V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

salalala

I po šestnácti letech velmi působivý a rozhodně nejdospělejší počin Petera Berga. Ten překvapivě nikam nespěchá a drtivou většinu stopáže servíruje poměrně napínavou dialogovku s jasně rozdělenými charaktery a zajímavou zápletkou, která je na pomezí politického thrilleru a detektivky. Opírá se i o exotické prostředí, které funguje výborně a atmosféra nedůvěry k západnímu člověku je skoro až hmatatelná. Produkce Micahela Manna je hodně znát v závěrečném akčním infernu, které přijde z ničeho nic a je zvládnuté s bravurou. Akce je silně realistická, drsná a ve výsledku nepříjemná, protože se dá předpokládat, že nějak takto by to vypadalo ve skutečnosti. Navíc nenabízí úplnou katarzi, ale nechává otevřený konec, který je tedy typicky americky patetický a možná i nechtěně směšný. Ze slušného obsazení nejvíc upoutá minimalistický Jamie Foxx, Jason Bateman zase ukáže, že umí hrát seriózně a nemusí být vždy otravný a bez charismatu a i jindy nudná Jennifer Garner je tu velmi dobrá. Škoda, že tempo je přece jen pozvolnější, než by mělo být, rozjezd je dost zdlouhavý a postav je tu alespoň zpočátku trochu moc. The Kingdom ale rozhodně o moc nezestárlo a svým tématem je stále aktuální a svým způsobem alarmující. 80 % ()

Aleee89

(viděno v červnu 2010) Království je typ filmu, které před pár lety "letěly", byly strašně cool a módní. Ještě dnes se sem tam dozvuky podobných snímků objeví a pořád se na ně lidi lepí, kritici to hltají, i když často není proč (na podobné vlně se svezl i čerstvě oscarový Hurt Locker). A mne už podobné filmy z Blízkého východu přestávají dávno bavit. Akce, akce, výbuch, třesoucí se kamera, kterou začínám celkem nesnášet, všechno má dost podobný scénář... Nic moc pro mě, už toho bylo dost. Nejsou to vyloženě špatné filmy, místy jsou napínavé, ale je to pořád dokola. ()

Skip

Docela dobrý film na nějaký ten večer, kdy nemáte vůbec, ale opravdu vůbec něco jiného, co byste dělali. Zabavit vcelku dokáže, nic jiného se čekat nedá. A ono to někdy bohatě stačí. ()

Fanucci

Zápletka je velice jednoduchá, i když to na začátku vůbec není tak zjevné. Člověk má poměrně velká očekávání, které ale film rozhodně nenaplní. Vše se totiž nakonec zvrhne v akci hodných proti špatným. Film je plný klišé (např. oblíbené vojenské obdarovávání dětí sladkostmi po zabití minimálně 20 lidí:-), americké arogance vůči jiné kultuře a jejím zvyklostem (vtípky směrem k muslimům o homosexualitě, věty "teď jsi v džungli" atd) a propagandy o hodných muslimech, kteří se začleňují do řad místní policie. Prvek, který by si Američané tak moc přáli mít v reálu, ale nějak se to nedaří v takové míře jak by chtěli:-) Tak to aspoň cpou na plátna kin...Saudský policista, rodinný klidný typ, který si nepřeje nic jiného než bezpečí v ulicích, a který se stal policistou, protože v dětství obdivoval americký komix Hulk:-) Toto tam fakt je...no tak udělejte si obrázek sami:-) Uznávám ale, že závěrečná věta mě dostala a za ní je třetí hvězda. Celkově vzato je ale Království velice průměrný film s nadprůměrnými akčními scénami. To zase Bergovi upřít nemohu. ()

fallangell

Velka skoda ze se Peter Berg nedokazal rozhodnout jestli toci vic akcni film, nebo drama. Akcni sceny sice filmu slusi, ale ubiji zase jeho druhou stranu, 70% celkove ()

Petroff

Akční scéna na konci je úplně blbá, ale to je většina akčních scén ve většině filmů, takže to překousnu. Kill them all!! ()

Dubro

V tomto prípade by som Kráľovstvo určite vymenil za koňa. Lopatisticky nalinkovaná prvá hodina príprav na vyšetrovanie, ktorú od nudy zachraňuje len dvojica Foxx-Barhom, sa dá úspešne použiť ako náhrada za tabletky na spanie. Navyše musí divák často zatvárať optiku, pretože hyperaktívny kameraman vysadil svoje prášky a trasie kamerou do nepríčetnosti a za každých okolností. Chvalabohu, že mu nedajú točiť Večerníčky, inak by z nasledujúcej generácie vyrástli hysterickí zúfalci. Film z biedny vytiahne až záverečná akcia, pri ktorej som Parkinsona kameramanovi odpustil a s čistým svedomím môžem lupnúť čistú trojočku. ()

GILLWANDER

Dosť dobrý akčný film, ktorý ponúkol nečakanú dávku akcie. Realistický pohľad na teroristické počínanie v Saudskej Arábií sa mi páčil, neklamal diváka a dal mu to, čo potreboval. Kvalitný obraz bez umelohmotných prikrášlení. Efektne a herecky dobre natočený film. Škoda záveru, ktorý mohol byť o niečo dlhší, keby v ňom režisér ponúkol viacej akcie. Akčný rozhodne tento film je, ale nie natoľko aby diváka dostatočne uspokojil. Pre mňa priemerný film, ktorému chyba to % na 4*... 70% ()

dyfur odpad!

......od začiatku po koniec som cítil jednu veľkú nudu a opovržlivosť.... nie závažnosťou témy ,ale spracovaním a spôsobom sa chovania američanov v Saudskej Arábii ...pošlu 5 ľudí a z toho jedna žena -zrejme aby to bolo rodovo vyvážené aj v Saudskej Arábii  alebo nevedia tamojšie zvyklosti :(  ........ako akcia -pre mňa neaakcia .....ale hlavne .....svet je nepoučiteľný................ ()

maverick10

Peter Berg je dobrej reziser. A dokazal to opet. Hezka kamera s uzasnyma barvama. Film jako by zezacatku smeroval spise k te vysetrovaci strance. Patrani po znamem teroristovi. Ovsem konec filmu nabral na obratkach a strhujici prestrelka nas ubezpecila ze se jedna o solidni jizdu. No ale co me dostalo, byl ten konec kdy jsme se dozvedeli tajemstvi "septajicich" sdeleni na obou stranach barikad. To melo myslenku, to melo hloubku. To vse jen korunovala paradni hudba Danny Elfmana. ()

jhr

Solidně natočené, ale konvenční akční drama s kvalitními akčními momenty a nezapomenutelnou opravdu pěknou závěrečnou tečkou, ano všichni se jednou vzájemně pozabíjíme. ()

kagemush

Emerikan ekšn-budiž,- a poslední věta ve filmu mi to má celý přehodit do kritična?? Naprdět a rozmazat! (zlatá Syriana!!) ()

Joe321

Další snímek (vedle Vantage Point a The Bank Job) od kterého jsem dostal víc než jsem očekával. K mému uspokojení to nebylo jen akční "peklo", ale i velmi dobře budovaná řekněme kriminálka. Povedený film, kterému k dokonalosti chybí něco, co nedokážu určit. Možná se mohli lépe vykreslit postavy, více psychologie. Po poslední větě a při dojemném hudebním tématu na konci prostě nedokážete vstát a odejít. - "Don't fear them, my child. We are going to kill them all." ()

Maddlis

Jeden z těch lepších filmů o konkrétním a současně asi největším problému současného světa. Ať už je to podle pravdy nebo ne. Akční scény mě každopádně bavily a Jamie Foxx v hlavní roli mi náramně začíná připomínat Denzela Washingtona, a to je Pan Herec. Rozhodně pěkná podívaná. ()

Hees

Prečo len 3 odpoviem jednoducho preto lebo mi tento film vyšumel z hlavy musel som si pozrieť kúsok aby som si spomenul o čom bol.Je to dobrý akčný film ale keď takto na neho zabudnem po krátkom čase tak si viac ako 3 proste nezaslúži. ()

rakovnik

Zajímavý film z nám poněkud vzdálenějšího prostředí, jež se nás přece dotýká. Střet arabské a naší kultury. Asi měl zůstat jen u té akce, protože ta byla o dost lepší, než náhledy do politiky. Akční scény vás přímo vtáhnou do děje a připadáte si, jako byste tam byli vy sami. Ve světle událostí poslední doby je téma navýsost aktuální. ()

SallyZen

Trochu mě mrzí, že tomu nemůžu dát pět hvězd, ale opravdu to na ně nemá. Takhle. Kdyby první polovina filmu byla tak stejně skvělá jako druhá, tak by to byl plný počet, ale bohužel se to nepovedlo. První půlku tvoří hlavně slova, diplomacie a plánování, které nejsou moc záživné. Druhou už pořádná akce a parádní herecké výkony. Foxx opravdu výbornej agent FBI. První část - 3* ... Druhá část - 5* --> 80% ()

Martin741

S pracou rezisera Petra Berga som samozrejme spokojny, aj ked nie uplne spokojny. Realie sveta Saudskej Arabie a ropneho biznisu vystihnute dobre, k tomu kopa kvalitnej akcie. Dialogy obstojne, aj ked miestami sa vedie len prazdne tliachanie. A Berg sa nechal prilis inspirovat Greengrassom a jeho roztrasenou kamerou. 76 % ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)