Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Izz

Nepatřím k bezvýhradným obdivovatelům prvního ani druhého Shreka,přesto je uznávám jako důležitý a především nepopiratelně kvalitní mezník v celé animované tvorbě.Shrek Třetí ovšem představuje pro mě naprosto nepochopitelný kvalitativní úpadek někam na úroveň plagiátů kvalitních kousků od Pixaru či DreamWorks.Tyto plagiáty ovšem nemají rozpočet nějakých 150 milionů a nestojí za nimi renomovaný tvůrčí a dabérský tým,který by měl zaručovat alespoň určitý standart kvality.Tohle je ovšem skutečně špatné a nic na tom nezmění několik podařených vtipů.Postavy se vyčerpaly,gagy se už jen variují a originalita vyvanula stejně neodvratně jako zábavnost.Zlobr by měl raději odejít do důchodu,tohle je nedůstojné. ()

lenzi

Hmm, ja som asi pozeral inú trojku Shreka ako väčšina ostatných, ale mne sa to páčilo. Bolo tam veľa vtipných momentov, tiež rôznych narážok a odkazov, ktoré deti ani nemôžu pochopiť. Animácia výborná. Na jednotku to síce nemá, ale bolo to lepšie ako dvojka. ()

hamir0

Nafouknutá bublina plná recyklátů, která po 93 minutách zákonitě splaskne a nezůstane po ní jediná vzpomínka. ()

Bube1

Co to tvůrci udělali s mým nejoblíbenějším animákem??! Takový pokles jsem po skvělé dvojce opravdu nečekal. Nevkusný humor, ploché postavy, slabý soundtrack,... Prostě vše, co dělalo ze Shreka dokonalou podívanou je tady tak karikaturizované, že mě to vysloveně uráželo. Naneštěstí jsem slaboch a ty 2 hvězdy tomu dám, protože svýmu oblíbenci bych nic nižšího dát nemohl. ()

papadoce

Tretí diel Shreka nie je vôbec márny. Už to síce nie je masaker v celej svojej minutáži, ale stále má čo ponúknuť. Páči sa mi, že príbeh nejde nanovo, ale v zásade nadväzuje na dianie z jednotky, dvojky a teda rozvíja osudy našich hrdinov. Nových postavičiek je už pomenej, v zásade len jeden mešuge čarodejník, ale väčší priestor dostali napríklad princezny. Super nápad bola výmena osobností kocúra a oslíka. Vtipov a paródii bolo síce tiež málinko menej oproti prvým dielom, ale stále výborné. Mne sa to páčilo viacej než pred rokmi, preto pridávam jednu hviezdu a áno, keď nasledujete po najlepšej časti série tak je ťažké zaujať, čo sa zrejme podpísalo aj na miestnom hodnotení. Skúsime zvýšiť. Spokojné štyri. ()

Dinsberg

Zřetelné, že tvůrcům už dochází dech. Jestli tuhle tendeci protlačí i do čtyřky, Shrek se může bát, že skončí v černých číslech. ()

Amadeo

Nuda.Nuda.Nuda. Až na smrť žabieho kráľa - jediný svetlý moment filmu. Tentoraz to nezachránil ani kocúr, ani oslík a ani samotný Artuš. ()

Baki

Tak shrek 3 je pro me zklamani. Ale myslim si, ze nic jeneho se ani nedalo cekat. Tvurci se snazi aby to vypadalo lepe, bylo tam toho vice (po vizualni strance), ale pri tom zapominaji na jednoduchost, vtipnost. Shrek (1) byl jednoduchy, krasny, vtipny. Ve shrekovi 2 uz jde videt, o co tvurum jde, propracovanejsi grafika, vice lokaci ... ale pri tom jeste dostatek vtipu. Ale v zatim poslednim dile se jim to opravdu nepovedlo. Uvidime co bude dal. ()

SHpeK

Jednoznačné zklamání. Nemůžu se zbavit dojmu, že borci z dreamworks vzali předešlé dva filmy, hodili je do merlinova cauldronu, uvedli do varu a koukali co vyplave na hladinu. Vtip je pryč, svěží scénář a parafráze na filmy a zaběhlé pořádky taky. Opravdu rozesmát mě dokázal snad jen perníkový mužíček na konci. A nebýt toho, že mi společnost dělaly dvě krásné kamarádky asi bych usnul a to se u takového filmu stát nesmí. O nenáviděném dabingu ani nemluvím, ovšem dvd rip s originálním zvukem určitě neuvidím, protože 90 minut radši věnuju třeba tomu spánku. ()

Prankster

Mám moc rád animované filmy a i proto dávám celé dvě hvězdy - jinak jde o komerční sajrajt, který úplně postrádá kouzlo prvního dílu. Nudné dialogy, mizerný děj a ani ta hudba není nic moc... ()

LuNaj

O třídu lepší, než všemi přeceňovaný Ratatouille. Alespoň pro mě. Shrek je prostě kabrňák a sekundanti v čele s extra vtipným Oslíkem a parádním Kocourem jakbysmet. A co teprve rekapitulace Perníčkova života? ()

HarlanWade

Jo, docela jsem se pobavil, ale vzhledem k tomu, že si to chce říkat "Shrek" se k tomu radši nebudu vyjadřovat. Tohle je to pokračování bombastických prvních dvou dílů, na které se všichni tak těšili? No myslím, že po tomhle výplachu by mě nepřekvapilo už ani to, kdyby se čtvrtého dílu ujal Tarantino. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)