Štěstí, které tentokrát umožní Clarkovi hnát manželku Ellen a děti Rustyho a Audrey na další dokonale nezapomenutelnou dovolenou, má podobu zvláštní prémie, vyplacené za práci na novém konzervačním prostředku. A kam vyrazit, když má člověk peníze a žije v Americe? No přece do Las Vegas, města štěstěny, blikavých neonů, roztočených rulet, jednorukých banditů a překvapení. Zejména toho posledního čeká na Griswoldovy nepřeberně. Zatímco Ellen je sváděna Waynem Newtonem, ukázkově blonďatým krasavcem s červeným Ferrari, Clark dokáže prohrát všechny rodinné peníze. Nádavkem objeví Audrey, jak se sestřenicí Vickie tančí v kleci velmi podivného nočního podniku. Věřte nevěřte, ani Rusty nezůstává pozadu, a když ještě navíc Clark málem zlikviduje blízkou přehradu, je jisté, že je nejvyšší čas vrátit se domů. (TV Nova)

Kingjiri

Když budu pracovat se svojí domněnkou, že původně mělo jít jen o trilogii, ale po osmi letý pauze si producenti řekli, že by mohlo ze zajetý značky "Vacation" ještě něco kápnout, je výsledek opravdu uspokojivej. Minimálně díky tomu, že se podařilo opět sehnat hlavní představitele a nevznik nějakej trapnej spin-off, jako třeba v případě Priček. Slušná oddechová zábava, ostatně jako všechny předchozí díly, tři silnější hvězdy. ()

Trixi

Pořád ještě dost humorné, abych to považovala za dobrou komedii. Griswoldi jsou prostě Griswoldi, a tak se dobře davím u každého z dílů. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Jara_II, JohnnyD, Malarkey ... Opravdová legrace skončila někde mezi dvojkou a trojkou. Myslím, že tohle už nebyla bláznivá, ale už jen dovolená v Las Vegas. Griswoldovci jsou fajn, ale tenhle film už nemusel být. Jo, byly tady docela vtipné scény a hlášky (... miluju elektřinu. Eddie říká, že ji brzo budeme mít ...), ale bylo to už hodně slabé. Chevy Chase už jako kdyby nebyl ten, co kdysi. Zato Beverly D'Angelo vykvetla a dala filmu aspoň nějaký náboj, stejně tak i její filmová dcera Marisol Nichols. Role Randyho Quaide chvilkama překračovala hranice nechutnosti, nebylo to už jaksi ono. Celkově nejslabší díl série, nelze jinak než 3 hvězdičky - 40%, na druhé strně jsem si alespoň dobře zdřímnul a dějová linie mi ani moc neunikla ... ()

Stanix

Celá čtyřdílná sága Griswoldových dovolených má stejnou podprůměrnou komediální laťku. Jako cesta do filmové minulosti dobrý, ale už asi nikdy více. ()

Telemachus

Z celé série jednoznačně nejslabší díl. Paradoxně je to první půlka, která vůbec nefunguje, a musí ji zachraňovat ta druhá, která už je o řád koherentnější a sled událostí aspoň dává smysl. Nejvíc mě bavilo duo Rusty a Audrey, naopak strýček Eddie byla celkem hrůza, ale ještě zdaleka ne tolik, jako Chevy Chase. Jakoby ho to vůbec nebavilo, nebo potřeboval jen peníze na nájem. Wallace Shawn je pak odporný, kde se objeví. Na filmu mě tedy vlastně nejvíc bavily krásná Marisol Nichols a eskapády pana Papagiorgia z Yumy. ()

Jara_II

Ani poslední pokračování Griswoldů není vyloženě propadák, pravda Chevy Chase už trošku zešedl, film ale pořád dýchá tou klasickou atmosférou rodinných komedií osmdesátých let, i když jeho doba vzniku je už hodně jinde. Vtípky jako vždy - střídají se situace trapné a vtipné. Žádný kvalitativní posun v tomto podle mě od prvního dílu nenastal, a to ani směrem dolů ani nahoru. Ale co je teda obzvlášť chytlavý, je titulní melodie k této sérii - Holiday road :) Jednotlivé díly série: Bláznivá dovolená, Bláznivá dovolená v Evropě, Vánoční prázdniny, Bláznivá dovolená v Las Vegas ()

MaxForValue

Veľmi slabý štvrtý diel, ktorý vznikol už s určitým odstupom času, čo je poznať aj na scenári a výkonoch jednotlivých protagonistov a najskôr ani nemal vzniknúť. Dvojica Chase/D´Angelo už na to sama nestačí a dobrých fórkov je skutočne málo. ()

RigorMortis

Dve hviezdy by boli málo, štyri zase veľa. Na Griswoldovcoch sa dalo zasmiať aj po x-tý krát a na to, že ide o už neviem koľké pokračovanie, to ešte herci aj scenárista zvládajú celkom slušne. ()

Pitryx

Příjemně zábavná blbinka na nedělní dopoledne. Není to nic překvapivého, ani nového. Závěrečné morální „ponaučení“ mi naprosto uniklo a přišlo mi, že na konci něco schází. V každém případě filmík pobaví a to Chaseho zrovna nějak nemiluju. ** a půl/201307308708bt ()

Brano

Najhoršie, najnudnejšie a k smrti nevtipné pokračovanie o rodinke Griswoldovcov. Nové herecké obsadenie mi prišlo dosť mizerné, ako aj starí herci, ktorí už strácajú na charizme. A dejovo sa to točí iba okolo kasín Las Vegas, takže nuda. /30%/ ()

horor2

Upřimně podle mě je tento díl nejslabší, přesto se najde pár hodně dobrých momentů, kdy se člověk od srdce zasměje. ()

Blazkowicz

Chevy Chase a jeho rodinka měli zůstat ve starých dobrých osmdesátých letech. Modernější doba je tam znát a vůbec tomu nesedí. Hlavní postavy pobaví, ale odrostlé děti jsou trapné a nehodí se tam. Jsou jako závan moderní smrduté doby. 3-* ()

blondboss

Jeden zo slabších a podpriemerných dielov už tak priemernej komediálnej série. Griswoldovci vo Vegas sa mohli využiť aj trošku zaujímavejším spôsobom, ako len pár vtipnými scénkami a nemastným neslaným dejom. Bratranec Eddie opäť super ako vždy a z Audrey sa stal poriadny kus - bod za výber herečky. Takže hviezda navyše naozaj z milosti. 50 % ()

vladi87

Veľmi slušná zábava obdobia 90. rokov, ale prvým 2 dielom sa určite nevyrovná. Určite je to však lepší film ako Vianočné prázdniny. ()

Buraking

Jedině Nick Papa Djorgeo. Film se mi velice líbil. Pohodová rodinná komedie ideální na bezstarostné nedělní odpoledne. ()