Želvy Ninja

TMNT

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

Po tváři se mi rozlévá přiblblý úsměv spokojeného dítěte :-). Návrat Želváků je moc fajn. Začátek je sice pomalejší, ale zbytek filmu ho bohatě vyvažuje. Animace, která je hozená do ÚŽASŇÁKOVIC stylu, ŽELVÁM NINJA hodně sluší. Akce je vynikající (hlavně Leonardo vs. Night Watcher a finální bitva). Mikiho vtipy jsou ty správné bránicové dloubáky, po kterých se mi dost stýskalo. Chyběl mi ovšem Trhač a jeho parťáci. Monstra jsou fajn, ale nějak to není úplně to pravé. Tak trochu s nimi počítám ve dvojce. P.S. Badeltova hudba je výborná a Michelangelo rulezz ;-).(1.8.2007)

Dobrý to je, ale bez Trhače a spol. to prostě neni vončo.(24.5.2007)

Jó, želvy ninja, to bylo v dětství moje, tak sem se docela těšil, ale nakonec musim říct že je to spíš průměr. Což o to animace pěkná, hlášky slušný, akce dobrá, ale film děsně ruší nesmyslný spory mezi želvama, naprostá absence pořádnýho zluducha, zlatej Trhač a trocha setkání se skutečným světem. V seriálu to propojovala April, jenže tady je skoro jak jedna z želv a celkovej příběh je takovej mdlej a nepomůže tomu ani začátek ala Pán prstenů a celkem dobrá hudba. Snad bude další díl s trhačem už o poznání lepší.(29.4.2007)

Kdo čeká, že se bude půlku filmu smát připitomělcům, kterými v komiksu bezesporu byli Rocksteady a Beebob, nebo kdo se těší, až spatří v akci Trhače a jeho kovové ostny, ten ať si lístek do kina nekupuje. Tvůrci totiž přišli s jiným a prachobyčejným příběhem o jiné dimenzi. Ale... Myslím si, že to byl tak trochu jejich záměr. Animace je prvotřídní, souboj (ve filmu upřednostňovaných) Leonarda a Rafaela mezi kapkami deště je špičkový. Navíc TMNT se ukázaly být úspěšní i co se financí týče, či-li pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. A právě ono pokračování by mohlo být jakýmsi prequelem, kde bychom se mohli dočkat toho, jak vůbec vznikly Želvy Ninja a kde by úřadoval Trhač a slizký Krank. To by totiž mohlo zajistit další ohromné výdělky. Takových příběhů, jako je tento, si lze vymyslet tuny. Souboje jsou strašně rychlé, často ani nelze postřehnout, jaké pohyby zmutované želvy dělají. Plusovým bodem je dynamický soundtrack a kamera. O hlášky, kterými je kreslený komiks doslova nahuštěn, se tady stará Michelangelo, ale opravdu těch dobrých jsem napočítal tak tři, čtyři. Pro začátek 60% a jsem zvědavý, zda se moje prognóza vyplní a přijdou další díly...34 miliónů dolarů(rozpočet)/72,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(25.4.2007)

TMNT funguje celych 87 minut ako dobre naslapany stroj, nie je tu ziadne hluche miesto. Korytnacky hlaskuju, laduju pizzu, nakopavaju zadky a navyse aj existionalisticky :) premyslaju. Cowabunga!(22.10.2007)