Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Aidina

Čeho je moc, toho je příliš. Stará pravda, že všeho moc škodí, platí i pro tvůrce třetího Shreka. Trojka se moc nepovedla. Nestravitelná zápletka a vtipy mimo mísu. Jedině snad kocourova hláška, když se prohlížel v zrcadle a viděl svoje tělo, jako z obrazů P.P. Rubense: " Je možné, že si zahálka vybrala svoji daň??". Kocoure, ano je to možné! ()

Tsuki003

Takový o něco slabší odvárek z předchozích dvou filmů. Čekala bych, že spolčení "zlých" pohádkových bytostí proběhne líp, stejně tak byl věnován relativně malý čas skupině princezen - z tohoto i z mnoha jiných aspektů by se podle mě dalo vykřesat víc. Nicméně pořád je to ještě dobré pokoukání. Někdy se stane, že pokračování původního filmu se vyvede, ale od třetího dílu už většinou lze očekávat jenom snahu přihřát polívčičku od minula, aby bylo co večeřet ještě druhý den. Když to všechno zvážím, tak kolem a kolem je Shrek číslo tři ještě hodně dobrý film. Pořád je to ještě celkem vtipné, i když je škoda, že prakticky zmizel ten svižný parodický styl. A taky byla lepší písnička u závěrečných titulků :) ()

PanPyzamo

Shrek 2 byl ještě lepší než předešlý Shrek, takže Shrek Třetí měl co dělat, aby dvojku překonal, ale bohužel nepovedlo se a nejen to. Nejen, že se nepovedlo, ale celkově se podle mě jedná o něco naprosto strašného. Animace je sice dobrá, ale příběh je nic moc a celkově mi přijde tento film zbytečný. Za mě bohužel nejhorší Shrek film.. Film jsem zde ve finále dost zkritizoval a téměř vůbec nepochválil. Neberte to ale tak. Není to vyloženě tak špatné, ale zkrátka mě osobně se film fakt nelíbil a byl jsem velmi zklamán, proto tak nízké hodnocení. Osobně tedy nedoporučuji. 4/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JesterKruger

Tento díl je úplně zbytečný. Na tomto filmu není špatné jenom to, že není ani z poloviny tak originální, či vtipný, jako první dva díly, tady je špatné i samotné tempo filmu. Tempo vypadá jak z nějakého levného animovaného TV filmu. Chvílemi se to docela táhne a nudí. Shrek měl skončit prostě druhým dílem. Ta jistá " ujetost ", kterou první a druhý díl měl, tu prostě není. Tohle by moc dobře nefungovalo ani jako samotný film. Prostě se mi to jaksi nelíbí. Sice to není nejhorší film, který jsem viděl, ale dobrý není. Prostě film, který na jedno shlédnutí přežijete bez jakékoliv psychické újmy, ale podruhé byste se k němu nevraceli. ()

VktrCZ

Definice nudné sračky, která neměla nikdy vzniknout. Příběh takřka neexistuje, tempo je k unudění, fuj, už nikdy víc prosím ()

Lilith03

Za mě nejlepší film se Shrekem, vím, že to nebude šálek každého, ale pro mě to jde přesně obráceně. Trojka nejlepší, pak dvojka, pak jednička a pak teda ta čtverka. No každopádně zde nemohu jinak, než se opakovat... Neskutečná sranda, cením i zapojení méně známých pohádek do příběhu a celkově mě to prostě baví. Ale pro děti opět absolutně nevhodné. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý animák opäť s perfektnou produkciou a výbornou animáciou. Príbeh v príbehu vytvorený kúzlom Martinka Klingáča privádza Shreka do paralelnej reality, v ktorej sa nenarodil a pokiaľ s tým nič neurobí, tak na konci dňa jednoducho zmizne. Príbeh má opäť spád a množstvo odkazov vtipne kombinujúcich rekvizity so skutočného sveta s tým rozprávkovým. Klingáčove vyhlásenie odmeny za Shreka cez čarovné zrkadlo má kúzlo teleshopingu riadne podmáznutého propagandou. Podobne Píšťalkár najatý na polapenie zlobrov, hrajúci Sure shot od Beastie Boys, dokáže riadne rozhýbať kosti. Nechýba akcia, priateľstvo a láska, ktorá zlomí každé kúzlo. ()

hrabě_olaf

shrek třetí je doufám předzvěstí velkolepého čtvrtého dílu... nebo že by byl předzvěstí úpadky celé série do bláta nudnosti a bažin???? tohle je dooooost velká slabota , a místama už vykrádající i předchozí díly....nějak shrek ztrácí dech 45% ()

Gesicht

Trochu pobaví. Občas si řeknete, že asi nejste cílovka, sem tam přimhouříte oko.. a tak třikrát se opravdu zasmějete. Na běžný animák tak akorát, na pokračovatele tak skvěle rozjeté série dost slabé. ()

Fill16

Už to není to co bývalo, ale docela dost jsme se nasmáli. Nejvíce mě pobavila narážka na Led Zeppelin :-))) Holt rocková duše zaplesá :-) ()

Prisoner

Už to není, co to bývalo. Shrek Třetí ztrácí nápad a vtip a má pouze jediný cíl: konec, na který se dá navázat. Stalo se tak v podobě narození ,,shrečátek" a už nám nezbývá nic jiného než čekat na čtvrté pokračování. ()

jjituska

Dobře.. Nedá se mluvit o nějaké strhující zábavě, ale i tak jsem se dobře bavila... Po otřesu z dvojky mě Shrek Třetí poměrně příjemně překvapil... Jako nenáročná sranda dobrý.. Ale moje rada zní: Jděte na to s někým, kdo bude mít k ději hodně vtipné připomínky.. Film to o padesát procent pozvedne:) ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)