Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

pan.Kaplan

Kdyby Shrek Třetí nebyl třetí, ale První, asi by celkový dojem z něj byl podstatně lepší. Nádherná animace, docela vtipný dej (sice se mi podařilo od srdce zasmát jen dvakrát, ale co....) a nějaké to poselství (správně americky patetické). No, jenže tenhle film je třetí díl. Po geniální jedničce a o trochu slabší dvojce přichází nejslabší trojka. Kdo nezná jedničku, asi mu to bude připadat výborné. Ale asi moc nepochopí, proč osel a drak spolu mají malé oslodráčky. Mě se nelíbí, jak do animáků jejich tvůrci vkládjí patetické scény, které snad mají někomu otevřít oči (nevěřím, že to je parodie). Uškodilo to vlastně i Karlíkovi. Nejlepší mi nakonec přišel Merlin coby senilní dědek (scéna kdy hraje na klavír - to bylo mé první zasmání se od plic). Jinak je to celé takové podivné, děj sice místy vtipný (=úsměvný), ale už to není Shrek. Kde jsou ty časy, kdy byl Shrek o tom, jak jde zlobr zachránit princeznu? Teď už to je moc komplikované a i těch fórů (polib mi polevu!) ubylo. Shrek Třetí je příklad toho, jak Hollywood rejžuje na svých povedených kouscích. Jen doufám, že je to Shrek Třetí - Poslední. Dávám poctivé tři body - hodnocení 50%. ()

Rosana

I přesto že si tvůrci dali záležet s ještě lepší a propracovanější animací, bohužel na tu skvělou jedničku plnou překvapení to nemá. Mám pocit, že v trojce divákovi narozdíl od dvojky a jedničky něco chybí a myslím, že je to tím, že ve trojce nepřibyde žádná nová zásadní postava. Divák také čeká celý film na potomky Shreka a Fiony, kterých se dočká až na konci filmu. Ale i tak se mi to líbilo :) ()

Wysch

Ne, že by to příliš slabé, ale na Shreka je to slabé. Zatímco v jedničce byl stvořen animák, který svým způsobem sám stál proti rodinným animákům, ale trojka je sám rodinný animák. Animák pro děti. Děti se pobaví, zasmějí se taškařinám malých zlobrů v závěru, zasmějí se tak klišovité výměně těl, zasmějí se možná vtipům, které pronese Shrek, Krasoň nebo kdokoliv jiný, ale už se nepobaví dospělí, kteří se s nimi dívají. Zmizela parodie různých snímků, ať už to byl Matrix v jedničce, Pán prstenů ve dvojce, ve trojce prostě není nic z prvních dvou Shreků. Kromě postav a výtečného nadabování. Mike Myers, Cam Diaz a hlavně Eddie Murphy a Antonio Banderas. Stará dobrá čtverka, kvůli kterým se vlastně dospělým vyplatí ten film se svými dětmi protrpět. Co jediné chválím a co jediné mi zůstává proto, abych váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, je skvělý písňový repertoár a skvělá hudba společně se skvělým pěveckým výkonem Oslíka a Kocoura. Ale abych nebyl až tak negativní, těch devadesát minut se dalo zkouknout a občas jsem se i zasmál, ačkoliv místo vtipných narážek jsem se dočkal jen situačních gagů. Škoda škodoucí, nicméně až tolik zatracovat snímek nemůžu. Nejde to. :-) 3,5* , čili celkem slušných 65%. ()

Praxis

Po fenomenálních prvních dvou dílech je tohle vyložené zklamání. Shrek nudí a ty poskládané vtípky jsou spíš mišmaš než rozumné hlášky. Pár momentů v podobě Perníčkova života a nebo Kocour a jeho kočky. Jinak, dost nuda..Zklamání roku 2007! ()

Jillen odpad!

Hehe, další průser letošních "trojek", ale tomuhle nedám ani tu hvězdičku protože něco tak trapného co těží z fekálního "humoru" se jen tak nevidí, z 93 minut jsme se nudil 90 minut což je teda vrchol! Shrek dostál svého totálního úpadku, který byl avizován již druhým dílem a jen se bojím, že nebude trvat dlouho a setkáme se úpadku již upadlého napočtvrté a to už snad ani vidět nemusím. Dávám 0% ()

JJ.Gibson

Co se týče mě, tak určitě zklamání. Shrek 1 byl suprovej, Shrek 2 se vcelku držel, ale Shrek the Third už tempo nezvládl. Pár vtipných chvilek se jistě najde, to ale nestačí na vtipný animák, při kterém by se měl člověk hlavně zasmát. Když to vezmu kolem a kolem, tak musím podotknout, že příběh trojky se docela líbil, akorát škoda, že nebyl podtržen TOU humornou akcí... That's a pity! ()

Sandiego

To by mě zajímalo z jaké pohádky je ta travesti princezna. Tady fungují spíše animační gagy, než slovní vtípky, kterých je tu nesrovnatelně více a bohužel většina z nich je dost slabá, ale narážka na polednici v české verzi byla dobrá. ()

nirvanafan

Shrek se rozpačitě vyrovnává s nastávajícím otcovstvím, Artii je typicky teenagerovsky znuděný a princeznovské komando je naprostá špička. Možná jen toho střelenýho Merlina si mohli odpustit. Asi se tu dost vymykám oproti většinovýmu hodnocení. Trojka je sice slabší než předchozí dva díly, ale pořád je to mnohem zábavnější, než většina těch rádoby komedií s hvězdným obsazením. ()

GodComplex

Co se pokracovani tyce, tak at uz se jedna snad naprosto o cokoliv, temer zakonite maji pribyvajici dily linearne sestupnou tendenci. U serie Shrek je to tak nadherne zretelne, ze bych se to nebal oznacit za nazorny demo priklad do skolky filmarskych junioru. Prvni dil byl fantasticky animak, mozna vubec nejlepsi ze sve kategorie, minimalisticky, vtipny, zabavny, skvele namluveny atd. Dvojka, na kterou jsem sel dokonce jakozto fanousek z jednicky do kina sice nebyla spatna, ale bylo to takove typicke dvojkovske zklamani. Snazilo se to byt vic, ale kouzlo jednicky uz bylo pryc a jednalo se o jasny dukaz toho, ze mene je nekdy vazne vice. Trojce jsem se hodne dlouho vyhybal, protoze mi bylo naprosto jasne, ze to bude shit, k tomu ohlasy vsude okolo, ktere mi davali za pravdu. O to vic jsem byl prekvapen, ze to zas takovy shit neni a muzu to hodnotit stale jeste relativne pozitivne. Bylo to opet o level niz, nez predchozi dil, ale nenudil jsem se u toho, melo to par momentu a vizualne to bylo zatim ze vsech dilu mozna nejhezci. I kdyz... ten Justin Timberlake, to bylo fakt trosku vrazedne kaficko. Nejen ze mi hrabe na mou oblibenou komercni devku Madonnu a kazi ji jeji posledni, jiz beztak totalne zpackane album, ale on se musi zacit cpat jeste do me oblibene animovane serie abych dostaval regulerni amoky pokazde kdyz jeho otravna postava promluvi. Justin Timberlake je holt nesympaticky slizky picus. Dale mam trosku hruzu z informace, ze se prirpavuje Shrek 4, protoze timhle tempem to nevypada vubec ruzove. 5/10 ()

UncleG

Chudák zlobr nám tentokrát sklouznul do bahna tisíckrát omletých "animovaných" vtípků, jejichž komika spočívá v tom, že někdo někam padá, pak uklouzne, zběsile máchá rukama a nakonec žuchne do díry. 93 minut prázdnýho příběhu narvanýho doslova patologickým množstvím postav, dokonale ilustruje význam slova "přeplácanost". Slovy Monty Pythonů: "Oh, you´re not funny anymore!" ()

zipper111

50%...Musím se přiznat, že i přes všechny negativní komentáře jsem trochu doufal, že to nebude "zas až tak velký propadák"...No "zas až tak velký propadák" to není, ale moc k tomu nemá. Je to nudná fraška, kdy se divák může pousmát paradoxně při scéně žabákova úmrtí, nebo při pasování na řytíře...ale to je vše vážení, kde jsou ty momenty z jedničky i z dvojky, kdy jsem se chlámal tak, že jsem si musel film pustit znova, protože jsem vlástně půl filmu neviděl :o) . No jsem zvědavej na čtyřku i když po tomdle už ani zas tak ne... ()

Vojcl

Já si prostě nemůžu pomoct! Ano, kvalit předchozích dílů to rozhodně nedosahuje, originálních vtipů viditelně ubylo a scénář se svojí naivitou více přiblížil dětskému divákovi. Pokud, to ale nebudu srovnávat s prvními dvěma Shreky (kteří mi přišli naprosto geniální), je to pořád hodně nadprůměrný animák, kterému nechybí akce ani humor. Jenom se děsím dalších dílů, které pravděpodobně brzo přibudou... ()

Alementina

Shrek sam sobe nasadil prvnim dilem tak vysokou latku, ze tenhle dil je proste zoufalstvi v porovnani s prvnim. Kdy cele pojeti, humor a nadsazka bylo tak svezi, neokoukane a neotrele vtipne a presne toto chybi celemu tretimu dilu. ()

gogos

Solidni pribeh, vyborna hudba, presprilisne emoce, good akce, ale malo.... To, co me bavilo na jednicce, tudiz akce a vtip trojka celkem postrada.... jiste, zaver ma svizne tempo, ale stred filmu mi prisel docela nudny, urcite je to nejhorsi Shrek a pro me docela zklamani.... ()

blackrain

Já Shreka miluju, tak není co řešit, i když předchozí dva díly byly lepší. Shrek je báječná pohádková postava. Zlobříci bodují. ()

Bat55

Tešil som sa ako malý,až uvidím tento film.Bohužial,ma Shrek the Third sklamal.Videl som výbornú jednotku,skvelú dvojku a totálne spackanú trojku.Námet o Artušovi,ako náhradník Shreka,bol dobrý,spracovanie nudné a nezáživné.Jednoducho prešumel a sklamal.Sklamal a naštval.DreamWorks skg. so svojím špatným animákom.Majú sa čo ešte od Pixara učiť,ale aj Dream má výborné filmy.Bohužial,čím dál menej a jednoznačný vládca animovaných filmov je Disney a Pixar. ()

kaylin

Tohle je určitě nejméně povedený díl celé série, který se až zbytečně příliš soustředí na to, jak se Shrek má stát otcem, že se o tom pořád jen mluví, ale skutečné finále zde chybí a je to celkově vyřešeno příliš jednoduše. Příliš jednoduše na to, že to bylo vlastně stěžejní téma. Vtípky slabé, odkazů na jiné filmy minimum, příliš dobře se nehraje ani s pohádkovou říší. Prostě jen potřeba vyždímat peněženky diváků. ()

K.I.N.G.

Přítomnost prvního dílu Shreka v žebříčku nejlepších filmů tady na ČSFD by mohl být jeden z mnoha důvodů, proč považovat tuto databázi za podřadnou, ale tady si už člověk za ta léta zvykne na cokoliv. Tak aspoň, že u tohoto třetího pokračování většina lidí pochopila správně, jak se věci mají a tomu ušatému zlobrovi nasolila něco kolem 50%. Průměrné jsou sice všechny díly, ale jen tady je to ohodnoceno tak, jak to má být. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)