Želvy Ninja

TMNT

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

Scénář: Kevin Munroe .. Hned v úvodu na mne mocně dýchla nostalgie. Ani ne tak na animovaný seriál nebo hrané filmy (které jsem svého času v kině také absolvoval), ale spíše na samotné comics časopisy, které jsem léta kupoval a mocně hltal. Po pár minutách se ovšem plně ukázala největší slabina nynějšího snímku a to je scénář, který preparuje a následně integruje do provařeného příběhu množství střípku známých z kdejaké fantasy počítačové hry či filmu. Vizuálně naštěstí povedené, zápletka uvnitř želvího bratrstva slušná, prostředí nočního NY impozantní a občasné humorné momentky také nechybí a vůbec, děj svižně běží k jasnému konci, který nepřímo mluví i o dalším pokračování. Když se příště tvůrce zaměří více na humor, vyváží se to temnotou příběhu s pořádným záporákem a ubere se ve vykrádání, mohl by to být víc než jen slušný průměr.(23.4.2007)

Žiadna nostalgia (na bojových korytnačkách som nikdy nejak moc neulietaval), ale po nutných vykecávačkach na úvod nasleduje akčná stíhačka s poriadne vytunenými tryskami. Dokonca aj vzťahovej zápletke som veril a fandil, len človek musí byť naladený. 70%(18.11.2007)

Tak tahle jsem si návrat legendy nepředstavoval. Což o to, úžasňácká animace je fajn a oceňuju, že se neremakuje ale navazuje, ale jak po akční tak po příběhové stránce je to dost chabé. Místo aby šly želvy z akce do akce, tak se mezi sebou hádají a Trhače a jeho partu nahradil tragicky slabý záporák a nezajímavá monstra. Pár pěkných záběrů, vychytávek a hlášek, toť vše.(23.11.2007)

Rozpočet: 34 000 000 $ Otvárací Víkend: 24 255 205 $ (v 3 110 Kinách) Tržby USA: 54 149 098 $ Tržby SR: 28 397 $ Tržby ČR: 66 644 $ Tržby Celosvetovo: 95 608 955 $(7.6.2012)

rozpočet : $34 million otvárací víkend : $24,255,205 tržby celosvetovo : $95,005,577(8.4.2007)