Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

marcek

Jak může nekoho bavit film založený více méně na tom, že se občas pohne loutka - TRAPAS - vážně nechápu těch 65% :( ()

Petoss1

Ale ale no neverím, tvorcovi SAW prišla ďalšia tentoraz trochu iná vyvražďovačka. Tvári sa to mysteriózne a akože strašidelne, aspoň že to má pár fakt fajnových scén. Ešte niečo 100% realistické ako mohla žena presne napodobniť hlas starého muža ?! 75% ()

Jimmi

Bola to vlastne totalna kravina ale natocene to bolo na jednotku.Normalne som mal aj ten prijemny divny pocit miestami co sa mi uz pri sledovani hororov veomi nestava:) ()

Langy10

Béčkovej horor, hvězda za to, že jsem se občas řechtal smíchy až jsem se za břicho popadal :D... film o nějákých trapných loutkách..A ten konec? No comment :D... Film, který nemá hororový děj, ale směšný, nemůže mít kladný hodnocení.. kamera nebyla špatná, ale to je vše... .. 15% ()

Mefistofelle

Po dlouhé době jsem konečně narazila na hodně kvalitní horor, kterým Dead Silence nepochybně je. Už od začátku se rozjíždí slušně stavěný příběh, který má takové tempo, že jsem se ani na okamžik nestihla nudit. Atmosféra je zde nebývale slušná, dokonce tak, že jsem si při pár scénách málem nadělala do textilu a to se mi tak často nestává. A víte co? Loutky jsou někdy fakt hodně strašidelné, stejně jako staré hnusné babizny. Pár výhrad bych sice měla (například úplně zbytečný a debilně jednající polda, poněkud divný konec), ale s celkovým výsledkem jsem nadmíru spokojena. Takže, pokud máte rádi lekačky, téma pomsty ze záhrobí a zlé loutky, vřele vám Dead Silence doporučuju. ()

Silverluv

V současné hororové produkci silný nadprůměr. Originální nápad, dobře napsaný scénář, zajímavá myšlenka, silně bizarní a děsivé finále. Tohle se tvůrcům úvodního SAW opravdu povedlo! V rámci žánru maximální hodnocení. ()

TomikZlesa

Čekal jsem sračkojdní krvák a dostal sem hodně dobré psycho sázející spiš na lekačky a atmosféru. První šok jsem dostal když sem viděl mladý klon J. Lee Curtis a druhý když sem zjistil že sem ušetřen zbytečnýho rozjíždějícího se začátku a krev teče už v prvních minutách. Sečteno podtrženo moc povedený. Sympatický Donnie a perfektní hudba. Hodnocení navíc zvedá hustej konec a rozzuzlení který sem fakt nečekal. ()

dubinak

Pardon, já tomu musím po druhé projekci ubrat. Atmosféru Wan umí navodit za každou cenu a ani v tomto snímku tomu není jinak. Bohužel, příběh je dost debilní, tlačí se dost na pilu a v jednu chvíli to prostě už začne kazit dojem. Digitální efekty taky nic moc. Wan to zase valí minutu za minutou, téměř nenechá vydechnout a má pořád plné zásobníky tehdy ještě ne moc přesvědčivého, ba laciného strašení, kdy je všechno v divákových očích nakonec jedna velká paranoia ze strany hlavního hrdiny. Wan v této době ještě neměl své nynější brilantní duchařiny tak docela pod palcem, ale na lehký rozjezd to v tomto odvětví určitě stačí. Pointa sice taky mohla být vysvětlována trošičku déle, ale flashbacky byly překvapivě dost obstojné a magicky lahodné. Moc mi to jinak nesedlo. ()

Wormboy

Atmosfera je budovana sice velmi slusne, tie babky su skutocne poriadne odporne, ale inak film ako celok je priserny. Ci uz zo strany hlavneho hrdinu ako jedineho podozriveho, policajta, ktory ho ako jedineho podozriveho z brutalnej vrazdy prepusti, alebo katastrofalneho vyvrcholenia. Namet urcite nebol zly, avsak nechapem, preco ludia ktori pisu filmove scenare proste nerozmyslaju, aspon trosku. Dead Silence mohol byt vyborny atmosfericky horor, takto je to prihlupla blbost s ciatocne hutnou atmosferou. 1,5/5* ()

campix

Zlověstné ticho příjemně překvapilo. Musím uznat, že jsem se opravdu bál, a jsem rád, že žádné podobné loutky doma nevlastním. Až na nesympatického hlavního aktéra a snadnou předvídatelnost nemůžu nic co vytknout. Vše co by měl pořádný horor mít, zde najdete. Prostě horor moderního stylu, jenž trpí klasickými neduhy novějších hororu. Je ale hodně sympatický a alespoň u mě dokázal evokovat, vše co se od podobného filmu čeká. ()

PROCESOR

Tak tentokrát budu přísnější i když jsem se na horor těšil. Má totiž moje oblíbené téma. A to, že i s minimem věcí lze navodit děsivou atmosféru. Představte si, že jste na chatě a naproti vám sedí hezká panenka, místnost oslňují jen plameny z krbu a vy máte pocit, že se najednou pohnula. Je přesně tak daleko, aby se to nedalo s určitostí říci, zdali to dělá oční klam, či co. Nebo další situace maminka je sama v baráku se svou 5. letou dcerkou a ta když je otočená, začne mluvit, jako dospělý chlap a říká mamince hrozný věci, v tu chvíli by se v matce krve nedořezalo. Na to se holčička otočí a roztomilým hláskem říká, to sem nebyla já maminko, ale můj kamarád Henry. Prostě se snažím říct, že sem nenáročnej a vyděsit mě je snadný, ale tady mi to přišlo trochu odbytý, takový prkenný. Nicméně závěr to tedy rozhodně vylepšil, možná to časem zvednu to hodnocení. ()

Martrix

Zlověstné ticho v mnoha ohledech evokuje horory devadesátých let, jako byl třeba Chucky. Jenže téma posedlých věcí, nebo hraček je podle mě vhodné spíš do hororových seriálů jako byly Příběhy ze záhrobí. Leigh Whannell je sice šikovný scénárista, ale ani jemu se nepodařilo ten provařený motiv prodat jako napínavý celovečerák. A jak taky? Posedlé loutky jdou po tobě...bububu a umlátí tě dřevěnýma ručičkama. Postava policajta byla divná, jakoby do toho filmu ani nepatřila a závěrečné odhalení...z nějakého důvodu jsem sice překvapený byl, ale bylo mi to jedno. Ovšem zase abych nekřivdil...nebylo to strašidelné, ale ani vysloveně směšné, nebo nudné. Některé scény byly lehce znepokojující, ale díky neschopnosti vyhnout se žánrovým klišé (když kamera najede na detail hlavy loutky...koho proboha překvapí, že se jí začnou hýbat oči??), je celkový dojem tak na pokrčení ramen...hm...ušlo to, netrpěl jsem, ale podruhé už ne. ()

Juto

Potešilo ma, že film sa nevyhýbal gore: nebolo to bezdôvodné, ale umocnilo to horor. Ďalším zaujímavým aspektom bol režim „ticha“, ktorý signalizoval prítomnosť zlá. 6/10 ()

KatanaCZ

Páni....a já myslel, že už to takhle natočit ani nejde! Po dlouhé době horor, který "má" vše, co má správný horor mít. Je sice pravda, že k dokonalosti by bylo třeba tu a tam něco ubrat-přidat a pozměnit, ale atmosféra je po 3/4 filmu na jedničku, děj také není zlý a ten závěr..... ()

kosta73

Když si tu pročítám nelichotivé komentáře ostatních, ve kterých píší o děravém scénáři, špatných hereckých výkonech, tupé závěrečné pointě apod., tak jim musím dát za pravdu. Já chci ale psát o kladech filmu, kterými jsou skvělá, postupně houstnoucí atmosféra, kvalitní řemeslné a vizuální zpracování ( loutka Billyho je vynikající, škoda, že ostatní jsou velmi podobné ), zvuková stránka filmu, prostředí ( staré divadlo ) a pochopitelně vedlejší postavy, co něco vědí ( majitel pohřebnictví + jeho poblázněná žena ). Znám hodně výborných hororů, které jsou postaveny jen na výše uvedených kladech. A že je z toho většina klišé? No a co? ()

tom88

Jáááj, škoda, veľmi som chcel dať tomuto hororíku 4*, no nenašiel som poriadny dôvod. Má to klady, ale aj zápory. Dejovo som si predstavoval film trocha inak, ale beriem to, aj keď nie som až tak spokojný. Wahlberg si zahral veľmi málo a nevýrazne. Cítil som veľký potenciál tohto bábkového hororu. Po dlhšej dobe som zacítil aj náznak pravej hororovej atmosféry, ktorá mohla byť ešte o niečo výraznejšia. Film vyniká hlavne úžasným vizuálom a nasvietením, je to krása, radosť sa dívať. Bábky sú úplne super, sú hororové, strašidelné a ide z nich strach. Škoda, že Wan viac nepritvrdil v akčných a zabijackych, hororových scénach. Chcelo by to ďalší podobný bábkový horor alebo aspoň slušné pokračovanie. Je to medzi 3 a 4* ale bližšie k 3. 70% ()

Radiq

Někdo se snažil vytvořit hororovou postavu, která by se mohla zařadit mezi Chuckyho (Dětská hra), Freddyho (Kruegera samozřejmě) a bůhvíkoho ještě. I když atmosféra byla jakž takž vypasená, všechno se zkalilo nemožnými a nekonečnými klišé(mi), předvídatelností děje (copa se to děje?) a nazážitnou nezáživnou historkou, ze které zlo vzniklo. Podle mě někdo hledal, jaká postava ještě nikdy v hororu nehrála a břichomluvecká loutka se zjevila a k tomu jasně patří urvané jazyky. Nevidím v tom žádnou originalitu a trošku pochválím rozervaný huby a trochu ty loutky a trochu ještě něco dalšího, co neumím vyjádřit a vzniknou z toho podprůměrné 2 pruhy a hvězdy ()

tomeek

Slušně natočený "horor" se sympatickým hrdinou, správně svérázným detektivem a pěkně nechutnou loutkou, který je ale postavený na tak nereálné pohádce, že se skoro nebojíte/nelekáte a půl hodiny po filmu si na to už ani nevzpomenete. Jedním okem tam, druhým ven. Skvělá/originální práce s ozvučením filmu. Závěr a pointa ale slušná a opravdu změní všechno, proto i tak u mě převládá lepší dojem. 3,5*, víc ne. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům