se dá dělat :) ()

Yardie

National Lampoons moc nemusím. Nepřipadá mi to moc vtipné, spíše trapné. Tendle potřeštěný humor mě moc nebaví. Jde jen o to, jak moc mi to připadá trapné. Nicméně tady musím říci, že to celkem šlo. Samozřejmě se nevyhneme tomu, že tady něco někoho praští (několikrát), někdo někam spadne apod. Ale nebylo tady toho až tolik, aby mi to vadilo a dokonce mě to dokázalo pobavit. Navíc zde byly i vtipné hlášky a dialogy, takže až tak špatné to nebylo. Asi jeden z lepších dílů celé "série". Howgh! ()

Angie91

Možná už jsem moc přeslazená moderním světem, ale tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. A z hodnocení tady na ČSFD bych čekala mnohem víc. Tak jo - po dalším shlédnutí přidávam jednu hvězdičku, docela jsem se i zasmála. ()

spiritus

Špička komediální tvorby konce 80. let, perfektní vánoční záležitost se skvělým Chevy Chasem, na kterou se vždy a rád znovu podívám. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)