Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Radiq

Tak musím říct, že tohle jsem nečekal. Myslel jsem, že to bude hodně pro děcka a hodně trapný, ale bylo to fakt originální, efekty propracované (i když já šťoural si dycky něco najdu) a nuda to nebyla. Párkrát jsem se i zasmál. Otázkou je, jestli bych to chtěl vidět znovu. A dospěl jsem k názoru, že za takovejch 5 až 6 let klidně. Samozřejmě, že logicky to je přehnaný a mě štve myšlenka, že je film založenejch na těch hračkách, který mi přijdou jako ničitelé klasickejch dětskejch hraček. Ale ty efekty, to se musí aspoň jednou vidět. Teď počítám s tím, že už se plánuje druhej díl (nebo se řekne, že se plánujou dva a že to byla od začátku plánovaná trilogie, jak je poslední dobou zvykem). PS: Michael Bay a tolik dialogů kolem eBay - nemá on v tom někoho z rodiny??? ()

E=mc2

Bay ty si VRAH... ani krasne efekty a vizualna stranka filmu neospravedlni to co mohlo byt vymyslene zadarmo -dynamika scen -napetie -humor -dej -scenar -myslienka/aspon jedna/ -charakter postav -alebo aspon nejaky fungujuci vztah medzi transformakom a clovekom Snad 2 ktoru natocis bude zbavena omylov ako Shia LaBeouf a vyssie spominanych malickosti a pohne aspon padajucim jesennym listom plapolajucim v povetri ako taky Armageddon. ked pohne tym listom urcite pohne aj mnou... P.s ked zo mna vypadne slza kvoli vyhasnutiu zivota v dusi transformera zatlieskam ti pretoze si pouzil film presne na to naco bol urecny ,aby ozivil... Tak bav a nevytvaraj rakovinu hmm ()

Flyer

Nuda, trapnost, nuda, trapnost. Tak přesně takové pocity se ve mně střídaly, když jsem se díval na Transformers. Asi už stárnu či co, ale celkové pojetí filmu (včetně "humoru") mi přišlo spíš pro menší děti, rating PG-13 navíc přímo vybízí k dojmu, že tento film byl hlavně natočen proto, aby se lépe prodávaly transformeří hračky... Nečekal jsem nějakou intelektuálně náročnou podívanou, chtěl jsem se jen pobavit a to se mi u Transformers bohužel nepovedlo. Dávám symbolické 2* za efekty. ()

AdaMM

vizuálně strhující, megan fox je taky k sežrání. ale jinak je to strašně blbé a s logickými lapsy. být mi 12 a být blázen do aut, dám taky 5*. ()

tom88

Najväčší audio vizuálny zážitok, aký som kedy v kine zažil. Film je síce priemerný, obyčajný, príšerne Bayovsky odľahčený a s minimom vážnosti, ale technicky, audio vizuálne a akčne je na samej špičke. Akčných scén je pomerne dosť a sú maximálne dobre spravené a s maximom špeciálnych efektov, ktoré tu jednoznačne bolo treba a robia z filmu jeden z hitov nielen leta, ale aj roka. Na filme mi trochu vadilo odľahčovanie toho čo bolo vážne, hlavne v akčných scénach, ale aj všeobecne komediálne scény v sci-fi akčňáku nemajú čo robiť, ale to by nebol Bay, ja som mu to zožral a odpustil v každom jeho filme. Dej je celkom dobrý a hlavne baví. Príbeh je jednoduchý a námetom na film sú obyčajné hračky a to je super, keby z každej druhej hračky by bol taký úžasný film ako je Transformers, filmový svet by bol oveľa krajší. Herci veľmi nevynikajú, ale Shia sa určite lepší a už sa prehliadnuť nedá, Jon Voight ma celkom potešil a ako minister obrany si aj zastrieľal...no palec hore. Ostatní herci ušli a myslím, že Tyresa Gibsona mohli využiť viac. Scény s Anthony Andersonom mohli kľudne prestrihať. Michael Bay nás týmto filmom poriadne rozkoštoval a rozmaznal a teraz nám budú iné sci-fi akčňáky pripadať ako lacné béčka. Miško musí na Transformers 2 poriadne zamakať aby dosiahol to čo tu. Neviem ako to mám ohodnotiť, za film dávam 3* ,ale + Akčné scény a tony vizuálnych efektov 5*. Najlepší Bayov film. 85%. ()

SeanLSD

Áno, bola to jazda. Divoká a úžasná. Áno, bolo to bombastické, famózne a gargantuovsky monštrózne. Jednoznačný hit popcornovej sezóny. Áno, vypliešťal som oči, zatajoval dych a občas takmer vrešťal od vytŕženia. Ešte stále to dokážem ! Videl som opäť niečo nepredstaviteľné. Lenže - Pochyboval o tom snáď niekto ? Opovážil sa niekto odpisovať Baya alebo dokonca neveriť úspechu, ak ho pod krídla zobral Spielberg ? Ja rozhodne nie a výsledok bol stopercentne úchvatný. Takmer.. Ale.. Prečo o tom vôbec písať ? Mali sme tu skoro všetko, čo sa dnu dalo napchať - môže sa snáď niekto sťažovať ? Herci boli skutočne skvelí, dievčatá vyzerali parádne, autori sa nebrali príliš vážne ( ak by to vôbec šlo v príbehu, kde sa autá menia v mimozemskú rasu robotov a naopak ! ) a neskĺzali do trápnosti, práve naopak - predviedli množstvo skutočne vtipných momentov. Akcia striedala vtip a okamžite primrazila k sedačke, premeny boli dychberúce a bojová choreografia vybrúsená. Strih neprekonateľný a hudba vynikajúca. A to šlo pritom len o hračky !! Dvaja najväčší megalomani Hollywoodu ( a nech sa Cameron s Emmerichom neurazia ), navyše nehorázne talentovaní, spojili svoje sily a výsledok neprekvapivo nesklamal. Tak čo mi stále vadí ? Veď práve...- že som to všetko čakal. Nevadia mi zjavné nelogickosti, ako že hŕstka vojakov v polozborených ruinách odolá stroju, ktorý hravo zničil celú základňu. Hlúpučko naivná filmová Amerika tu bola predsa aj so všetkými klišé podávaná celkom inteligentne ! Skôr mi prekážalo, že hoci sa tam borilo celé L. A., ľudia nezomierali. Nie, že sa gigantický kolos zloží do malého autíčka, ale že od neho počúvam vety, ktoré by som možno ťažko zniesol aj od máločoho serióznejšieho. Že slečna krásavica akoby na vysvetlenie toho, prečo si celé roky nevšimla spolužiaka, hovorí o svojej slabosti pre "sexy svalnatých krásavcov". Že počas vtipnej scény s predajcom áut, ktorá je skutočne vtipná, znie v pozadí temné hučanie.. atď, atď.. spústa takých maličkostí. Celá tá žuvačkovitosť v tom, že všetko bolo rýchlo zatreté niečím iným. V neposlednom rade štruktúra scenára, ktorá až príliš pripomínala DEŇ NEZÁVISLOSTI. Ak to takto pôjde ďalej, najbližšie to už Bayovi možno neprepáčim. Som si totiž istý, že nevidieť to v kine, tak ma Transformeri toľko nedostanú. Zato jeho staršie filmy by to dokázali aj na kalkulačké.. Spielberg ho síce ustrážil od tej strašnej zbesilosti, ale zároveň mu predhodil takú zmeť žánrov, že nebyť veľkého citu ich oboch, stala by sa nepožívateľnou. Videl som to všetko už toľkokrát - a nikdy mi to veľmi nevadilo. Vlastne ani teraz ! Bolo to super, ale potreboval som predsa niečo napísať..___ Po príchode ďalších, príšerných dielov zrejme hodnotenie zdvihnem na plný počet za dokonalú blockbusterovú vyváženosť a nádherne stvárnenú chlapčenskú pubertálnosť amerického typu. ()

Slavníkovec

Zábava pro každého. Dokonalá technika. Akce. Napětí na krájení. Diváci v kině jsou tak vžití do filmu, že není potřeba ani 3D zpracování. Po většinu filmu jsem se neskonale bavil i s celým publikem. Mrzí mne jen, že konec byl opravdu Hollywoodsky přeslazený. Love story, dobrý konec, "Mohl bych s ním zůstat?". Jen jeden to nerozdýchal z Ochránců. Je to pohádka. Lépe řečeno je to Science fiction, fantastická zábava pro děti nad 12 let, teenageři a dokonce i pro dospělé. Jenom mne zajímá, jak to proboha mohl ten Josh Duhamel při té scénce s motorkou přežít bez újmy. Jel dobrejch 120 a sklouzl se po zemi. Ve vojenský kombinéze. Michael Bay asi nechtěl, aby se diváci smáli tomu jak se Josh drží za spálenej zadek a uprostřed boje v krutejch bolestech ječí. Nebuďme optimisti. ()

PADDY

V kině to bylo přeakčněné. Na velkém plátně jsem nestíhal strávit všechnu akci. Na dvd nezapomunetelný zážitek. Skvělý Jablonski. Hudba ve filmu ***** Hudba na albu ***** ()

otík

Je film a Film. Nebudu chodit kolem horké kaše. Blockbaster je od toho, aby bavil, člověk na něj civěl s otevřenou pusou a říkal si: "Tak tohle je fakt bomba, jsem rád, že jsem za to pokoukáníčko dal ty prachy". Sakra, tady to platí dvojnásob. Nadupaný, dobře nasnímaný, napsaný i hudebně obohacený akčňák s hláškami i humorem, známými i talentovanými herci, trošku, ale rozumně přihloupější (no ale který americký film není?) a hlavně neskutečně technicky zvládnutý. Je třeba něco dodávat? Ano, tady jde o Film. ()

czejny

Aneb pohádka z plechu a kapradí. Po dlouhé odmlce nás opět zasáhlo ono šílenství z aut, která se v robota v okamžiku změní. Z dítěte Michaela Baye se stalo přerostlé dítě a ve smrtícím tandemu s filmovým mágem Stevenem Spielbergem vznikl velkofilm, a to skoro zadarmo. (Ve srovnání se Spidermanem3-cca 300 mil.$ a Transformers-cca 150 mil.$, asi začínám věřit na zázraky.) Bay nám po nemastném, neslaném Ostrovu předkládá podívanou plnou efektů, výborných triků, no prostě vizuální slast. Spolu s povedeným soundtrackem srdce každého akčního blázna zaplesalo, neb všemožné záběry ze všech (ne)možných úhlů pohledu jsou tak dokonalé jako stíhačka měnící se v drsného Decepticona. Rzí na nablýskaných kapotách robotů je samotný příběh plný absurdních a naivních náhod, které občas připomínají parodii na americkou blbost. Co takový LaBeouf, který by vás dokázal "rozebrat" hláškou typu: "Co by udělal Ježíš?" Díky těmto faktům nejspíš nemůžem žánr nazývat parodií spíše pohádkou. Na velkofilm tohoto typu by se hodilo něco víc šik, Stevene, co řikáš? Nicméně to nebyla výtka vůči hlavnímu hrdinovi, protože právě on podal velice solidní výkon až na ony zmiňované "Samovy slabší chvilky". Ortel však zní, že Transformers nezklamali očekávání, ale prostě pětihvězdičkový spektákl to není. Uvidíme s čím přijdou, poslední dobou stále častěji proklamované, další díly. Jen pevně věřím, že to nedopadne jako s Piráty z Karibiku tzn. udělej další díly a prachy se pohrnou.Budeme počítat do pěti? Nebo do tří... ()

Sabrewulf

Zklamání. Zezačátku film vypadal trochu vážněji, jenže pak sklouzl k dětinské podívané (např. malý robot). Studentka chytřejší než armádní specialisté (navíc jsem tam vůbec smysl téhle postavy nepochopil), nepřehledná akce, finále ve městě by mělo být naprostým masakrem (viz úvodní noční útok), ale nebylo. A zapoměli na tu stíhačku! Co se s ní stalo??? P.S. nějak nepobírám, jak tohle může mít lepší hodnocení, než jiné mnohem kvalitnější popcornové tituly. ()

Noviik

Tenhle druh sci-fi nemám rád. Do kina jsem šel na film, který lákal názvem, částečně neznámými herci a režisérem. Všude jsem četl chválu. V kině mě však čekala ledová sprcha. Celou dobu jsem prozíval a znuděně proležel (mám na to svědky). Jestli si páni scénáristi mysleli, že ta malá kovová potvora každého rozesměje, tak se spletli, připomínalo mi to vystoupení natěšeného šprta před fotbalovým týmem z americké střední. Poskakování obrovských náklaďáků mě bavilo asi jako vynášet odpadky a pokus o romantično mezi mladými co se hledají, mě opravdu rozesmálo. Když jsem si nakonec přečetl, že producentem byl Spielberg, tak se mi chtělo brečet. Na tenhle film mě už nikdo nedostane ani párem volů a jeho pokračování? Panebože, ne! A tu jednu hvězdičku dávám za to, že měli v kině dobrý popcorn. A mimochodem, byl jsem na tom ve stejnou dobu, ve stejném kině, o pár řad výš než Stilicho, který tady napsal, že se bavilo celé publikum. ()

Twil

Neni jiná možnost. 1* za efekty, 1* za hudbu a 2* pro Megan Fox. Ta holka tam byla prostě nádherná. 75% ()

Benjamin-L

Michael Bay umí poslední dobou točit filmy.Ve filmu je skvělá akční atmosféra a ještě lepší Shia LaBeof a Megan Fox. Ve filmu jsou dobře udělaní Transformeři. Skvělý děj, hudba, akční scény a všechno ostatní. ()

sir-dave

Nejvíc trhák roku. U Bayových skoro nejde čekat ani nic jiného 8-). Transformers je pro mě megafilm nabouchaný skvělou akcí, parádními triky, poutavými songy a krásnymi slečnami :). Přesně takový film mi tady chyběl. Stačí se podívat na trailer, který musí milovníky akční sci-fi uchvátit. Doporučuju cinestar + popcorn, případně plazmu s 5.1 zvukem naplno puštěným :) Než se do kin dostane dvojka, tak mi nezbývá nic než si pouštět tuhle pecku dokola. Na uplnou dokonalost to sice jinak není, ale díky okouzlující a nejvíce sexy Megan nejde dát méně než ***** Jeden povedený klip http://www.youtube.com/watch?v=O7NYY0sPMp8 ()

daEmoNickY odpad!

Kdyz je na tom filmu dobra akorat grafika ... a ja si nemuzu pomoct ale jakkoli byl treba Indiana Jones hloupej, tak to byl skvelej film. Tohle je jenom hloupe. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)