Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

vallisek

Oh my fuckin god whats that?? Tak takhle potentovat parádní animák! To je k pláči! Zklámání a velké. Ještě že ten oslík to tam drží:( ()

zurivymlok

Podle mě to na stejné urovní jako dvojka, jen tu nemohu přidávat hvězdičky za Kocoura. Film tak na hvězdičku + hvězdička za umírání žabáka a "potupeného" kocoura, což byly jediné dva vtipy na celý film. ()

PavHer

Tohle byla zabitá hodina a půl, nečekal jsem moc, ale Shrek už ztratil dech úplně. Doufám že čtverka se svým návratem k začátkům Shreka zvedne aspoň trochu úroveň téhle animované série, protože doteď to šlo pěkně z kopce.. ()

Rafa

Plusy: Niekoľko podarených žartov ako smrť žabiaka. Mínusy: Prekvapujúco chabé pokračovanie dvoch úžasnych rozprávok. Nové charaktery sú nevýrazné a zbytočné, väčšina pokusov o vtip neúčinná. A ani príbeh sa mi vôbec nepozdával ()

gizi

Občas se sice člověk zasměje, ale celý film si říkám, co to ti Američani zase splácali za slátaninu. 30%. ()

P@\/EL

Skvělá animovaná komedie o zeleném zlobrovi, která je již třetí v pořádí. Našlo se tu celkem dost srandovních situací a hlášek, kterým jsem se s chutí zasmál. Líbily se mi vtipné narážky na známé pohádky a jejich postavy, které byly ve většině případech opět výborné. Jen si myslím, že děj nedosahoval takových kvalit jako u předchozích dvou dílů, i když určitý nápad a snaha se filmu nedá upřít. ()

jay are

Klasický Shrek. Už né tak okouzlující jak na začátku, s často se opakujícími "zaručenými" stereotypy. Za zhlédnutí však stojí. ()

Kanec.Pumba odpad!

K autorům této "komedie" se asi nedoneslo, že opakovaný vtip není vtipem. Po úspěšném první a druhém dílu jsem se s chutí a nadšením vydala do kina - odcházela jsem znechucená a znuděná. Z průpovídek a hlášek, které měly nejspíš zaujmout diváka, jsem se nesmála ani jednou, nehledě na to, že král Žabák umíral asi deset minut. (Chudáka nenechali ani vydechnout.) Shrek 3 úspěšně a nesmyslně látá dohromady pověst o Artušovi s bojovou jednotkou princezen Růženka, Sněhurka a Popelka, ze kterých jsou tady - mimochodem - udělané pěkné slepice... Smutné, hlavně když víme, že DreamWorks má na víc. ()

IsaacClarke

Víte co zabilo Shreka? Děti. Jak ty jeho, tak ty skutečné. Shrek 1-2 byli totiž film zaměřený na humor pro dospělé. Jenže i tak se stal zelený zlobr fenoménem mezi prcky. Shrek prostě nikdy nebyl ordinný film. Teď už je a kvalitní inteligentní humor nahrazují prvoplánové vtípky pro děti do 10 let. Děti byli určitě spokojené, vydělali na další díl. Já byl totálně otráven. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)