Roku 1607 připlouvá do Nového světa ke břehům Virginie anglická loď. Na její palubě se nachází spoutaný kapitán John Smith (C. Farrel), který má být krátce po přistání popraven za pokus o vzpouru. Je však velitelem výpravy, kapitánem Christopherem Newportem (C. Plummer) omilostněn a pověřen navázáním kontaktů s místními domorodci a získáním zásob pro nadcházející zimu. Na své cestě je zajat a život mu zachrání dcera indiánského náčelníka Pocahontas (Q. Kilcherová). Oba se do sebe zamilují, Smith Pocahontas učí svůj jazyk a ona mu zase ukazuje krásy svého světa. Jejich láska je však ohrožena, když začnou narůstat konflikty mezi nově vzniklou kolonií Jamestownem a indiány, které přerostou v otevřený boj… (Česká televize)

Radiq

Hudby bylo asi trochu moc a nešla mi k tomu, ale jinak celkem zajímavě pojatej historickej filmek. Mě se to líbilo. A ta pppřřřřííírrrooooodaaaa, no sen. ()

E=mc2

Malick ukázal dva svety, jeden čistý a druhý obscénny, nechutný, prázdny a chudobný. Jeden z nich je Nový. Prázdnota vtedajšieho Európskeho sveta je ohlušujúca. Nie je v nej život a nevinnosť. Meditácia. Prežívanie filmu vo svojom srdci je skutočný film.. ()

KatanaCZ

Tak tohle jsem nečekal! Do tohoto filmu jsem vkládal poměrně velké naděje, chyba! Oprevdu neskutečná nuda, ve filmu se skoro nemluví, nic se neděje, příběh je chaotický, plno věcí se vůbec nevysvětlí, no a ten konec...! Dvě hvězdičky dávám jen kvůli dobrému hereckému obsazení a prostředí v jakém se děj odehrává. ()

tom88

Krásne, povedal by som, že umelecké dielo, ktoré zaslúži viac uznania. Pre niekoho nuda, pre niekoho dokonalosť. Nie je to zrovna epos, ale má to dej a mňa ten dej celkom bavil aj keď plynul pomalšie a nebol výrazný alebo nebol hlavným aspektom filmu. Všimol som si hlavne úžasnú prácu s kamerou a super hercov, ktorý film ako keby vážne prežívali. Colin Farell sa po Alexandrovi výrazne zlepšil a zahral srdcom, podobne ako zopár ďalších jedincov a nehovoriac o dokonalom Christianovi Baleovi (ten chlapec ani nevie ako, ale je dokonalý). Melick je talentovaný režisér a mal by tvoriť viac podobných filmov. Plné hodnotenie zatiaľ nedám, na to mi tu vadilo viac drobností, možno keď si pozriem druhý krát. 75% ()

Petjaa

Navzdory délce příjemná podívaná, pasáže kde Q´Orianka nemluvila byly tajemné a zvláštní. Plynulost filmu mi přišla jako plynulost přírody, pozvolná, ale krásná, nikoliv nudná. Farrell, Plummer a Bale zahráli i lépe než v Novém Světě, ale nevím, jak líp by to měli svést než to svedli... Sice se to příliš nehodilo ke Štědrému večeru, ale televize nevysílá jen pro slaviče Vánoc, že ;-) 90% ()

moviefilm

Je toho toľko, čo chcem povedať, že ani neviem kde mám začať. Asi začnem s tým, že tento film má jednu z najlepších filmových kamier. Nielen dlhé pomalé zábery, ale aj tie krátke zábery v bojoch, prerušované rýchlym strihom sú nasnímané bravúrne.Kamera je SUPER, no dejovo ma to nechalo absolútne chladným. Vlastne ani neviem o čom ten film bol, resp. chcel byť-či skôr o láske Johna a Rebecci, (resp. Pocahontas) alebo o americkej historii, domorodcoch a bojoch. Tie časti, v ktorých sa film venuje láske tých dvoch, sú vynikajúce, no pri tých bojových častiach mi tiekli slzy po tvári-od zívania. A iba Colin Farrell zachraňuje tieto časti, a ked ho pri pri konci vystrieda Christian Bale, skoro som zomrel od nudy.No aj ked sa Terenceovi Mallickovi scenár až tak nepodaril, pri réžii odviedol skvelú prácu. Každopádne mohlo to byť aj lepšie... ()

SoolenJV

Vizuálně podmanivé, pomalé, lyrické a zároveň nejvíce realistický film o osídlování Ameriky, jaký jsem kdy viděl. ()

sir-dave

Trochu romantiky, trochu akce, trochu toho prostředí, vlastně více romantiky, celkově vleklá nuda plná bezduchých dialogů. Domorodci mi přišli dost nevýrazní, měli málo prostoru, přistěhovalci nic pořádně neřešili. Udržet si to aspoň kvalitu první poloviny, zvedl bych o jeden stupínek. ()

Twil

Na csfd nepochopim dve veci. Jak to, ze Shawshank Redemption je nejlepe hodnoceny film a jak to, ze The New World ma o 20% mensi hodnoceni nez si zaslouzi. Kdokoli jiny kdo by tento film natocil, by ho znasilnil a pospinil. Malick ho dokazal poeticky odvypravet s lekhosti a krasou jemu vlastni. Nemohl jsem si odpustit vzpominani na Thin Red Line, oba filmy jsou si zpusobem natoceni velice podobne. Oba jsou to filmy, na ktere se vzdycky rad podivam. ()

Los

Při srovnání s Malickovým Stromem života je zde více děje i více slov, ale rozhodně je vidět tendence k opouštění od obojího. Což není na škodu, pokud někdo umí točit jako Malick. ()

andrii

Voní světlem, lyrikou, magií. Každý plátek, spadlý z okvětí. Sevřený v srdci sad. Symbolický svědek dálek. Letopisy sádek objetí. ()

Wallas

Film na, který jsem se hodně těšil. A to byla asi ta chyba. Narativní systém je ve stylu "co nevidíš domysli si, teď bude prostě střih", ve filmu není nic pořádně řečeno, z čehož plyne, že zápletka značně trpí. Dějová linie tak začíná nabírat obrátky až po jedenapůl (!!!) hodině, když na scénu přichází Christian Bale, aby vystřídal Colina Farrella, jehož hrdina působí jako pěst na oko. Chtělo to více indiánů a běhání po polích a méně záběru na Colinovu mužnou hruď. ()

Triple H

Prvý film čo som od Malicka videl. Obával som sa ťažkej nudy, ale úprimne ma to bavilo. Asi to tu už niekto písal, ale New World naozaj nie je vec, ktorú pozeráte pre jej neopakovateľný dej. Je to celé skôr o pocitoch. Mne sa tento až lyrický pohľad na stret dvoch civilizácií veľmi páčil. Je to príbeh o impulzívnej láske, ktorá môže paradoxne vypuknúť aj medzi ľuďmi, ktorí nehovoria tou istou rečou, ale zároveň aj o láske, ktorá sa vybuduje pomaly, časom (skoro by sa chcelo povedať "láska z rozumu", ale nie je to tak). Tieto vzťahy sú vo filme tak pekne natočené (a zahrané), že človek ich miestami musí sledovať so zatajeným dychom. Colin Farrell ma tu naozaj veľmi prekvapil - bol jednoducho vynikajúci. Mladučká Q'Orianka Kilcher je krásne prirodzená a pôsobí až odzbrojujúco nevinne. Tá ma prekvapila úplne najviac---na nej totiž stál celý film a jej Pocahontas mne teda rozhodne ukradnutá nebola. Christian Bale má úlohu veľmi dôležitú, ale pomerne malú, takže nemá veľmi čo predvádzať. Takisto aj mnoho známych tvárí (Christopher Plummer, Wes Studi, David Thewlis, Jonathan Pryce) sa tu mihne v takých vyslovených štekoch, že ma zaujíma o koľko bol film skracovaný. Videl som na DVD, ale čas som nestopoval. Mala by to byť 135 minútová verzia a musím sa priznať, že tých 15 minútiek navyše by som si rád dal. Tento film totiž tempo zrýchľovať nepotreboval- neviem si predstaviť niekoho koho by Nový Svet v dlhej verzii nudil, ale tú kratšiu si parádne užije. Takže kvôli tomu dám len štyri. Ale to je jediné čo mi prekáža. Inak som až zaskočený ako sa mi film páčil a ako ma emotívne aj myšlienkovo oslovil. Som už veľký chlapec a básnické roky sú za mnou, ale toto bolo veľmi fajn. ()

COF_666

Vizuálně fajn, princezna krásná a že je Farrell dobrým hercem už asi nikdo nepochybuje. Ani by mi tolik nevadilo že je Nový svět strašlivá nuda rozlezlá do více jak dvou hodin. Mě hlavně vadilo (každý to samozřejmě bere a cítí jinak) jak se film snažil abych se cítil provinile - přijelo pár lodí, pár bláznů a zničili tu indiánskou idylku. Na mě to tak bohužel opravdu působilo. ()

Mr.Ripley

Přenádherné obrazce, které svou stopáží začnou postupně diváka nudit k smrti - Jinak řečeno - Lyrická nuda s fascinujícími obrazci, nic víc ani nic míň. Je mi líto mistře, opravdu jsem se snažil. Bohužel mne sedačky v kinosále ukolébaly pečlivěji. ()

farmnf

Z Malicka jsem nikdy unešený nebyl. Tvůrce o něco lepších sraček, než jsou klasické hollywoodské sračky. Tento film je rádoby výpravný, rádoby dobrodružný a rádoby poetický ale určitě hodně romantický. Hluchými místy se to tam jen tetelí a vysvětlovat divákovi jak indiáni byli v r. 1607 ve Virginii strášně spokojení, neznajíce majetku, závisti a požívajíce naprosté svobody mi připadá hodně ujeté. I našim vědcem Stinglem je dokázáno, že indiáni hierarchii jejich společnosti blbě snášeli a proto časté popravy a zmrzačování. O svobodě není moc co mluvit. Co by asi náčelník s rodinou žral, kdyby neměl někoho, kdo za něj loví? ()

senor

Ano, opravdu velká škoda že tenhle nádherný snímek nemíří do kin. Na malé obrazovce si můžeme jen těžko představit všechny ty nádherné záběry. Malick zde navazuje na předchozí film a opět se zamýšlí nad střetem člověka s přírodou, zde prostřednictvím střetu dvou civilizací. Nerušivé herecké výkony (dokonce i od mě jinak vadícího Colina Farrella), krásná hudba a kamera přebijí i pár dírek ve scénáři (který zde ovšem není to nejdůležitější). ()

Malick se rozjíždí

Malick se rozjíždí

05.02.2010

Ještě ani neměla premiéru jeho „kosmická óda na život“ s Bradem Pittem a Seanem Pennem The Tree of Life (vlastně se vůbec neví, kdy by měl být film uveden, protože nemá distributora), a Terrence… (více)

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008

29.11.2007

Malickova Fontána?

Malickova Fontána?

02.11.2007

Když už Terrence Malick jednou za pár let něco natočí, i přes zdánlivě tradiční náměty to nikdy není typický hollywoodský výplach. S tím bohužel ruku v ruce kráčí fakt, že si jeho filmy těžko hledají… (více)