V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

Ukrizku

Napětí solidní, děj klasicky černobílý, "kulky" zasáhnou arabáče, amíky obletí obloukem, kamera hrozná, jako kdyby to natočilo desetileté dítě. ()

cinema_cz

Království lze těžko při plném vědomí označit za něco jiného než ideologický film, který se maskuje tu za umění, tu se zablyští jako adrenalinový akční nářez a občas sklouzne k lehkému kýči. 60 % (Kamil Fila, Ci 10/2007, str. 34) ()

mrclTV

Prvých desať minút diváka priklincuje do sedačky, no od úvodu sa už vyššie ísť nedalo...a išlo sa skôr len dole. Podľa úvodných minút som si myslel, že tu bude super-reálne zobrazenie situácie na blízkom východe, ale strhlo sa to do tradičnej tendečnej polobájky s jednoducho nalinkovanými postavami - proti zlým arabášom stojí jeden dobrý arabáš a všetko zachraňujú úplne úžasní ľudia z FBI, bez ktorých by si Saudi ani neprdli. Tajne som dúfal, že tragická neschopnosť domácich orgánov bude vysvetlena nejakými bočnými úmyslami, ale nie, oni boli proste slabučký preto, aby zostava okolo hlavnej postavy viac vynikla.... nič svetoborné. A v spojení s Mannovskou roztrasenou ručnou kamerou (tento film produkoval a presadil tuto techniku) z toho vychádza priemerný film. No mal našliapnuté vyššie. ()

liquuid

Bohuzel ocekavani nebyla naplnena. Zajimavy zacatek, ale desne utahana stredova cast, ktera nebyla prakticky nicim zajimava. Trhliny v deji a ve scenari to taky podkopavaji. Tuctovka, kterou si znovu nepustim. ()

kubas369

8/10. První minuta vysvětlující vztah Saúdské Arábie a USA je fakt dobrá. Zbytek je slušná akční jízda, zručně napsaná i natočená. Dobře jsou znázorněné kulturní odlišnosti a jasný apel na nesmyslnost násilí a neustálý kolotoč smrti. A kvůli čemu? ()

LucLuc

Trošku z toho bolí oči... Tahle nové vlna roztřesené ruční kamery a makrozáběrů je fajn, ale nesmí se to přehánět. Let č. 93 i Bourne jsou na hraně a tohle je už trošku přes. Kdyby to Berg zklidnil, určitě by to snímku prospělo. Lítat kamerou sem tam i při klidných dialozích např. v autě prostě ruší a rozhodně to nepřidá na dramatičnosti. ()

Orhalmi

Celkem slušný thriller, který pěkně raduje, napínavý. Akční scény jsou technivcky vyspělé. Děj - divák se nemůže zabývat dějem, protože je to jinak opět trapně americká. Partička američanů opět přichází do Saudské Arábie rozlousknout případ a ukázat domorodcům zač je toho loket a jak se to všechno vlstně dělá. Rusáky z dob studené války jsou vystřídáni opět stejně "inteligentními" arabskými teroristy. OPět jsou všichni blbí a nemůžou se za boha nikdy trefit. KOnec je rovněž americko přisládlý - záběry na rodiny hrdinu atd. Člověk by zaplakal. Díky velice rozkymácené kameře byl někdy i dost problém se ve filu orientovat. ()

Weirdman

7/10... Ako film celkom ušlé so skvelou akčnou koncovkou, ku ktorej Berg vyštartuje jak raketa, ale potom na dosť dlho zvoľní. Aj keď je to zvoľnenie celkom opodstatnené (šetrenie sa a príprava na finiš), stále po ňom ostáva divná pachuť nudnosti... No a ešte musím podotknúť, že v Civalovom komente je len čistá pravda a mňa Kráľovstvo utvrdilo v tom, že tento svet je dosť na pi*u a ne, že ne... ()

Chladek

Tady ten film pro mě začal být zajímavý až v poslední čtvrtině, kdy se konečně něco začalo dít. Ale to jen z diváckého hlediska. JInak skvěle mapuje tamější události, film je realistický a v akčních scénách napínavý. Jen J. Garner vypadá se zbraní v ruce jako by nevěděla, co s ní. J. Foxx předvedl standartní výkon, ani nezklamal, ale ani se kdovíjak nevytáhl. Dobrý snímek na podívání a na uvědomování si hrůz, které s sebou přináší terorismus. ()

ShotgunED

Vše o rozpolcenosti filmu již bylo vyjádřeno jinými komentáři a to jak to komu sedne je na každém z nás. Váhal jsem mezi hodnocením tři a čtyři,ale na závěr se přikláním k čtyřem protože zobrazené téma je velice aktuální a je celkem dobře zobrazené. Navíc se mi líbilo jaký má Jennifer Garner "koule" na stylovou rvačku a za to,tu kočku prostě žeru:-))) P.s.:Každej kdo zabíjí ve jménu vyšší moci by zasloužil řádně nakopat doprdele a pověsit do průvanu dokud si neuvědomí,že on sám je zodpovědný za své činy a ne schovávat se za boha či nějakou modlu ať už ho nazývá jakýmkoli jménem :-((( ()

Miloško

Amerika je svetové zlo? Nemyslím,aj ked jej úloha vo svete je niekedy prehnaná.Ale aj tento film veľmi dobre ukázal,čo je to arabský extrémizmus,a čo znamená pomsta v rukách arabských zmetencov. Po príchode agentov FBI do SA,nasledujú v závere filmu nevídané akčné časti,najprv na dialnici,potom vo štvri radikálov.Sú to perfektne natočené scény,a spolu s trasľavou kamerou po celý čas tú máme opäť jeden super film,film,ktorý je vlastne realitou posledných rokov. ()

bigbadboy

Vzhledem k tomu, že sem film viděl na 107 cm dokonalý plazmě s luxusním domácím kinem, tak můžu konstatovat, že dojem z filmu je víc než dobrý. ()

me3x®

tabula rasa myseľ pred zahájením pozerania tohto filmu bola poznačená len znalosťou hereckého obsadenia. To má presvedčilo, že som sa cez dokumentu podobajúci sa úvod vrhol na pozeranie tohto filmu. A neľutujem. Dobrá akcia, film o svete, v ktorom život ani nevieme predstaviť a často sme až príliš nespokojní v porovnaní s tým ako a kde žijeme. Komu sa však pred barákom naposledy odpálil kámoš, alebo komu pri nejakej podobnej prestrelke zomreli blízki? Máme to šťastie, že žijeme ďaleko od takýchto extrémistov. Film nám v niekoľkých krátkych spotoch predstaví situáciu na Strednom Východe a potom sa rozbehne dej. Aký by to bol však americký film, keby Američania neboli tí hlavní a najlepší hrdinovia, ktorí všetko vyriešia a všetkých zachránia? Pravdu povediac to je vlastne tá chýbajúca hviezdička, lebo pri tej prestrelke... no ... mohli aspoň jedného svojho obetovať... lebo tak to vyznelo ako ideálna pomsta za svojich agentov. pokiaľ máte radi akčné filmy, určite si to pozrite... Pri tomto sa aj čo to dozviete o živote mimo Ameriku. ()

Daves97

Ono vůbec myšlenka, že se pár agentů FBI sebere s tím, že jede do Saudské Arabie na vlastní pěst je dosti utopická, ale budiž. Při všeobecném pohledu na tento film se začne okamžitě rýsovat typická americká konstrukce příběhu, kterou už každý z nás viděl stokrát... Ale já pořád čekal na tu "poslední větu, která dokáže udělat celý film" ... a ačkoliv měla něco do sebe, tak jsem si z ní na zadek fakt nesednul. Ovšem kromě "agentů jdoucích za spravedlnosti na vlastní pěst" je v tomto filmu ještě jedna přímo do očí bijící věc, nad kterou jsem místy nevěděl, zda se mám smát či brečet. Naprostá debilita teroristů...Občas mi připadalo, že tam snad jen stojí na střeše, mají v ruce samopal a čekají, až je jeden z amíku odstřelí naslepo svojí devítkou. Dá se říct, že film, ve kterém pět američanů dokáže zabít sto nepřátel je běžná věc...jenomže naproti bojům v Království jsou i boje Ch. Norrise ve Walker Texas Ranger postaveny na realitě... ()

Trumper

Tak s tímhle filmem mám značný problém. Ve výsledku zafungoval tak, jak měl (otázkou je, jak velký podíl na tom má právě závěrečná pointa, která smysl celého filmu poněkud převrátila na ruby). Tenhle film nemá žádné vrcholné scény, dech beroucí kamerové orgie ani ultimátní militantní akci ve stylu Black Hawk Down, ale celé je to sestříhané tak nějak standardně (myšleno zručně) bez větších chyb a člověk se po celých 110 minut vlastně ani nenudí.___ Pokud bych chtěl skutečně provokativní film z válečného prostředí, pak sáhnu po něčem jiném (Zredigováno )… Jestliže si vystačím s „jakože“ inteligentním a přitom nenáročným a politicky korektním thrillerem, pak je Království ideální volba. /70% ()

Dave_ff

Výborný thriller s naprosto skvostnou závěrečnou půl hodinou (přibližně). Výborná a věrohodná atmosféra, která se jen tak nevidí... ()

Darth Kedr

Zvláštní film, který se tváří po více než polovinu stopáže dosti dokumentárně, avšak poté se rozjede napínavá akce ve stylu Black Hawk Down, která je vskutku povedená. A výborná závěrečná paralelní věta: "Všechny je zabijeme!"...Nic moc jsem od tohoto snímku nečekal, o to příjemnější překvapení to pro mě je. Tajný tip. ()

davistercz

Ze začátku velmi vydařená akce, která potrápí vaše oči, ale potom se to táhne tak dlouho, že to začne být nudné. Neříkám, že je to špatně, ale přeci jenom film by měl mít více záchytných bodů. Kdybych měl mluvit ke konci, tak to opravdu stálo za to a proto jsem se rozhodil že dám 4****, jinak původně jsem chtěl dát průměr. Hlavně se mi na tom líbilo to, že film nebyl jenom o zabíjení a nesnášenlivosti vůči Muslimům, ale ukázal podstatu toho, co se v dnešním světě děje a jak to prostě chodí. Za to opravdu kloubouk dolů. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)