Na Babičku jsem se kdysi dívala, protože se mi nechtělo číst knížku. Je to stravitelnější. A teď už k filmu samotnému. Děj, ten je klasický a zná ho asi každý, ale zdá se mi, že ten konec nějak usekli. Jinak jako film pěkné, je to staré, ale dobré a nemám tomu co vytknout.(5.12.2013)

I když je tahle verze rozhodně věrnější venkovskému prostředí té doby, už třeba jen tím náboženským akcentem, působí místy spíš dokumentaristicky a postrádá dramatický náboj své o 30 let mladší verze. A i když svou předlohu v lecčems reflektuje věrněji, přeci jen i Němcová napsala v mnohém barvitější příběh.(15.10.2005)

• Torision

Nůůůůůůdááááááá(24.10.2007)

Pro mě nejlepší adaptace.(6.3.2010)

Tady se trošku projevila degradace mé základní školy, protože místo toho, aby jsme měli Babičku jako povinnou četbu, mělil jsme ji jako povinnou projekci. A já toho tenkrát ani trošku nelitoval (i když knihy nad filmy v mém případě v oblibě mírně převažují).(23.4.2009)