Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Davies182

První díl paráda, druhý docela pohoda ale ten třetí, ten třetí... Někdy bych tohle prachsprosté rejžování fakt zakázal pod trestem odebrání režisérské licence :-) ()

Wacoslav1

Tady už se piráti ocitli na konci invence a kdoví proč nějakej debil ještě ke stopáži přidal dalších 20 minut...20% ()

petero

Určite najslabší diel. Príklon k temnejšej stránke má za následok žiaľ pokles zábavy hlavne po vynikajúcej dvojke, cítiť tu zbytočnú pretrikovanosť a prílišnú dialógovosť ktorá žiaľ na rozuzlenie vo vzťahoch bola zrejme potrebná a ani Johnny Depp už nie je zárukou zábavy a viac som sa pobavil na vedľajších postavách. Barbosa jednoznačne najcharizmatickejší. ()

gogo76

Prvé dva diely boli a sú výborné tak,ako výborný a nanahradiťeľný je Johnny Depp.Skvelá dobrodružná fantasy,okorenená humorom,akciou a to všetko namiešané v dobrom pomere.Po nie veľmi jednotných recenziách som k záverečnej časti pristupoval s odstupom a obavami,ale nakoniec som bol celkom spokojný.Súhlasím,že je to oniečo slabšie pokračovanie,ale ako celku nadväzujúci na druhý diel,mu snáď až na pridlhú stopáž a pár nemastných scén niet čo vytýkať.Snáď len toho humoru by som privítal viac,Jack dostal trošku menej priestoru,no napriek tomu som sa bavil.Výborné obsadenie,skvelá hudba od H.Zimmera a humor,to je to čo vás udrží tri hodiny ako tak v strehu.Najviac ma pobavil posledný vtip s kompasom,ktorý ukazuje smerom na veci po ktorých najviac túžiš(no rum samozrejme).Mierne pootvorený koniec naznačuje,že Jack Sparrow sa môže kedykoľvek vrátiť,a J.Depp sa nechal počuť,že sa bude vracať dovtedy,pokiaľ bude žiadaný.Tak pripime si rumom a čakajme...Johó.Prvé dva diely 80%,tretí 60%. ()

Amarcord_1 odpad!

10% - Můj nejhorší zážitek v kině vůbec. Nemohu dát lepší hodnocení filmu s tak otřesným scénářem, kde se mísí infantilnost a naivita s velmi hrubým násilím, které je prokládáno skutečně ubohým humorem. Aspoň jednu hvězdu bohužel nemohu dát ani za herce, kteří se v hojném počtu okatě nechali inspirovat Deppovými grimasami, z čehož jsem po dvaceti minutách dostával "depprese". Sám velký Johnny pak nedostal tolik zajímavého prostoru, což autoři doháněli schizofrenními klony, jejichž smysl jim samotným evidentně unikl. Podprůměrná, sebe sama parodující Zimmerova hudba pak utvrzuje dojem, že zde někdo natočil předem jistý kasovní trhák pro sebe, a vykašlal se na diváka. Přes tři hodiny arogantní nudy, ze které mě vytrhnul pouze tu a tam nějaký nápadný nevkus. Jedním z příkladů by byla scéna, kde se uprostřed chystané námořní bitvy mnoha desítek lodí sejde šest hlavních postav na malém ostrůvku na další nesmyslný pokec. Autoři chtěli nedostatek dějové přesvědčivosti dohnat filmovým řemeslem, a tak zde vykradli Leoneho kombinované záběry, a aby to vypadalo jako umělecký záměr, vykradli i Morriconeho hudbu k Tenkrát na západě. Fascinující. Ne… Tento film mi nepřinesl žádný pozitivní zážitek, a z úcty či setrvačnosti necítím potřebu nadhodnocovat tento filmový pirátský vrak. Sorry, Jacku. ()

Xmilden

Tohle vyznívá snad asi jako hodně špatný vtip. Postavy se tu přesívají z jedné strany na druhou a já v tom nevidím sebemenší smysl. Dojem z celého filmu trošku zvedá závěrečná řežba, ale dílo opět strhává na dno oceánu svatba uprostřed ní. To asi nemohl myslet vážně ani pan režisér. Nevím jestli taková scéna vůbec kdy může nějakého diváka zajímat ve filmu v danou chvíli. Pan Verbinski by měl asi opět začít točit pro lidi a ne jen pro sebe. PS: Má druhá projekce již není tolik přísná, dobrodružnost se filmu upřít nedá. O zážitky se opět měrou vrchovatou stará Johnny Depp, při první projekci na mě film působil dost tragicky hlavně co se týče ještě větší přeplácanosti. Třeba postava bohyně Kalypsó již byla opravdu vyškrábána z nouze a je naprosto zbytečná. Totéž postava Sao Fenga. Prostě se zde projevují ty problémy, které se objevují ve filmových sériích, vše musí být větší, bombastičtější, více postav a v kontextu to celé moc nedrží pohromadě. ()

Phobia

Snad trojku "Pirátů" někdy budu ochotná dokoukat a zlepšit si nebo zhoršit mínění, prozatím musím dát za pravdu tvůrcům "The Simpsons": když vjel Bart s kombajnem na pole, padaly za ním kostky slámy, když přejel hromadu hnoje, vypadly za ním DVD "Pirates of Caribbean 3":-). Po solidní jedničce a slabší, leč snesitelné dvojce, je třetí pokračování těžký, nudný, slabomyslný podprůměr, který jsem nebyla schopná sledovat až do konce (světa). EDIT: Napotřetí se poštěstilo - vydržela jsem to sledovat celé! Multikulturní skvadra pirátů, kde mi chyběli jen zástupci severu (ideálně Eskymáci) a také indiánská flotila, se musí spojit proti společnému nepříteli - zástupcům zákona a královské moci. A mezitím je třeba vytáhnout kapitána Jacka Sparowa i s jeho schizofrenií ze záhrobí, osvobodit bohyni, vzájemně se 50x podrazit a překombinovat příběh tak, aby se i otrlý divák a fanoušek Pirátů z Karibiku začal zmítat v atace migrény. Jednu hvězdičku dám za pěkné efekty, půl hvězdičky za občasnou nápaditost, další půl hvězdičky za sem-tam fungující humor a poslední půl hvězdičku za konec, který mě docela překvapil. Tím jsem se dostala na 50% a víc uznání ze sebe nevymáčknu. A Keira Knightley je fakt sympatický mladý muž!:-) ()

Divočák

Film, který má tři hodiny a Chow Yun-Fat se z něj vypakuje hned po první petačtiřicetiminutovce bez jediného zářezu na pažbě, nemůže být dobrý. ()

darkrobyk

Ach jo, raději už tenhle díl sledovat nebudu, jelikož bych nakonec skončil u jedné bídné hvězdičky. Už v kině rozpaky - ale na poprvé ucházející. Hezká kamera a známé tváře nestačí, když se z filmu stane rozklížený slepenec, který se trhá víc a víc, až nakonec pleskne o zem jako kus syrového masa. A já čekal středně propečený biftek s parádní oblohou... ()

kinej

Vlastně ani nevím, jestli je správné abych tento film hodnotil. Asi po 30 minutách jsem ho vypnul. Nešlo to. Jednička jsem ještě tak nějak bral, dvojka už je jen marketingový konstrukt a trojka to jen podtrhává. Podle mého se, co se trilogií týče jedná o tu nejnafouklejší bublinu ze všech. Příběh je křečovitě nastavován, je plný zbytečných, nudných a bezúčelných postav, které vedou zbytečné, nudné dialogy. Jejich jediným účelem je slepovat nezáživné akční scény. A geniální efekty nedokáží zakrýt prázdnou díru ()

cheyene

Třetí pirátská plavba. Spíchnuté horkou jehlou? Ano, tak mi to připadá. Přece jen je třetí pokračování slabší než předchozí dva díly. Chvílemi nudné scény nejsou tím nejhorším, co zde lze spatřit. Nejvíce těmto Pirátům ubližuje (dle mého) překombinovanost a snad i špatně pojatý námět, s nimž se imho dalo lépe pracovat, ale to je dost diskutabilní. Co ovšem může diváka potěšit, jsou opět vynikající herci a postavy - Sparrow, Turner, Elizabeth, Jones a Barbossa. Uším i tentokrát lahodí perfektní hudba, která v jedné ze scén čerpá i z legendárního westernu Tenkrát na západě (Ennio Morricone). Nejlepší ze 161 minut je konečná bitva na moři uprostřed maelströmu, která je opravdu velmi zdařile natočená. Hodnocení doplním později, zatím zvažuji. Každopádně se těším na Piráty číslo 4 a doufám, že naváží na úroveň prvních dvou dílů. Co Verbinskému a jeho týmu "uniklo"? a) Film začíná popravou pirátů. Objevuje se zde malý chlapec, který zpívá pirátskou hymnu, a při záběru na jeho ústa jsou vidět zámečková rovnátka. b) Když se Tia Dalma mění v bohyni Kalipso, vidíme, že je svázaná provazy. Zajímavé je, že když se zvětšuje, tak se zvětšují i ty provazy, což je přinejmenším podivuhodné :) c) V prvním díle se dozvídáme, že Barbossa je podřízený kapitána Černé perly, tedy Jacka Sparrowa, ovšem vyvolal vzpouru a začal se považovat za kapitána lodi. V tomto díle je ale Barbossa mezi kapitány pirátů při sněmu, který vznikl v dávné historii, a dokonce vlastní jeden z medailonů. Sparrow má také jeden = logický nedostatek. ()

Jamal

Trojka Pirátů - Na konci světa je s dvojkou asi tak stejná jako Kill Bill 1 a 2, tudíž hodně odlišná. Ze všech třech dílů je nejvíce spletená ( neříkám popletená ), nejvíce překombinovaná, nejméně Sparrowovská ( tudíž je tam nejméně vtipů a humoru, kterým jsem se tak rád zasmál ), nejvíce vážná a hlavně, pro mě nejvíce Keirovská ( na kterou se vždy tak rád dívám - je totiž nejsladší). Ač je trošku vidět, že trojka byla natáčena společně s dvojkou - hlavně v té překombinovanosti a spletitosti dějů a osudů všech osob na plátně, mě se líbila. Líbila se právě v té odlišnosti. Její nagativa se při sledování stala pozitivama. V čem měli Piráti silnou stránku, měli najednou slabou. V čem měli slabou stránku zvládli na jedničku. Konec byl nevyhnutelný a skončil nejlépe jak mohl, takže jsem spokojen, že to takhle sweet a zároveň sadly skončilo. Plus finální bitva mezi Černou Perlou a Holaňďanem byla skvělá a následné "it´s only bussiness" od lorda Cutlera Becketta vystihuje v danou chvíli všechnu bezmoc. Každopádně doufám, že jste se nezapoměli opět dokoukat až za ty 10 minutové titulky. Je tam docela important thing. ()

nunka

Trojka míňa mílovým oblúkom atribúty kvalitnej dobrodružnej pirátskej výpravy.. a všetci dobre vieme, že posádke tvorcov šlo len o finančnú motiváciu. Dobrodružstvo a napätie sa úplne vytratilo a zostala len nudná vizuálna línia, ktorá sa snaží tváriť mytologicky a tým to všetko snažila vykompenzovať. 168 minút boli v kine utrpením. Scéna svadobného obradu prepojená s krviprelievaním je skutočnou nekritickou vychytávkou. Myslím, že je na čase trošku Vebinského sebareflexie celej pirátskej filmografie. ()

paascha

Tradiční klesající tendence se projevila i v této sérii. Bohužel zde je už ztráta kvality fatální a na rozdíl od ještě ucházejících prvních 2 dílů, je trojka už vyložená volovina pro děti. Já mám Johnnyho rozhodně raději jako Dead mana, než jako dbilního Jacka. ()

Fiftis

Jack Sparrow, kováč Will a jeho družka Elizabeth sa stretnú so všetkými starými známymi z jednotky a dvojky. Tými budiž napríklad Norrington, Beckett a Jones, ale nebude samozrejme chýbať ani Barbossa Geoffreyho Rusha a v dvojke novo do pirátskeho vesmíru vhodený Stellan Skarsgård alias Bill Turner. Postáv teda bude požehnane a finálny boj o Sedem morí vskutku veľkolepý. ()

DJ_bart

Není to dokonalý, ale vzhledem k současnýmu úpadku kvality a nápaditosti současných blockbusterů jsou Piráti z Karibiku: Na konci světa (společně s předešlými dvěma díly) řemeslně poctivej nadstandard který nemá sobě rovnýho konkurenta. Za mě neobyčejně epická podívaná a pro mě důkaz, že celá trilogie je povinnou četbou v rámci hollywoodské zábavy. Fakt nechápu proč je to v modrejch číslech. ()

ajuska

Obrovské zklamání. Piráti ztratili poslední zbytky nadhledu, humoru a soudnosti a stala se z nich nudná, ukecaná a především strašně překombinovaná záležitost se zbytečným množstvím postav (Na co tam třeba byla bohyně Kalypsó?), které mění kabáty a strany jak na běžícím pásu. Jediní, kdo za něco stojí, jsou Johnny Depp (i když jeho kreace už také tolik nepůsobí) a Geoffrey Rush, jejichž vzájemné scény mají celkem kouzlo, ale to je na bezmála tříhodinový film žalostně málo. ()

Shakers

Musím sa priznať, že zo začiatku ma sequely Truhlica mŕtveho muža a Na konci sveta moc nebavili. Pozeralo sa na to pekne, ale žáner komédia ma odpudzoval od tých filmov. No teraz po dlhšom čase som sa nato pozrel ešte raz a ešte niekoľko krát a musím uznať, že aj keď odľahčený ton jednotky a trefne vtipy sa vytratili už v dvojke, bavil som sa oveľa viac ako na prvý krát. Znova je tu bombastická výprava a vizuálna stránka je za tie prachy proste nádherná. Príbeh sa mi páčil omnoho viac ako pred tým (scenáristi navyše pekne prepojili celu sériu drobnými detailami), tak isto aj postavy mi prišli o chlp lepšie a zaujímavejšie hlavne Barbossa, Will a Elizabeth. No a záver zo západom slnka je geniálne vymyslený aj natočený (brilantná kamera a hlavne hudba). Aj ten žáner komédia je robený celkom s mierou (až na zopár scén). Veľké mínus tretieho dielu je nevyvážená akcia, pretože ta príde iba v úvode a hlavne v závere ak nerátam tie drobné. V tomto mala Trhulica navrch. Čo sa týka hudby, tak každý diel mal bombový soundtrack a rovnako je tomu aj tu. Zimmer, Lorne Balfe, Nick Glennie - Smith, Geof Zanneli, Atli Örvarsson a ešte ďalší skladatelia zložili hudbu, ktorá ma fakt grády. Nakoniec to vyzerá tak, že postupom času si ma táto séria aj získala. P.S: nezabudnite na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: Over The Edge, Over Again, Davy Jones' Betraya, At Wit's End, Up Is Down, Parlay, What Shall We Die For, Part Of The Ship, Part Of The Crew, One Day, Drink Up Me Hearties. 90% - 5* ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky