Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

j0s3

Bohužel do kvality předchozích dílů to má hodně daleko. Sem tam nějaký dobrý nápad a vtípek nemůže zachránit třetí díl od mírného podprůměru. Ale oslovi potomci jsou moc rozkošní. ()

martasek

Ahoj Shreku, už tě tu máme potřetí... Vůbec jsi se nezměnil, pořád jsi zelený, pořád hrozně smrdíš a v neposlední řadě pořád přemlouváš Fionu k návratu do bažiny. Ale Shreku, ty zlobře ušatá, pořád nám se svejma kámošema solíte ty samý vtípky a nás už to nebaví. Teda už ne tolik. Jsi stále zjev mezi animáky, ničíš jednu pohádku za druhou (i ty Rumburaku), popkulturní odkazy házíš z rukávu jen co se do 90 minut vejde a poslední 20ti minutovku jsi našponoval až se mi vzpomnělo na starší zlobří časy. Na ty kde jsme tě viděli poprvé...___Ach Shreku, už se nevracej, 4ka z tebe udělá trapného smradlavého úchyla a jen budeš ztrapňovat sám sebe... Zůstaň v bažině se svými robátky, prďte spolu do bahna a už dej kinosálům pokoj. ()

silmariel

Chapu ze vysoce nastavenou latku predchozimy filmy je tezke prekonat, ale necekala jsem, ze to bude az takova (odpuste mi to slovo) blbost. Za cely film jsem zasmala tak maximalne 2x a to jeste bylo spis takove uchechtnuti nez salvy smichu, ktere ve mne vyvolavaly jednicka a dvojka. ()

Janickap odpad!

Byla jsem donucena a i přes to, že druhý díl považuji za nehorázný odpad, jsem se do kina vydala... Moje chyba... Žádný příběh, žádný vtip. Místy dokonce odpudivá animace. Nejdřív jsem myslela, že si ze mne někdo dělá legraci, ale pak jsem si uvědomila, že je to přece Shrek... zelená obludnost... jako vždycky.. ()

Shidlo

Je to (zl)obrovsky dobré !! Jsem si skoro jistá, že se mi nikdy nezalíbí více jiná animovaná postavička, než tenhle zelenáč:) Asi nepochopím některé kritiky, ale já prostě dávám Shrekovi, Fioně a jejím roztomilým zlobříčkům 100% ! Výborná hudba jen dokreslila celých zlobrovsky dobrých 93 minut a vůbec bych se nezlobila, kdyby celý třetí díl trval déle...no nezbývá mi než čekat na čtvrté pokračování...a doufat, že se brzy dočkám a třeba jednou v nějakém dílu náhledneme i do světa zlobrdědečka a zlobrbabičky:) ()

Venutra

Shrek - Shrek 2 - Shrek 3. Z těchto tří filmů mám rozporuplné pocity. První díl byl příjemný, sice to pro mě nebyla žádná velká pecka jako pro většinu lidí, ale líbilo se mi to. Na druhý díl jsem šla do kina, i když... se mi nechtělo, protože jsem od takového filmu čekala jedině zklamání. Nevím, jestli to bylo tím, ale film se mi opravdu strašně líbil. Celou dobu jsem se nesmírně bavila a druhý díl Shreka řadím fakticky k těm nejlepším animákům všech dob! Ale co třetí díl? No... už se opravdu od toho nedá čekat tak něco skvělého a parádního, jako byla dvojka, ale čekala jsem, že to bude o něco lepší než díl první, nebo že to bude na stejné úrovni. Ale NE! Jsem opravdu hluboce zklamána! Tak nudný děj a bídný scénář se jen tak nevidí, (vlastně v dnešní době... ) ale to není všechno. Tohle už vůbec není ani trochu vtipné, vlastně si nepamatuju, že bych se někdy zsamála. Takže, všechny filmy trilogie Shreka, která má pokračovat i čtvrtým dílem hodnotím takto: Shrek *** Shrek 2 Shrek Třetí ** ()

Lillian

Jsem nefalšovaný shrekovský fanda a byla jsem strašlivě zklamaná-sountrack se absolutně nepovedl(co to hrály při tom pohřbu?!),z milujících se zlobrů se staly manželé po 20-ti letech a ze SHreka taťka nejen dětí vlastních ale i arturův.Putovací dějopvá linie z 1 a 2 už byla umělá a nepřirozená a nejvíc mě naštval shrekův sen s blijícím miminem v kočárku.to nebylo vtipné ani nechutnéale spíš ubohé...je mi líto,2 hvězdy jsou jen za to že je to přecejenom"náš" Shrek. ()

kuchtajz

Připadá mi,že je to natočený jen proto,aby to přihodilo pár drobáků do kapsiček všem,kteří se na tom podíleli.Třetí Zlobří dobrodružství je sice v "pár" momentech úsměvný,ale jinak už to nemá čim překvapit.Postava kouzelníka Merlina je tam udělaná jen proto,aby trochu vtipně nadzdvihla film,protože ostatním postavám už nějak dochází dech.Ale furt se na to hezky kouká :-). ()

tomtailor

Shrek 1 bol za **** Shrek 2 bol za *** Shrek 3 je za **...a údajne by mali byť ešte 2 ďalšie pokračovania....kam to až dospeje..? ()

Ywec

Pokud se někomu líbila dvojka a to především díky závěrečným 15 minutám, ale přiznejme si, že vlastně díky jedné scéně, ovšem nebojme se to říci nahlas, dokonce díky jedné jediné postavě - legendárnímu perníčkovému golemovi, a třetí pokračování zde beze studu oloupil o zasloužené hvězdičky, měl by si nechat od nějakého lidového léčitele vymazat paměť, jméno i minulost, a začít se zlobří sérií pěkně znovu, od záčátku prvním dílem. Třetí pokračování je totiž jen o málo slabší než jednička, zato o několik malých yardů a standů lepší než druhý díl a to hned z několika důvodů: vyvážené rozložení vtipů po celou dobu stopáže, schopnost naservírovat divákovi podobně nahuštěný děj ve stravitelnější formě a konečně vtipný scénář, který má mnoho originálních zákoutí a postraních uliček. ()

Naty94

S Andrewem Adamsonem se vytratil i všechen vtip a dobrého scénáře film také moc nepobral. Až na již zmiňovanou královu smrt je film naprostým propadákem roku! ()

Jiřucha

Co říct, nepřináší to nic novýho, animace mi přišla ještě slabší a postava Shreka mě tu neuvěřilně vadila, skoro jako všechny ostatní postavy. Na stejný úrovni jako třeba Divočina. ()

hdriver odpad!

Dvojce natož jedničce tahle slátanina nesahá ani po kotníky.Peníze do toho vložené nejsou bohužel nikde vidět. ()

mitush

ŠOK!!! Po skvelej jednotke a výbornej dvojke je toto veľké sklamanie. Chcel som dať 2*, ale Shrek je Shrek, tak sú tri. Aj keď asi nezaslúžene. ()

cane991 odpad!

pre mňa je to strašné sklamanie ,po prvých dvoch som nečakal takýto pád,nečakal som ,že mi niekto niečo takýmto spôsobom niečo zhnusí ()

Mirešák

Zklamalo mě to. Už ani kocour v botách není roztomilý, protože byl proměněn v oslíka. Ale na druhou stranu jsem díky tomu pochopil, jak výborný film je Shrek 2. ()

BillyBob

Shrek potřetí a nejhůře. Dobrých vtipů tady najdete opravdu jen velmi málo. Pro mě obrovské zklamání, a navíc ty nové postavy jsou absolutně nezajímavé a toho spratka Artuše bych nejradši strčil do záchodu a spláchl. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)