Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Gwilwen

Sympatický "zelenáč" se nám vrátil, ale třetí pokračování za svými úspěšnými staršími bratříčky poněkud pokulhává. Po 40 minutách začíná Shrekovi docházet dech. Merlin je postava, která by se dala z filmu úplně vypustit a ani řešení "problémů" s Artiem není příliš zábavné. Výsledný dojem však zlepšuje komando princezen, rodičovské povinnosti Shreka a Fiony a v neposlední řadě Kocourův moon walk v titulkách. Nicméně i tak mě baví se do Shrekova graficky dokonalého světa se všemi jeho postavičkami vracet. ()

Pidibull

Cucání z prstu dalších a dalších popkračování na úkor kvality, nemyslím co se týče animace, ale chabý scénář a až moc natahovaný děj. Jetli nevyjde Shrek 4, jak se třemi zlobříky zachraňují svět, tak by tento třetí díl, měl být doufejme posledním dílem této trilogie. Ale i tak si zaslouží alespoň tři hvězdičky. ()

Groower

Bohužel kvality předchozích dílů nedosahuje. Přesto se najde pár momentů, které člověka rozesmějou. Jestli bude Shrek 4, budou si na něm dát mnohem víc záležet a vymyslet nějakej kvalitní příběh, protože tento byl velmi nezáživný. ()

Hrus

Přesto, že tu stále bylo mnoho úsměvných momentů (Shrekův sen, útočící pohádkové ženské, nálet čarodějnic, atd..) je tu ještě více nepovedených nebo nudných pasáží (např. nechápu, proč musí Krasoň pořád hrát divadlo a všechny scény s Artušem a Merlinem jsou velice slabé. Škoda. ()

Ach jo, teď už nápady došly, nebo možná mi to hrubě nesedlo, nebo já nevím, každopádně tenhle Shrek za moc nestál. Snad se dalším dílem tvůrci vzpamatují, už teď jsem váhala, zda si vůbec zaslouží tu druhou hvězdu. ()

Lady Grey odpad!

Dát tomuto filmu odpad může být pro někoho přehnanou reakcí, v mém případě je zcela oprávněná. Zatímco jednička byla skvělou směsice všech pohádek a vtipných průpovídek, dvojka, ač slabší a méně vtipná, byla výborným pokračováním dobrodružství zeleného zlobra, trojka je něco neskutečně hloupého a s předchozími díly má pramálo společného. Veškerý humor byl vlastně vyčerpán v krátkém traileru, který běžel v televizi, takže zbylých 90 minut je vaření z vody. V důsledku toho vznikla z filmu neforemná hmota o ničem, takže se divák neskutečně nudil. ()

KacHnAop

Ttřetí díl, lze považovat za jednu velkou nastavovanou kaši. Nepostrádá však skvělou animaci a pár dobrých vtipů. Dějově je ale slabý. Některé vtipy se opakují. Celý film vypadal, jako nuceně natočený a takřka bez nápadu. ()

kishi_SO

ach jaj! I tato rozpravka musela raz skoncit. O dost slabsie oproti svojim predchodcom. Paru vtipkov inak na city velmi bijuci gulas. ()

Davebl

Shrek Třetí je pro mě obrovské zklamání. Ve srovnání s jejich předchozími díly jsou vtípky dost nepovedené a je jich málo. Příběh dost nudný a už si ani moc nevzpomínám, o co tam vůbec šlo. Jestli to takhle půjde dál, tak skončí Shrek úplně na dně. ()

Zapinka

Tak 1 a 2 byly úžasný - což se stane málokdy, že pokračování je za něco stojí, ale 3? Absolutně o ničem! Překombinovaný, uhozený, rádoby vtipný, ale spíš trapný! ()

Holusacek

Shrek je můj nejoblíbenější animák,to se ovšem netýče tohoto dílu.Zkouknout se to dalo,někdy jsem se i zasmál.Mile mě potěšila hudba v podání Harryho Gregsona-Williemse,ale u sledování jsem ucítil opravdu drobné štípnutí a zamrzelo mně že režiséři minulých dílů opustili režisérskou stoličku.Se Shrekem to šlo ke dnu a šlo to hodně výrazně poznat. 57% už 2díl byl pro mě slabší než první ,tohle ještě podstatně víc. ()

Bornd

Škoda že si to tou trojkou tak pokazily. První dva díly úžasné a pak tohle. Skoro vůbec jsem se nenasmál a připadalo mi to že to může být jenom pro děti. ()

unclejack

Nič nové , všetko okúkané a pomsta Krasoňa bola teda niečo. Nič nezalahodí divákovi tak ako piráti a čarodejnice. Ja som sa nudil , po dejovej stránke nič moc , nové postavy nestáli za veľa , najviac ma možno oslovil kapitán Hook. Inak citeľne horší Shrek. ()

annash

Ubohý Shrek, raději ho měli utnout hned po druhém dílu, než ho hnát do pokračování, které obsahuje asi deset procent někdejší jiskry. Byla to gigantická nuda, do níž se nárazově přichomítla nějaká ta funkční legrácka. Kdysi úchvatná postavička zeleného hromotluka už nebyla okouzlující ani svérázná, ale jenom otravná. Co se to děje? Tvůrci z toho přece určitě mohli dostat něco lepšího, ne? Nad scénářem by člověk zaplakal... ()

Trinculo

Docela dlouho jsem to odkládal, ano už to není originální, ale pořád jsem se zasmál. Možná díky relativně dlouhé prodlevě od ostatních dílů, nebo že jsem se opravdu docela nudil a tenhle film mě potěšil. Já mám prostě Shreka trojhvězdičkové rád, částečně z nedostatku kvalitního fantasy. Druh humoru mi vyhovuje a opakovaný vtip je taky někdy dobrej, stejně jako filmové vykrádačky. V tomhle filmu asi přílet čarodějné armády na košťatech a zlí enti! (ale ještě jsem neviděl posledního, takže uvidíme zda to vydrží ...). ()

SuzukiZ

Shrek se nechce stát králem, a proto se vydá hledat Artuše. Kouzelné bylo přenesení Merlinem, po kterém si Kocour a Oslík vyměnili těla:D je pravda, že předchozí díly byly možná o krapet lepší (klasika u filmů s x díly), ale stejně potěšil ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)