Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

rozbris

Tak tohle je taky jedná věc, kterou jsem viděl nespočetně hodněkrát a pořád se na to budu s chutí dívat. Do takové akademie by vzali i mě:-D ()

velkyvezir

Klasika... co jsme se na ni na základce nakoukali, než jsme šli ráno do školi... anglicky, přes to český rychlodabing, klasika. ()

joora1

To je prostě klasika, 80.léta a Mahoney a jeho parta. Policejní akademie není buhví jaká pecka, ale má svoje velké kouzlo, které se vytratilo asi až se čtvrtým až x-tým dílem. Vše dokumentuje to, že ikdyž tenhle film vidíte po několikáté, vždycky se zasmějete. ()

Han22

Na odreagování od starých filmů jsem si pustil něco "novějšího" a vrátil se k mé milované Policejní akademii. Nesmrtelná série, která v mých nostalgických očích byla skvělá celou dobu a první díl vůbec nezestárl. První hodinu sledujeme výcvik, rebel Mahoney bojuje s upjatý instruktorem Harriesem a ve vedlejších rolích se skví plejáda parádních figurek. Silák Hightower, zbraňový fanatick Tackleberry, "zvukař" Jones, sexy Callahanová, nesmělá Hooksová, trouba Fackler a nad tím vším popletený velitel Lassard. A škoda i těch dalších, kteří se nedostali do pokračování jako děvkař Martin, tlusťoch Barbara nebo Mahoneyho láska Thomsponová. Hlášky a scénky se střídají v rychlém sledu (kouření na pódiu, Modrá ústřice, nácvik sebeobrany). No a ve finále se kadeti předvedou i v nějaké té akci, když pomůžou při akci s výtržníky a jedním magorem s rukojmím. Parádní rozjezd série. ()

Loki_Six

"Of all the guys who I thought were gonna make it, Hightower was the one. I mean, if all the cops looked like him there'd be no crime at all." ()

Zagros

Tohle je klasika mého mládí, viděl jsem ji nesčetněkrát. Dokonce i po spoustě let několikrát jako dospělý a stále se mi Policejní akademie líbila velmi. O jejím úspěchu svědčí i nekonečná řada už slabších pokračování, o tom zase ale v dalších komentářích. První díl si zaslouží čtyři hvězdy za dobrý nápad, spousty vtipných scén a především za mnoho úžasných a přímo nezapomenutelných postav. Pro hodně herců to byly jejich životní role, které mnoho z nich nedokázalo překonat a opustit. Pokud se někdy budu chtít k Policejní akademii vrátit, rozhodně sáhnu po prvním dílu. ()

Vajonek

Až na některé trapné a zbytečné sexistické, rasistické či homofobní poznámky mě to celkově baví i po letech. Taková velmi velmi nenáročná, místy více a místy méně přiblblá komedie, která už se ve svém žánru asi stala klasikou. 75 %. ()

Hopper

Skvelý prvý diel série, ktorá potom skončila na tak strašných pokračovaniach, že major Meisner by mohol byť jednou z nich. Tu sa však ešte pobavíte kráľovsky. ()

Holina

Jako malej jsem hltal celou sérii a chlámal se u toho do roztrhání. Přestože ten náboj je samozřejmě pryč, nemůžu dát méně než bůra ()

divak84

hodně dobrý, hlášující film... hodně vtipná komedie, která sympaticky nestojí na jednou, dvou postavách ale nabízí široke spektrum charakterů a všechny vas rozesmějí.... každým dalším dílem to sice šlo k čertu, ale tahle jednička je legendary. ()

Vaklaf

Tenhle film jsem neviděl už minimálně deset let a tak jsem byl zvědav, zda mi to nebude připadat moc blbý. Ale ne, naopak je to moc příjemná komedie a chystáme se i na další díly, dokud bude ucházející kvalita. Přece jenom, v komediích se tak moc nevyznám a cíleně je nevyhledávám, a proto každá dobrá časem přijde vhod. ()

Artmovie

Každé léto jsem se pravidelně díval na tuto sérii. Byla to taková tradice o prázdninách. S přibývajícími roky se ale sledovanost mírnila a já si pamatuju jen málo vtipných scén, ale skupinku policajtů si pamatuji dobře. Každý byl něčím výjimečný, každý dostal ve filmu svůj vlastní prostor a díky tomu jsem si všechny oblíbil. ()

Paity

Policejní akademie je vlastně jen spousta slepených gagů, ale funguje to. Možná také proto, že z ní čiší 80tky, tedy doba, která přála americkým komediím. Navíc originální námět, neokoukané postavy, to vše zaručilo úspěch, kterého se tomuto filmu dostalo. ()

Corpsegrinder

Začátek dlouhý cesty se podařil parádně, prakticky neznám nikoho kdo si nepamatuje aspoň jeden vtip z tohohle dílu. Nejlepší je asi scéna kdy se Hightower učí řídit. ()

farfalla

Klasická americká komedie 80. let. Carey Mahoney, Harris, Hightower, Leslie Barbara, Lassard, Tackleberry, Callahanová. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme