Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

liquido26

Zlatý český vánoce bez všech těch debilních světel a krocanů a nutnosti zvát miliardu příbuzných. Nicméně je velice příjemný vidět film, kde na vánoce sněží, když tady u nás je počasí jak v březnu. ()

Lokutus

Rozhodně nejlepší Lampoonovská komedie, které bohužel škodí existence dvou dabingových verzí - jedné naprosto skvělé a druhé příšerné. Za to ovšem nikdo z tvůrců prokazatelně nemůže. Ohromné množství skvělých vtípků korunovaných naprosto šílenými charaktery Griswaldovic rodinky... ()

Johanka

Je vánoční čas a vy se potřebujete odreagovat? Každopádně se vám to podaří s touto výbornou americkou komedií s Ch. Chasem v hlavní roli. Rodinka Grisvoldových je poněkud odlišná od jiných a právě proto se budete skvěle bavit. Možná vám po skončení filmu bude vánoční čas u vás doma připadat trošku nudný. ()

JimWayne

Klasika ,ktorá k Vianociam už neodmyslitelne patrí.Chevy Chase vo svojej z najlepších filmových rolí ,ktorú kedy mal. ()

havLord

Bezskrupulózní a docela drsná parodie amerických vánočních tradic, konzumu a vůbec všeho kolem. To jsem opravdu nečekal. Docela mě zajímá další tvorba National Lampoons... ()

GodComplex

Kvalitni vanocni komedie, kterou tahne predevsim Chevy Chase. Na xmas kulty typu Home Alone se to sice totalne nehrabe, ale napr. scena s brutalni veverkou je dokonala. 6/10 ()

edy66

"Perfektní" rodinka ,"perfektní" příbuzní,"perfektní" sousedé,"perfektní" veverka! Jen nevím,proč mám o vánocích takový divný pocit,že mi na stromečku svítí málo světýlek?! ()

Lum3n

85%? To jako vážně? Ještě nikdy jsem neviděl takhle špatný film hodnocený takhle vysoko. Uznávám, že v Christmas Vacation byli asi 4 povedený vtipy, který se bohužel utopily v dalších 90 trapných pokusech. Nejhorší bylo, že všechny "vtipný" situace byli neuvěřitelně předvídatelný a člověk věděl co se stane v první vteřině, kdy je tvůrci rozehráli. Jak občas kroutím nad procenty hlavou, tak tady opravdu nechápu.. ()

Wolodja

Po precteni komentaru zde jsem se vypravil shlednout tuto vanocni komedii a musim rict, ze me zklamani bylo velike. Gagy a ftipy mi nijak srandovni neprisly (az na vyjimky) a to je u komedie docela problem. ()

blackrain

Opravdu povedené vánoční prázdniny, které korunovala vánoční večeře s příbuznými, zdivočelou veverkou a zásahovou jednotkou, co přišla vysvobodit uneseného šéfa. Griswoldovi jsou zcela obyčejná rodina prožívající neobyčejná a nevšední dobrodružství, při kterých vás bude bolet bránice a smíchy vám budou slzet oči. ()

kaylin

Kdybych viděl snímek mladší, nebo v jiném rozpoložení, možná by mě nadchnul, ohromil, ale takhle je to pro mě sled scének, kde se nemám úplně čemu zasmát. Asi v tom hledám moc chyby v logice, což je u crazy komedie trochu ujeté, ale na druhou stranu, ani mi to nepřišlo tak moc crazy. "Sám doma" budu mít s Vánocemi vždy spojený více. ()

FilmFan24

Vánoce jako Clark Griswold bych teda zažít nechtěl ani náhodou, ale od té doby, co komedie spatřila světlo světa na VHS od WHV a posléze na DVD, nemůže chybět sledování této super komedie ve vánočním nicnedělání naší rodiny! ()

dom156

Juknul jsem do programu a vyskočila na mě tato komedie a i díky dobrému hodnocení jsme si jí s přítelkyní pustili. Musím uznat, že i když tato komedie už má svá léta, srdečně jsem se u plna scén zasmál. O nějakém ději se moc mluvit nedá, ale u komedií to vůbec nevadí. Zde je hlavní, aby člověk polechtal bránici a relaxoval, což bylo u mě splněno do puntíku. Velmi rád doporučuji. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)