Filmová adaptácia autobiografie bývalého kanadského generálporučíka mierových vojsk OSN (UNIMAR) v Rwande Romea Dallaira. Film vznikol z iniciatívy samotného (súčasného kanadského senátora) Romea Dallaira, ktorý sa podľa jeho slov rozhodol radšej natočiť nízkorozpočtový televízny film, ako ísť do Hollywoodu a nechať sa prekvapiť konečným produktom upraveným pre masy. Dallaire sa snažil v roku 1994 upozorniť svet na prebiehajúcu genocídu, aby zachránil čo najviac životov. Dnes ju pripomína, aby sa svet zo svojich chýb poučil. (DöN)

RomeroIsGod

Hotel Rwanda je pro mě dodnes nepřekonanej kino zážitek. Tohle zpracování neni ani trochu horší. Dallaire je ohromnej frajer, ale kde není ropa ani OSN nebere. 85% ()

Tunri

Upřednostňuji dokumenty, takže Poslední spravedlivý na mě zapůsobil silněji. Nicméně filmu podle Dallaira se nedá dát méně než pět hvězdiček. Hudba vynikající, přesně podtrhuje okamžik tam, kde má. ()

newmant

Dobrá ukázka toho, jakých hrůzností jsou lidé v tomto světě schopni. Dobře natočené i stvárněné. Mrtvolama se v tomto filmu rozhodně nešetřilo. Své vysoké hodnocení si tento snímek rozhodně zaslouží. ()

petikacka

Tento film je o bezmoci mocných a zasrané zahraniční politické korektnosti OSN...Nejdříve se, ale podívejte na Hotel Rwanda a tímto filmem si jenom dotvoříte obrázek, té hrůzy, která se ve Rwandě děla...Za mě 90% ()

KOZEL84

''Líbilo'' se mi to mnohem víc než Hotel Rwanda.Dupuis zahrál výborně člověka který musí přihlížet genocidě a nemůže s tím (skoro) nic udělat.OSN se tady fakt vyznamenala.Kdyby ve Rwandě byla ropa to by se všichni jinak otáčeli.Takhle se tam jenom pozabíjelo pár negrů,ne?!!! ()

warrenur

Po vzhliadnuti vo Vas bude kricat vselico. Krute, znechucujuce, hrdinske, cimarnive. Velmi silna tema, majstrovsky sfilmovana. ()

Wawer

V rukách lepšího režíséra (Paul Greengrass by byl na to jak stvořený) to mohl být film do Top 10, scénář na to sílu má. Vyprávění z pohledu jednoho z hlavních protagonistů na straně OSN je mnohem sugestivnější než v případě Hotelu Rwanda. Přesto se mu nemůže rovnat ()

ondrin

Až se mě někdo zeptá, zda věřím v existenci pekla, odpovím ANO. V tomto případě nemám na mysli ono biblické pojetí věčného utrpení po smrti, nýbrž děsivou hrůzu odehrávající se v temných zákoutích naší planety. Tolik hrůzy a utrpení koncentrované na jednom místě nedokážu nazvat jiným způsobem. Politici vyspělých států mluví o solidaritě, ale ve skutečnosti se jedná jen o jakousi politickou korektnost bez vznešenějších úmyslů. Shake hands with the devil je rovnocenným partnerem pro stejně výborně ztvárněný Hotel Rwanda. Ještě je nutno dodat, že tento film pro mě osvětlil jádro problému OSN. Je v něm většina lidí ochotných pomáhat, ale stačí jen pár vlivných u kormidla a to dobré se ztratí jako kapka v moři. ()

Everyone

Nevím, jak komentovat (co dodat?) takové utrpení, jako se událo ve Rwandě v roce 1994. Snad minutou ticha za mrtvé a minutou řevu směrem k organizacím, které mohly, ale nic neudělaly. Politika má své favority, kteří jsou váženy mocí a penězi, popř. hlasem lidí, kteří si na daném problému postavily kariéru. Bez těchto atributů (+ média) ztratíte na pozornosti, i na samotném životě, poněvadž se nedovoláte, obzvlášť v paralelních konfliktech (Jugoslávie). ()

Narciska

Genocida ve Rwandě tentokrát pohledem vojákům, představuje se činnost mírových sborů OSN a v tom tkví přínos filmu. I když účast světa na tomto konfliktu byla ostudná, líčit jakoukoliv zemi, natož africkou, jako ráj na Zemi (viz úvod filmu) a říci, že jeho obyvatelé žili jako jeden národ, v originále jeden lid, je zavádějící. Lidstvo spolu válčilo odnepaměti a předkoloniální Afrika žila pod ustavičnou hrozbou nejen lvů, ale i kmenových válek. Hlavní vinu nesou příslušníci rwandských milic, to by film neměl pouštět ze zřetele. Samotný děj je schematický (přesně jako denní vojenská hlášení), filmařská snaha vyvážit to vyznívá nuceně a nerealisticky, každý jeden je buď oběť, hrdina, pokrytec či sadista. ()

mala_kea

Dupuis na vrcholu své kariéry. Jsme rozpolcen a moje city se marně snaží najít mé tělo. Šok. Těžko popisovat něco tak odporného a zároven pravdivého a skvěle natočeného... Tento kousek ve mě rozhodně zanechá víc, než hotel Rwanda, kde se zbytečně objevuje mnoho ochránců mravů. Tady je jeden. Jeden jim však všem vládne. ()

agassi68

Áno, presne takto to vo svete funguje. Jeden sa môže aj po...t, aby aspoň niečo zachránil a zvyšok zahrabe hlavu do piesku. Svinstvo.. Odkiaľ berú zbrane, z akých peňazí sa toto vraždenie platí, prečo to všetko demokratický svet dopustí? Niečo z toho zodpovie tento film, na niečo si odpovedzte sami. V jednom sci-fi sa mimozemštania rozhodli vyhladiť ľudstvo. Na otázku jedného z posledných ľudí, prečo práve ľudí mu polo povedané: "lebo ste vírus na tele tejto planéty".. ()

Adm.Nelson

Veľmi silné, nepríjemné, mrazivé. Ďalší z radu filmov (Idi i smotri, Killing Fields, Pianista), ktoré označujem ako povinné pozeranie. To, že to bolo točené v miestach, kde sa tie strašné udalosti v skutočnosti odohrávali, je ďalším plusom k už aj tak dokonalému snímku. Hotel Rwanda je možno dobrý film, no kvality tohto diela zďaleka nedosahuje. 10/10 ()

RedDuck

Nemám absolutně co vytknout. Je pravda že takto silný námět film k úspěchu předurčuje, ale podle mého se především v otázce autentničnosti toho tvůrci zhostili báječně. ()