V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Spooner

Tak ten Berg na to opravdu má. Po trailerech jsem sice očekával hodně akce a té jsem se nakonec dočkal až v závěru, to ale vůbec nevadí. Film má už od úvodních (výborných) titulků ultra rychlé tempo. Počáteční teroristický útok je kulervoucí. Potom následuje vyšetřování a neustále spory mezi agenti FBI a Saudy, takže se tady docela hodně mluví. Je to ale natočeno velmi dobře, tempo až na pár scén nepolevuje, celé je to dobře napsané a herci dobře hrají. Berg a Mann (jehož producentská ruka je docela vidět) se pustily na docela tenký led, ale zvládli to výborně a nenadržují ani jedné straně. Jamie Foxx je fakt cool, Chris Cooper opět dokazuje své výborné kvality, Jennifer Garden se po Aliasu konečně někde pořádně předvedla a Jason Bateman nic nezkazí. Film má sice svoje chybky. Tempo v půlce na chvilku zpomalí a ta akční pasáž na konci tam nakonec ani nemusela být. Je to ale jedna z nejlepších akčních scén roku, takže to je ve výsledku jedno. Berg s Mannem mě tedy velice potěšili a mile překvapili. ()

2Pac

Zozral som tento film takmer aj s navijakom. Neprijemne mrazivy pocit ma sprevadzal celym filmom, najviac vsak pocas pripravy popravy, ktora mi mozno az nevhodne realisticky pripomenula zabery poprav, ktore obleteli svet v nedavnej minulosti. Totalnou ceresnickou na torte je nabuchana prestrelka v zavere. 4 1/2* ()

petero

Vynikajúci vizuál Black Hawk Down preniesol Peter Berg aj do svojho filmu, ktorý je rovnako zaujímavý v neakčných sekvenciách ako výbušný v akčných. Poslednou vetou si dovolil zabŕdnuť k celkovej nekorektnosti no hlavným posolstvom je spolupráca ľudí odlišných kultúr a odhodlanie vykonať čin, ktorý aspoň na chvíľku oddiali súčasný problém sveta - fanatický terorizmus. ()

gogo76

Producent M.Mann a režisér P.Berg nám pripravili pekne akčný nárez v zaujímavom prostredí a s realistickou akciou. Téma terorizmu je aktuálna a prakticky nevyčerpateľná. Príbeh mi na chvíľu pripadal trošku lacný, štyria neustupčiví američania - tí najmúdrejší s presnou muškou, poznáte to, ale výborné, realistické akčné scény mi vždy nejako zatemnili rozum a všetko som im zožral aj s navíjakom. Film má kvalitné herecké obsadenie, hlavne arabských hercov, ktorí dodávajú pocit autenticity a vierohodnosti. V mnohých recenziách bolo vytýkané prílišné obkecávanie pred akčným záverom, ale mne aj tá výplň pripadala zaujímavá, pretože to nie je obkecávanie za stolom, ale na mieste činu. Film môžme prirovnať k Syriane (áno, môže to pripomenuť aj Bourna), majú toho spoločného dosť, akurát Kráľovstvo je oveľa akčnejšie. DVD je kvalitne vybavené bonusmi, vrátane kvalitného ozvučenia. Výborné otitulkované bonusy, zaujímavý je hlavne ten, ktorý je zameraný na veľkú autobúračku. Bonusy obsahujú aj otitulkovaný komentár režiséra! Odporúčam tým, ktorím sa páčila Syriana, ale chýbalo im viac akcie. Film 90%. ()

Davies182

Tahle akcička se velmi slušně rozjede, a z tempa díky napínavému vyšetřování a lesklým vizuálním filtrům nepolevuje. To nejlepší má ale teprve přijít... Ke konci se totiž celkem nevinná stopáž promění v atomovku akce, kterou jen tak z hlavy nedostanete. ()

Xmilden

Film se pomalými krůčky rozbíhá a na konci finišuje pekelnou akcí. Úvodní výbuch je velice pěkně přehledný, poté se nám dostane trošku přecejen vaty, aby se po asi 50 minutách filmu opět začly dít věci. Američani jsou prostě nejlepší, ale tady jsem s tím neměl nějak problém. Jamie Foxx ve svém kloboučku je prostě učiněný borec. Tyhle akčňáky mu sednou bez debat. Jennifer Garnerové raději scénáristi nedávali moc textu a tak působí dost nerušeně. Jak jsem již zmínil na začátku musím opravdu pochválit akční složku filmu, Berg ji zvládl naprosto s bravůrou. ()

Real Tom Hardy

"WE GOT TO DIAL DOWN THE BOOBIES. WE NEED TO COVER THESE SITUATIONS." --------- Vždy, keď mám chuť na niečo "zo" Saudskej Arábie (a nemá to byť dokument), siahnem po Kráľovstve od Petera Berga, ešte z dobrých čias, kým netočil úplné haraburdy a nemyslel si, že Mark Wahlberg je jediný herec na svete, ktorého môže obsadiť. A keď už sme pri tom obsadení – je slušne nabúchané, dominuje mu Jamie Motherfucking Foxx, no zaujímavé je najmä obsadenie dvoch hercov do, pre nich, atypických rolí a žánru, ktoré nespadajú do ich tradičnej škatuľky – Jennifer Garner a Jason Bateman (jeho jediný akčný film, Zabiť eso, fakt nerátam). Ďalšiu dôležitú rolu tu hrá Saudská Arábia a jej reálie. O tom, či sú vierohodne zapracované rozhoduje prakticky rok, v ktorom sa má film odohrávať, čo nie je celkom jednoznačné, nakoľko skutočné udalosti tu zobrazené sa tiahnu od 1996 cez 2003 až po 2004. SA je tu tiež vyobrazená takmer ako druhý Irak či Afganistan, čo by bolo aj v predmetných rokoch dosť mimo misu. A ak aj necháme stranou geopolitický a sociálny faktor a budeme sa dívať len na vizuálnu stránku Arábie v tejto snímke, taktiež narazíme na problém. To, že sa natáčalo v Arizone, je v niektorých scénach až moc vidieť (domy, značky, cesty, interiéry mimo štúdia). Najviac sa mi ľúbilo, že v centre Rijádu sú jediní svedkovia bombového útoku rodina bielych... Vážne? S prehliadnutím vyššie uvedeného (čo by bolo možno aj opodstatnené, nakoľko bežný divák tieto veci nerieši a ak aj áno, nemá páru) je Kráľovstvo štandardne natočený film krúžiaci okolo priemeru s remeselne dobre zvládnutými akčnými sekvenciami, kde jediná výhrada smeruje len na príliš roztrasenú kameru à la Paul Greengrass. ktorá jeho úroveň nedosahuje. Záverečné dve vety snímky by možno chceli hodnotenie potiahnuť na štyri hviezdy, tie tri ale sedia viac. --- (2013) (2014) (11.10.2017) (8.2019) (20.4.2021) ()

Phobia

Vcelku sympatický thriller o jednom smyšleném (leč věrohodně působícím) big bada boom na americké základně v Saúdské Arábii. Žádné velké moralizování, trocha amíckého chvastounství (jediná FBI je schopna rozlousknout ten zločin), Jamie Foxx mě sral jen maličko, můj dojem se konstantně držel kousek nad 70%... jenže pak přišla závěrečná čtvrthodinka a čtyři hvězdičky byly v kelu. Jsou filmy, kde hlavní hrdina jedním zásobníkem vykosí půl kontinentu, zatímco nepřátelské kulky kolem něj dělají uctivý oblouček, a já ani nemrknu. Ovšem přehánění v do té doby realisticky se tvářícím dramatu prostě nezkousnu - všude explodují rakety, nábojnice cinkají v takové kadenci, že by z toho armáda romských znalců a sběratelů kovů mohla sponzorovat výherní automaty nejmíň půl roku a ještě by jim zbylo denně na Marlbora, vodku a nějaký ten zlatý řetěz pro Eržiku... a američtí hrdinové z toho pekla střelného prachu, rychle létajícího železa a výbušnin vyváznou s pár náplastmi, přičemž kolem sebe navrší hradbu provrtaných těl, co by beznadějně přecpala všechny africké mrchožrouty. Tak takhle teda ne, Bergu, to sis nevšiml, že čuramedáni ty utěrky nenosí přes oči? Nic je nelimituje být stejnými ostrostřelci, jako jsou američtí supermani! 69% ()

lesumir

Uz originalni a pusobivy zacatek nazacil, jakym smerem se bude The Kingdom ubirat. Vynikajici thriller diky efektum a dobre vizualni strance ma co nabidnout, mozna proto jsem mel stale pocit, ze jede na plne obratky! Bylo to dost vygradovane a ten sentimentalni zaver byl ( pro nekoho cervem prolezlou) tresnickou na dortu. Jammie Foxx opet ukazuje, ze patri mezi nejlepsi herce posledni doby, po Miami Vice ztvarnil podobnou postavu stejne skvele, nejspis si sveho oblibence prosadil Michael Mann, ktery odvedl take vynikajici praci s perem. Ale docela nedostatek vidim v Garnerce, v serialu Alias to jeste jde, ale tady nepredvedla vubec nic.9/10 ()

cheyene

Závěr snímku zvedl celkový dojem na 4*. Království je celkem dobrým a naturalistickým pohledem do arabského světa. Jamie Foxx a Jennifer Garner ve svých rolích rozhodně potěšili. ()

Shakers

Zo začiatku ma tento film ani nenudil a ani nezaujal.Po čase som si prišiel na svoje a to vyšetrovanie(pátranie,hľadanie...) ma zaujalo čoraz viac.Nakoniec celý tento film vyústil k super prestrelke ,ktorá sa mi moc moc páčila.Herecké obsadenie nieje nič extra a Jennifer Garner zrovna v obľube nemám ale tu mi nijak moc nevadila.Naopak Jamie Foxx sa mi začína páčiť čoraz viac.Do budúcna to sním vyzerá dosť dobre.Danny Elfman super ako vždy. 80% - 4* ()

lamps

Berg opět nezklamal, naopak mě přesvědčil, že zvládne natočit i promyšlený a ne tak tupý akční film, jak je u něj obyčejně zvykem. Království má všechno, co do daného žánru patří- sympatické kladné hrdiny, velmi působivé akční scény a závažný námět zručně zabalený do hávu moderní hollywoodské podívané. Sice ne tak silné jako Scottův Labyrynt lží, ale svůj účel do jisté míry pobavit a současně oslovit aktuálním námětem si to do puntíku vyplní.. ()

Big Bear

Americký akčňák na aktuální téma terorismus. Rozdíl od jiných filmů je v tom, že děj se neodehrává kdesi v Iráku či Afghánu, ale ve ,,spřátelené'' Saúdské Arábii. Při výbuchu bomby a atentátu na rodinky amerických těžařů v těžařském městečku dojde k velkým ztrátám na lidských životech. Atentát vyšetřuje sice místní policie pod dohledem královské rodiny Al-Saudů, ale Američané vědí že stopy pokud nějaké ještě na místě jsou vydrží maximálně tak 4 dny. Do té doby vyřídit oficiální povolení k návštěvě země pro vyšetřovatele je nemožné už z toho důvodu, že by to vypadalo, že královská rodina nemá stát pod kontrolou... A tak se A-team amerických specialistů vydá vyšetřovat na vlastní pěst... Ambasáda zuří a oni brzy poznají, že v zemi je skutečně nebezpečno.... --------- No nevím. Akční scény byly na slušné úrovni, konečně zase film, kde zásah RPG neudělá jen obláček dýmu před stojícím chlápkem, kterej si to v klidu pálí z bouchačky dál... Za zamyšlení stály i dvě poslední věty, jinak mně ale film kromě moderního looku ničím extra nepřekvapil. Pro mne to byl solidní standardní akčňák - dlaší z mnoha o boji s terorizmem. Tři kuličky. * * * ()

Rosomak

Od Království jsem moc nečekal a Peter Berg mě s ním tedy velmi překvapil. Ne, že by ten film neměl chybky, klišé se tu bezesporu také najdou v hojném množství, ale to je spíš jen takový obal. Film kupodivu pěkně drží pohromadě díky skvělému scénáři Michaela Manna, který se povedlo napsat tak, aby divák zůstal pokud možno nestranný a pouze nezaujatě sledoval, co se před ním děje. Právě tato stránka si zaslouží pořádně vyzdvihnout, protože takový pohled se vidí málo, zvláště ještě na takto politicky (kulturně?) zainteresovaných tématech. Patos se dostane ke slovu pouze na konci filmu a to jen na okamžik, aby ho poslední věta filmu mohla totálně zastínit, přehlušit a film vymrštit do výšin, kde ke geniálnosti chybí opravdu jen kousek. Pokud bych to měl hodnotit jako divák, musel bych se přiznat, že jsem se celou druhou půlku filmu nepokojně vrtěl v sedačce, jak mi adrenalin pulsoval v žilách... Bezmocně jsem jen seděl a pozoroval, jak nekompromisní akci mi Berg předkládá. A vydech jsem až u konečných titulků. Tomu říkám zážitek za pět hvězd! ()

Ruut

Filmy mající v názvu slovo království jsou v poslední době hodně top. Po Scottově Kingdom of Heaven další vynikající film nakousávající křesťansko-muslimský konflikt. ()

HAL

Zajímavý průnik politicky uvědomělého tématu ala Syriana, "Mannovského" realistického akčního thrilleru a klasicky blockbusterově jednoduché narace s výbušným úvodem, pozvolným seznámením s postavami i prostředím, náhlým zdramatizováním a hyperakčním finále (lehce připomínajícího Black Hawk Down) s pomalým a "pseudokatarzním" závěrem (a samozřejmě i s happyendem a typicky Hollywoodským zjednodušováním). K dokonalosti filmu pár kroků ještě chybí, přece jen Berg není Mann ani Ridley Scott, ale technicky je zvládnutý velmi dobře. Jednoduše velice kvalitní popcorn u kterého není nutné vypínat mozek. 8/10 ()

ChewieDC

Na to, jak si celé tři čtvrtiny hrají na ultrarealismus, tak poslední koncovka je jak z jiného filmu. Na řadu přicházejí "filmové" náhody, tklivé zpomalovačky (ač víceméně fungují a dojímají) a morální poučení o zbytečnosti toho všeho (ale na druhou stranu, proč ne). Zbytek je ovšem nářez. ()

Satan

Michael Mann přispěl penízem k tvorbě Petera Berga a vznikl technicky vyspělý film s ucházejícím scénářem. Proč? Protože Království se snaží tak hodně říci o střetu východního a západního světa, až samotné téma vyšumí do prázdna. Patetické dialogy, přehnané proslovy a vatové scénky zcela ubíjí snahu až o téměř dokumentární styl natáčení. Zbudou tedy jen solidní akční sekvence (úvodní a závěrečný masakr). Ostatní je jen pěkně zahrané a odprezentované nic. Přesně ten samý případ jako Spielbergův Mnichov. ()

k212

Další z pseudodokumentárních filmových záznamů, tentokrát ne příliš tendeční (tzn. ne příliš americky pronárodní), lehce apolitický, náznakově nekorektní. V základu pouze a jen o jedné pomstě, při které zařve nejsympatičtější postava celého filmu. Hodinu dvacet sledujeme 3 + 1 FBI frajírky, kteří se chtějí pomstít za smrt kamaráda, pod nohy jim hážou klacky vyšší byrokratické aparáty --- americká vláda (black OP jak vyšitá) a saudská milice (kdepak se asi učila mučícímu umění). Okolo se ale motá pár hodných chlapíků, kteří pomohou, a pár zkorumpovaných politiků, které lze lehce vydírat. To je jen gradační rozjezd k posledním 15-ti minutám, které zasadí podpásovku díky dost brutální a názorné akci. Chápu význam tohohle filmu (odveta zasadí semínko další odvetě ... třeba), ale nechápu, jak se někdo může vyžívat ve sledování takových filmů. Království je pro mě opět kategorie "nikdy víc" nebo lépe řečeno "jednou a dost". A ano režijní styl Petera Berga je fakt ujetě zajímavý, a ano v Královstí je cítit přítomnost Michaela Manna. Jo a těžko hodnotit herecké výkony, když všechno je tak chaoticky rozevláté a sestříhané, že postavy nemají žádný prostor projevit se vnitřně. Slabších 60% ()

johnys

Příjemné překvapení od režiséra Berga, kterého jsem kdysi viděl se mihnout v seriálu Chicago Hope. Výtečný film, mapující terorismus od jeho historického vzniku, problematikou mezi Amerikou a muslimskými zeměmi. Důkaz, že i bez velkých jmen (krom J.Foxxe) se dá udělat realistický a kvalitní film, obzvláště z tohoto prostředí. Chválím detailní poznávání a seznamování se režiséra s místní problematikou, čekal jsem tradiční povrchní americkou propagandu, ale opak byl pravdou. Emoce, které vás donutí k zamyšlení. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)