V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Mrkvič

Na začátku filmu zaujme pěkně zpracovaný pohled do historie regionu Saudské arabie. Potom útok teroristů, spousta civilních keců a brutální řež na konci. Ty kecy jsou místy hodně nudný a vůbec ale fakt vůbec nic nikam neposouvají. Hrdinové se díky těm řečem divákovi ani trochu nepřiblíží, nikam neposunou, ani se člověk nic nedozví o jejich motivaci nebo čemkoliv. Naopak zajímavá je konfrontace obou kultur, kdy mě bavil hlavně Jason Bateman. Nic ale nemohlo zvednout hodnocení jako poslední asi 20ti minutová akce. Tam se Bergovi na režisérské židličce zadařilo nejvíce. Třeba že tam může být spousta nesmyslů, tak to má spád, je to nápadité a je z toho cítit vůle přežít a pomstít se. ()

Mirokukii

Parta agentů letí do Sůdánu (výborný Jamie Foxx jako vůdce), i přes nevoli politiků, vypátrat, kdo že to stojí za smrtí jejich kamaráda. I přes počáteční nesympatie místních složek-jedna strana pohrdá druhou. Postupem času najdou společnou řeč, a spojí své síly v hledání vyníka. Ač se po většinu filmu nic moc zásadního neděje, děj plyne v poměrně rychlém tempu na který ke konci naváže správná akční jízda, nepostrádající prvky napětí a akce. Konec se snaží hrát na city. Mě se ale obzvláště líbily, poslední dvě věty, a záběr do bezbraných dětských očí. ()

Bobik9

Silná věc. Asi jako všechny snímky, které řeší podobné téma. Peter Berg tyhle akční velkořezačky prostě umí, to mu nikdo neupře. Herecky je to taky super, hlavně Mr. Foxx. Těžko tomu něco vyloženě vytknout, snad jen pro mě trochu složitější orientace v islámských osobách, ale to je moje chyba, že jsem se nedokázal tolik zasoustředit. ()

Jizni Tlapa

Obrovské překvapení, že někdo tak herecký průměrný, může bezchybně natočit něco tak akčního, příběhově poutavého a originálního! Je mi v tomto případě jedno, že naivního! Foxx je záruka kvality a sledovat ho v dement kloboučku a v armaniho brýlích, je lahoda....v celkovém dojmu opravdu intenzivní zážitek!! ()

Lachtaan

Sice tenhle film Berg převálcoval mým favoritním Lone Survivor, přesto jemu i panu Greengrassovi, jenž se zabývá obdobnou tématikou, děkuju za to, že dokáží tyhle nešťastné nešvary ve světě přenést do tak intenzivních thrillerů či dramat a já mám neustále co sledovat a posléze nemusím litovat toho, že bych šlápl vedle. Království má velmi pomalý rozjezd, ale o to detailnější náhled do problematiky rozdílů mezi západním a východním světem. A to na autentičnosti jedině přidává. ()

danoo

Oveľa americkejšie, prístupnejšie, ale hlavne zábavnejšie ako konkurenčná Syriana, či Krvavý diamand. ()

Raven0

Jako pěkně se tam střílí, což o to... Ale jinak je to docela o ničem. A Jennifer mi prostě jen tak nevymluví, že neumí! Ten její kukuč, kdy pořád koulý očima a neustále se dojímá... No, to je prostě průser. Příště to snad bude lepší pane Berg. ()

uhlajz

Až na zbytečně natahovaný konec je to velice slušně odvedená práce. Extrémismus ukázaný v hodně syrové podobě. Jamie Foxx jako vždy na výbornou. ()

marvan

Američtí apoštolové opět zachraňují svět. Neohrožený tým FBI přilétá na dálný východ a s blahosklonnou arogancí předvádí arabským spojencům, jak že se to má bojovat s terorismem. Člověk se jen diví, že při výstupu z letadla nezačnou domorodcům rozdávat korále a cetky. Arabové zde vystupují jako pouhá kulisa pro předvedení amerických demokratických svalů. Jsou to buď pomatení fanatici nebo sympatičtí leč neschopní blbečci, kterým to parta uvolněných a ohromně citlivých profíků z Júesej pěkně natře. Původní mainstreamová zábava se snahou tvůrců o politický a myšlenkový přesah změnila v odpudivé popkulturní monstrum. Naoko halasně deklamuje sounáležitost s araby, ale v elementární rovině vyjadřuje špatně skrývaný pocit nadřazenosti. Americký softfašizmus, jaký kdysi předváděl angažovaný psychopat Rambo, ovšem bez těch pokryteckých pohledů bokem. V zájmu vyváženosti bych navrhoval promítat tento film jako dvojprogromam, přičemž jeho druhou půlku by tvořil turecký film o ušlechtilém bijci nevěřících bílých psů, který tak popudil při promítání v Německu. ()

Beky

Maximálně zjednodušený problém, který ke konci musí zákonitě přetéct v akční řež, jinak by si divák zase řekl, ztráta času!! Berg umí točit poutavě, proto mu pod rukou nezajímavý scénář nepodkopává vypravěčskou autoritu, takhle by chtěl točit každý!! Závěrečná pointa nepointa dech nebere, ale přidává jednu hvězdu navíc!!:)) Jednou větou: Na konci jsem cítil emoce, hodně smíšené, ale díky za ně!! ()

anli

Akční thriller s velmi ožehavou tématikou terorismu.Speciální agenti FBI vyšetřují teroristický útok v Saúdské Arábii a hledají pachatele v zemi,kde nemají ani velkou oblibu,ani velkou podporu a musí se jim podařit přesvědčit místní,aby vůbec získali nějaké informace.Jedná se vlastně o kriminální drama vystačící si s minimem akčních scén,ty větší jsou tam vlastně dvě-na začátku a na konci.Nutno říct,že jsou naprosto brilantní a místy opravdu berou dech.Scénář je velmi slušný a soustředí se zejména na vyšetřovací tým a jejich nelehký úkol v muslimském světě.Je tu vidět jasný střet světa západního a východního,jak v rozdílném pohledu na život samotný,tak na životní hodnoty a vnímání,což platí stejně o zvycích a kultuře.Film ukazuje,že přesto,že nám v těle koluje stejná krev,naše srdce bijí stejně a žijeme na jedné planetě,pořád si nerozumíme a pořád se nějak rozdělujeme.A to je špatně.Protože místo,aby nás cosi spojovalo,tak nás cosi rozděluje.A to cosi je víra.A já se ptám:proč víra lidi rozděluje,místo aby je spojovala?Byla skutečně pochopena správně,nebo opět někým překroucena,aby sloužila nějakému cíli nebo skupině s nějakými cíli,tedy pro něčí prospěch?Myslím,že odpovídat nemusím,každý rozumný člověk odpověď zná.Celým filmem se tahle otázka nese,je velmi slušně natočen,exteriéry jsou opravdu skvělé,stejně jako hudba a výprava.Herci sem skvěle zapadají i když hlavní je tu atmosféra a dramatický náboj,který film žene dopředu.Režisér Peter Berg nepředvádí nic extra,ale je řemeslně zručný a atmosféru Středního východu zvládá velmi dobře.Snad ze začátku je vyšetřování trochu méně zajímavé,ale záhy se dramaticky rozjíždí a nabírá ten správný směr pro diváka.Co musím ale pokárat je kamera,která ve snaze zachytit vyšetřování"rádoby"dokumentaristickým stylem,vytváří jakýsi hraný pseudo-dokument,kde se kamera chvílemi opravdu třese jako zběsilá a dle mého je to naprostá zbytečnost a film ruší.Občasné vsuvky pomocí ruční kamery bych pochopil,ale tohle je příliš a filmu ubližuje.Takže tomuhle slušně napsanému akčnímu dramatu,kde kameraman místy zřejmě"požil"nějaký místní mok,dávám po chvíli přemýšlení 80% a stačilo použít normální kameru a trochu vypiplat postavy a dialogy,které jsou tak nějak místy průměrné, a nemělo by to chybu.P.S.A poslední věta dává odpověď na otázku,kdy tohle všechno skončí....tedy vlastně,že cesty z tohoto začarovaného kruhu není. ()

Luk80

Allah Akbar.......Ach jo, ale i jooo! Skvělý úvod se záhy mění v klasickou americkou pohádku o těch nejlepších agentech FBI co příjdou, zvítězí a ještě si dokážou získat sympatie v nepřátelské oblasti. Pěkná práce kamery, taková lechce skrytá, což se k ději skvělé hodilo. Abu Hamza - bezprstý stařec obklopen ženami a fanatickými bojovníky, byl ten typicky Abu Hamza jak jsem si ho představoval. ()

lennyd

Obrovský výbuch v Saudské arabii na místní americké pracovníky má za následek desítky mrtvých a další spoustu zraněných, a zároveň ohrožuje americko-saudsko arabské politické vztahy. FBI vysílá na místo jednotku vedenou Ronaldem Fleurym (Jamie Foxx), aby zjistil, kdo má útok na svědomí a přivedl jej ke spravedlnosti. V zemi, kde Fleury a jeho lidé nemají žádná práva, a místními jsou zcela odmítání, vyšetřování nebude vůbec jednoduché... Tento film měl u mne trochu smůlu, protože se trefil do doby, kdy mám rozkoukaný seriál Homeland, který je plus/mínus o tom stejném jako tento film. Jasně, Království je o chlup (o dost) dynamičtější, akčnější - ale Homeland se zase odehrává "doma" (v USA), a přijde mi celkově promakanější. Na Království se mi asi nejvíc líbila závěrečná (asi třetinu filmu trvající) akční scéna, být takovýto celý film tak určitě přidávám na hodnocení. Bohužel u zbytku filmu jsem se kapku nudil... ()

venison

Lehce povrchní zásah FBI do vyšetřování bomby Arabáčů v jejich zemi na rezervaci Amíků.. Špatné to nebylo, ale dobré také ne.. Prostě jeden tuctovej biják o terorismu s celkem příjemným obsazením ;-) ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] No tak přiznávám, že mých 5* bylo po první projekci snad až příliš nadšených, nejde o další zjevení Kmotra či nových Hvězdných válek. Ale v rámci svého žánru je Království ABSOLUTNÍ špičkou. Perfektně padnoucí herci a jejich povětšinou i logické jednání, které vždy dává smysl ve světě filmu Petera Berga. Vizuálně atraktivní, hudebně zajímavý (stále nevěřím, že ten Danny Elfman v titulcích je skutečný a Explosions in the Sky s Bergem opět nespojili síly), zkrátka poctivý. Je velká škoda, že film umřel v zapomnění na nedostatek ambicí, zvláště když akční (!) scénář má tolik silných momentů. 85 % ()

noriaki

Téměř polodokumentární thriller přetékající kamerovými filtry a zakončený pohlcující přestřelkou. Od Jennifer Garner bych nečekal takovou uvěřitelnost v akčních scénách, kór dva roky po Elektře. Úvodní titulky jsou jedny z nejpůsobivějších co jsem kdy viděl. Pointa se dvěma proslovy taktéž. ()

hanagi

Asi tam ty rozpačité čtyři hvězdy napálím… A to i navzdory tomu, že vůbec nechápu, jaký měla ta mise vlastně význam a jak to mohli opět znevážit absolutní neprůstřelností amerických „hrdinů“. Čistě jen za ten pocit naprosté beznaděje. A za slušné filmařské řemeslo. ()

JohnSmith

Moc hezky natočená pohádka o agentech FBI v Saudské Arábii. Pěkný úvod poameričtěné historie středního východu,výtečně natočené reálie a akce a na závěr samozřejmě dobrý konec a ponaučení. 4 hvězdičky díky tomu,že jsem se nenudil a nenadával. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)