Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Dale

Nebavil som sa tak dobre, ako pri sledovaní jedničky a dvojky, ale určite minimálne tak ako pri Madagaskare alebo Divokých vlnách, čo znamená celkom slušne. Príbeh je poslabší, ale záchranou je kopa originálnych vtípkov, využívajúcich tie najznámejšie rozprávkové bytosti. Nesúhlasím s názormi, že tretí Shrek je len pre deti. Aj tu je veľa scén, ktoré sú určené tým skôr narodeným a ktoré by desaťročným capartom veľa nepovedali. Príjemne strávená hodinka a pol. 70% ()

moviesfan

Bohužel to je zklamání. Sice to není špatný, dívat se na to dá a nejenom jednou, ale kouzlo a mimořádná vtipnost z předchozích dvou dílů zmizela. Film nabízí humor, ale ne v takové míře jak jsme ho vídávali. Pokud bude nějaký příště, tak se snad víc zadaří. Hodnocení: 60% ()

JohnCZ

Silné vaření z vody, kterou sráží hodně slabá zápletka, ale pořád je to docela slušná animovaná zábava, která si umí udělat z pohádkového klišé srandu, byť už to není ani zdaleka taková bžunda, jako v prvních dvou dílech a mnohé vtipy nemůžu považovat za zvlášť povedené. Průměrný animák. ()

Marek1991

Shrek má u mňa tendenciu klesajúcich hodnotení. Tak ako začal ako senzácia s výbornou animáciou a hudbou a zakomponovaním všetkých možných klasických rozprávkových postavičiek v humornom prevedení, tak pokračuje podivnými príbehmi, ktoré ma do deja akosi nevtiahli, trošku nudili a predovšetkým už nebavili. Skrátka cesta vytĺkania peňazí za každú cenu z detského diváka, ktorý počtom najmä na americkom kontinente rastie, nie je tá správna pre kvalitu filmu, lebo potom to môže dopadnúť takto, ak sa niečo robí s cieľom iným, ako je spraviť niečo originálne a nezabudnuteľné. ()

corpsy

No neviem, sledujem tu väčšinou negatívne recenzie a pýtam sa, preboha prečo? Je to úžasná digi rozprávka, ktorá nemá ambície byť tým najlepším v histórii filmu, ale pobaviť ( a producentom zarobiť, ale to je prvoradým cieľom 99% všetkých filmov ). Nemám proti tomuto filmu žiadne výtky. Skvelé! ()

El Pistolero

Zdaleka ne tak špatné, jak se traduje. Alespoň mně to nepřišlo jako propadák. „Shrek Třetí“ sice v porovnání se dvěma prvními díly vypadá jako jejich chudý příbuzný, avšak bavit stále dovede. Podle mě lepší než „Zvonec a konec“. ()

Astaroth12

Jednotka bola originál,dvojka s ďaľšími novými postavami vynikajúca a trojka zbytočná.Nepomohol Artuš, Merlin ani Hook.Zasmial som sa až raz,a to keď sa Shrek dozvedel že bude otcom a kocúr mu povedal -kámoško a teraz si v kráľovskej tuturututú.Mali skončiť v tom najlepšom,ale vyzerá to tak že skončia v tom najhoršom. ()

Kryton

Nebýt perníčka pak ani nemá ani cenu tento animák vidět. Nejslabší v prozatímní serii Shrek. Absolutně nechápu novou modu vytváření animáku jen pro děti. Pak to dopada tak jak dopada. Děfi baví jak někdo padá a něco líta a dospělí ty jen koukají na hodinky kdy je už konec. ()

draggo

Po výborné jedničce a ještě lepší dvojce mě tahle pitomina dokázala akorát tak pořádně nasrat. Díky bohu alespoň za několik zdařilých momentů (komando princezen, smrt žabího krále, Krasoňův vstup na scénu, a možná ještě něco), které to tahají hodně nahoru. Bohužel zbytek filmu je nezáživné cosi, co sice nějak extrémně nenudí, ale že by mi to tak hezky rozproudilo krev jako 1+2 se říct rozhodně nedá. A nevím čím to, ale většina postav mě začala neuvěřitelně srát, od samotného Shreka s Fionou, přes toho trotla Artieho až po (což jsem nečekal že se stane) kocoura. Zklamání a to pořádné. Konec s těma děckama mě ale dorazil natolik že ty tři hvězdy které jsem měl původně v úmyslu zcely vylučuju. /viděno na DVD: 45% a 2*/ ()

themic

Rozhodně to není už originální, ale přesto je to dobré... Jakmile se objevila zmínka o Shreku 3 tak hned bylo jasné, že to nebude už nic tak originálního jako jednička nebo dvojka!!.. I když už to není tak bezchybné, tak je to pořád lepší než jiné animované filmy či pohádky... Trojka bohužel postrádá nápady, humorné scénky a další, ve třetím díle Shrek vykrádá sám sebe, ukazuje to co už tady v jedničce a ve dvojce vlastně bylo..!! Nejlepší z postaviček je samozřejmě oslík, který je vtipný neustále, i když né tak jako v jedničce..:) Jedna z mála scén u kterých jsem se zasmál byla, když král Harold pomalu umíral..:) Hodnotím to 65%, mohlo to být lepší, ale zase když už je to třetí díl, tak co od toho můžeme očekávat... ()

bublajsa

Jako celek je to slabší film a nejslabší článek série a řekla bych, že děti, který si užívaly jedničku a možná dvojku, toho z trojky moc rozumově nepochytí. Měla jsem (možná mylnej) dojem, že dospělí se baví víc. Příběh fajn, animace samozřejmě krásná, ale celkově nám to nějak zameričtělo a zdospěláčtělo. Nic to ale nemění na tom, že já jsem se bavila. Nad úžasnýma hláškama, scénkama a detailama, kterými je film prošpikován. Opravdu jsem se srdečně smála a to u mě tak nějak převyšuje ostatní dojmy. U tohoto filmu. = slabší ****. ()

zdepapepa

To už není Shrek, to už je jen tuctový animák. Řemeslně odvedená práce dobrá, animace standartní na tuto dobu. To je málo. Koncepce filmu (road-movie + souběžná zápletka s princeznami) je už tak primitivní a vykrádačská, že to volá do nebes. Potenciál by tu byl, viz. úvodní scéna z divadla, ale co nějaký odkazy na Cleese a Idla a jejich Svatý grál (nepočítám kokosy)? Co víc srandy na úkor středověkký-střední školy? Šlo z toho vytěžit víc než jen 2 kucíí co hrajou DnD, místo toho nám je servírována záměna Osel x Kocour. Avizovaný Arthur je tam pravděpodobně jen pro moralizování obecenstva (navíc na "nerda" má až dobrý řečnický schopnosti.) Nápodobně scénáristi příliš tlačí na pilu, když Shrek uvažuje o dítěti. Asi aby to pochopili všichni, i ty děti. Tam se bohužel tento film dostal. Nezachraňuje to ani komando princezen (šípková růženka je kus, ale to je asi moje slabost pro zrzky), závěrečná divadelní scéna (koukněte se schválně na poslední díl Futuramy pro srovnání). ()

ladko

No úpadok kvality sa dal očakávať, ale taký rapídny som teda nečakal. Pár úsmevných momentov sa síce našlo(napríklad high school...), ale nič čo by ma prinútilo zasmiať sa nahlas. Pozeralo sa na to síce v pohode a zbehlo to pomerne rýchlo, ale od animáku očakávam predsa len väčšiu zábavu. ()

Krt.Ek

Zklamaní. Opravdu jsem čekal více. Bohužel Shrek si svou zásobu vtipných situaci a průpovídek vyplýtval v předchozích dvou dílech. Hlavní důvod proč tento díl není tak vtipný jak první dvě části vidím v až přílišném kopírování konceptu druhé, ale i první epizody. Hlavní záporný hrdina ničím novým nepřekvapí. Má stále stejný cíl (zisk království) + pomstu. Shrek stále touží po svém klidu a proto se opět vydává na novou cestu,která mu v tom může pomoct. Možná by pomohlo, kdyby nová postava (docela důležitá) Archie měla charisma, šarm nebo alespoň vtip bohužel je, ale taková nemastná, neslaná. 35% ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)