Želvy Ninja

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

• kinej

Vlastně se asi dá říci, že film dopadl dobře. Charekter tohoto komiksu totiž jakékoliv filmové ztvárnění k tomu, aby bylo pojato hlavně jako zábava pro děti. A tak snad nějakou lepší zábavu ani nelze očekávat. Nicméně digitální animace mi přišla ve srovnání s jinými filmy slabá. Horší ja teké namluvení postav, zejména želvy pornášejí své dialogy jakoby bez prožitku.(31.10.2008)

Rozpočet: 34 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 255 205 $ (v 3 110 Kinách) Tržby USA: 54 149 098 $ Tržby SR: 28 397 $ Tržby ČR: 66 644 $ Tržby Celosvetovo: 95 608 955 $(7.6.2012)

• nunka

Želvy Ninja boli jednoducho kultom. Ako dieťa som hltala jeden seriál za druhým. No ani nove animácke technológie nedokázali vytvoriť slušnú atmosféru. Scenár totiž zdevalvoval všetko a akosi som nepochopila nezmyselné a silené konflikty medzi Ninjakmi. Celý čas som hľadala myšlienku či príbeh, ktorý sa ani ku koncu filmu nedostavil. Proste frustrácia hodná jednej *!!!!(2.6.2007)

Výborně. Nové animované Ninja Želvy se povedli. Po několika leté odmlce konečně plnohodnotý nástupce Ninja Želv. Už v mládí jsem sledoval kreslený seriál v televizi a když jsem se doslechl, že se má točit další film, byl jsem mile překvapen ale nečekal jsem od něj rozhodně moc. Na film jsem šel spíše z nostalgie a trochu mě napadalo, že to bude o ničem. Naštěstí se mé obavy nepotvrdili a před námi stojí výborný film s typicky želvými hláškámi, mudrcem Třískou a v neposlední řadě záporáci, kterých je v tomhle filmu oproti jednomu Trhačovi opravdu požehnaně. Film nenudí a proto mi nezbývá než mi dát 4 hvězdičky. Už se těším na pokračování. Snad už ode mně dostane absolutorium. Zatím je tu výborně rozjetý.(6.5.2007)

Kdo to kdy řekl, že želví ninjové budou působit skvěle i jako počítačový animák?(12.11.2007)

• - Japonský herec Mako byl oficiálně oznámen jako dabér Třísky den předtím, než náhle zemřel. V tu dobu byl dabing již kompletně dokončen. Film byl následně věnován Makově památce. (Raztubyl)

• - Ačkoliv se film z převážné části odehrává v New Yorku, za jediný prokazatelně společný bod se skutečným New Yorkem lze označit Brooklynský most. Zbytek města je smyšlený. (Džejkop)

• - Keď vchádza Splinter (Mako) do kuchyne, pospevuje si akúsi pesničku. Je to starobylá japonská uspávanka. (riso677)