Velkým minusem tohoto snímku Věry Chytilové je roztěkaná kamera, která působí až moc roztěkaně (připomíná filmy Tonyho Scotta), místy se mi dělalo i špatně. Jinak se ale režisérce podařilo do hodiny a půl vměstnat velké množství postav, jejichž střípky života nám sděluje pomocí psycholožky Hany. Přes poměrně krátkou délku se bohužel film zdá býti příliš dlouhý, až uměle natahovaný. Ale pobavit určitě umí..(30.4.2007)

• Ivoshek

"Jdi do prdele i s těma vocáskama."(27.6.2008)

"Vždyť je to úplně normální !! V Americe má každej slušnej člověk svýho psychoanalytika.."(10.3.2016)

Velké příjemné překvapení! Chytilová má přeci jen něco do sebe.(29.7.2007)

Přepjatý film o přepjaté době. Chytilová možná trochu přehání ve svém karikování úplně všeho, přepjatost je tu takový pevný bod - střed vesmíru, okolo kterého se všechno točí. Nejsem si jistý, že je to až tak špatné, jakkoliv se to možná někdy zdá. Jako film plný negativní energie ale skvělé.(29.3.2014)

• - David Kraus ztvárnil syna postavy Jany Krausové, své skutečné matky. (M.B)

• - Igor Bareš o natáčení jedné ze scén a o režisérce uvedl: „V jedné scéně jsme jedli a jí se to nelíbilo, jak do sebe láduju knedlíky. Tak na mě naléhala: ‚Žerte víc, jste málo prase!‘ Nechtěl jsem ji zklamat, tak jsem se snažil. A až po úspěšném natočení jsem jí řekl, že kvůli své nemoci, vážné Crohnově chorobě, při které je třeba přísná dieta, vlastně knedlíky vůbec nesmím. Pověděla mi ale, že jsem jí to měl říct, že by se to zvládlo jinak." (Zdroj: super.cz) (funhouse)

• - Po 12 letech před kamerou Eva Kačírková. (M.B)