Roku 1607 připlouvá do Nového světa ke břehům Virginie anglická loď. Na její palubě se nachází spoutaný kapitán John Smith (C. Farrel), který má být krátce po přistání popraven za pokus o vzpouru. Je však velitelem výpravy, kapitánem Christopherem Newportem (C. Plummer) omilostněn a pověřen navázáním kontaktů s místními domorodci a získáním zásob pro nadcházející zimu. Na své cestě je zajat a život mu zachrání dcera indiánského náčelníka Pocahontas (Q. Kilcherová). Oba se do sebe zamilují, Smith Pocahontas učí svůj jazyk a ona mu zase ukazuje krásy svého světa. Jejich láska je však ohrožena, když začnou narůstat konflikty mezi nově vzniklou kolonií Jamestownem a indiány, které přerostou v otevřený boj… (Česká televize)

Brain-D

Mohlo by se to jmenovat spíše "Nový život". Terrec Malick zde ukazuje. že je opravdu geniální režisér. Viděl jsem od něj vše (včetně letošního Stromu života, kterému je nový svět velmi podobný). Musím říct, že tohle bylo o kapku lepší a to jsem myslel, že to bude jeho nejhorší film ! Naprosto úchvatný film o lásce (top 20) ()

Mishqo

serióznejšia, prirodzenejšia, uveriteľnejšia a detailnejšie spracovaná Pocahontas...perfektné využitie vnútorných monológov, ktoré nás vtiahnu do ľúbostného vzťahu hlavných postav...výborná hudba od Jamesa Hornera...miestami zasahoval do nudnosti a zbytočnosti...celkový dojem 7,5/10 ()

sskrblik

Ve chvíli, kdy dobrodružnou zápletku začíná přebíjet romantika, která graduje do skutečně značné míry, se pro mě film stává nudou. ()

VanTom

Historickou romanci / pověst o indiánské princezně Pocahontas pojal Terence Malick svým veskrze autorským stylem (tedy identickým s 'Tenkou červenou linií'). Pomalu plynoucí ROZJÍMÁNÍ ve vyprávění i střihu "umělecky" těká a sled vizuálně opojných obrazů (nádherné panenské přírody / špinavé zbídačené osady nebo skotačících, trpících či do dáli hledících, láskou rozervaných hrdinů) posouvá heslovitými / básnickými vnitřními monology. Časem je té lyričnosti až příliš. Protože se u EXTENDED CUTu rozhoduji mezi 3-4* (úvodní a závěrečná hodinka mě vtáhly velmi, ta prostřední moc ne), kratší standardní verzi bych nejspíš ocenil rozhodněji. ()

blackJag

Meditační tempo začíná být Malickovým poznávacím znamením? Krásný film s rozvleklou náladou, výborným Farrellem, přesným Balem a především zajímavou Kilcherovou, pro kterou je to první pořádná role. Dojímavý výkon, bez potřeby začátečnického přehrávání. Jednou, dvakrát do roka si v kině podobně laděný film rád vychutnám. 85% ()

JekoRek

Geniálně udělané. Člověk by u toho i usnul a stejně řekl že je to geniální. Jediné co mi trošku ubírá zážitek je trošku sračkojidní scénář. ()

zigíš

pochopím i negatívne reakcie ...komu nesedí poetry si film moc neužije ...mne básničky sedia ...na básničky sa dobre balia dívčatá:) ()

D28

Originálne dielo, ale "roztrasené" a pridlhé.Bale ho vylepšil /ja viem,zasa ho chválim,ale zabijem sa,keď len jeho postave som rozumela a verila? Orianka sa tvárila šťastná i nešťastná furt rovnako a Colin, ktorý inak býva skvelý, tu pôsobil ako nadrogovaný/.Niektoré zábery boli nádherné, bohužiaľ väčšinu hrdinkiných monológov som jednoducho nepochopila.A to som sa fakt snažila, čo by nemalo byť. Pochopenie,ako i láska musia prísť nenútene.Rolf sa vo filme dočkal, Malick z mojej strany nie, čo vôbec nevadí súdiac podľa mnohých komentárov, ktoré ocenili jeho i filmovo nový svet. ()

MI-380

Střetnutí civilizací tentokrát ve zvláštním nezapomenutelném velkolepém a současně i komorním dramatu. Originální střih, možnost slyšet myšlenky, příběh velké lásky, příroda Virginie drsná hlavně pro anglické vetřelce zvyklé na pevnosti a jejich řád. Dobyvatelé v tomto porovnání nezískávají mnoho sympatií, přesto si ale musíme uvědomit, že veškerá naše technika a z ní vyplývající pohodlí je výsledkem evropské koloniální politiky, vedené hlavně touhou po zbohatnutí za každou cenu. Jsme tu zakotveni, přestože bychom si často přáli nějakou změnu. Ale jakou? 80%. ()

greetchen

Velmi krásný, poetický příběh. Jediné, co mi vadilo, byla jeho určitá zašmodrchanost a nelogičnost. Pokud by člověk lovestory Johna Smithe a Pocahontas, potažmo i dobové reálie neznal, asi mu tu dost souvislostí unikne a příběh pak vyznívá poměrně zkratkovitě. ()

mirec88

Doteraz mi meno Terrence Malick nič nehovorilo. No po tomto úžasnom skvoste sa asi pozriem aj na jeho ďalšie diela. Nádherný, citlivý príbeh s naozaj krásnou Pocahontas a výborným Colinom Farrellom. Film, ktorý má dušu a vie, ako má pôsobiť na diváka. Mal som krásne silné pocity pri tomto skvoste ako už dlho nie. Až sa hanbím za ČSFD, že tento skvost je len v modrom. Je to jednoducho filmová lyrika. ()

V.Silver

Ach Bože. Ach, můj Bože, tohle byla nádhera. Pomalu plynoucí balada o jedné letní lásce, která byla krásná především proto, že trvala jen tak krátce, a přesto intenzivně. Podmanivě zachycené scenérie, decentní hudební podkres... prostě filmová poezie. Ale zdaleka ne každému se to bude líbit... 90% ()

mcleod

Zajímavý a krásně natočený (opět geniální kamera, jak je u Malicka zvykem) film o zlu v systému vlastnictví a v touze po vládě nad ostatními lidmi, která je svým způsobem také vlastnictvím práv jiných lidí. Dalo by se jinak říci, že film je o sobeckosti a její zničující síle. Film má zhruba dvě linie... rozebírání materiální sobeckosti vyjádřené penězi, majetkem a přivlastňováním jako zdroje veškerého zla a svým způsobem z toho vycházející trochu roztahaný příběh o místy sobecké a přivlastňující, ale nakonec šťastné nesobecké lásce. Trochu mě ale zaráží, že právě tu rovinu kritizující materialismus (včetně vlastníků výrobních prostředků, kteří podle režiséra pouze žijí z toho, co ostatní udělají - zde je možno vidět silnou paralelu s režisérovým dřívějším filmem Nebeské dny), u nás většina lidí přechází, jako by nebyla :-) Film vlastně připomíná, že Spojené státy měly původně být rovnostářskou komunitní společností. Nakonec ale zvítězila lačnost po majetku, která tuto (možno diskutovat jak moc realistickou) ideu zničila. Do opozice staví (trochu idealizovaně, kdy se ke konci filmu režisér na tuto idealizaci také dívá kriticky) do příchodu Evropanů nezkažené indiánské obyvatelstvo, kteří mají naprostou materiální svobodu ve sdílení, nevlastnění a osobní svobodu v čisté nesobecké lásce. ()

Danikaa

Niečo také úžasné som ani nečakala, keď som tento film začala náhodne pozerať. Odporúčam všetkým romantickým dušiam. A podľa možnosti na veľkom plátne a s kvalitným zvukom. ()

Luksa

Filmová lyrika, která je s každým dalším shlédnutím dokonalejší a nádhernější, kterou s přibývajícími minutami čím dál více prožívám a která mě pokaždé emociálně rozloží. Hrozně se mi líbí Malickova filmová řeč, jak se svým štábem dokáže každé filmové políčko proměnit v něco nádherného. Těžko se to popisuje, ale tím vším chci jen říct, že Nový svět je jeden z největších filmových zážitků mého života a řadím je k těm nejosobnějším. ()

Krasus

Obrazy,lokaze,hudba,kamera skvělá,ale vykonstruovaný a prostoduchý příběh,který sází a vhrá celou svou oslnivou krásu na herecké výkony tento krásný,nicméně o ničem nevypovídající film prostě nezachrání. ()

Malick se rozjíždí

Malick se rozjíždí

05.02.2010

Ještě ani neměla premiéru jeho „kosmická óda na život“ s Bradem Pittem a Seanem Pennem The Tree of Life (vlastně se vůbec neví, kdy by měl být film uveden, protože nemá distributora), a Terrence… (více)

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008

29.11.2007

Malickova Fontána?

Malickova Fontána?

02.11.2007

Když už Terrence Malick jednou za pár let něco natočí, i přes zdánlivě tradiční náměty to nikdy není typický hollywoodský výplach. S tím bohužel ruku v ruce kráčí fakt, že si jeho filmy těžko hledají… (více)