Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Pugo

Film, ktorý definitívne pochoval akčné hviezdy 90-tych rokov a nastolil nové pravidlá do letných akčných blockbusterov. Transformers sú pre mňa už klasika, kde Bay dosiahol svoj vrchol neskutočnej akcie s nadupanými efektami, obrovskými ohňostrojmi, skvelým zvukom a patriotickou hudbou od Jablonskeho. Potrvá ešte pár rokov, kým ho niekto dobehne čo do štýlu natáčania. Chcem vedieť, čo sa mu stalo v detstve. ()

cariada

Tak tohle je celkem pěkná scifi pohádka. Určitě nejlepší na tom jsou vizuální efekty a triky ,které jsou opravdu pěkný.Musí se nechat ,že to má akci a vtip. Hececké obsazení je taky slušný hlavně Megan Fox. Nevýhodou je ,že se v tom člověk při bitkách docela ztrácí kdo je kdo ,myslím tím ty roboti ,kteří mezi sebou bojují. ()

O´Neill

Michael Bay se opět předvedl v tom nejlepším slova smyslu. Transformers je film napěchovaný akcí, efekty, skvělou hudbou a neuvěřitelnou "Bayovskou" kameru. Ačkoliv film, dle některých, má scénář na úrovni 10-ti letého dítěte, myslím, že duo Bay&Spielberg to zvládli na 1. Když film skončil, zůstal jsem sedět v kině doslova jako tvrdé y. Nevěděl jsem co si o tom mám myslet, pořád znovu a znovu jsem si přehrávál všechny scény filmu. Film mě uvízl v paměti snad na pořád, možná to je taky důvod, že jsem si pořídíl jak DVD tak i Blu-Ray verzi. ""I-AM OPTIMUS PRIME"" ()

Petoss1

Moja malá detská duša zaplakala šťastím keď sa dopočula že také niečo vznikne. Videla to a bolo nadšená a chcela to vydieť ešte raz. Slintala nad všetkými tými robotmi a já som jej to doprial, za to mi poďakovala a začala sa tešit na pokračovanie. 86% ()

Rodriguez

Michael Bay obhajuje svůj post režiséra opravdu skvěle. Sem rád, že to natočil právě on a už se nemůžu dočkat pokračování. Velmi zajímavý a silný příběh kluka, který si za dobré známky a chování jde s otcem koupit auto. Leč není ledajaké, ale kouzelné... :-D 90% ()

WoWoW

Super akce, fakt jsem se bavil celých 144 minut, prostě typický Bay a Megan Fox je fakt kočka. Jen při závěrečné bitvě jsem si chvílema připadal malinko zmatený a přesně jako jeden z těch vojáků jsem chvílema nevěděl kdo je zlý a kdo dobrý, byla prostě příšerně rychlá. ()

selviskhed

Vlastně jde o špatný film. Logické lapsy, banální zapletka a tak. Že by to mohlo být alespoň trochu dobré jsem si říkal, když se autoboti poprvé setkali v podobě robotů. Těšil jsem se na pár zajímavých hovorů uvnitř skupinky. Zdálo se mi, že by se z nich dalo jednak vytěžit hodně legračních situací a jednak by autoboti získali opravdové duše. Žel, nakonec souhlasím s tím, že (slovy Nathalie) "Vztahy v robotické komunitě jsou trestuhodně zanedbané." a podepisuju se pod vše co dodává. Vtip je v tom, že bitva ve městě je tak našláplá, že člověk zapomene na všechno svoje rozhořčení ze všech chyb v scénáři a jenom kouká a nechá se úplně pohltit. Úroveň triků člověku nedovoluje dát méně než čtyři hvězdičky, protože k tomuhle filmu by se modrý čtvereček prostě nehodil. Nelíbí se mi jak hodnotím, ale nemůžu jinak. Pokud jde o Megan Fox, chápu že dívku, která rozřeže robota elektrickou pilou na železo a která řekne "Já řídím, ty střílíš" nejde nemít rád:) ()

Nach

Ano, pochyboval jsem, když jsem slyšel o tom režisérovi, co se bláhově pokouší převést na plátno transformující se hračky. Pochyboval jsem o zdravém rozumu producentů a vlastně Hollywoodu jako takového (u toho Hollywoodu to platí stále). Přišel však srpen 2007 a já v kině čuměl jak myš, kterou vyorá dvacetimetrový traktor transformující se v panenku Barbie. Transformers nejen, že je kvalitním akčním filmem, ale i oddychovou zábavou, u které klidně můžu vypnout mozek a nechat se unášet jednoduchým příběhem i nádhernou hudbou. Za mě jasných 85%. ()

Attta

Kdyby byl příběh o něco propracovanější, tak dám daleko větší hodnocení. Jednoduše řečeno, kdyby film byl určen pro starší diváckou kategorii a u dělaný trochu vážněji, tak se mi bude bezpochyby líbit daleko víc. ()

Crawler-D

Je zajímavé, že se Bay nespokojí s jedinou přímou dějovou linií, což by značně zjednodušilo děj a zároveň zkrátilo délku aspoň o půl hodiny. Tím nechci říct, že by všechny linie samostatně i dohromady nepracovaly jako dobře promazané švýcarské hodinky, ale člověk od letního blockbusteru snad tolik ani neočekává. K samotné látce však přistupuje se svým nezaměnitelným stylem, který na něm tolik obdivujeme. A tentokrát si na své přijdou hlavně obdivovatelé nablýskaných automobilů a pěkných žen. Bay ví, čím potěšit své bratry. V samotném jednání postav a vývoji zápletky lze vidět určitou naivitu, ale v celkovém záběru se film bere neobyčejně vážně. Z toho můžeme vyčíst režisérův nadhled, neboť dobře věděl, jak s látkou zacházet. Dělá proto všechno, aby se posměváčkům, kteří si z jeho filmu na základě populární hračky utahovali, všechno vrátilo i s úroky. Se zatnutý nehty a ponořeni do hlouby své sedačky tak budete pozorovat nejen závěrečný střet, ze kterého je cítit radost z filmařiny i oko znalce. Kvůli tomuto půlhodinovému neředěnému akčnímu peklu Bayovi odpustím i to, že k ní dojde po absolutně nelogickém rozhodnutím armádního zástupce, který schválně přesune bitvu do zalidněné oblasti. Intelektuálové se budou bouřit, ale ostatní budou moc dobře vědět, že zdemolování města (obzvlášť když okolo budou pobíhat vyděšení obyvatelé) se nevyrovná žádná akce v nekonečné pustině pouště. Americky patetické a naivní, ale brutálně vytříbené. I když krve by jste se v Transformerech nedořezali. ()

4daPeace

Verdikt: WOW!!! Jedinou recenzi filmu, kterou jsem nechal před shlédnutím filmu ke mě dolehnout byla ta od Mirky Spáčilové v DNES. Tudíž jsem měl poměrně čistou hlavu připravit se na to, co mě čeká...a že jsem se teda dočkal pořádně! Tenhle film prostě nemá slabou stránku, je v něm naprosto všechno. Docela by mě zajímalo, jak nemohl být nejdražším filmem všech dob, vždyť v takovém novém Supermanovi nebylo NIC. Možná tady někdo filmu bude vytýkat sladkou scénu, kdy hrdina běží zachránit svět a jeho 'láska' mu do duše promluví nějaké to moudro...a právě kdyby tato scéna tam nakonec chyběla, dám hodnocení o stupínek nižší, prostě Michael a Steven nejsou blbci a umí to s námi. Nejlepší film všech dob? Ale kdeže. Ale výtečná letní akční podívaná pro kino jak vyšitá? Jednoznačně ano! ()

Trainspotter

Sakra, to je žrádlo!!! Do kina nejraději chodím na tzv. spektákly, kde akce střídá akci, hlavní a zároveň drsní hrdinové a hrdinky trousí cool hlášky a počitáčové triky samotné předčí přesvědčivost reality. To se mi u Transformers dokonale splnilo, protože tento snímek má všechno: Obrovští mimozemští roboti, které jsem jako dítě hltal v animovaném seriále, sám jsem byl dětským vlastníkem činské napodobeniny (mám ho dodnes) a nyní mám taky obrovskou chuť si jednoho opravdovýho od Hasbra koupit a kolikrát si naříkám, proč už nejsem dítě, abych si mohl v pokoji u sebe vytvořit soukromou válku Autobotů a Decepticonů... Dále nádherná auta, krásné ženy, hlášky a legrace, kvéry a bouchačky, stíhačky, vrtulníky, akce, akce, akce,výbuchy, bouračky, akce, akce, akce! Prostě jsem v kině hltal každé políčko kinofilmu až jsem na to musel jít ještě jednou. A šel bych na to zas:)) Jistě můžeme namítnout, že to obsahuje řadu nelogičností, chyb a naivity, ale tento film tu není od toho, aby nás duševně obohatil, nýbrž k tomu, aby nás pěkně pobavil a to se mu podařilo na pět hvězdiček. PS: Asi nejsilnější zážitek mám stejně s charismatického hlasu Optima Primea (Peter Cullen) a neustále se mi v hlavě přehrává "Before Time Beagan there was the cube, we known not where it comes form, only that it holds the power to create worlds and fill them with life, that is how are rase was born...". PS2: Varování pro majitele DVD, rozhodně si nezapínejte český dabing, protože je trestuhodně odfláklý a z filmu dělá frašku. AUTOBOTS, ROLL ON!!! AR: 2,39:1 - Panavision, Super 35 a HDV ()

ifa

Vše mi připadalo velké, mohutné, gigantické...supr.Bavila jsem se, smála jsem se, nakoplo mě to. Dobrý film, i když některé dialogy mezi autíčkama mě rozesmály a připadaly mně naivní. ()

Lopic

Uznávám, že akce a efekty byly opravdu úžasný, hlavní představitelé dobře vybrání ( njn Megan válí a Shia je fakt sympaťák ), ale jinak mě tendle film ničím neoslovil. O příběh tu moc nešlo a závěrečná akční bitka, jakkoliv byla technicky perfektní, byla příliš chaotická a příliš mě nevtáhla. Kamarád u ní dokonce usnul. Takže po druhém zhlédnutí měním ze 3* na 5*. Není to úplně čistých pět, ale prostě musím uznat svoji ukvapenost po vidění filmu v koně. Když sem si ho pustil hezky v klídečku na domácím kině, tak se mi to rozleželo. V závěrečné bitce sem se lépe vyznal, Transormeři mají spoustu vtipných momentů, i když občas se nevyhnou trošku trapnosti, americký patriotismus opět nechybí, ale dá se to přežít. A co rozhodlo pro 5* a ne pro 4*? Asi to bude vypadat ohraně, ale Megan hold válí... :) ()

JohnRambo

GENIÁLNE DIELO! Milujem tento film, zbožňujem tento film, tento film je mojim splneným snom. Milujem jeho úchvatnú kameru, dychberúce zábery. Milujem jeho hudbu, neuveritelne úžasnú hudbu, za ktorú obdivujem Jablonskeho, ktorého muselo osvietiť božie svetlo keď ju skladal. Milujem jeho zvuk, ktorý vynikne v 5.1 ako žiaden iný. Milujem jeho zvukové efekty,nenahraditelné... Herecké obsadenie nemohlo byť lepšie, Shia do tohto filmu patrí na 200%. A je toho určite viac čo by sa dalo chváliť. Ale na záver ešte posledná vec... MILUJEM SPIELBERGA ZA TO ŽE JE GÉNIUS A VIE DO ČOHO INVESTOVAŤ! ()

ad

Prakticky totéž co u Dne nezávislosti - jedna z nejdražších filmových sr*ček v historii, kterou tvoří filmové efekty tak monstrózní, že je vlastně nepřehlédnutelná a že si jí užijete, až už chcete, nebo ne... Jestli chcete vidět jak krásní, mladí, úspěšní, těžce nadržení a přiměřeně bohatí američané zachrání za 150 milionů dolarů v herecké křeči a ve zpomaleném pohybu zemi před naddimenzovanou digitální hrozbou, máte možnost... Jednoduchost a funkční podlézavost filmu zaručena. ()

DruidKarel

754. hodnocený film: Váhal jsem hodně, jestli dám 3* nebo 4*, protože když si to tak vezmu, tak film je skutečně skoro o ničem. Příběh je nic moc. Herecké výkony jako v každém jiném průměném filmu. Jediné, co stojí opravdu za to, tak je to ten nápad, že na zemi bude umělá inteligence, která bude mít schopnost brát na sebe podobu elektronických a mechanických věcí. Co musím uznat, tak zvukové a vizuální efekty jsou na špičkové úrovni, to zase jo. Ale film nepřináší nic nového, co tu ještě nebylo. Za to Megan Fox, to je jiný sortiment. Nádherný tělíčko a americká tvářička dělají z téhole ženštiny sexbombu na stříbrném plátně. Jsem ale zvědavej, jak by obstála v komedii a nebo v psychologickém dramatu. Jako skvělou herečku ji ale rozhodně nevidím. V porovnání s takovou Scarlett Johansson to u mě jednoznačně vyhrává Scarlett po všech stránkách. doufám, že se ale v Megan mýlím. 3* jsou proto maximálním hodnocením, protože mě film nijak nechytl. Navíc hudba naprosto plonková a snaha dát transformerům smysl pro humor (rádoby humor) a chuť tancovat, to už je pro mě vrchol trapnosti. 3* ()

Amroth666

U tohoto filmu se zde bavit snad jenom o trikách. Triky nasadily laťku hodně vysoko. Michael Bay a Steven Spielberg. Vzpomínám si, když spojili kvůli jednomu slavnému sci-fi projektu Návrat do Budoucnosti síly R. Zemeckis a S. Spielberg. Tehdy jsem byl v euforii. A teď ? Teď se jedná o ještě zajímavější duo, které opět Ameriku pobláznilo na pěknou řádku let. Michael Bay - dal jsem své účinné metody na diváka. Krásnou Megan Fox, a pro holky mladého Shia LaBeoufa. Jak kluci, tak holky asi slintají.Steve Jablonsky a Linkin Park je zase hudební duo, které se postaralo o vaše uši pro melodii. Amerika ani já se z toho dlouho nevzpamatujeme. Děj to mělo až nad očekávání dobrý. Kino - perfektní zážitek. Zanedlouho tu máme další 2 díly. Těšit se. ____ Anglicky ____ - originál DVD. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)