Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

teba

Těžko říct, kdy by bylo ideální tenhle film vidět... na gymplu už bych to stejně nestihla, ale i tak si myslim, že to na mě teď zanechalo daleko větší dojem... Zcela osobní čtyři hvězdy. Jo a supr soundtrack. ()

JosefTomas

Bohužel má film mnoho nedostatků. Jedním z nich je dosti slabý scénář, ten druhý je většinou výběr špatných herců, kteří absolutně neumí hrát. Z mladých lidí umí hrát jen Mádl a pak starší herci, jako je Holubová, Kraus, Matonoha a další učitelé. Bohužel mladí neumí hrát a ty bych do žádného jiného filmu nedal. Navíc Tomáš Vorel ml. je zde jen proto, že ho tatínek obsazuje do všech jeho filmů, protože by ho nikde jinde neobsadili. Asi nejhorší herecký výkon v celém filmu. ()

ostravak30

Vorlovy filmy většinou stojí za zdrávas královno... Gympl není výjimkou. Ne, není to můj oblíbený autor filmové tvorby a nebude. U Gymplu je problém především v příběhu, který není. Je to slad mini příběhů a epizod z řad školních exotů. Rejža navíc použil snad všechny možné evergreeny školních filmů. Samozřejmě, že školní mládež chodí za školu, hulí, paří, chlastá, šu.á a tady navíc ještě sprejuje. Aby těch stokrát opakovaných koloritů nebylo málo, přidala se kapka zamilovaného profesora do študentky. Všechno dohromady velmi originální. Zabaleno do docela překvapivě po vedených hereckých výkonů. Ale samo o sobě to moc nestačí. A aby se divák nenudil - hlavně ten pánský, svlíkneme ty mladé holky, však oni nám tu celkovou nudu pak odpustí. Autoři pak podávají za normální šikanu učitelů - nikdo ji nijak netrestá, vždyť Jiří Schmitzer byl starý a patřil do důchodu a nikomu nevadí, že Tomáš své studenty ubytovává u sebe. Já jsem sice trpěl, ale jen sto deset minut. Lituji však učitelů, kteří trpí mnohem víc pokud jejich studenti mohou dostávat takovéto návody, jak je očurávat a jak je ničit. Další zbytečný film o tom, jak je mládež moderní, nezávislá a jak si může dělat, co chce a nikdo s tím nic nezmůže. A prý to měla být komedie. ()

Honzimir67

6/10 - Film má na české scéně zajímavý nápad, ale ne tak dobré zrealizování. U filmu mi hodně chyběla nějaká podstata, nějaká myšlenka, nějaký konec. Dost mi to připomnělo Ulici - lidi prostě žijou život a něco se jim stane, akorát že tady je to opravdu čistě o studentských problémech. Přes to všechno mě film nenudil, a byla docela zábava se na něj dívat. Narozdíl od Vejšky jsou tu postavy více odlišné a lépe vystihnuté. Film tedy neurazí, ale u mě neboduje. ()

liquuid

Součást mého mládí, kdo neviděl gympl, jakoby nežil. Příběh sprayerů, kteří na školu kašlou malujou. Ano, oni vážně malujou! Užito. ()

LucLuc

Vorel překvapil poněkud nevorlovským filmem, což je dobře. Od Tomáše Vorla se mi to zatím líbilo nejvíce. Pasáže tvorby po nocích patří k tomu nejlepšímu ve filmu, pasáže ze sborovny mnohdy k tomu nejhoršímu, i když je prvda, že celkově škola a učitelé dost odpovídají tomu, co jsem před deseti lety sám zažil. Na snímku je patré, že drtivá část nosných postav představují neherci. Představitelka Pavly je prkená (za její "proti čemu se bouříš" bych střílel) a nejlépe hraje v postelové scéně, kdy je tam za ní dablerka. Celkově 6/10 v kategorii český teenage film 9/10. P.S. Ani druhá představitelka, která hojně ukazuje své vnady a osouloží málem i třídního, nemá ve skutečnosti tak bujné poprsí, maximálně dvojky, ve filmu čtyřky...*:D* P.P.S. Oficiální text distributora ani nečtěte, střižna zapracovala a například postava Aleny je ve filmu jen na fotce. ()

FosaCZ

Někdo z dlouhé chvíle čmárá po zdech graffiti, Tomáš Vorel o tom ze stejného důvodu natočil film. Výsledek je v obou případech stejný – obdivovatele nadchne, odpůrce pobouří a většina veřejnosti ho bez povšimnutí přehlédne. Gympl tvrdí, že graffiti současnou mládež bere mnohem více než školní docházka. Paradoxně přitom jako větší anarchii líčí poměry ve vzdělávacím ústavu než v komunitě vytvářející „alternativní kulturu“. http://chromy.blog.idnes.cz/c/12118/My-vsichni-Gymplem-nepovinni.html ()

Filipes

Tak jsem se dočkal. Podle mě se nám ta naše česká filmová scéna trochu hroutí. Když si vzpomenu na filmy jako Kvaska nebo Bestiář...polije mě horko. Tomáš Vorel konečně přišel se svým novým filmem a totálně mě dostal. Film sám o sobě je podle mě hodně dramatický s docela vtipnými momenty. Výborně si počínal Kraus jako řidič, nebo sám režisér jako školník. Co se týče ostatních....že by z toho štěněte Mádla nakonec vyrostl slušnej herec? Každopádně změna je vidět, i jeho parťák solidně stíhá. Z filmu je cítit snaha přiblížit se co nejvíc realitě a to je to, čeho si na našich filmech nejvíc cením. Nesnáším Supercrooo, ale Wich s Indym jsou jediní český MCs co můžu. Horký kandidát na jeden z nejlepších českých filmů roku...uvidíme;) ()

elCarda

Do kina jsem na to šel kvůli bratránkovi, on si na podobné teenagerovské komedie potrpí. Hned po pár minutách jsem však přestal litovat. Film má zajímavou dějovou linii. A pokud si odmyslíte vyhuleného kamaráda, bujné poprsí mladých hereček a některé výstupy Mádla (čili vše na co si bratránek po necelém roce vzpomíná) je to obstojné psycho lidí bojujících se svou závislostí. Nejsem z Prahy a tak asi nemůžu řádně docenit problematiku trávení volného času v hlavním městě, ale věřím že to může být velký problém. Výkon T. Vorla juniora byl na české poměry a hlavně jeho věk nadprůměrný. Zuzanka Bydžovská vyloženě excelovala, což u ní samozřejmě není nic překvapivého. Škoda že produkce vsadila více na komerci, mohlo z toho být zajímavé dílo. ()

Chladek

Hodně zvláštní film. Skvělý Vorelův styl, skvělý Jiří Mádl, a kdyby Junior nemluvil, tak je to taky supr. Hvězdně obsazené, pustili se do námětu, který u nás není tak běžný. Celkově se mi to líbilo. ()

Crypt.Ange

Pokud bych mel dat 5 hvezd, tak bych to asi znacne precenil, ale zaroven jsem se bavil urcite vic nez u prumerneho 2-3hvezdickoveho filmu. Tudiz jasne 4 hvezdy. A ted neco o filmu. Cely film je prospikovan cernym humorem a dostavame jej dosytosti. Nekdy sice to reziser prehani, ale "sranda" urcite byla. Neni to ovsem typ Snowboardaci, kdy celou dobu jde v podstate o sex a 2 looseri nakonec dosahnou svyho. Zde taky jde castecne o sex a alkohol, ale neni to ustredni motiv. To jsou graffiti, jak urcite vsichni vi. A s graffiti souvisu skvela rapperska hudba, ktera podtrhava atmosferu. Film me dokazal dostat do deje a v tezkych chvilich jsem byl i dosti napjaty, jak to dopadne... Pokud mate smysl pro cerny humor a ironii, tak nemuzete tento film minout...Plne doporucuji!!! ()

Clariss

Podprůměrný s tuctovým námětem zasaženým do středoškolského prostředí mě vážně nenadchl. Výkony některých náctiletých herců nebyly viditelně talentem obdařeny a mě nedokázalo nic překvapit ani pobavit. Upoutal mě jen neobjektivní postřeh ohledně vztahů mezi rodičem a jeho potomkem, kdy zakomplexovaný rodič řeší své abnormální výchylky v chování na svém okolí, které se většinou obviňuje z vlastní zbytečnosti a hlouposti. ()

swell

Mně se film docela zamlouval, víc než slušně jsem se zasmál a pobavil. Výtku bych ale měl. Jak už tady několikrát padlo, tak Mádl zahrál skvěle, ale zbytek MLADÝCH herců stál za starou bačkoru. Přišlo mi to od nich dost často odříkané místo odehrané. Zvláště Tomáš Vaněk a Martina Procházková byli podle mě hodně umělí a gumoví. Ale co už, jsou mladí, příště to snad bude lepší... 80% ()

swoulen

Jóóó, dalo se to, nebyla to žádná extra třída, ale ani jsem to neočekávala. S přivřenýma očima a nadhledem jsem se pobavila. I když některé výkony byly dost křečovitý, hlavně od tý mladší generace a docela mě iritovala postava Pavly. Mádl mě naopak dost překvapil. Holubová, Kraus, Chýlková,....to jsou sázky na jistotu. Hudba od Wiche skvělá, co dodat, kdo umí, ten umí. A bacha na transformátory :). ()

bigbadboy

3 hvězdy za film a jedna hvězda za Matonohu, který se do role učitele opravdu vžil :) a samozřejmě za Holubovou :) ředitelka k pohledání... a vrchol všeho smíchu je TRANSFORMÁTOR :-D ()

Dee_One

Vorel mladsi... dobre ty! :) Hodne jsem se toho bala, ale... Dobre to dopadlo. Urcite i diky tomu, ze se Vorel senior nesnazil prehnane hrotit, co se tyce graffiti. A jeste jedna vec je k dobru. Konecne z kluku writeru nekdo nedela za kazdou cenu "umelce", ale ukazuje to tak, jak to vicemene je. "Ja proti nicemu nebojuju... me to proste bavi" :) ()

JohnKEANE

Vorlov asi najnormálnejší film.Aj ked popustit uzdu fantázie si mohol aj tu.A možno aj kvoli tomu film trpí tým že je zakliesnení niekde medzi drámou a komediou.Poriadne totiž nieje ani jedným ani druhým.Smiat sa tu poriadne ani nieje čomu a nejakým dramatickým nabojom to tu tiež velmi neiskrý.A to už nehovorím otom že to nemá skoro žiadny dej.Sú to len také príhody zo života dvoch stredoškolákov,ktorých hrajú nepresvedčivý Vorel jr. a trápny Jirka Mádl.Aspon že to vedlajšie obsadenie sa trochu vydarilo!Martin Zbrožek ako teplý telocvikár,Milan Steindler ako fyzikár čo si po nociach zarába ako taxikár či neschopný triedný Tomáš Matonoha ma aspon nachvílu donútili sa zasmiat.A k dobru beriem aj to že celkovo film vyznieva ako výpoved súčastnej mládeže.A ta výpoved je vcelku pravdivá. ()

Weirdman

7/10... Gympl si ma získal už len tým, že ani v jednom okamihu nebol vyložene trápny a mladí herci tiež v pohode uhrali svoje party... Škoda len tej príliš nevyrovnanej oscilácie medzi komediálnymi a dramatickými momentami. Akoby chvíľami film nevedel čím chce byť... Ale každopádne sa jedná o veľmi milé prekvapenie, ktoré ma nenechalo chladným... ()

Prix7

Dobra hudba, pekne farby, dobre graffiti, skoda len ze dej nema ani hlavu ani pätu. Davam 3 * len koli citronom Lenky Juroškovej. ()