Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Mirinko171

Otras, Shrek 1 a 2 su kultove zalezitosti, 3 je strasna. V kine som bol aj s priatelkou, neveriacky sme obaja krutili hlavami nad tym co sa na platne deje. Je to nuda nuda nuda nehodna znacky SHREK. ()

StansBride

V naivním očekávání alespoň přibližně kvalitní zábavy jako u starších dvou Shreků jsem si s sebou do letního kina (v ne zrovna typický letní večer) nevzala deku, protože jsem bláhově věřila, že se celým filmem prochechtám až do konce a na vnímání počasí nebudu mít čas. Houby. Nudila jsem se, mrzla a modlila se, ať to mám co nejrychleji za sebou. Není to vyloženě trapné, jen prostě strašně, strááášně nudné. ()

Turtle

Po geniálním prvním dílu a též vtipném druhém se takováhle bota nedá pochopit. Nudné a absolutně o ničem. Když už se nějaký dobrý nápad objeví je žalostně nevyužit. Když se objevilo klišé s popleteným čarodějem, tak jsem se už musel chytat za hlavu. Kdepak producenti, tahle kráva je už vydojená musíte o dům dál ()

CrashHP

Som dosť prekvapený z hodnotenia trojky, no mne sa to stále páčilo, tak ako aj dvojka, síce na dvojku to rozhodne nemá, to sa musí uznať, stále je to perfektná zábava. ()

akiro

Doufám že tohle je poslední díl Shreka neboť si nedovedu a ani nechci představit kam až by to mohlo zajít. Ne nadarmo se říká v nejlepším přestat. ()

Smoldo56

Oženiť sa s potencionálnou kráľovnou Za sedmero horami nesie svoje riziká. Holt, niekto musí krajne vládnuť, no Shrek to byť nechce. Preto sa vydáva na výlet do Anglicka, presvedčiť kandidáta a jediného dediča královstva, Fioninho bratranca Arieho. Ten však vládnuť nechce a preto Shrekovi poriadne strápni jeho tretí film. Medzitým musí Fiona s spoločenstvo rozprávkových hrdiniek znovu poraziť princa Krasoňa a jeho odboj, do toho všetkého nečakaná správa, Shrek bude otcom ! Na to, koľko sa toho vo filme stane pôsobí až moc umelo a impotentne. Okrem toho humor už nieje vtipný ale skôr trápny a správanie niektorích postáv zavádzajúce. Hudobný OST je taktiež horší oproti druhému dielu. Napriek tomu, stojí Shrek Tretí minimálne na jedno pozretie, pretože nieje až taký zlý za aký ho odsúdili recenzie, no spomedzi troch častí rozhodne najhorší ! ()

floppy4

Sice "trojka" ale stale vtipna, stale napadita. Od rozpravky sa ziadna scenarova pecka predsa nemoze cakat. Studia Dreamworks spravili zase vynikajuci animak, ktory rozhodne pobavi, pozeral som sam a smial som sa na plnu hubu (a to je pri mne uz co povedat) a pritom som na humor dost narocny. Kopa hlášok od znamych oblubenych postav ako oslik a pod plus aj nejake to mravne ponaucenie a happyend. Osobne som mal dost predsudky predtym, ale ostal som prijemne prekvapeny. Tomuto filmu v tejto kategorii fakt nemam co vycitat. ()

Mausik

Bohužel s dalšími díly upadá i kvalita Shreka. Už mě tolik nepobavil ani nepřekvapil ale pár vtipných hlášek se zde najde proto tři hvězdičky, jednak je to můj oblíbenec a jednak jsou i horší. ()

WendyWindy96

Oproti mým milovaným předchozím dílům byla trojka pro mně docela zklamání. Ale i tak 3*, protože pár vtipných momentů se našlo. ()

vojtik.sup

Ach jo, co jsem komu udělal že musí vždycky pokračování filmů dopadnout takhle, u druhého pokračování jsem si myslel, že to bude sláva i v dalším pokračování, ale Shrek na to taky dojel. ()

el.bee

Bohužel.Třetí díl už přišlo vystřízlivění.Po úchvatných prvních dvou dílech jsme se dočkali toho:"To se dalo čekat".Když dojdou nápady, není šance na úspěch.Můžeme říct, že třetí díl nepřinesl nic nového a lepšího, ale na druhou stranu vyloženě nezklamal a fanouškům se bude líbit i tenhle díl.Je se bojím čtvrtého. ()

Boylina

Já jsem asi švihlá, ale mě Trojka náramně baví. Zatímco ve Dvojce mě vytáčela uhihňaná a uječená Dobrá víla, tady jsem se smála víc jak třičtvrtě filmu. Fakt je tam pro mě spousta dobrých frků. Hlavně celý ten nápad s divadlem nemá chybu. A vážně nejsem zhulená ani nic podobnýho. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)