V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

kobe6

Dobře technicky zvládnuté s minimem chyb. Určitě jsem se nenudil. J. Foxx tradičně super. Konec se možná mnoha lidem nelíbil, ale já aji zapřemýšlel. Zabijem je všechny...důkaz, že to jen tak neskončí. ()

D.Snake

Nebyl to špatný film. Jen mě ničím nedostal, neoslovil, nenadchnul. Prostě nic extra. Dovětek tomu něco přidal, ale celkově bych to viděl na čistý průměr. 5/10 ()

iampatrik

75% I když filmů s tímto nebo podobným tématem existuje hodně, není The Kingdom něčím průměrným, okoukaným. Film se rozjíždí pomalu, stále zrychleju a vše vrcholí koncem. Myslím, že poslední věta(y) dokážou v člověku vyvolat myšlenky a pocity nad kterými zapřemýšlí. A při vyřčení zmiňovaných vět si uvědomíte, že jsou pravdivé - tohle je také jeden z důvodů, proč se bojuje. ()

ondrula

Království se mi líbilo hodně, jedná se o skutečně kvalitně natočený akční film nové generace; ale možná to bylo také tím, že mám teď nějaké islamofilní období. ()

airwolfis

Standardně bych asi dal 3*, ale protože mám rád Petera Berga a syrové podání tématu a protože mám rád tématiku politických konfliktů, zejména pak odehrávajícího se na blízkém východě, tak dávám 4*. Nutno podotknout, že to je s odřenýma ušima. Na začátku pěkná akce/zápletka, která je následována nudnou prostřední částí. Při té jsem se musel rozptylovat tabletem (nikoliv tabletou ;o)) a nebyl ani problém odejít do kuchyně, abych si něco připravil k jídlu (stejně jsem o nic nepřišel). V závěrečné třetině se ale akční linie opět rozpálí do běla a já zažíval stejné pocity adrenalinu, jako herci ve filmu. Totální konec bych asi nějak vylepšil, ale vesměs se dá film doporučit...klidně i na sobotní večer. Z herců nejlíp Ashrad Barhom v závěsu za ním klasicky Jamie Foxx. Ostatní nic moc. Poznámka pod čarou - zajímavé, jak může stejná věta ("všechny je zabijem") vyřčená dvěma lidmi každý s jiným náboženským vyznáním a jinou minulostí vyznít pokaždé úplně jinak. ()

bloodcountes

Skvěle odvyprávěný příběh, působivá kamera i hudba, exteriéry jako živé, skvěle natočené akční scény, vynikající herci a silný závěr, co si přát víc, já jsem velmi spokojená a klidně se na to podívám někdy znova.. ()

Dallas

Celkom slušný a miestami aj napínavy thriller. Záver je výnikajúci a film sa tu rozbehne ako treba. Škoda, že hned potom skončí. 75% ()

mota

Prima koukatelná "zločin&odplata". Jen jsem měl mylné očekávání, že tam jde snad o jakési vyšetřování. Ale celé to bylo o poslední větě. ()

fastum

Co je na Království tak zajímavého? Hned vám odpovím. Nic. Film začíná atentátem na softballový tým, a jak na sviňu při něm zahyne speciální agent FBI. To amíky naštve natolik, že musí vyslat elitní supr tým, aby mohl po hodině a půl nezajímavých dialogů (najdou se mezi nimi opravdu dobré vtípky, ale to jsou s polu s kamerou jediné klady filmu) vystřílet stylem Terminátor barák plný muslimů, ve kterém se skrývá i úhlavní nepřítel. Tolik k filmu, jestli chcete ztratit dvě hodiny něčeho, co jste už několikrát viděli v jiném provedení, tak honem spěchejte do půjčovny. Budete nadšeni. ()

Ricky_CZ

Dobře! Myslím, že reálně pojatá atmosféra vztahů mezi kulturami, k jejímž vyjádření bylo použito prostředků, kterých je běžný divák rád konzumentem. Použití roztřesené kamery mi, mimochodem, Jamieho Foxe přímo vyvolává :) ()

Nethar

Spíš takové drama než čistokrevná akce, v první části se hodně vykecává, a i když téma je určitě důležité, Saudskou Arábii je třeba řešit víc a víc, nějak moc mě to nebavilo. Na mnoha levelech přitažené za vlasy a neuvěřitelné, naštěstí Američani dokáži dát všemu řád (ať už proto, že místní nechtějí, nebo proto, že nevědí) a ukáží třeba jak se dá pumpou odsát voda z díry. ()

Strike

Výtečný thriller se skvělými herci, scénářem i technickým zpracováním. Oceňuji i snahu se vymanit ze současného ,,moorovského" vnímání mezinárodní politky v Hoolywoodu a snaha ukázat ,,mezinárodní politickou realitu" Plus přestřelka v závěru filmu je naprosto famozní. ()

Jacek

Není to špatné akční pokoukání, vůbec ne – Berg, zjevně inspirovaný například Greengrassem a jeho Krvavou nedělí, Mannovými akcemi a počítačovými hrami, to s přestřelkami umí. Nicméně – od okamžiku, kdy na hlavní hrdiny dopadne první granát, má člověk pocit, že toto všechno už někde viděl. Přičemž na tom, že se tu setkáváme se starým dobrým a vlastně nijak invenčním schématem, nic nemění ani to, že je to velmi slušně natočené, ani „mnichovská poučka“ (ano, toto násilí je nekonečným kruhem pomsty, který je těžké rozetnout), která film poněkud doslovně uzavírá. Království je – v rámci žánru – nadprůměrné, ale přese všechno je to stále jen Komando v jiných gatích. Hlavní hrdinové jsou tu schopní a zapálení, Arabové hloupí a neochotní, američtí politici a byrokrati jsou brzdami všeho dobrého, teroristé jsou troubové, co se nechají (ve vlastním prostředí) vystřílet do posledního chlapíka a ke všemu neumí zapnout kameru... Zázraky ale nečekáme, ne? ()

maty39

Film samotný je tak na čtyři hvězdičky. Ale pak přijde posledních 20 minut a všechno jde do háje (v dobrém slova smyslu). Takové akční scény se jen tak nevidí. Řvu nadšením bravo a přidávam tu poslední hvězdičku. ()

Iguaner

Celý film mi přišel jako díl průměrného seriálu z počátku 90. let - čtyři agenti (každý se svou zvláštní specializací) přijíždí vyšetřit zdánlivě jasný zločin, chvíli hledají důkazy, chvíli střílí, nástrahy "zhora" a nakonec se udobří s místními a jako bonbónek přijde nějaké to plytké moudro. Jako pilotní díl proč ne ale na celovečerák je scénář příliš jednoduchý, akce příliš laciná a "heroická" a to moudro? Raději <no comment>. ()

WinstonS

Dřívější věčné téma Východ x Západ vystřídala otázka soužití muslimského a euroatlantického světa, na jejíž vlně se veze i Bergovo KRÁLOVSTVÍ. Netradičně pojatý film vychází z jednoduchého námětu, který postupně rozehrává do brilantního závěru, který jakoby z oka vypadl legendárnímu BLACK HAWK DOWN. Ale tenhle film není jen akční řezničina. Naopak, v některých aspektech vypovídá (občas jsem měl pocit, že i nezáměrně) o soužití obou kultur hodně realistickým a od iluzí oproštěným pohledem. Od pěti hvězdiček mě odráží místy nechutné klišé a občasný patos. Jenže samotný závěr je tak dokonalý, že *** by bylo zatraceně málo. Už za ty fantastické reálie Saudské Arábie. ()

JohnyD

Svižné, akčné, rýchle drama o 4 vyšetrovateľoch FBI, ktorí sa snažia vyriešiť (pomstiť) atentát na Americké obyvateľstvo a hlavne svojho kolegu. Peter Berg odviedol skvelú robotu a páčila sa mi najmä kamera na konci. Na začiatku sa oboznámime s politikou a byrokraciou USA v otázke ropy v Saudskej Arábie, potom je tu zápletka s bombovými atentátnikmi, povolenie na vyšetrovanie ktoré mi pripomínalo skvelú prácu kolegov z CSI až sa na záver dopracujeme k svelému akčnému koncu i keď namiesto Farisa by som obetoval jedného z tímu kamarátov. Dávam 80%. A už sa newiem dočikať na Bergovovho Hancocka a Splintera snaď nesklame ()

wampire23

Tak toto bol pohľad Amíkov na vojnu s terorizmom. Snaha o natočenie politického akčného thrilleru takmer vyšla. Ale niečo tomu chýbalo. Najzaujímavejšie na filme je posledných 20 minút. Prestrelka natočená veľmi pekne, takmer sa zdá ako by divák bol sám priamo v konflikte. Ale viackrát by som do toho už asi nešiel. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)