Štěstí, které tentokrát umožní Clarkovi hnát manželku Ellen a děti Rustyho a Audrey na další dokonale nezapomenutelnou dovolenou, má podobu zvláštní prémie, vyplacené za práci na novém konzervačním prostředku. A kam vyrazit, když má člověk peníze a žije v Americe? No přece do Las Vegas, města štěstěny, blikavých neonů, roztočených rulet, jednorukých banditů a překvapení. Zejména toho posledního čeká na Griswoldovy nepřeberně. Zatímco Ellen je sváděna Waynem Newtonem, ukázkově blonďatým krasavcem s červeným Ferrari, Clark dokáže prohrát všechny rodinné peníze. Nádavkem objeví Audrey, jak se sestřenicí Vickie tančí v kleci velmi podivného nočního podniku. Věřte nevěřte, ani Rusty nezůstává pozadu, a když ještě navíc Clark málem zlikviduje blízkou přehradu, je jisté, že je nejvyšší čas vrátit se domů. (TV Nova)

cariada

Tentokrát Clark s rodinkou jedou do Vegas roztočit "miliony" a když se k tomu přidá ještě Eddi s rodinou o trapasy není nouze. Přesto jsem tohle moc často neviděl. ()

lilina133 odpad!

Hádam najhoršia časť Griswoldovskej série - už to nie je vôbec zábavné, človek sa už vôbec nezasmeje (no...aspoň ja nie:-))Clark už starne a s ním aj Chevy Chase, takže radšej nech ide pekne krááásne so svojou podarenou rodinkou na zaslúžený dôchodok... ()

gabin(a)

Docela dobrá komedie, hlavně pasáže s bratrancem Eddiem, zpěvákem samožerem a potměšilým krupiérem Wallace Shawnem, kterého mám moc ráda z různých vedlejších rolí (nejvíc z Prokletí žlutozeleného škorpióna). A správné ponaučení, že rodina má držet basu, i když jsou to Griswaldovi:-) ()

Juto

Griswoldových mám rád. Zas a znova sú bláznivý. Dovolenka Las Vegas je dobrý nápad od scenáristu. Spokojnosť. 6/10 ()

otík

Čtvrté pokračování Bláznivé dovolené není zas tak špatné a nese se v podobném duchu. Jen Chevy Chase je už notně přešlý a docela nám přibral, dětičky povyrostly a dovolená se koná v centru zábavy – v Las Vegas. Jde o tradiční bláznivou komedii, která není žádným super dílem, ale určitě dokáže pobavit ty, kdo tento typ mají rádi. Navíc film hlásá, že rodina je nad peníze, nevěra je něco, co se v Americe nenosí a sázení do 21 let je zakázáno. To je celkem slušný poznatek, který zůstane po bláznivé komedii. Čtvrtá (a zatím poslední) dovolená se opravdu povedla. ()

Mol

WE'LL HAVE SOME.. OF THE YELLOW! AND DON'T GET CHEAP ON ME!!! Jednoznačně nejslabší z celé tetralogie Griswoldů, ale pořád dost dobré pro oddychové odpoledne. Dobrého vtipu je pomálu. Vizuální stránku alespoň zachraňuje představitelka Audrey. ()

bartias

Typická průměrná „osmdesátková“ komedie, která přišla o deset let později a trochu zabodovala jenom díky pár povedeným vtípkům většinou naservírovaných Chevy Chasem v hlavní roli. Budiž ji k dobru, že tím samým nenápadně pobaví i v roce 2010. ()

Ryuuhei

Vše opět nejlépe táhl smolař Chevy Chase alias Clark. Jinak typicky absurdní, ujeté, ale zásadně oproti minulým dílům utlumené v typu humoru. Kromě starého obsazení si změnou prošly víceméně jen děcka, kdy Audrey konečně nevypadá jako oteklý ježek, ale naopak zatraceně k světu. Byla to fajn, zábavná, sympatická jízda, která pěkně a s úctou uzavírá základní trilogii (vč. vánočního dílu, tedy neoficiálně tetralogii). 70% ()

YumiOkami

otravna picovina s postizakem rustym, kterymu bych nejradsi dala pres hubu a s kokotem eddiem, kvuli kterymu jsem nedokazala dodivat cely film. — jedna hvezdicka za clarka a audrey. ()

Master19

Ve výsledku takové zadostiučinění pro neustálou snahu Clarka mít milující rodinu, štěstí a hromadu peněz. Šablona je zcela jasná, všechno se posouvá tak jak má, sem tam více či méně čekaný vtip a celkem nudný konec. Lepší komedie, ale na starší Griswoldovic eskapády nemá. ()

VanTom

Výborný Chevy Chase ustál i strojené a rozpačité fórky (např. přepálené "zlézání" Hooverovy přehrady) a své euforické gamblerské opojení blyštivým pozlátkem Las Vegas učinil pomalu nakažlivým. Pohodová komedie po roztržitém příjezdu začala slušně bavit, když (jako vždycky) vypíchla pospolité rodinné štěstí nad povrchní honbu za mamonem a turistickými svody. ()

masw

Zatím poslední díl série (fakt čekám, že Chevy zařídí nový díl, aby vydělal) byl nejslabší, ale pořád skvělý. Minus vidím v nápadů s Waynem Newtonem, který mě štval a nudil odzačatku. Plusem byl nápad s Las Vegas, gamblerstvím Clarka, falešnou dospělosti Russe i s tanečnicí, no prostě vše kromě toho co prožila ve Vegas Ellen. Bratranec Eddie opět skvělý. ()

mirec88

Nechápem nízke hodnotenia. Pre mňa takmer rovnaká zábava ako prvé 3 diely. Jasné, Chevy Chase je už starší, ale Beverly D´Angelo je stále sexy akurát tie decká boli nemastné-neslané. Ale rodinka jeho brata, ktorá má "obydlie" ak sa to tak dá nazvať na mieste, kde vláda skúšala bomby, nemá chybu :) Takže je to tak na 3,5 hviezdičiek, ale z nostalgie dám vyššiu métu. ()

P1tr

Clark propadá hazardu a místo aby ho člověk začal litovat se mu nedokáže přestat smát. Naštěstí je další Dovolená Griswoldových povedená komedie a ne psychická sonda do gamblerovy duše:) Sympatické rozloučení s povedenou americkou sérií. ()