Wally

Takové očekávání a takové zklamání...v podstatě se ve filmu nic pořádného neděje... Zlatej film s Frodo Pytlikem na stejné téma...to má aspoň říz, ale tohle je opravdu nuda... ()

Vaklaf

Film přesně v tom stylu, jakej mi vyhovuje. Formou mi nejvíc připomínal asi Trainspotting, kterej je sice kvalitativně o něco lepší (to bude spíš už v knižní předloze), ale tohle byla zase větší prča. Nebo taky Human traffic. Naštěstí chybí jakýkoli pitomý moralizování, který by mě fuckt sralo. Film co zmlátí každou blbou náladu. Oi! ()

1860

Jsem velký fotbalový fanoušek, ale tohle mě celkem minulo, možná to bylo tím, že jsem se na film díval zase po dlouhé době s dabingem.. ()

eagle-eye

Film o Hooligans říznutý nádechem, tempem i hudebním doprovodem ála Trainspotting? Výsledek vůbec nedopadl špatně ba naopak, pro mě asi nejoriginálnější film o fotbalových fanoušcích. ()

Tydlidáš

Solidně natočený bez jakýhokoli poukazování na to co je dobrý a co špatný....Prostě si to přeberte sami. Jinak si myslim, že herecký výkony sou velice solidní a Danny Dyer mě svym vyschýzovanym ksichtem opravdu bavil celej film. Od první chvíle film najede jak Zeberdee a po celou svou krátkou stopáž hučí jako blázen. Rozhodně lepší jak o rok mladší americkej film stejnýho zaměření s Elijahem Woodem v hlavní roli..... Dodatek: Scéna Roda na obědě s rodiči přítelkyně mě fakt nakopla =) DODATEK: ta kopa hlasek a ta smrst picovin.......=)ú)=) íi kdyz sem na kopr tak to nema chybu............. ()

showxman

Drama o skupině fotbalových hooligans, kteří nachází zálibu v tvrdých střetech s fanoušky jiných týmů. Je to jediné pro co žijí a co pro mě má smysl, neznají nic jiného než večírky se svými kumpány ve svých oblíbených hospodách, rvačky, náhodný sex, drogy a hlavně pro svůj klub jsou ochotni udělat cokoliv. Oceňuji hlavně věrohodné zpracování rvaček a přiblížení jednotlivých archetypů chuligánů. 70% ()

skliba

Tak pro mě byl tenhle film obrovským zklamáním, podle mě je GSE vo třídu lepší, docela se divim takhle vysokému hodnocení ()

J*A*M*A*L

Po senzačních Hooligans (GSE) jsem se rozhodl shlédnout tento původní film, který sice byl trošku horší možná z herecké strany a také z té filmové, ale nijak zvlášť to vidět nebylo.Filmy o hooligans jsou zřejmě mým dalším velkým kultem.85% ()

mkali

Skvěle propracované osudy a charaktery fotbalových "rowdies" ve "Velké" Británii. A jako třešnička na dortu pakistánský taxikář, který opravdu, ale opravu nemá rád imigranty... ()

sona123

Filmů s tématikou chuligánů už bylo na můj vkus natočeno dost, ale když jsem viděla zdejší hodnocení 75%, rozhodla jsem se přece jen ještě jeden z nich shlédnout, třeba přináší něco objevného...Už před první polovinou bylo zřejmé, že se žádný zázrak konat nebude, ale pořád jsem ještě sázela třebas na závěrečnou tečku...která ale bohužel nepřišla! Přemýšlím, za co vlastně teda dávám dvě hvězdičky: určitě za sympaťáka hlavního hrdinu, potom za báječnou britskou angličtinu a nakonec za pár vtipných momentů, kterým vévodí scénka s ukradeným mobilem. ()

Santino7

Bezpochyby jeden z najlepších filmov, aké boli na tematiku futbalových hooligans natočené, a možno aj najlepší vôbec. Svieže spracovanie, ktoré dozaista poteší všetkých, ktorých daná kultúra, to bez debát. Pochopiteľne to nie je nijak umelecké, nemá to ani žiadne prehnané posolstvo a tak podobne, no má obrovský štýl, grády, cveng (opakujem to síce až príliš, no musím opäť - Briti takéto niečo vedia) a to je v tomto prípade omnoho podstatnejšie. Mňa skrátka tieto snímky bez akéhokoľvek čo i len náznaku moralizovania vedia vždy zaujať, nemôžem si pomôcť. Knižná predloha bola fantastická a našťastie podobne to dopadlo aj vo filmovej podobe, i keď samozrejme, až tak dopodrobna to nejde - čo by ostatne ani nebolo možné. Ústredná dejová línia je samozrejmosť, lenže tá vedľajšia (kontrast so staršou generáciou, ktorá si prežila vojnu), tá je skvelá tiež. Tento film pochopiteľne nezaujme každého, pre niektorých to bude možno dokonca obrovský brak, avšak svoje publikum si to našlo a určite ešte aj nájde, takže asi toľko. Mimochodom, gró filmu vo svojom komentári celkom pekne a výstižne spísala kleopatra - "o víkendu chlast, nahodilý sex, něco do rypáku, někomu rozbít držku..." - čiže je len a len na vás, či vás film takéhoto rázu má alebo naopak nemá šancu osloviť. 5/5 ()

El Loco

Je to film o futbalových „fanúšikoch“ FC Chelsea, ktorým o futbal vôbec nejde. Ide im len o násilie, v ktorom sa neskutočne vyžívajú. Je tu však aj niekoľko paralel aj s futbalom - 1. hooligans sú organizovaní podľa skutočných klubov; 2. program „zápasov“ je presne určený (podľa tých skutočných športových); 3 majú taktiku, ktorú vypracováva vodca tímu; 4. pred zápasom sa musia posilňiť (no kým futbalisti tak robia rôznymi vitamínovými doplnkami, iontovými nápojmi a pod.; hooligans potrebujú pivo, marihuanu a kokaín). The Football Factory je veľmi podobný s českým Non Plus Ultras, akurát, že britský film je zručnejšie natočený, herci sú charizmatickejší (hlavne Frank Harper), aj hudba je lepšia (Primal Scream, The Jam, Death In Vegas, Orbital, Freestylers...). TFF však rovnako ako aj NPU chýba spád, myšlienka a poriadny dej = obidva sú to filmy akoby o ničom. Tak trochu mysteriózny prvok vo forme snov hlavnej postavy je tiež dosť rušivý. ()

Nekgro

"Není nad to jít v sobotu "na zápas" s kámošema rozmlátit někoho..." Drsnej svět fotbalovejch hooligans podanej surově, tvrdě a přesně tak, jak je to v reálu. Navíc strhující muzika... ()

Spiizy

Drsnější náhled na radikální fanoušky britského fotbalu. Postava Tommyho v podání Dannyho Dyera bezkonkurenční. Nutno však dodat, že oproti americkému Green Street Hooligans (zde se připomínka a srovnání hodí, poněvadž filmy byly natočeny v odstupu jednoho roku) pokulhává v dějové vyváženosti, kdy to vypadá, že se točilo vše, na co se v ten den přišlo. Dobrá munice, výhoda britské národnosti a zkušenosti, ale silná nedotaženost v struktuře ubírá filmu na kvalitě. 70 %. ()

Vendo86

Film o mojich milovanych FC Chelsea, v prvom rade som proti nasiliu na futbale. Film natoceny podla kniznej predlohy byvaleho hooligans sa snazi nemoralizovat ale predostriet realitu a vnutro Ultra Fans. Paci sa mi tento film najma kvoli vhodnemu vyberu hercov a so super lokalnym akcentom a slangom. Komu sa to nepaci tak "JOG ON" :) ()