Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Honzíno

Michaele, takhle nějak (si představuji) se dělá zábava s přiměřenou dávkou patosu, bombastickou výpravou, jednoduchým dějem, sebehumorným pojetím a nadsázkou s mírným přesahem. Shia LaBeouf boduje. Že by byly zpět doby Mizerů a Skály? Je to jiné.. ale jen tak dál! Silné čtyři._Třetí nejlepší Bay (Mizerové, Skála) ()

Sfinkter

Neuvěřitelná monstrózní pohádka. V hodně ohledech připomíná Bayovy předchozí počiny, ale tou mega akcí je před nimi. Jsem zvědav co přinese pokračování. ()

ivan_drago

Nápad na to zfilmovat hračku je opravdu neotřelý a pro všechny zúčastněné určitě i výnosný... Bay si nebere servítky a servíruje nám, i díky nadstandardnímu vztahu s americkou armádou, akci od první do poslední minuty. Lehce přitroublý děj kompenzuje množstvím akce a zpomalovačkama... Potěší J. Turturro a nádherná Megan. ()

Sokkk_y

I'm so sorry Michael Bay, ale nepotěšil jste mě a já Vás taky nepotěším. Na takovéhle filmy typu Transformers (šmarjá, mi až moc připomíná Strážce vesmíru ;) ) si opravdu nepotrpím a zhlédnutí jsem pořád a pořád oddaloval. Nakonec mě navedla až jedna moje stará / mladá známá, no, a tak jsem se do toho pustil. A výsledek? Měl jsem to radši nechat dál sušit se v kompjutru. Jako jo, ono by to šlo, Shia společně s Megan nám opět ukázali ajne typiše zaláskovanou story, dobro opět zvítězilo nad zlem a americká tajná služba opět dostala pořádně na zadek. Ale způsob, jakým se k tomu páni scénáristé dopracovali, Bože Bože. A taková ta přehnaná chuť s nádechem "musíme držet spolu, já tě tady nenechám" mě opravdu doháněla k šílenství, stejně tak jako čivava (na tuto rasu zkříženou ze srnky a křečka mám opravdu alergii) nebo ten malý železný hajzlik. Ale na druhou stranu byly poměrně pěkně propracovaní robůtci a efekty jako takové taky nebyly k zahození. No prostě další průměrný film spíše pro teenagery, kteří jistě ocení i scénu "tys tady masturboval". :) ()

Kikania

Tak toto bol po dlhom čase fakt zážitok. Konečne som si mohla pozrieť poriadne sci-fi, lebo v iných prípadoch sci-fi nemusím. Efekty na úrovni, dobrá hudba, sympatickí herci...Jediné, čo by som vytkla, je môj pocit stagnovania v polovičke filmu...no potom sa to dalo do poriadku a film mal grády. Sem-tam som sa pristihla s otvorenými ústami, takže to už je čo povedať :) ()

Estrecha

Skvělé skvělé efekty, někdy i velmi vtipné, Megan Fox:). Jediné co se tomu MUSÍ vytknout jsou bláboly o lidstvu - věřte mi, to si budete rvát vlasy hrůzou a budete mít nutkání to vypnout, ale překonejte to! Jde většinou o 5ti minutové pasáže a pak zas pokračuje normální poutavý efekty natřískaný děj. Pak zase kousek s bláboly, pak zas děj. A tak furt dokola. Ale celkový pocit SUPER! ()

Belbo odpad!

Tak to jasný odpáďo se vším všudy. Herci - hovno, scénář - dvě hovna, logika - hovno. Na efekty seru. Chci příběh a ne agitku na americkou obdobu vlastenectví. Polibte mi prdel všichni s pěti hvězdama. Jste par perverzních úchylů libujících si masochistických praktikách na nafukovací panně. ()

Kamkon

Naprosto uchvacující, i když americky klišovité a ve stylu kouzelníka Michaela Baye. Megan Fox není zaz až taková novodobá superhvězda, ale talent má a dobrý hlášky taky, takže uvidíme a Shia již ukázal, kdo je, a hlavně co v něm je. Velmi příjemně mě rovněž překvapilo, že se film a postavy v něm neberou moc vážně, což film přestavuje z kolonky "klišovitá hollywoodská ačkňárna" do kolonky "inteligentní a originální komedie". ()

hajdano

3 hvězdičky dávám jen za efekty. Jinak je to film pro děti do 12 let s tomu odpovídajícím dějem a směšnými hláškami. ()

žvanimírek

Audio-vizuální orgie!! Bay dostal pořádnej rozpočet a natočil za to pořádnej blockbuster, ze kterýho ty prachy chčijou každou minutu až po závěrečný titulky, u kterejch Vám Linkin Park rve do hlavy "What I've Done"!! Chci ještě, chci víc, chci Megan a hlavně to Camaro! ()

DJ Rocco iNc

Tak toto je naozaj riadna pecka...Čakal som na niečo podobné už dosť dlho a konečne som sa dočkal. Michael Bay mi urobil naozaj radosť. Skvelý dej,skvelý herecký výkon a naozaj super vizuálne efekty....V tomto filme je naozaj akcie dosť,kde sa radšej budete držať stoličky a čakať čo sa ďalej bude diať. Proste pecka. ()

DivX

Po shlédnutí řady Transformers budete mít strach aby vás doma nezabila konzerva fazolí nebo mikrovlnka. Mě osobně tyto filmy nic neříkají. Nějaký děj tam je a snad i trocha akce. Já tyto filmy prostě nevyhledávám a proto zůstanu na neutrálních třech hvězdách, protože mě to nenadchlo ale nedělá mi problém to sledovat. Jen by mě zajímalo v co by se proměnila Fabia 1,4 mého otce. 50% (DĚJ *** AKCE *** VTIP * ANIMACE **** EFEKTY *** HERCI ***) IMDb.com: 7,2/10 ()

Wall-E

První Transformeři se fakt povedli... Ten trapný humor, stupidní dialogy a nepřehledné akční scény, které provázejí obě pokračování, jsou tu ještě v opravdu malé míře...... Tady nám Bay se svým nezaměnitelným rukopisem servíruje jednu geniální scénu za druhou a v kombinaci s výborným Jablonskyho soundtrackem jsem v kině vrněl blahem. Akční scény jsou dokonalé a to hlavně ty, které Deceptikony představují jako chladné stroje na zabíjení ( úvodní scéna, pouštní bitva). Velkolepý přílet Autobotů na zemi... Nádhera. A vtipné scény jsou opravdu vtipné..... Michael měl zůstat u prvního dílu. ()

karlik4801

To se povedlo, Transformeři jsou vtipní a akční plechovky, které zabaví po dobu celého filmu. Vyškrtli i otravné scény, kde hrají jen lidé. Ty roboti se mi prostě hrozně líbili, krásný vizuál. Předvídatelná zápletka, která je naštěstí zakombinovaná tak aby diváka nenudila. Shia LaBeouf je můj oblíbenec a do toho vstupuje i sexy herečka Megan Fox, to už samo o sobě dává laťku víš. ()

Liznic

Tohle je "Ačkový" akčňák 21. století. Bay ještě ve formě, efekty na nejvyšší možné úrovni, Shia je fajn a Megan vypadá jak vypadá. Možná tam nemuselo být pár věcí (Turturro), ale výsledku se jedná o peckovou akční jízdu, kterých v novém tisíciletí moc není. ()

Simpoch

To je tak, když si Bay a Spielberg splní sen. Vizuální revolece od a do z. Plné výbuchů akce a promyšlených záběrů Megan Fox ;) Tohle musí fungovat na každého kdo v sobě živí malého kluka. Palec hore. ()

Ryuuhei

Na to, s jakým znechucením jsem se rozhodl na tento film podívat konečně pořádně, jsem odešel s docela příjemným pocitem, že jsem viděl něco, co mělo přece jen alespoň dobrou myšlenku. Tedy, dobře, myšlenka autobotů je přitažená za vlasy, ale jinak vše okolo zapadá, vše dává smysl a zhruba polovinu filmu je to i dobrá zábava. Po polovině přichází typická Bayovina a šílené gigantické souboje, které mě bohužel nikdy moc neberou a tudíž se má pozornost vytrácela ve změti létajících plechů a suti. Nicméně přehodnocuju svůj původní názor z debility na docela dobrý film. Nebudu-li hodnotit hlavního hrdinu, kterého nemusím a Megan Fox, která mě na rozdíl od 99% uslintanců vůbec nezajímá. ()

Lachtaan

Film s nejperfektnějším soundtrackem v historii, miluju i main theme k Počátku, Requiemu za sen, Prokletému ostrovu i Statečnému srdci, Transformers byli u mě ale úplně prvním filmem, který jsem z tohoto výčtu viděl a dodneška, i po těch 10 letech, co jsem je viděl poprvé, bych si mile rád pustil minimálně procítěný konec s proslovem Optima Primea s výtečným hlasem Zdeňka Maryšky s Arrival on Earth na pozadí. U téhle scény mi srdce plesalo při každém opakovaném zhlédnutí. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)