"Na starém bělidle bylo lautr hovno co dělat..." Možná kdyby Božka trochu zbrousila slovník, Babička i jako taková by se mi líbila víc. Tahle verze je snad nejznámější, ale i jejímu hábitu už zub času potrhal osnovu i útek. Když Babičku, tak svázaný stoh papíru...(11.11.2010)

• Torision

Nůůůůůůdááááááá(24.10.2007)

Na Babičku jsem se kdysi dívala, protože se mi nechtělo číst knížku. Je to stravitelnější. A teď už k filmu samotnému. Děj, ten je klasický a zná ho asi každý, ale zdá se mi, že ten konec nějak usekli. Jinak jako film pěkné, je to staré, ale dobré a nemám tomu co vytknout.(5.12.2013)

Po návštěvě Babiččina údolí a Starého bělidla jsem zhlédl i černobílou verzi s Terezií Brzkovou v roli babičky. Film jde cestou knižní, ovšem neproniká do hloubi, poměrně dobře však vyobrazuje dění u vesnického lidu.(18.8.2010)

I když nemám černobílé filmy rád, tak tenhle se mi opravdu moc líbil, jelikož černobílá kamera skvěle navozuje dobovou atmosféru. Snímek mě ani na minutu nenudil a svým závěrem mě přímo nadchl. Rozhodně nejlepší filmový přepis babičky!!(6.3.2010)